Şimdi Ara

Para biriktirmek için hesap açıcam hangi banka?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
44.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili Donanımhaber ailesi öncelikle herkese iyi günler.
    20 yaşındayım üniversite okuyorum A2 ehliyet, motorsiklet, koruma ekipmanlarını alabilmek için para biriktirmek istiyorum.Neden bu istediklerini taksitle almıyorsun diye sorabilirsiniz açıklayayım: malum henüz aileden tam manasıyla kopamadık.Alırken bir sürü engel çıkaracaklar onun yerine adam gibi paramı toplayıp bu aradada ciddi ciddi araştırma yapıp güzelce bu motorumu almak istiyorum.
    Parayı biriktirebilmek için herhangi bir bankada bir hesap açtırmak istiyorum.Aradığım özellikler ise:
    1-Kesinlikle ücret kesilmeyecek(zaten öğrenciyiz boğazımızı kısıp para biriktiricez)
    2-Banka kartı kesinlikle olmayacak yani ben o parayı her istediğim zaman harcayamacağım(yanımda kart olursa kesin harcarım)
    3-Vadeli vadesiz hiç anlamıyorum her istediğim zaman ATM den para yatırabileceğim

Bu özelliklerde tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
    Şu an işbankası ve ziraat bank ta hesabım var ama onları kullanmak istemiyorum.Bu iş için ayrı bir hesabım olsun istiyorum.
    Yardımınız için teşekkür ederim.

• BEnde iş bankası faan yazmak için gelmiştim, ama yazılacak şeylerin önünü hep kapamışsın o yüzden konuya talep olmamaış heralde...
  • Ben de bir hesap açmayı düşünüyorum tek önemli olan şey hesap ücretinin olmaması
  • Öğrencilerden hesap ücreti alınmıyor zaten.
    Vadeli hesap faizli hesap.
    Vadesiz olsun
  • Kuvettürk hesap işletim ücreti almıyor.
    Halkbank 3 aylık ortalama 350 TL+ bakiye varsa almıyor. 6 aydır kullanıyorum EFT, havale, fatura ödeme her şey ücretsiz. Devlet bankaları arasında en olumlu düşündüğüm banka Halkbank. 3 aylık ortalamanın altına düşersen 15 TL alıyor. 1 veya 2 otomatik fatura ödeme talimatı verirsen yine ücret alınmıyor.

Vadesiz mevduat hesabı açacaksın. Debit kart istemiyorsan hesap cüzdanı ile şubeden, IBAN numarası ile ATM'den işlem yapabilirsin. Yalnız ATM'den para çekemezsin, kart gerekir.
  • herkese teşekkür ederim.Vadesiz mevduat hesabı açmam gerektiğini öğrendim tamam.
    Ama hangi baknadan açmam gerektiğine hala karar veremedim. Network, yeri gelecek 3 ayda 1000+ lira yatırıcam yeri gelecek 3 ayda 50-60 yatırıcam.O yüzden halkbank ı seçmeyi ŞİMDİLİK düşünmüyorum.Başka önerisi olan var mı?
  • Ücret sıkıntısı olmayan tek banka Kuveyttürk olması gerekiyor. Yalnız ATM problemi var. Çok seyrek. Bankanın kendi şubeleri dışında ATM pek görmedim açıkçası. Şubelerde her ilçede 1 tane bile zor oluyor.

Tamam parayı orada unutmak istiyorsun ama hastalık var, sağlık var. Acil bir durum olduğunda ne bankamatik buluyorsun ne şube. Kart istemediğini söylesende ben almanı tavsiye ederim. En azından yanında taşıma ama almalısın diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Ücret sıkıntısı olmayan tek banka Kuveyttürk olması gerekiyor. Yalnız ATM problemi var. Çok seyrek. Bankanın kendi şubeleri dışında ATM pek görmedim açıkçası. Şubelerde her ilçede 1 tane bile zor oluyor.

