Şimdi Ara

Yanlış mı yapıyorum?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Haziran ayında tartıldım kilom 125 cıktı.O zamandan bu zamana 110'ım.Boy 179.Ama olay su:Ben pek bır sey degıstıgını sanmıyorum.Diyetiyesne gitmedim ve spor yapmıyorum.15 kıloyu bogazı tutarak verdim.Sabahları peynır-domates-salatalık aksamları domates-salatalık yedım ve yıyorum.Acaba yanlıs mı yapıyorum?Bu gıden 15kg yag degıl mı?Benım amacım zayıflamak,oyle kas yapmak falan degil.Hedefim 90 95 falan.Tecrübeliler yardım ederse sevinirim.

• Spor yapmadan ve de hicbir sey yemeyerek saglikli bir sekilde kilo veremezsin. Diyetisyene basvurmani oneririm. Cunku sadece salatalik domatesle kilo verecegim diye baslayip sagligini da kaybedebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hazirandan beri böyle.Bir saglık sorunu görmedim.Ayda bir kaçamak da yapıyorum.Peki bir sey diyecegim.Böyle yaparak yağ degil de su veya kas mı atıyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

Hazirandan beri böyle.Bir saglık sorunu görmedim.Ayda bir kaçamak da yapıyorum.Peki bir sey diyecegim.Böyle yaparak yağ degil de su veya kas mı atıyoruz?

Açıkçası bu işlere ben de yeni başladığımdan dolayı tam olarak ne yakıldığını bilmiyorum ama etrafımda aynen senin gibi bir şey yemeyerek kilo veren ama daha sonrasında aynı şekilde geri alan kişiler oldu. Ama büyük ihtimalle su olabilir. Çünkü ben de sabahları tartıldığımda akşam tartıldığımdan çok çok düşük geliyorum, çok az bir şey yesem dahi bir anda fırlıyor. Kas olacağını sanmıyorum. Sen mutlaka bir diyetisyene danış.

• Üniye gidecegim.Danısma sansım yok.Hem onların verdigi liste bana uymaz.Her seyden veriyorlar azar azar.Benim merak ettigim sey spor yapmamanın zararı olabilir mi?Yani sporsuz diyet sağlıklı mı?
  • 2 aydır böyle besleniyorsan, üzgünüm ama verdiğin kiloların çogu kas'dır.
  • İşte sebebi ne?Sporsuz olmasından mı?Ya da söyle diyeyim.Neden kas?Neden yag degil?
  • Kas kaybının sebebleri

1. yanlış/eksik beslenme
    2. egzersiz eksikliği

siz hiç protein almadan beslenmişsiniz, sürekli tek besin üzerinde yoğunlaşmışsınız. diyet yaperken her besinden dengeli bir şekilde yemelisiniz(yeşil sebzeler,kuru bakliyatlar, et(tavuk), balık, süt, yumurta vs)

sabah akşam salatalık-domates yiyerek sadece kas kaybı olur ve daha sonra bu verdiğiniz kiloların fazlasını alma riskiniz var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalbaz93

İşte sebebi ne?Sporsuz olmasından mı?Ya da söyle diyeyim.Neden kas?Neden yag degil?

Çünkü yağ yakmanın bir sistemi vardır. Siz aynı tip beslenerek bir hata yapmışsınız, bile diyemem çünkü beslenmemişsiniz bile. Sadece kaloriyi tamamen kesmişsiniz. Vücuttaki suyu, ödemi atmışsınız. Enerji (kal) almayınca kasları da yakmışsınız. Ne sağlıklı ne kalıcı bir zayıflama sağlamışsınız. O yediklerinizle nasıl ayakta kalabildiniz? Şaşırdım. Beslenme bozukluğu yüzünden hastalanabilirsiniz.

Yaş kaç? Üniye gideceğim demişsiniz. 17-18 falan mı?
  • Arada et falan yedigim icin bir şey olmadı heral.Yaş 19.(2.senemdi).Kipa'da tartı vardı orada yag oranım belliydi ama simdi o makineyi kaldırmıslar bende yag oranımı ölcemedim.Bakacaz artık..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.