Şimdi Ara

Nokia Lumia 920 ön inceleme 'Nokia geri dönüyor!' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
7
Favori
80.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Normsoner

quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweedbasina dagitilan lumia ile cekilmis fotograf ve video cekimleri sahte cikmis.http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920_sample_images_found_to_be_fake_as_well-news-4769.phpaz isikta boyle kaliteli fotograf ancak dslr fotograf makinesi ceker.Sokak lambalarinin parlakligina ve renklerin canliligina dikkat!vehttp://www.gsmarena.com/nokia_fakes_lumia_920_pureview_video_issues_an_apology_for_it-news-4765.phpVanın icinden profesyonel video kamerayla cekildigi camdan yansımış :)sahtekar nokya seni......
    dostum adam gibi haber oku öle yorum yap bahsettigin video konusunda nokia acıklama yapdı o video 920 ile cekilmedi o özelligi göstermek için yapılmış bi video dedi bunu belirtmediğimiz için özür dileriz dedi videoyu 920 ile cekdik yazısını nerde gördün acaba camur at izi kalsın yapdığınız tek şey bu fan boyluk yapma

Kardeşim burada fanboyluk yapan bir tek sen varsın.Adamlar 920 tanıtımı yapıyor.Ois on ve ois of farkını gösterse gene tamam diyeceğeğim.Olabilir.Adamlar bunun yanı sıra 920 ile galaxy s3 yazıyorlar sanki o telefonlardan çekilmiş gibi.Kendi sahtekalıklarının yanında s3 ü lekelemeye çalışıyorlar.Zaten nokia anca böyle zarar verebilir samsunga.Onun dışında slr la çekmeyi geçtim.Adam direk bisikletteki titreme olmasın diye arabanın içinden çekiyor.Birde belirtmesi mi lazım diyorsun.Adam orda karpuz reklamı yapmıyor.telefonun video performansını tanıtıyor.Tabikide belirtmesi lazım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweedbasina dagitilan lumia ile cekilmis fotograf ve video cekimleri sahte cikmis.http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920_sample_images_found_to_be_fake_as_well-news-4769.phpaz isikta boyle kaliteli fotograf ancak dslr fotograf makinesi ceker.Sokak lambalarinin parlakligina ve renklerin canliligina dikkat!vehttp://www.gsmarena.com/nokia_fakes_lumia_920_pureview_video_issues_an_apology_for_it-news-4765.phpVanın icinden profesyonel video kamerayla cekildigi camdan yansımış :)sahtekar nokya seni......
    dostum adam gibi haber oku öle yorum yap bahsettigin video konusunda nokia acıklama yapdı o video 920 ile cekilmedi o özelligi göstermek için yapılmış bi video dedi bunu belirtmediğimiz için özür dileriz dedi videoyu 920 ile cekdik yazısını nerde gördün acaba camur at izi kalsın yapdığınız tek şey bu fan boyluk yapma

Valla komedi. Fanboyluğun sınırlarını zorlamak seninkisi. Telefon iyi, bunu ben de paylaştım ama arkadaşın paylaştığı link Nokia'nın sahtekarlığının kanıtından başka birşey değil. Videoda çocuk elinde )20 ile ilk başta OiS off yazılı videoda çekim yapıyor sonra, yine çocuk çekiyormuş gibi OiS On yazıyorlar ve bir arabanın içinde profosyonel kameralarla çekim yapıldığı camdaki yansıma nedeniyle ortaya çıkıyor. Ayrıca ayrı bir kaynakta fotoğrafların da DSLR makinayla çekildiği ortaya çıktı. Bunlar da başka telefonların fotoğraflarıyla karşılaştırılan fotoğraflar. Telefon güzel olsa da pazarlama ekibinin sahtekarlık yaptığı ve Nokia'nın da buna göz yumduğu açık.

