Şimdi Ara

'NTLDR eksik' hatası (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
4
Favori
205.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ntldr dosyasını 2.hddnin c'sine yükledim,
    orayı geçti, boot.ini dedi, geçti, hal.dll dosyası eksik dedi ilerlemedi.
    ben de vazgeçtim bu sevdadan.
  • Sistemi kurarken yanlış kurulum yapılmış yada Yerel C içinden Windows tan bazı dosyaları silmişsin.

Format atıp yeniden sistemi yüklemen gerekiyor bence.
  • iki(HDD) de takılı, eskisinde XP var. VE SORUN YOK.
    eksik dosya da yok.
    mesele: yeniyi tek takıp win yüklemeye kalkınca.
    olmuyor yani...
  • Anlaşılan bu sorunun bi çözümü yok.
    Benim anlamadığım eksik dosya dedikleri, boş bir HDD de nasıl olabilir ki.
    Boş zaten.
    Olsa bile ben format atmak istiyorum, napacak ki o dosyayı.
    Madem o kadar önemli dosya, Niye taktığım windows CDsinde yok.
  • aynısı banada olmuştu cdiyle açıyodum bilgisayarı her türlü şeyi denedim ama olmadı sen en iyisi güzel bir format hiç birşey kalmaz
  • Aynısı banada oldu.Tek çözüm format
  • Arkadaşlar çözüm yolu çok karışık geldi uğraşsamda yapabiliceğime inanmıyorum. Tek dileğim C'deki bazı çok önemli dosyalarım var onları kurtarmak sonra basarım formatı sıkıntı o değil ama ben güvenli modda bile açamıyorum lütfen yardım edebilirmisiniz o dosyaları nasıl kurtarırım :(
  • asus eee 1000h netbook'um var. "ntldr eksik" hatası yüzünden açamıyorum.
    burdaki yazılanlara bakıp bios'tan 1st boot device olarak "removable device"ı seçtim. flash belleğimi masaüstü bilgisayarımda bootlayıp, içine xp klasörü oluşturduktan sonra xp cd'sindeki herşeyi attım.
    flash belleği laptop'a takıp, bios'tan 1.harddisk olarak usb flash belleği seçtim. laptop yeniden açıldığında, "microsoft(R) windows98" yazan yerde :
    -Copy E:\I386\NTLDR
    veya
    -copy e:\i386\ntldr c:\
    yazdığımda "file not found - e" "bad command or file name" diyerek reddediyor beni. halbuki normalde flash'ı "e" olarak görürdü laptop. 3 tane harddisk bölmesi var (c,d ve flash için e)

neyi yanlış yaptım acaba?? yardım??
  • Sırf bu hata yüzünden format atmak zorunda kaldım.Keşke daha önce görebilseydim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sumptuous

asus eee 1000h netbook'um var. "ntldr eksik" hatası yüzünden açamıyorum.
    burdaki yazılanlara bakıp bios'tan 1st boot device olarak "removable device"ı seçtim. flash belleğimi masaüstü bilgisayarımda bootlayıp, içine xp klasörü oluşturduktan sonra xp cd'sindeki herşeyi attım.
    flash belleği laptop'a takıp, bios'tan 1.harddisk olarak usb flash belleği seçtim. laptop yeniden açıldığında, "microsoft(R) windows98" yazan yerde :
    veya
    yazdığımda "file not found - e" "bad command or file name" diyerek reddediyor beni. halbuki normalde flash'ı "e" olarak görürdü laptop. 3 tane harddisk bölmesi var (c,d ve flash için e)

yaptığım yanlış xp'yi bootlamamak.. saatlerdir araştırıyorum.. pe-to-usb ile bootlamayı denedim fakat hata veriyor. galiba 2gb'ın üstünde ki flashlarda hata veriyormuş, bendeki 8gb.. 2gb üstü için UFDUtility kullanın diyorlar. onu denedim, onda da hata verdi. galiba u3 bellek olması gerekiyormuş onun için. bendeki u3 mü değilmi bilmiyorum demekki değil..
    kafayı yemek üzereyim. yardımlarınızı bekliyorum...

• Selamlar.

Kalabalık olmasın diye bende buraya yazayım dedim.

