Şimdi Ara

kredi kartı aidatı için hakem heyeti kararına karşın bankanın tarafıma açtığı dava (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
13
Favori
46.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çook teşekkürler. Şimdi kalemi aradım. Davalı olduğum için 2 hafta süre içinde bir cevap vermeme gerek olmadığını, dava günü tebliğ edildikten sonra istersem bunu yapabileceğimi, ya da o gün dilekçemi elden verebileceğimi söyledi kalem memuresi. Ben de şu şekilde bir itiraz dilekçesi hazırlamayı planladım:

(PM atıldı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rüzgar12

Merhaba Perseepona,
    Benim konum kredi kartı aidatı ile ilgili lehte çıkan TSHH kararına bankanın itirazıdır.
    Tükoder'den yardım aldım,süreyi geçirsemde yine de cevap yazmamı önerdiler.Ben de internette çeşitli sitelerden konu ile ilgili bulduğum tüm belgeleri harmanlayarak bir cevap yazdım.Bahçelievler Kaymakamlığı TSHH^nın tüketici lehinde verilen kararı iptal eden Bahçelievler Tüketici Mahkemesine cevaben inceleme,gerekçe ve kararındanhttp://xa.yimg.com/kq/groups/16071574/828242016/name/2AYRINTILIKARAR.PDF faydalandım ancak henüz kaleme vermedim,muhtemelen yarın vereceğim.Tükoderin avukatı dava tutarı kadar ödeme yaparsınız diye bilgi verdi ki dava tutarı 65,- TL aksi takdirde dava sonuçlanana kadar rahat uyku yok.

İlginize çok teşekkür ederim,kolay gelsin

Rica ederim. benim de tahminim o şekilde maksimum 100 lira filan tutar kaybederseniz ki tükoder avukatı o şekilde dediyse çok büyük ihtimal rakam odur. yoksa avukat masrafıyla filan 1000 küsür lira civarı bir miktar ödemeniz söz konusu olmaz sizin davanızda. eğer o şekilde cevap dilekçesini yazın demişlerse bence de yazın zararı olmaz. en fazla dilekçeyi kabul etmezler o kadar. biraz da hakime bağlı bazı hakimler kabul edebiliyor. ben süre olduğunu bilmiyordum deseniz bile yeterli oluyor bazı hakim için. yazmakta zarar yok. dediğim gibi cevap dilekçesinin olmaması da çok problem değil bence kredi kartı aidatlarında genellikle lehe çıkıyor kararlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

Çook teşekkürler. Şimdi kalemi aradım. Davalı olduğum için 2 hafta süre içinde bir cevap vermeme gerek olmadığını, dava günü tebliğ edildikten sonra istersem bunu yapabileceğimi, ya da o gün dilekçemi elden verebileceğimi söyledi kalem memuresi. Ben de şu şekilde bir itiraz dilekçesi hazırlamayı planladım:

(PM atıldı)

sanırım size dava gününü belirten tebligat gelmemiş tamamdır. doğru demişler o tebligatı takip edin. tebligat gelince iki hafta içinde cevap verebilirsiniz. ben size gelen belgeler arasında dava gününün de tebliğ edildiğini düşünerek yazmıştım. o belgelerde dava günü tebliğ edilmemiş. dava dilekçesine bakıp en kısa zamanda cevap yazarım.
  • Yapi kredi bugun gonderdigi ekstramda uyelik ucreti 60 lira kitlemis.. :@

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende tüketici hakem heyetine paracard hesap işletim ücretinin iadesi için başvurdum heyet beni haklı buldu bankaya gitti para iadesi almak için banka bana 15 GÜN İÇİNDE İTİRAZ EDİP karşı dava açabilirmiş ve kazanırsada avukat masraflarınıda tarafımdan tahsil edebilecegini söyledi.

Bende hakem heyetini arayarak bu kararın iptalini istedim fakat benim alehime karar çıkmadıgı için yani haklı sonuclandıgı için itiraz geri çekme hakkım yokmuş sadece bankaya davayı başlatmaması için ödemeyi kabul edip dava açmaması için dilekçe yazabilrimişim.

Bende paracardımı çıkarttıgım şubeye dilekçe verdim hakem heyetindeki karardan vazgeçtigim ve iptalini istedigimi belirttim yani hesap işletim ücretini ödemeyi kabul ettim.

SİZE SORUM: BANKA İLLEDE KARŞI DAVA AÇARMI YOKSA BU ŞUBEYE VERDİGİM DİLEKÇEYİ DİKKATE ALIP BANA KARŞI DAVA AÇMAZMI.