Aşağıda da çekimin nasıl yapıldığını gösteren fotoğraflar. İnanmayanlar için.
    http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/12/09/nokia-fakes-images/gsmarena_001.jpg
    http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/12/09/nokia-fakes-images/gsmarena_004.jpg

• Telefon güzel yapılmış lakin donanımhaber sitesini açarken epey kasılma oldu,sanırım bu bizimde bazen yaşadığımız siteden kaynaklanma bir kasılma yoksa,bir önceki sistemden daha gelişmiş modelin yavaş kalması düşünülemez.Nokia geri dönüyor değil,geri döndü diyorum.Sinyallerini veriyordu bir önceki Lumia modelleriyle

• windowsun virüsleri windowsphone 8 e uyumlumu yoksa tekrar yazılması mı lazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Oxeman

quote:

quote:

Kardeşim burada fanboyluk yapan bir tek sen varsın.Adamlar 920 tanıtımı yapıyor.Ois on ve ois of farkını gösterse gene tamam diyeceğeğim.Olabilir.Adamlar bunun yanı sıra 920 ile galaxy s3 yazıyorlar sanki o telefonlardan çekilmiş gibi.Kendi sahtekalıklarının yanında s3 ü lekelemeye çalışıyorlar.Zaten nokia anca böyle zarar verebilir samsunga.Onun dışında slr la çekmeyi geçtim.Adam direk bisikletteki titreme olmasın diye arabanın içinden çekiyor.Birde belirtmesi mi lazım diyorsun.Adam orda karpuz reklamı yapmıyor.telefonun video performansını tanıtıyor.Tabikide belirtmesi lazım.

harbiden ha iyi saçmalamışsın adamlar telefonun reklamını yapıyorlar telefonla video çekiyo gibi gösteriyorlar sonra video da bu telefonla çekişmiştir yazıyor mu diyorsun.bu kadar fanboyluk yapmayın ya babanızın şirketi sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdı bey diksiyonunuz üzerinde çalışmışsınız sanırım,sizi tebrik ederim,gerçekten başarılı bir yorumlama videosu olmuş. donanım haber ifa ya da bu tarz etkinliklere katılıp elinden geleni yapıyor fakat sitenin son birkaç gündeki hali içler acısı,yorumlar gözükmüyor,forum bazen normal bazen deyimi yerindeyse bir kağnı kadar yavaşlıyor,yaşanılan sıkıntılar her neyse ilgilenilmesini istiyorum.

telefona gelecek olursak nokia daha önce yaptığı hatalardan bir ders çıkarmış gibi görünüyor,öncelikle rakipleri gibi güncel bir donanım sunması nokia için büyük bir adım,bunu atlamamak gerekir,kamerası youtube üzerinden izlediğim incelemelerde bana 808 pureview hariç en üst düzey performans veren kamera gibi geldi,nokia bazı hilekarlıklar yapmış olabilir fakat bu nokianın kamera üzerinde yaptığı yenilikleri,bu kadar başarılı ve yenilikçi bir iş çıkardığı gerçeğini değiştirmiyor,temennim diğer firmaların da bu yönde de gelişmesi. bazı arkadaşlarımızın bazı marka ya da sistemlere aşırı düşkün olması onları buldukları bu tür açıklarla alay etme yoluna götürüyor,bunları kale almayınız. işletim sisteminde microsoft wp8 ve windows 8 ile gerçekten çok iyi işler çıkarıyor,her iki iletim sistemi de yenilikçi ve modern bir arayüze sahip,ve iyi performans veriyorlar,wp8 için uygulama sayısı ve çeşiti artacaktır şüphem yok buna. windows tabletler ve bilgisayarlarla çok başarılı bir ekosistem yaratılıyor. android konusunda çok şüpheliyim,çok serbest ve denetimden uzak bir sistem,gerek güncelleme,gerek performans sıkıntıları,gerekse pil ömrü konsunda "benim" içimde bir sürü kuşku uyandırıyor. evet çok başarılı bir grafik sergiliyor ama insanlar iphone dışında androidden farklı bir sistem bulamıyorlar,neredeyse tüm markalar artık android kullanıyor,google'ın bedava işletim sistemi politikası takır takır işliyor bu manada,evet google çok başarılı ama yaygın bir işletim sistemi adına işletim sisteminin kendisinden ödün verdiği apaçık bir gerçek. eğer google satın aldığı motorola mobility ile kendi işletim sistemini kaliteli bir biçimde geliştirmeye başlarsa içimdeki şüpheler de ortadan kalkacaktır.
    ios konusunda da; ios 6 şu an bildiğim kadarıyla çok fazla yenilik getirmiyor,insanlar bir zamanlar çekici buldukları ios'i gerek apple'ın yeni telefon tanıtma süresi gerekse sistemin arayüzünde yapılan yetersiz yenilikler nedeniyle terk etmeye başladılar,ha apple'ın bunlara ihtiyacı var mı derseniz elbette ki yok. iphone hala en popüler ve en karizmatik telefon insanlara göre,hiç bir yenilik dahi yapılmasa insanlar yeni iphone'u kapış kapış alacaklardır ki tahminler de bu yönde. ben şahsen iphone'u artık sıradan buluyorum,ios'in o kalitesine rağmen çocukların bile elinde gördüğüm o telefondan soğudum diyebilirim. wp8 bana şuan gayet çekici bir sistem olarak geliyor,geçmişinden ve şuanki konumundan ders alarak tekrar mantıklı işler yapan nokia'da beni pekiştiriyor,bana göre şuanki en alınası telefon lumia 920dir. eğer ios6 gerçek yeniliklerle gelebilirse rakibi olabilir,benim kafamda..

çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: | OMG! |

erdı bey diksiyonunuz üzerinde çalışmışsınız sanırım,sizi tebrik ederim,gerçekten başarılı bir yorumlama videosu olmuş. donanım haber ifa ya da bu tarz etkinliklere katılıp elinden geleni yapıyor fakat sitenin son birkaç gündeki hali içler acısı,yorumlar gözükmüyor,forum bazen normal bazen deyimi yerindeyse bir kağnı kadar yavaşlıyor,yaşanılan sıkıntılar her neyse ilgilenilmesini istiyorum.telefona gelecek olursak nokia daha önce yaptığı hatalardan bir ders çıkarmış gibi görünüyor,öncelikle rakipleri gibi güncel bir donanım sunması nokia için büyük bir adım,bunu atlamamak gerekir,kamerası youtube üzerinden izlediğim incelemelerde bana 808 pureview hariç en üst düzey performans veren kamera gibi geldi,nokia bazı hilekarlıklar yapmış olabilir fakat bu nokianın kamera üzerinde yaptığı yenilikleri,bu kadar başarılı ve yenilikçi bir iş çıkardığı gerçeğini değiştirmiyor,temennim diğer firmaların da bu yönde de gelişmesi. bazı arkadaşlarımızın bazı marka ya da sistemlere aşırı düşkün olması onları buldukları bu tür açıklarla alay etme yoluna götürüyor,bunları kale almayınız. işletim sisteminde microsoft wp8 ve windows 8 ile gerçekten çok iyi işler çıkarıyor,her iki iletim sistemi de yenilikçi ve modern bir arayüze sahip,ve iyi performans veriyorlar,wp8 için uygulama sayısı ve çeşiti artacaktır şüphem yok buna. windows tabletler ve bilgisayarlarla çok başarılı bir ekosistem yaratılıyor. android konusunda çok şüpheliyim,çok serbest ve denetimden uzak bir sistem,gerek güncelleme,gerek performans sıkıntıları,gerekse pil ömrü konsunda benim içimde bir sürü kuşku uyandırıyor. evet çok başarılı bir grafik sergiliyor ama insanlar iphone dışında androidden farklı bir sistem bulamıyorlar,neredeyse tüm markalar artık android kullanıyor,googleın bedava işletim sistemi politikası takır takır işliyor bu manada,evet google çok başarılı ama yaygın bir işletim sistemi adına işletim sisteminin kendisinden ödün verdiği apaçık bir gerçek. eğer google satın aldığı motorola mobility ile kendi işletim sistemini kaliteli bir biçimde geliştirmeye başlarsa içimdeki şüpheler de ortadan kalkacaktır.ios konusunda da; ios 6 şu an bildiğim kadarıyla çok fazla yenilik getirmiyor,insanlar bir zamanlar çekici buldukları iosi gerek appleın yeni telefon tanıtma süresi gerekse sistemin arayüzünde yapılan yetersiz yenilikler nedeniyle terk etmeye başladılar,ha appleın bunlara ihtiyacı var mı derseniz elbette ki yok. iphone hala en popüler ve en karizmatik telefon insanlara göre,hiç bir yenilik dahi yapılmasa insanlar yeni iphoneu kapış kapış alacaklardır ki tahminler de bu yönde. ben şahsen iphoneu artık sıradan buluyorum,iosin o kalitesine rağmen çocukların bile elinde gördüğüm o telefondan soğudum diyebilirim. wp8 bana şuan gayet çekici bir sistem olarak geliyor,geçmişinden ve şuanki konumundan ders alarak tekrar mantıklı işler yapan nokiada beni pekiştiriyor,bana göre şuanki en alınası telefon lumia 920dir. eğer ios6 gerçek yeniliklerle gelebilirse rakibi olabilir,benim kafamda..çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Lumia 920 gerçekten güzel bir telefon olmuş katılıyorum.Fakat şuan için uygulama yetersizliği çekeceğini düşünüyorum.Sonuçta uygulama geliştiricileri çıkardıkları uygulamaları daha çok kullanıcı kitlesine sahip ios a çıkarıyolardı.Androidin kullanıcı kazanması ile androidde artık bu konuda apple a yaklaştı.Wp8, diğer wp işletim sistemlerindeki gibi hatalara düşmezse android ivmesini kazanacaktır ve nokia gibi bir destekçi arkasındayken belki 1-5 2 yıla android ve iosun pabucunu dama atacaktır fakat şuan için dorsesiz bir volvo tıra benziyor.Güçlü bir telefon fakat kulanılabilecek uygulama yetersiz.Angry birds ile anlaşmalar yapıldı fakat ne kadar etkili olur,göreceğiz.Bence Kaderi bu önümüzdeki 6 ayda wp8 in satılmasına ve wp8 için çıkartılacak uygulamalara bağlı.