Sabah makineyi çalıstırdıktan sonra bi kaç takılma fark ettim,uzun bi mesafe taşımış olmam sebebiyle parçaların yerlerinden oynamış olabilecegini düşünüp kapattım.
    Ekran kartı,ramleri cıkarıp taktım. Daha sonra açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı.
    Ekran kartımı,delimdeki diger ekran kartıyla değiştirdim,ramleri tekrar çıkarıp taktım.
    Birkaç denemeden sonra bilgisayar açıldı fakat,windows yükleme ekranı geçtikten sonra kendi kendine restart atmaya başladı.
    Güvenli modda açmayı denedim,herhangi bi problem göstermeden açıldı.
    Denetim masasına girmek istedigimde önce ekran dondu,daha sonra mavi ekran verdi.

2gün önce format attıgım halde,zamanım oldugu için format atmaya karar verdim,fakat format sırasında bazı dosyaların kopyalanamadıgını belirtip format işlemini durdurmaya başladı.3 denememde de farklı dosyaları kopyalayamadı.

Cdyi cıkarıp tekrar açmayı denedigimde ise NTLDR Eksik Hatası veriyor.

Yazılan komutları denedim,fakat geçersiz komut uyarısı veriyor.Muhtemelen ben beceremedim.

Not:Ramleri cıkarıp taktıktan sonra,daha önce power supply a bağlı olmayan kasa fanlarınıda bağladım.

Bunu belirtmemin nedeni,yeni aldıgım ekran kartını ilk taktıgımda power supply a bağlamıiş olmama rağmen,kartınızı ps a bağlayın uyarısı vermesiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcknrll -- 16 Eylül 2009; 17:01:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenos

yeni HDD aldım, eski hdd deki sistemim üzerinden bölümlendirdim, biçimlendirdim. sorun yok.
    ama, yeni HDDye win7 kurmak istiyorum. cd takınca ntldr hatası alıyorum.
    önceki HDD den(XP yüklü) açılışta bir sorun yok.

sorunum şuydu: eski HDD de windows sorunsuz çalışırken, yeni HDDye farklı bir sistem kurmaya çalışmıştım.
    ve bios'a dahi girmeyip hata veriyordu. Yani format bile atamıyordum.
    Çözüm: Eski P4 sistemimde bir çözüm bulamamıştım. Sistemi yenileyince farkettim ki yeni HDDnin arkasında sata2'yi sata1 olarak çalıştıran jumper yokmuş. O yüzden bu hatayı alıyormuşum.
    Yeni sistemde direct çalıştı, sistemi de kurdum, ötekindeki jumper'ı da çıkarttım, gerek yoktu, artık SATA2 idi.
    SONUÇ: bios'a dahi giremeyen, format attıramayan NTLDR hatasının çözümü sata2-sata1 jumper kaynaklıdır.
    (diğer durumlardaki NTLDR hatalarının çözümünü önceki sayfalarda arkadaşlar anlatmış zaten)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenos -- 24 Eylül 2009; 14:20:13 >

• biraz önce C içinde gizli bikaç dosya sildim bilgisayarda virüs var sandım mause bozukmuş meğer tıklamıyordu...O uyarı bana da geldi sonra....

Neyse sonra CD yi takıp chkdsk yi denedim işe yaramadı ben de son çare boot CD sini acronisle bilgisayarıma uyguladım sorun yok ama...C deki temalar belgeler programlar bana ait ne varsa gitti...........

Acronisle yaptığım restore yi nasıl geri alabilirim var mı yolu.....tabi geri aldıktan sonra yine o NTDLR eksik çıkacak ne yapsam bilmiyorum...o masaüstündeki C deki programları geri getiremezmiyim?
    Acronisle yapılan restore yi geri alamazmıyım? ACİL bir cevap lütfen

Acronisle yaptığım restore yi geri alamıyorsam geçmiş olsun o zaman....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Napolit@n -- 6 Ekim 2009; 2:15:30 >
  • beyler bugün benim pc de aynı sorun oluştu ve sırasıyla şu yolları izledim şu sonuçları aldım(NOT:TEK PARTİTİON KULLANIYORUM)