• quote:

Orijinalden alıntı: jeriko77

tüketici hakları hakem heyetine hesap işletim ücretinin iadesi için başvuruda bulundum ve geri ödenmesi kararı çıktı, Garanti Bankası geri ödedi. Aynı hesabın 2012 yılının ikinci dönemi için yine hesap işletim ücreti çıktı, onun içinde hakem heyetine başvuruda bulundum, yine geri ödenmesine karar verdi.Banka bu sefer ödemedi ve haberim olmadan karşı dava açtı ve yine haberim olmadan mahkeme banka lehine karar verdi..şimdi avukatlık ve masraflar için 800 tl. kadar bir ödeme yapacağım..kanunlar ve sistem bankaların yanında olduktan sonra kıçını yırtsan bankalara karşı kazanamıyorsun..
    BÜTÜN BANKALARIN VE GSM ŞİRKETLERİNİN ALLAH BELASINI VERSİN..KENE GİBİ YAPIŞTILAR SIRTIMIZA KANIMIZI İÇİYORLAR..İNŞALLAH HEPSİ BATAR

kardeş bak yanlış anlama senin için söylemiyorum, genel konuşuyorum. Örneğin 500 milyon veya 1 milyar falan para kesiyor bankalar dosya masrafı falan. Onu geri almaya çalışanları anlıyorum.

Ama 50 lira için başvuran insanlar var. Orda devletin memurunu 50 lira için meşgul ediyor, dosya açılıyor, bir sürü evrak yazılıyor, sonra banka ile yazışma yapılıyor, postaya veriliyor, sonra bilirkişiye para veriliyor falan filan, devlet bir sürü masraf yapıoyor 3 kuruş para için.

Bu tip adamlara banka mahkeme masrafı ve avukat vekalet ücreti haşırt diye geçirince seviniyorum kimse kusura bakmasın. 50 lira için devleti meşgul etmeyin, sonra adama acı koyarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 18 Eylül 2013; 19:54:52 >

• Nicotinell N kullanıcısına yanıt
    böyle zihniyet varmı ya ? 50 tl icin hakkmın yenilmesine razı olacağım onlarda daha cok ezecekler. ben 5 tl icin bile tüketici haklarına gitme taraftarıyımda. hatta gecen yıl otobüs firması 2 kere üst üst biletimden 1,75 ald diye 4,5 liralık ihtarname cekip 1,75 liramı geri aldım.
    o küçümsediğin 50 tl için sabahtan akşama köle gibi çalışanlar var bu ülkede. yeri geliyor cebimizde 5 kuruş kalmıyor belliki sen yokluk çekmemişsin forumlarda yazıp çizmek kolay. bankalar senin gibi sesini çıkarmayanlar dan haksız olarak topladığı 50 liralar la çarkını dönderiyor. bende bu gün dava ya girdim çıktım ve kaybettim. senin haşırt diye bahsettiğin ücretler bana da girdi bu gün ama hiç sorun değil en azından koyun gibi sürüye katılmadım sesimi çıkardım hakkımı aradığım için gururluyum paşam. sen ve senin gibiler oldukça daha çok kazıklar yeriz allah sonumuzu hayıretsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

quote:

tüketici hakları hakem heyetine hesap işletim ücretinin iadesi için başvuruda bulundum ve geri ödenmesi kararı çıktı, Garanti Bankası geri ödedi. Aynı hesabın 2012 yılının ikinci dönemi için yine hesap işletim ücreti çıktı, onun içinde hakem heyetine başvuruda bulundum, yine geri ödenmesine karar verdi.Banka bu sefer ödemedi ve haberim olmadan karşı dava açtı ve yine haberim olmadan mahkeme banka lehine karar verdi..şimdi avukatlık ve masraflar için 800 tl. kadar bir ödeme yapacağım..kanunlar ve sistem bankaların yanında olduktan sonra kıçını yırtsan bankalara karşı kazanamıyorsun..
    BÜTÜN BANKALARIN VE GSM ŞİRKETLERİNİN ALLAH BELASINI VERSİN..KENE GİBİ YAPIŞTILAR SIRTIMIZA KANIMIZI İÇİYORLAR..İNŞALLAH HEPSİ BATAR

kardeş bak yanlış anlama senin için söylemiyorum, genel konuşuyorum. Örneğin 500 milyon veya 1 milyar falan para kesiyor bankalar dosya masrafı falan. Onu geri almaya çalışanları anlıyorum.

Ama 50 lira için başvuran insanlar var. Orda devletin memurunu 50 lira için meşgul ediyor, dosya açılıyor, bir sürü evrak yazılıyor, sonra banka ile yazışma yapılıyor, postaya veriliyor, sonra bilirkişiye para veriliyor falan filan, devlet bir sürü masraf yapıoyor 3 kuruş para için.

Bu tip adamlara banka mahkeme masrafı ve avukat vekalet ücreti haşırt diye geçirince seviniyorum kimse kusura bakmasın. 50 lira için devleti meşgul etmeyin, sonra adama acı koyarlar.