• Sarı renkli modeli çok iyi duruyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

windowsun virüsleri windowsphone 8 e uyumlumu yoksa tekrar yazılması mı lazım :)

seni baştan yazmak lazım. lakin senin kafa olmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oxeman

Lumia 920 gerçekten güzel bir telefon olmuş katılıyorum.Fakat şuan için uygulama yetersizliği çekeceğini düşünüyorum.Sonuçta uygulama geliştiricileri çıkardıkları uygulamaları daha çok kullanıcı kitlesine sahip ios a çıkarıyolardı.Androidin kullanıcı kazanması ile androidde artık bu konuda apple a yaklaştı.Wp8, diğer wp işletim sistemlerindeki gibi hatalara düşmezse android ivmesini kazanacaktır ve nokia gibi bir destekçi arkasındayken belki 1-5 2 yıla android ve iosun pabucunu dama atacaktır fakat şuan için dorsesiz bir volvo tıra benziyor.Güçlü bir telefon fakat kulanılabilecek uygulama yetersiz.Angry birds ile anlaşmalar yapıldı fakat ne kadar etkili olur,göreceğiz.Bence Kaderi bu önümüzdeki 6 ayda wp8 in satılmasına ve wp8 için çıkartılacak uygulamalara bağlı.

evet haklısınız,en zayıf yönü uygulamala sayısı,fakat windows phone marketplace'in web sitesine girdiğimde belli başlı bir çok uygulamanın olduğunu gördüm ama oyun yönünde biraz zayıf kalmış. yeni çıkan oyunlar ilk ios'e gidiyor,android bile bekliyor,wp da bekleyecektir,ayrıca erdi beyin de bahsettiği gibi sistemin çekirdeğinde yapılan işlerle uygulama geliştiricilere büyük kolaylıklar sağlanmış,microsoft yazılımın duayeni,sadece office bile diğer sistemlerdeki binlerce uygulamayı alaşağı etmeye yetiyor. ios,android,symbian kullanan biri olarak her marketin tadına bakmışlığım var,en basitinden ios ve androidde not alma uygulamasından binlerce var,belli başlı uygulamaların hep farklı versiyonları var,ama gerçek farklar oyunlar kısmında başlıyor,appstore'un diğer sistemlerden farkı hem cihazlarla optimize olmuş oyunlar hem de ilk o markete çıkması,sayısı ne olursa olsun playstore ya da wp marketplace aynı işi yapamadıktan sonra her zaman geri planda kalacaklardır. ben windows phone 8'in ahım şahım başarılar sergileyeceğini düşünmüyorum,evet ivmesi aratacaktır fakat "yeni iphone" ve yeni trend olan samsung gibi ezici gerçekler var.

nokia fanı falan değilim,htc evo ve nokia 5800 kullanıyorum,sadece wp8 bana etkileyici geliyor
  • Telefonu çok beğendim nokia çok iyi iş çıkartmış hem tasarım hem donanım olarak ama keşke nokia google ile antlaşma yapıp android işletim sisteini kullansaydı.