1 ilk önce 'chkdsk'(tırnaklar hiçbir zaman dahil değil),sonrasında 'chkdsk /p' sonuç olumsuz ntldr eksik
    2 windows cd si yerleştirip önyüklemek için bir tuşa bastım KURTARMA KONSOLU(R) C:WINDOWS(1) gelen ms-dos sayfasına 'COPY !:\i386\NTLDR C:' sonuç olumsuz ntldr eksik(! işareti CD-ROM sürücüsünün harfi)
    3 bios tan DEFAULT BOOT PRİORTY i hdd ye ayarladım sonuç olumsuz
    4 sorun belki NTDETECT.COM dan kaynaklanıyor diye düşündüm 2 de yaptığım işlemi NTDETECT.COM için kullandım sonuç olumsuz
    5 bu kez boot.ini bozulmuş diye düşündüm tekrar KURTARMA KONSOLU(R) C:WINDOWS(1) bu sefer ms-dos sayfasına bootcfg /rebuild yazdım sonuç bu kez değişti ama benzer 'MİSSİNG NTLDR'
    6 artık yöntem bitti sıra formatta dedim ama neden WINDOWS u onarmiim diye düşündüm bu kez de olmazsa son çarem formattı son umut CD yi yerleştirip önyükleme için tuşa bastım bu kez KURTARMA KONSOLU(R) değilde ENTER e basarak devam ettim karşıma çıkan sayfada C:WINDOWS un üzerine gelip ONAR(R) tuşuna bastım başladım format tarzı yüklemeye herşey yüklendi bide baktım windows açılıverdi sorun çözülmüştür tüm bu işlemler sonucunda

NOT : BUNLARI İLLEDE FORMAT DİYENLERE İNAT YAPTIM VE HİÇBİR DOSYAM SİLİNMEDİ DRİVERLERDE DAHİL SONUÇ YETERLİ YORUM YOK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illu928 -- 29 Ekim 2009; 22:31:53 >

• quote:

quote:

asus eee 1000h netbook'um var. "ntldr eksik" hatası yüzünden açamıyorum.
    veya

yaptığım yanlış xp'yi bootlamamak.. saatlerdir araştırıyorum.. pe-to-usb ile bootlamayı denedim fakat hata veriyor. galiba 2gb'ın üstünde ki flashlarda hata veriyormuş, bendeki 8gb.. 2gb üstü için UFDUtility kullanın diyorlar. onu denedim, onda da hata verdi. galiba u3 bellek olması gerekiyormuş onun için. bendeki u3 mü değilmi bilmiyorum demekki değil..
    kafayı yemek üzereyim. yardımlarınızı bekliyorum...

eğer sizin pc cihaz önyüklemesi yapabiliyorsa (benimki yapıyor f12 yi tuşladığımda CD-ROM DVD-ROM USB BELLEK DİSKET BAĞLANTI KABLOSU çıkıyor) orda direk ms-dos dosyası açarak burdan kopyalama yapabilirsiniz boot yapmanıza gerek kalmaz.benim toshiba laptop bu dediklerimi 120 gb lik diskte bile yapabilir.ancak bir çok pc ye yaramıyor bu yöntem NTLDR kopyalaması yani uyarmış oliim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi illu928 -- 29 Ekim 2009; 22:40:53 >

• Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama, makinadaki diğer harddisklerin kablolarıyla oynamak, ya da komple çıkarmak , bir de hata veren Hdd nizi tekrardan (uzun olandan) format atmak bu problemi çözebilir. Bir kaç yerde daha okumuştum ve beni de bunlar kurtardı.
  • selam arkadaşlar bnde ntldr hatası yaşıyorum elimde xp cdsi yok internetten ntldr indirdim cd ye attım cd açılmıyor laptop ta ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin
  • Bu uyarıyı alıp, buradaki bütün çözüm önerilerini denemiş ve başarısız olmuş biri olarak tek çözümün yavaş format olduğunu söyleyebilirim...

Başıma geldi ve formatla çözüme ulaştım.
  • UZUN ZAMAN ÖNCE YAZMIŞSINIZ BU MESAJI..SORUNU ÇÖZDÜNÜZ MÜ?
  • Arkadaşlar, herkes tek çare format demiş ama benim elimdeki bilgisayarda "NTLDR eksik" dedikten sonra hiçbir şey yapamıyorum. Sadece "Ctrl+Alt+Del" yapıp restart çekiyor bilgisayar. Başka bir işlemde bulunamıyorum. Siz bilgisayarlarınızda "CD den yükleme için bir tuşa basın" kısmına nasıl geliyorsunuz? veya o chkdisk denen kısma nasıl geliyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.yuksel -- 9 Ağustos 2010; 1:06:34 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.