Tamam parayı orada unutmak istiyorsun ama hastalık var, sağlık var. Acil bir durum olduğunda ne bankamatik buluyorsun ne şube. Kart istemediğini söylesende ben almanı tavsiye ederim. En azından yanında taşıma ama almalısın diye düşünüyorum.

haklı olabilirsin belki de bu kart meselesini kestirip atmak yerine ciddi ciddi düşünmeliyim.
    yapı kredi
    akbank
    vakıfbank
    denizbank
    garanti bankası
    teb
    bunlar nasıldır bir bilginiz var mı ?
  • Hepsi ücret alıyor. Yine aynı şekilde hepsi 2 fatura ödeme talimatı ile ücretten muaf tutuyor. Bulundurduğun limite bakılmaksızın ücret alınıyor.
    Belki aralarında bir tek Vakıf Bank'ı tenzih edebiliriz. Devlet bankası olduğu için bu konuda daha esnek.
    Ama devlet bankaları arasında kesinlikle Halkbank > Ziraat Bankası > Vakıf Bank şeklinde sıralama yapardım.

Üniversite okuduğun için öğrenci belgen ile gidersen yukarıdaki bir çok banka öğrenim hayatın boyunca hesap işletim ücreti almayacaktır. Diğer bankaları kullanmadığım için şu alır, bu almaz diyemiyorum.

Yazdıkların arasında ise Garanti, Akbank, Yapı Kredi ve Türkiye İş Bankası arasında seçim yapardım. Yine ATM seyrekliği sebebiyle. Zaten hariç tuttuklarımın tercih edilesi bir yanı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Hepsi ücret alıyor. Yine aynı şekilde hepsi 2 fatura ödeme talimatı ile ücretten muaf tutuyor. Bulundurduğun limite bakılmaksızın ücret alınıyor.
    Belki aralarında bir tek Vakıf Bank'ı tenzih edebiliriz. Devlet bankası olduğu için bu konuda daha esnek.
    Ama devlet bankaları arasında kesinlikle Halkbank > Ziraat Bankası > Vakıf Bank şeklinde sıralama yapardım.

Üniversite okuduğun için öğrenci belgen ile gidersen yukarıdaki bir çok banka öğrenim hayatın boyunca hesap işletim ücreti almayacaktır. Diğer bankaları kullanmadığım için şu alır, bu almaz diyemiyorum.

Yazdıkların arasında ise Garanti, Akbank, Yapı Kredi ve Türkiye İş Bankası arasında seçim yapardım. Yine ATM seyrekliği sebebiyle. Zaten hariç tuttuklarımın tercih edilesi bir yanı yok.

Çok teşekkür ederim gerçekten çok yardımcı oldunuz.
    Şu an aklımda Garanti Bankası ve Yapı Kredi var. İkisinden birini tercih edip gelecek hafta hesabı açtırıcam kısmetse.Ayrıntıları ve karşılaştıklarımı tekrar bu bşalık altından yazmayı düşünüyorum.Merak eden arkadaşlarda yararlansınlar.
    İyi geceler.

• Yapı Kredi Bankasında hesabımı açtırdım.Öğrenci belgesi istemediler öğrenci kimlik kartım yeterli oldu.Ayrıca hesap açarken en az 50 tl yatırmam da istenmedi.Haftaya bankamatik kartımı alabileceğimi söylediler.
  • Kesnlikle Kuveyttürk hiç bir şeklde para kesmiyor tabi durumunuza bağlı.
  • is bankasından ac ögrenci belgeni gotur kesintin olmasın.kartı da kırıp atarsan sotun yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatmak gibi bi niyetim yok ama çok önemli konuyu açan arkadaş sorununu nasıl hallettin şuan seninle tıpatıp aynı durumdayım.
  • Finansbank Enpara.com
  • Aynısını ben de düşünüyorum, benimki motor değil otomobil, tek fark bu :D

Yarın gerçi resmi tatil.

En kısa zamanda bilgilendirme yaparım. Tüm bankaları tek tek ziyaret etmeyi planlıyorum.
  • Ptt.
  • desoba01 kullanıcısına yanıt
    nerdesin la
  • yapıkredi 6 ayda 1 60 tl para kesiyor :D
  • Seninle aynı durumdayım konuyu açtığından 3 4 sene geçmiş fakat bunu yazma gereği duydum Enpara.com en iyisidir koşul yok hergün istediğin kadar at ve hergün zengin faizi geliyor yıllık %10 11 civarı birşey olsa gerek tavsiye ederim bende motor alacağım :))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.