• Telefon budur hep ayni tasarimlardan bikmistim almak icin telefon alinmaz , Lumnia 920 olay budur

• erdi abi "SAMSUNG ATİV S" inde incelenmesini merakla bekliyoruz.

• bu windows 8'in arayüzünü beğenmeyen tek benmiyim acaba.ekrana doluşmuş kutucuklar var.android veya iosun arayüzü daha kullanışlı ve iç açıcı bana kalırsa...
  • kim bilir kaç mani dir bu cihaz

• Bi gerçek var oda nokia kamerada gerçekten iyi diğer markalar yanına bile yaklaşamaz.Bu bi gerçek kimse inkar edemez.Fan boyu felan değilim nokia da kullanmamaktayım ios kullanıyorum ama wp8 ne zaman uygulama açısından iosa yetişir ozaman fikirler değişir.

• bence müthiş.
  • Agresif bir fiyatla girerse piyasaya sallar..

Ben 1.700 lumia 920 , 1.500 lumia 820 olur diye düşünüyorum.

• nokia herseyini ortaya koymus. orjinal guzel tasarim, tarz still reklamlar, bir o kadar sirin aksesuarlar. tipki eski gunlerindeki gibi. zaten nokianin hamurunda olanda bu. tarz sekil sahibi telefonlar, guzel tasarimlar ve goz boyayan reklamlar. su bir gercek nokia tuketici elektronigi firmasi. yazilim firmasi degil bilgisayar firmasi hic degil. bu yuzden akilli telefonlar bir anda bilgisayara donusunce tokezleyip geri dustu. ama simdi yazilim isini microsoft ustlenince guzel bir seyler ortaya cikmis gibi. genede 1 sene gecip mevcut platform kendini ispatlamadan, uygulama arsivi gelismeden alinmaz. onceki wp7.5 lumialar yada megooda oldugu gibi destegin kesilip ortada birakilma riski her zaman var. bu modelde bir sekilde tutmazda platform gene tepeden tirnaga revize edilirse, ne microsoft nede nokia ortada kalan kullanicilarin gozunun yasina bakacak firma degiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 7 Eylül 2012; 17:46:38 >
  • Menü tasarımları harika kesinlikle android ve ios dan daha fazla göz dolduruyor. Videoda izlediğim kadarıyla gayet akıcı çalışıyor nokia telefonların symbian işletim sisteminden gelen tarayıcı ve mail performansı windows 8 mobile ortadan kalkmış gibi duruyor ve bu telefonun şarj süresi ios ve android telefonlar gibi 12 saat değil.

Bence iphone 4s den çok üstün. Galaxy S3'dende daha efektif bir telefon olduğunu düşünmeye başladım. Ama birebir kullanarak konuşmak en doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 7 Eylül 2012; 17:51:28 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.