Şimdi Ara

LNB, kablo, çanak önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
4.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, uyducuları geziyorum bu aralar, değişik değişik fiyatlar markalar söylüyorlar. örneğin vestel arçelik gibi servisler tek çanak kablo herşey dahil 100 lira diyorlar, iki çanak 200 lira...
    uyducular ise daha ekonomik, her şey dahil iki çanak 140 150 lira arası diyorlar ama söyledikleri lnb, kablo markaları farklı.
    mesela birisi biz next lnb kullanıyoruz dedi, istersesen şu marka da var aybı fiyat altın uclu falan dedi, biri digitürk lnb kullanıyoruz dedi, çanaklar da aynı şekilde, biri bizde 85'lik çanak var diyor diğeri 90 lık var falan diyor....

aklım karıştı, hangi marka? ben görüntü kalitesine önem veriyorum, ayrıca hotbird'e bakan çanağa çoklu lnb takmayı düşünüyorum ama nasıl olur bilmiyorum, siz ne öneriyorsunuz?

• güncel
  • yayında kırılma kopma v.s. Yoksa (en dandik mallar bile iş görüyor artık) görüntü kalitesinin çanakla yada lnb ile yada lnb kablosu ile hiç ilgisi yoktur.
    İş uydu alıcıda biter.
    Yani lnb çanak kablo çok takılmayın uydu alıcı üzerine yoğunlaşın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uydu alıcım philips 42 3507 k/02 ne kadar kaliteli görüntü verir bilmiyorum
    neyse peki çanakla uydu alıcı arasındaaki mesafe görüntü kalitesini etkiler mi? mesela bunda limit nedir 20 metre veya 30 metre?
    ikincisi 85'lik iki çanak, next lnb, kaliteli kablo (yeşil renkli bir kablo) montaj dahil hepsi birlikte taksitli fiyat 150 lira diyen uyducular var, nasıl fiyat iyi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 7 Eylül 2012; 9:55:29 >
  • http://www.hepsidijital.com/HUMAX-QUAD-LNB-0-2-db-HD_214563.html#0
    lnb olarak bunu öneririm sinayallerim çoştu nextin lnbsiyle trthd yi 40-60 la alırken bunla 80-85 lere çıktı çanağı next al ..nextin lnbleri vertical sinyallerde sorunlu..lnb malzeme kaliteside dandik çin malı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Eylül 2012; 13:46:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozzika

uydu alıcım philips 42 3507 k/02 ne kadar kaliteli görüntü verir bilmiyorum
    neyse peki çanakla uydu alıcı arasındaaki mesafe görüntü kalitesini etkiler mi? mesela bunda limit nedir 20 metre veya 30 metre?
    ikincisi 85'lik iki çanak, next lnb, kaliteli kablo (yeşil renkli bir kablo) montaj dahil hepsi birlikte taksitli fiyat 150 lira diyen uyducular var, nasıl fiyat iyi mi?

rg6-u6 kablo ile 95 metrede sıfır sorun hd yayın izleyebildik.
    Ortalama bir kablo ile 40-45 metre sorun olmaz.
    Lnb olarak ben sharp ları seviyorum.
    Ben kendi işimi kendim yaptığım için fiyat bana biraz yüksej geldi. Ama şuda var uyducu gelir senin çanağını ayarlar kurar tek çanak için 30-35 lira alır. Çift çanak için 50-55 lira alır.
    Yani sende malzeme kurulum 150 lira fena diil gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• peki digitürk lnb nasıl? bir de altın uçlu bir lnb önerdi, hangisini istersen onu lullanırım dedi.
  • quote:

peki digitürk lnb nasıl? bir de altın uçlu bir lnb önerdi, hangisini istersen onu lullanırım dedi.

madde in turkey olan lnblerden uzak dur çoğu çin malı ozellikle çoklu olanlarında hep aldım sorun oldu çekimleri düşük kalitesiz..
    sharp-humax-inverto şaşama lnb de...
    nextin çanağını alabilirsin..lnb git karaköyden veya bi uydu pasajından al...bi kaç kuruş fazla ver boşver kalite olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Eylül 2012; 17:28:07 >
  • biri 85'lik biri 90'lık iki çanak, montaj kablo dahil 125 liraya halletim. 90'lık çanağa iki lnb taktırdım, hotbird ve sirüs çekiyor. fakat pek de memnun kalmadım. örneğin türksatta bazı kanalların sinyali çok düşük geliyor, yani görüntü bazen bozulacak kadar kötü geliyor. philips 3507 uydulu tv kullanıyorum, acaba bundan kaynaklanabilir mi? bir de sinyaller düşük geliyor, sinyal kalitesi hep aynı seviyede: düşük 14 yazıyor, sinyal seviyesi ise bazı kanllar 70 80 arası sürekli değişiyor bazıları ise 45 50 civarı değerlerde dolaşıyor, sinyal seviyesinin sürekli değişmesi normal mi?
  • quote:

biri 85'lik biri 90'lık iki çanak, montaj kablo dahil 125 liraya halletim. 90'lık çanağa iki lnb taktırdım, hotbird ve sirüs çekiyor. fakat pek de memnun kalmadım. örneğin türksatta bazı kanalların sinyali çok düşük geliyor, yani görüntü bazen bozulacak kadar kötü geliyor. philips 3507 uydulu tv kullanıyorum, acaba bundan kaynaklanabilir mi? bir de sinyaller düşük geliyor, sinyal kalitesi hep aynı seviyede: düşük 14 yazıyor, sinyal seviyesi ise bazı kanllar 70 80 arası sürekli değişiyor bazıları ise 45 50 civarı değerlerde dolaşıyor, sinyal seviyesinin sürekli değişmesi normal mi?

eh sana boşuna demedik dandik lnb alma diye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

biri 85'lik biri 90'lık iki çanak, montaj kablo dahil 125 liraya halletim. 90'lık çanağa iki lnb taktırdım, hotbird ve sirüs çekiyor. fakat pek de memnun kalmadım. örneğin türksatta bazı kanalların sinyali çok düşük geliyor, yani görüntü bazen bozulacak kadar kötü geliyor. philips 3507 uydulu tv kullanıyorum, acaba bundan kaynaklanabilir mi? bir de sinyaller düşük geliyor, sinyal kalitesi hep aynı seviyede: düşük 14 yazıyor, sinyal seviyesi ise bazı kanllar 70 80 arası sürekli değişiyor bazıları ise 45 50 civarı değerlerde dolaşıyor, sinyal seviyesinin sürekli değişmesi normal mi?

next'in lnb'si de dandikse ne yapalım artık, gittiğim tüm uyducular next lnb falan gösterdi, arçelik vestel gibi dükkanlar tek çanak 100 lira dedi ama onlarında kullanacağı lnb'nin çok da farklı olacağını sanmıyorum, başka bir seçeneğim var mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 10 Eylül 2012; 11:16:35 >

• quote:

quote:

quote:

next'in lnb'si de dandikse ne yapalım artık, gittiğim tüm uyducular next lnb falan gösterdi, arçelik vestel gibi dükkanlar tek çanak 100 lira dedi ama onlarında kullanacağı lnb'nin çok da farklı olacağını sanmıyorum, başka bir seçeneğim var mıydı?

oyle bi varki nextin lnbleri dikey vertical sinyallerde sorunlu zaten forumda bi çok arkadaş yazıyo v sinyaller düşüktür istersen bak humax orj sharp yada inverto lnb al bak ne oluyo daha 2 hafta once değiştirdim %40 la gelen trthd humaxla %85 le geliyo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Eylül 2012; 11:39:45 >

• Binada merkezi uhf vhf anteni vardı.
    Ama evdeki prizden görüntü almak hiç nasip olmamıştı.
    Bende çıkıp aynı direğe kıytırık bir anten bağlayıp,
    banyo havanaldırmasından kabloyu sallamış ve öylece kullanıyordum.
    Geçenlerde görüntü gitti. Çıkıp baktım, direk devrilmiş, bizim kablo da kopmuş.
    Gittim;
    60'lık çanak + LNB en ucuz yollu 30 TL ye aldım.
    Çılgın milyoncudan Microstar receiver 25 TL,
    Dandik scart kablo 2 TL.
    Receiver' i TV ye bağlayıp TRT1' i açtım.
    Çatıya çıktım;
    Çanağı havalandırma bacasına dübelledim.
    Kablonun kopuk ucunu da LNB' ye bağladım.
    Cepten eşimi arayarak görüntü geldi-gelmedi-%60-70 derken,
    %87 de karar kıldık.

Toplamda 57 TL ve eski katırdamış dandik anten kablomuz ile sorunsuz izliyoruz.
    Donma falan da olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suluuguru

Binada merkezi uhf vhf anteni vardı.
    Ama evdeki prizden görüntü almak hiç nasip olmamıştı.
    Bende çıkıp aynı direğe kıytırık bir anten bağlayıp,
    banyo havanaldırmasından kabloyu sallamış ve öylece kullanıyordum.
    Geçenlerde görüntü gitti. Çıkıp baktım, direk devrilmiş, bizim kablo da kopmuş.
    Gittim;
    60'lık çanak + LNB en ucuz yollu 30 TL ye aldım.
    Çılgın milyoncudan Microstar receiver 25 TL,
    Dandik scart kablo 2 TL.
    Receiver' i TV ye bağlayıp TRT1' i açtım.
    Çatıya çıktım;
    Çanağı havalandırma bacasına dübelledim.
    Kablonun kopuk ucunu da LNB' ye bağladım.
    Cepten eşimi arayarak görüntü geldi-gelmedi-%60-70 derken,
    %87 de karar kıldık.

