Şimdi Ara

Yağız telekom Yasal uyarı mesajı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
4
Favori
17.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yağız telekomdan one x almıştım 2 3 ay önce ve şimdi de yasal uyarı mesajı geldi. Mesajda 35************* IMEI no'lu cihaz (benim telefonum) kayıt dışı olduğu için 11.09.2012 da kullanım dışı bırakılacaktır. Hattınız açık kalacaktır. diyor ne yapmalıyım ??? ve telefondan hiç memnun değilim sürekli problem çıkarıyor dün kendi kendine format atmış telefon cebimdeyken titreme hissettim baktığımda htc logosu vardı ve açılıyordu açtım bütün bilgilerim silinmiş önemli bilgiler vardı hepsi gitti.

• Telefonun imei si mi silindi acaba?
  • şuan hiçbir şeyi yok imei sıfırlanmadı 11.09.2012 tarihinde sıfırlanacak..
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VESIM -- 6 Eylül 2012; 14:07:39 >
  • IMEI kapanıyor, yeniden kayıt açtırman gerekli. Aldığın yeri telefonla ara eğer müşterilerine sadıklarsa kaydını tekrardan yaparlar. Ayrıca sanırsam telefonun Asya ROMa sahip sürekli reset atıyor demişsin aynı olay bir arkadaşımın başınada geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: VESIM

IMEI kapanıyor, yeniden kayıt açtırman gerekli. Aldığın yeri telefonla ara eğer müşterilerine sadıklarsa kaydını tekrardan yaparlar. Ayrıca sanırsam telefonun Asya ROMa sahip sürekli reset atıyor demişsin aynı olay bir arkadaşımın başınada geldi

neden kayıt her seferinde tekrar tekrar yapılsın adam gibi kayıt neden yapılmıyor bu şekilde neden riske girilsin?satın aldığı yer illegal bir iş yapıyor satıcının yaptığı iş nitelikli suçtur şikayet sonucu başı bayağı ağrır
  • quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

quote:

IMEI kapanıyor, yeniden kayıt açtırman gerekli. Aldığın yeri telefonla ara eğer müşterilerine sadıklarsa kaydını tekrardan yaparlar. Ayrıca sanırsam telefonun Asya ROMa sahip sürekli reset atıyor demişsin aynı olay bir arkadaşımın başınada geldi

neden kayıt her seferinde tekrar tekrar yapılsın adam gibi kayıt neden yapılmıyor bu şekilde neden riske girilsin?satın aldığı yer illegal bir iş yapıyor satıcının yaptığı iş nitelikli suçtur şikayet sonucu başı bayağı ağrır

O kadar pasaport bulmaları imkansız. İçeride adamları var heralde bir türlü gizli kayıt yapılıyor. Ya da başka birşey ama legallikle başa çıkmaları çok zor.

• peki ben bunları şikayet edebilirmiyim ?
  • Şikayet et bence ve edebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yağız telefonda telefonlar ''kayıtlı''dır diyerek satılmıyormu nasıl kapanıyor ya...büyük ihtimalle senin telefonu kayıt ettirdiği pasoport üzerine başka bir telefon daha kayıt ettirmiştir...2 yıl içersinde aynı pasaporta birden fazla cihaz kayıt ettirirsen önceki kayıt ettirdiğin cihazlarn imei'yi otomatik olarak yurtdışı cihaz diye kayıtlara geçiyor...dediğim gibi büyük ihtimalle seninkide böyle olmuştur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tachy58 -- 6 Eylül 2012; 17:15:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tachy58

yağız telefonda telefonlar ''kayıtlı''dır diyerek satılmıyormu nasıl kapanıyor ya...büyük ihtimalle senin telefonu kayıt ettirdiği pasoport üzerine başka bir telefon daha kayıt ettirmiştir...2 yıl içersinde aynı pasaporta birden fazla cihaz kayıt ettirirsen önceki kayıt ettirdiğin cihazlarn imei'yi otomatik olarak yurtdışı cihaz diye kayıtlara geçiyor...dediğim gibi büyük ihtimalle seninkide böyle olmuştur...