50 lira için devlet meşgul etmeyin mi? böyle bir şeyi de ilk defa duyuyorum sen 10 lira borçlan bankaya da onun kaç misli alıyor mu almıyor mu? devletin memuru bunun için para alıyor, hak var hukuk var değil 50 lira 1 kuruşu bile alıyorum ben marketten bile çıkarken mesela.

• Bu konuda millet sürü psikolojisi ile hareket ettiği için sonra zarara uğrayabiliyor

1-Bankaların kestikleri ücretler yasadışı değildir. Sözleşmede açık seçik yazması gerekmektedir sadece. Sözleşmede yazmıyorsa veya üstü kapalı yazıyorsa bu durumda banka parayı geri ödemek zorunda kalabiliyor. Ama bu konuda emsal karar diye bir şey yok. Her sözleşme ayrı değerlendirilir.

2-Tüketici hakem heyetinde her zaman tüketici lehine karar vermez. Banka ile yapıla sözleşmede açık seçik aidat, dosya masrafı vs alınacağı yazıyorsa banka lehine karar verebilir.

3-Tüketici hakem heyeti nihai karar mercii değildir. Bazen hatalı kararlar verebilir. Bu durumda banka mahkemeye götürebilir kararı. Mahkemeyi banka kazanırsa mahkeme masrafları ve avukatlık ücretini tüketici öder.

4-Banka kredi kartı aidatını hakem heyeti vasıtası ile geri alan müşterisinin kredi kartını iptal edebilir. Bankalar tekel olmadıkları için sözleşme yapmak zorunda değillerdir. Kartınız iptali tek sorun değil, o kart üzerinde gözüken taksitli borcu tek hamlede sizden isteyebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

quote:

sen benim mesajımı düzgün okumamışsın..banka aynı hesabın bir döneminde iade ediyor , müteakip dönemde tekrar hesap işletim ücreti çıkarıyor..hakem heyetinden tekrar geri ödeme çıkmasına rağmen haberim olmadan karşı dava açılıyor ve dava görülüyor..itiraz etme süresi dolduktan sonra bana karar tebliğ ediliyor...HAKLI OLDUĞUM DURUMDA KARAR BANA ZAMANINDA TEBLİĞ EDİLMEDİĞİ İÇİN İTİRAZ EDEMEDİM...
    50 tl. küçük bir para değildir..bankalar 3-5 lira lık ödemediğin miktarlar için icra davaları açmaktadır..ayrıca 2-3 bankayla çalışıyorsan ve bu bankalardan hesap ve kredi kartları için kesilen ücretler yekün tutmaktadır..
    bankanın benden HAKSIZ yere kestiği parayı geri almak için uğraştım..5 tl olsaydı yine uğraşırdım..sözleşmemde yazılı olsaydı elbette bu yönteme başvurmazdım

• konuyla alakasız bankaların ağzıyla konuşan hukuk var diyen, "50 lira alcaz diye 1000 lira ödersiniz işte öyle" diyen, yok ben telefon açtım geri yatırdılar cart curt diye saçma sapan yorum yapan, kısaca boş konuşan arkadaşlar, bi susun.

tuketici hakları beni de haklı buldu bikaç senelik toplam 187 lira kart aidatı için. GARANTİ BANKASI karşı dava açtı tabi. ben bu davayı kazanıcam öyle ya da böyle. burdaki hiç bi arkadaş da bu boş konuşan antenleri dinlemesin, persepone gibi arkadaşları dinlesinler ve haklarını arasınlar. artossa artos degilse bu is himalayalara kadar gider
  • bu topic'i okursan 3 kişinin davayı kaybettiğini görürsün. Yani garanti değil
  • vay be milletten 50 lira alıyorlar dava açıyorlar. Benden bu sene toplamda 140 civarı aldılar.
    ben garantinin maas musterisiydim. kredi kartini zorla verdiler desem yeri. yani sozlesmeyi okumadim, anlamadim, muzakere etmedim. tabi ki bunun tersi durumda olup da hak arayan haksiz duruma dusebilir, aradaki farki topikteki gereksiz mesajlar olmasa herkes daha rahat anlar. ustelik gerizekali banka avukatlari benim olayda hesap isletim ucreti istedigimi bunun sadece 49 lira oldugunu belirtmisler mahlemeye ve normal hesap hareketlerinin listesini eklemisler. halbuki th'inin verdigi karar kredi karti aidatlariyla ilgili. yani avukatlar gerizekali ya da hakimi kandirmaya calisiyolar. iki durumda da ben sansliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mesajını şikayet ettim birazdan silinir zaten, senle muhatap olmuycam, lakin maaş kartı olması senin haklı olduğun anlamına gelmez. Bütün bankalar maaş kartlarından aidat alıyor.
  • burda bir kurban daha varmış

http://forum.memurlar.net/konu/1722010/
  • Arkadaşlar bende tüketici hakem heyetine paracard hesap işletim ücretinin iadesi için başvurdum heyet beni haklı buldu bankaya gitti para iadesi almak için banka bana 15 GÜN İÇİNDE İTİRAZ EDİP karşı dava açabilirmiş ve kazanırsada avukat masraflarınıda tarafımdan tahsil edebilecegini söyledi.