Toplamda 57 TL ve eski katırdamış dandik anten kablomuz ile sorunsuz izliyoruz.
    Donma falan da olmuyor.

senin sistemin daha halen hd değil zaten onda sorun olmuyo zaten trt nin normal kanalında sorun yok genelde v dikey sinayallerde oluyo sorun ucuz lnb lerde h lerde değil hd lerin çoğu v hd uydu alıcıların tunerleride hasas oluyo oyle dandik halk tipi sistemler pek sağlıklı olmuyo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Eylül 2012; 12:32:56 >

• Evde HD televizyon olmadığından dolayı zaten bu kadar ucuza halledebildim.
    Ama TRT gibi diğer kanallar da problemsiz izlenebiliyor.
    Seneye inşaallah yeni eve taşınınca,
    46-50'' PDP düşünüyorum. Panasonic 2012 modelleri o zamana kadar ucuzlar.
    O zaman gelsin, HD receiver konusunu iyice bir kurcalamam gerekecek.
  • trt'nin ne özelliği var, herkes trt hd sorunsuz izleniyor demiş de, ben trt hd'yi sorunsuz izliyorum, şifreli mi yoksa?
  • quote:

trt'nin ne özelliği var, herkes trt hd sorunsuz izleniyor demiş de, ben trt hd'yi sorunsuz izliyorum, şifreli mi yoksa?

trt hd genelde sorunlu oluyo donuyo cart curt sinyal kalitesi seviyesi ne trt hd de 50-68 altına iniyosa hdlerden donmalar sorunlar başlıyor..sende kaçta..
  • quote:

quote:

trt'nin ne özelliği var, herkes trt hd sorunsuz izleniyor demiş de, ben trt hd'yi sorunsuz izliyorum, şifreli mi yoksa?

trt hd genelde sorunlu oluyo donuyo cart curt sinyal kalitesi seviyesi ne trt hd de 50-68 altına iniyosa hdlerden donmalar sorunlar başlıyor..sende kaçta..

ben philips 3507 uydulu tv kullanıyorum, görüntülerde takılma donma falan hiçbir sorun yok, ayrıca hiçbir mağazada rastlamadığım kadar net ve canlı...
    fakat tv'nin uydusu çok yavaş, kullanışsız, bu nedenle Next YE 18500 HD + PLUS uydu alıcısını düşünüyorum, acaba sd ve hd yayınlarda görüntü netliği olarak benim tv'nin uydusu kadar var mıdır?

bu arada takılma donma yok derken trt hd'de böyle bir sorun yok yani ama diğer bazı kanallarda var, mesela beyaz tv ile cem tv görüntüler kesik kesik gelecek kadar sinyal zayıf...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 10 Eylül 2012; 16:21:39 >

• quote:

quote:

quote:

ben philips 3507 uydulu tv kullanıyorum, görüntülerde takılma donma falan hiçbir sorun yok, ayrıca hiçbir mağazada rastlamadığım kadar net ve canlı...
    fakat tv'nin uydusu çok yavaş, kullanışsız, bu nedenle Next YE 18500 HD + PLUS uydu alıcısını düşünüyorum, acaba sd ve hd yayınlarda görüntü netliği olarak benim tv'nin uydusu kadar var mıdır?

bu arada takılma donma yok derken trt hd'de böyle bir sorun yok yani ama diğer bazı kanallarda var, mesela beyaz tv ile cem tv görüntüler kesik kesik gelecek kadar sinyal zayıf...

onermem ali chipsetli uydu alıcılardan uzak dur sadece turksat kullanıyosan neta 6400 yada sunnt 14100 alabilrisin dsmart ve server olayım olabilir diyosan paraya kıy gigablue al....

• ama uyducu next 18500 olus'tan en az 500 tane sattım hiçbir şikayet almadım diyor ? forumda araştırdım da dörüntü konusunda bu cihazdan pek şikayetçi olanına rastlamadım ama bilmiyorum, gigablue cihaz biss şifresi ile çözebildiği kanallar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozzika -- 10 Eylül 2012; 20:12:03 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.