böyle bir iş yapıyorsa bunu da bilmesi lazımdır müşteri memnuniyeti yok eğer benim yerim hiç bilmeyen ve heves edip alan birisi olsa madur duruma düşünecek bunu da düşünmesi lazım. Bende bilmiyorum ama internete yazıp bilenlerden öğreniyorum. internet kullanmayı bilmeyenler de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leiwatzler

quote:

quote:

O kadar pasaport bulmaları imkansız. İçeride adamları var heralde bir türlü gizli kayıt yapılıyor. Ya da başka birşey ama legallikle başa çıkmaları çok zor.

Hayır hocam, Turist pasaportlarını kullanıyorlar, 1 turist pasaportu ile 6 ay boyunca IMEI kaydı açık kalıyor. 6 ay sonrasında kapanıyor. Birde başka bir olay var örneğin Nokia 3310 telefonun IMEI numarasını HTC One X'e kopyalıyor. Şikayet edin bence sizin başınız ağrımasın onlarınki ağrısın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leiwatzler

quote:

quote:

Hayır hocam, Turist pasaportlarını kullanıyorlar, 1 turist pasaportu ile 6 ay boyunca IMEI kaydı açık kalıyor. 6 ay sonrasında kapanıyor. Birde başka bir olay var örneğin Nokia 3310 telefonun IMEI numarasını HTC One X'e kopyalıyor. Şikayet edin bence sizin başınız ağrımasın onlarınki ağrısın.

arkadaşlar ben baktım ama gönderilen imei ile son rakamı uyuşmuyor başlarını görünce aynı sandım biri 0 biri 6 ama internetten sorgulaım KAYIT DIŞI OLDUÐU TESPİT EDİLEN IMEI dedi.

Yağız telekom Yasal uyarı mesajı

• yani yağız telekom'un suçu yok mu ? ime numaran kayıtlımıymış ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackaLxXx

yani yağız telekom'un suçu yok mu ? ime numaran kayıtlımıymış ?

bana kayıtlı diye sattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: birkan121

quote:

bana kayıtlı diye sattı

ben yarın almayı düşünüyordum yağız telekom'dan bir cihaz, tavsiye etmiyormusun ? Güven vermediler galiba.
    Arayıp konuştunmu hiç, tekrar kaydını yapmıyorlar mı ? ilgilenmediler mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: birkan121

quote:

bana kayıtlı diye sattı

ben yarın almayı düşünüyordum yağız telekom'dan bir cihaz, tavsiye etmiyormusun ? Güven vermediler galiba.
    Arayıp konuştunmu hiç, tekrar kaydını yapmıyorlar mı ? ilgilenmediler mi?

onları hiç sormadım ama hiç güven vermediler. tavsiye de etmiyorum alacaksan 500 tl fazla ver daha iyisini al sorun olduğunda aldığın "mağaza" en azından garantili olur

• hocam aynı olay aynı yer. yağız telekomdan aldım ben de sony xperia s'imi ama gör ki KAYIT DIŞI IMEI mesajı geldi. aradım bir kadın çıktı yapacağız falan dedi ama 2 gün oldu bir sonuç yok. benle iletişime bir geçsene şu işi bir halletmeye çalışalım.
  • Telefonu alır almaz imeisini neden kontrol etmezsiniz arkadaşlar. Sonuçta bir dükkandan alıyorsunuz ve internetli bilgisayarı olmaması imkansız. Aç kardeşim BTK nın sitesini diyeceksin. İmei kontrolu yap ondan sonra al telefonu bu kadar basit. Bir de geçici olarak kayıt altına alınmıştır der öyle kayıtları kabul etmeyin geçici turist pasaportuna kayıt onlar.
  • hocam peki geçici turist pasaportu dedin. şimdi ben bunu mesela babamın pasaportunun üstüne geçirebilirim degil mi ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.