Bende hakem heyetini arayarak bu kararın iptalini istedim fakat benim alehime karar çıkmadıgı için yani haklı sonuclandıgı için itiraz geri çekme hakkım yokmuş sadece bankaya davayı başlatmaması için ödemeyi kabul edip dava açmaması için dilekçe yazabilrimişim.

Bende paracardımı çıkarttıgım şubeye dilekçe verdim hakem heyetindeki karardan vazgeçtigim ve iptalini istedigimi belirttim yani hesap işletim ücretini ödemeyi kabul ettim.

SİZE SORUM: BANKA İLLEDE KARŞI DAVA AÇARMI YOKSA BU ŞUBEYE VERDİGİM DİLEKÇEYİ DİKKATE ALIP BANA KARŞI DAVA AÇMAZMI.

yukardaki eski mesajımdı

Arkadaşlar banka bana dava açmış sanırım e devlet ile girdigimde bu ibareler yer almaktadır ama davanın günü yeri yer almamaktadırİ ben girmedenmi bu dava sonuclacak işte bunlar yazılı e devlet ile giriş yaptıgım kısımda.
    Temel Dosya Bilgileri
    MahkemeBakırköy 2. Tüketici MahkemesiDosya Yıl/No2013/1457Dosya TürüHukuk Dava DosyasıAçılış Tarihi08/10/2013Dosya DurumuAçıkDava TürüSatıcının Hakem Kurulu Kararına İtirazı
    Taraflar

Adı Soyadı / Kurum Adı

Taraf Rolü

Vekilleri

T.GARANTİ BANKASI A.Ş

Davacı

ALİCAN BAYAZIT

XXXX

Davalı

BANKANIN DAVAYI GERİ ÇEKMESİNİ SAGLAYABİLİRMİYİM HESAP İŞLETİM ÜCRETİNİ ÖDEMEYİ KABUL EDİP.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xgizlix -- 15 Ekim 2013; 0:30:42 >

• saygıdeğer hukukçu arkadaşlar hepinize saygılarımı sunuyorum. çok acele yardımlarınıza ve görüşlerinize ihtiyacım var. sağdan soldan medyadan dosya masraflarının geri alınabildiğini öğrenince çok kredi kullanan biri olarak bu fırsattan yararlanmak istedim. kredi çektiğim bütün bankaların dosyası masraflarının iadesi için hakem heyetine dilekçe verdim. tamamı benim lehime sonuçlandı. citibank ve akbank iade etti. 3-4 bankadan bir ses çıkmadı. garanti bankası 50 tl için karara itiraz edip karşı dava açmış ve avukatlık ve mahkeme masraflarının benim üzerime bırakılmasını talep etmiş. 2 hafta içinde dosyaya delillerimi ve cevap dilekçemi eklemem gerekiyormuş. hepsini hazırladım fakat tereddütlerim var. ya kaybedersem diye. yaptığım araştırmalarda mahkeme masraflarının 1000-1500 lira aralığında olabileceğini öğrendim. kaybedersem bu bedel bana çok ağır gelir. bu 50 lira ama yine garanti bankasından lehime sonuçlanmış 350 lira değerinde bir dava daha var. 50 ye itiraz eden 350 yede itiraz eder. i̇ki davayıda kaybedersem vay benim halime. şikayetvar'a yazdığım şikayet üzerine banka aradı ve mahkemenin durdurulması ile ilgili bir talebiniz varsa şubenizle görüşebilirsiniz dedi. acaba banka tırstırmak içinmi böyle birşey yapmıştır yoksa kazanacağına emin olduğu içinmi? siz değerli insanlardan cevabını istediğim soru şu; şubemi arayıp dosya masrafından vazgeçtiğimi davayı geri çekmelerini istediğimi söyleyerek uzlaşma yolunamı gitsem yoksa cevap dilekçemi mahkeme dosyasına ekleyip sonucumu beklesem. dilekçeyi vermek için 1 haftam kaldı. lütfen acele cevap verin

• allah allah benim işte üniversiteli kartımada geldi 20 tl kart aidati iş bankasına şikayet öneri dilekçesi kısmından mail attım iade ettiler 1 gün sonra böyle dava mava işlerine girmeden önce bunu deneseydin keşke
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.