Şimdi Ara

Amd 8120 işlemci aldım fan sesinden bıktım. Soğutucu önerirmisiniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 8120 islemcimi orjinal fani ile kullaniyorum. Sistemimi toplayali 2 gun oldu daha ama simdiden sesten kafayi yemek uzereyim. Hele birde oyun oynamaya baslayayim ses inanilmaz sekilde artiyor. Bana adam gibi bi sogutucu onerirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bence ısı sorunu yoksa soğutucu alma, yan kapağa 12-14 yada 19 cm'lik bir fan tak, cpu fanı sesi gözardı edilemeyecek kadar düşüyor,geriye kalan ufak bir ses var onuda ben kulaklık, müzik ve oyun sesleri ile duymuyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulo206

Arkadaslar 8120 islemcimi orjinal fani ile kullaniyorum. Sistemimi toplayali 2 gun oldu daha ama simdiden sesten kafayi yemek uzereyim. Hele birde oyun oynamaya baslayayim ses inanilmaz sekilde artiyor. Bana adam gibi bi sogutucu onerirmisiniz.

FX serisinin ses yapmasi cok mumkun degil, ya montajda sikinti vardir ya da sensor sorunludur. AMD overdrive dan stok ayarlara getirmeyi dene istersen. Cunku Mersin sicaginda 35-40 derecelerde calisan bir islemci 8120.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-hdt-s1284f-hdt-s1284f-intel-lga-1156-&-amd-am2am3-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=57616&gclid=CI_t8cb6orICFcYKfAodLmIAhw

Biraz büyük ama hantal değil BF3 multi oynarken değerleri istersen ayrıca gönderirim

fx 8150
    20 x 200 ayarı ile 1,3 V Oc ile değerleri boşta

BF3 multiplayer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevarline -- 7 Eylül 2012; 11:28:33 >

• quote:

Arkadaslar 8120 islemcimi orjinal fani ile kullaniyorum. Sistemimi toplayali 2 gun oldu daha ama simdiden sesten kafayi yemek uzereyim. Hele birde oyun oynamaya baslayayim ses inanilmaz sekilde artiyor. Bana adam gibi bi sogutucu onerirmisiniz.

oc yapacakmısın? bir de bütçe ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ktoid

quote:

FX serisinin ses yapmasi cok mumkun degil, ya montajda sikinti vardir ya da sensor sorunludur. AMD overdrive dan stok ayarlara getirmeyi dene istersen. Cunku Mersin sicaginda 35-40 derecelerde calisan bir islemci 8120.

hocam montajda sıkıntı olduğunu sanmıyorum herşeyi itina ile yaptım. Şimdide kontrol ettim ama göz ardı edilemeyecek kadar bir ses mevcut. Kasam thermaltake armor. kasanın kendi fanlarında tık ses yok ama işlemci beni deli ediyor. bu xigmatek nasıl bi soğutucudur. adam gibi bir soğutucu bulamazsam su soğutmaya geçecem

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

quote:

oc yapacakmısın? bir de bütçe ne kadar?

Oc yapmıyorum bütçe sınırlamam yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pCkOpAtuS

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-hdt-s1284f-hdt-s1284f-intel-lga-1156-&-amd-am2am3-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=57616&gclid=CI_t8cb6orICFcYKfAodLmIAhw

Biraz büyük ama hantal değil BF3 multi oynarken değerleri istersen ayrıca gönderirim

fx 8150

BF3 multiplayer

Hocam işlemci sıcaklığını ölçmek için bende core temp programını indirdimama b durum var benim çarpan sayım ara ara değişiyor bu normalmidir? bi 17 oluyor bi 20 oluyor ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pCkOpAtuS

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-hdt-s1284f-hdt-s1284f-intel-lga-1156-&-amd-am2am3-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=57616&gclid=CI_t8cb6orICFcYKfAodLmIAhw

fx 8150

BF3 multiplayer

Hocam işlemci sıcaklığını ölçmek için bende core temp programını indirdimama b durum var benim çarpan sayım ara ara değişiyor bu normalmidir? bi 17 oluyor bi 20 oluyor ?

Normal gibi gelmedi bana. benim kullandığım AMD makinada hiç öle bir şey görmedim.4 çekirdeğin ayrı hızda olup 4 çekirdeğin ayrı hızda olması bana garip geldi

• @pCkOpAtuS bu sadece 4 çekirdekle kalmıyor bazen 5 bazen 6 değişebiliyor. Anakarttan oc tuşunu filanda aktif etmedim bilemedim bencede normal değil.
  • quote:

ya vallaha bende bu gün fx 8150 aldım. aynı şekilde bende fan sesinden kafayı yemek üzereyim kardeş bende acilen fan arıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atahan SIR

quote:

ya vallaha bende bu gün fx 8150 aldım. aynı şekilde bende fan sesinden kafayı yemek üzereyim kardeş bende acilen fan arıyorum

Hocam ben sogutucuyu buldum ama ramlerden dolayi alamadim. Noctua nh d14 modelini alacaktim corsair vengeance ramlerin yuksekliginden dolayi sigmadigi soyleniyor forumlarda. Birde corsair h100 su sogutma dusunuyorum ama onunda radyatorunde 2 veya 4 tane fan baglamak zorundayim. Zaten fan sesinden biktim 4 tane fan sesi hic kaldiramam :) napacam bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Noctua NH-C14
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3269

Bunu alıp resimdeki gibi tek fanla kullanabilirsin.
    Nasıl olsa oc yapmıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Iron Mask

Noctua NH-C14
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3269

Bunu alıp resimdeki gibi tek fanla kullanabilirsin.
    Nasıl olsa oc yapmıyorsun.

ben oc yapıcam.fan lazım

• 2 gün önce bende bir bilgisayar topladım CPU FX 8120 işlemci fanından aşırı derecede ses geliyor. sıcaklık boşta iken 22 biraz kasıldığı zaman 55 derece. fanı değiştirmekten başka seçenek yokmu.ayrıca power 350W bu sıkıntı yaratırmı

CPU: FX 8120

ANAKART:GIGABYTE AMD 990FXA-D3 990FX

RAM:2X4 GB

VGA: ATI 6850 256 BIT

HDD: 1 TB SAMSUNG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyedegilim -- 19 Eylül 2012; 11:12:06 >
  • Soğutucudan önce power supply almalısın.
    Güncel güzel bir sisteme elindeki psu olmaz.
    Aşağıdakilerden birini alırsan uzun süre ihtiyacını karşılar, rahat edersin.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4619
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-s12ii-80-plus-bronze-620w-aktif-pfc-guc-kaynagi.html
    http://www.vatanbilgisayar.com/G%C3%BC%C3%A7%20Kayna%C4%9F%C4%B1/corsair-cmpsu-600cxv2eu-cx-serisi-v2-80-plus-600w-120mm-fanli-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=56016

İşlemci soğutucusunu kasana göre öneririz.
    Markası, modelini tam olarak buraya yaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Mask -- 19 Eylül 2012; 17:27:03 >

• teşekkür ederim iron mask psu taktıktan sonra sorun devam ederse yine yazarım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.