Şimdi Ara

AÖF 2012-2013 Yılında Okutulacak Dersler Açıklandı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
57.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi biz ingilizce dersini alıcakmıyız geçen sene dgs ile girmiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

şimdi biz ingilizce dersini alıcakmıyız geçen sene dgs ile girmiştim

Almayacaksın geçen sene girdiğin için, bu sene girenler alacak.
  • BİLGİLENDİRME:

İşletme 4. sınıf öğrencilerine;

Gitmiş olduğum dersaneden aldığım bilgi şu;

Benim gibi dgs ile Aöf'e geçenler Türk Dili dersinden muaflar.

İngilizce dersi ise dikkat ederseniz 3. ve 4. aşama.

Yani daha önceki dönemlerde İngilizce görenler de alacak yine bu dersi.

3. sınıf ve 4. sınıftan birer ders takas oldu.

Uluslararası İşletmecilik ve Türk Vergi Sistemi yer değişti.

Biz TVS'yi geçen sene verdiğimiz için muaf olacağız.

Uluslararası işletmecilik'in de bize verilmesi beklenmiyormuş.

Yani bu sebeple ilk dönem 5, ikinci dönem 6 dersimiz olacak.

Ama şu takas ders mevzusu, kendi sayfamızda gözüktüğünde resmiyet kazanacakmış.Hani not sorguladığımız sayfa varya orası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

şimdi biz ingilizce dersini alıcakmıyız geçen sene dgs ile girmiştim

Alıyoruz maalesef..O İng 1 ve İng 2 idi..

Biz bu sene İng 3 ve İng 4 derslerini alacağız..İleri seviye İngilizce yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giuly

quote:

Orijinalden alıntı: sulo1956

quote:

AÖF 2012-2013 Yılında Okutulacak Dersler Açıklandı

Son sınıfa geçtim. Ancak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersinde kalmış olabilir. Bütte 15 doğru var gibi geçmem için 17 doğru lazım.

Tabloya göre anladığım kadarıyla Mavi ile işaretli alan eski dersler yeni adıyla kırmızı alandakilere dönüşmüş. Bazısı iki döneme yayılmış. Sanki eski sistem okurmuş gibi ya da sınıfta kalmışız gibi kırmızı alandaki dersleri göreceğiz. Ancak İngilizceyi geçtiğimiz için haliyle görmeyeceğimizi düşünüyorum. Alttan gelen İş ve Sosyal dersini hangi dönem verirler bilmiyorum.

Normal şartlarda 1. sınıftan başlayan birisi olarak 4.sınıfta yeni sisteme göre 12 ders göreceğiz diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltin.

Cevap bekliyorum arkadaşlar.

Türk Dili, İngilizce ve Türk Vergi Sistemi dersleri büyük ihtimalle muaf olabilir. Çünkü Türk Dili ve İngilizce derslerini ön lisans'ta görmüştük. Türk Vergi Sistemini geçen yıl gördük. Geriye 9 ders kalmaktadır. 4 ilk dönem, 5 ikinci dönem olacak şekilde..

Dgs geçişliyim, kursa kayıt oldum..

TVS dersinden muafız..

Türk Dilinden muafız..

Ama İng'den değiliz..3 ve 4 olarak geldi İng.İleri seviye İngilizce.

İlk dönem 5, ikinci dönem 6 dersimiz olacak.
  • İleri seviye ingilizce mi ? yıllık sistemdeki 30 üntelik ingilizce kitabını 4 e bölmüşler hiçbir farkı yok son sınıf öğrencilere haksızlık yapılıyor.
  • Biz zaten ön lisans da ING III-ING IV şeklinde görmüştük. Ayrıca derslerin yanındaki açıklamalarda bu yıldan itibaren kayıt yaptıranlar alacak deniliyor.
  • dikey geçişte verilen fark dersler belli oldumu bilen varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Barlak

quote:

Orijinalden alıntı: Giuly

quote:

quote:

Son sınıfa geçtim. Ancak İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku dersinde kalmış olabilir. Bütte 15 doğru var gibi geçmem için 17 doğru lazım.

Tabloya göre anladığım kadarıyla Mavi ile işaretli alan eski dersler yeni adıyla kırmızı alandakilere dönüşmüş. Bazısı iki döneme yayılmış. Sanki eski sistem okurmuş gibi ya da sınıfta kalmışız gibi kırmızı alandaki dersleri göreceğiz. Ancak İngilizceyi geçtiğimiz için haliyle görmeyeceğimizi düşünüyorum. Alttan gelen İş ve Sosyal dersini hangi dönem verirler bilmiyorum.

Normal şartlarda 1. sınıftan başlayan birisi olarak 4.sınıfta yeni sisteme göre 12 ders göreceğiz diye biliyorum.

Yanlışım varsa düzeltin.

Cevap bekliyorum arkadaşlar.

Türk Dili, İngilizce ve Türk Vergi Sistemi dersleri büyük ihtimalle muaf olabilir. Çünkü Türk Dili ve İngilizce derslerini ön lisans'ta görmüştük. Türk Vergi Sistemini geçen yıl gördük. Geriye 9 ders kalmaktadır. 4 ilk dönem, 5 ikinci dönem olacak şekilde..

Dgs geçişliyim, kursa kayıt oldum..

TVS dersinden muafız..

Türk Dilinden muafız..

Ama İng'den değiliz..3 ve 4 olarak geldi İng.İleri seviye İngilizce.

İlk dönem 5, ikinci dönem 6 dersimiz olacak.

Ben AÖF'ye DGS ile değil 1. sınıftan başladım. Bu durumda 3. sınıfta ingilizce ve TVS gördüğüm için bu iki dersten son sınıfta muaf olduğumu düşünüyorum.

İki dönemde 6 şar dersim var herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo1956 -- 25 Eylül 2012; 17:54:32 >
  • quote:

Ben AÖF'ye DGS ile değil 1. sınıftan başladım. Bu durumda 3. sınıfta ingilizce ve TVS gördüğüm için bu iki dersten son sınıfta muaf olduğumu düşünüyorum.

İki dönemde 6 şar dersim var herhalde.

tam olarak bu sorunun cevabını bende arıyorum, mail attım dönüş yapıldı. ancak, kayıt yenileme sırasında öğrenebilecekmişiz daha kendileri bilmiyor yandık vallaha biz
  • Ben önlisanstan mezun oldum. Geçen sene AÖF işletme 3. sınıfı bitirdim. Bu sene İşletme 4.sınıf okuyacağim. AÖF'nin bana verdiği dersler aşağıdaki gibi. Değişiklik yapmam gerekiyo mu? Yoksa aynen onaylıyayım mı? Alttan dersim yok.

http://postimage.org/image/macz7oaqf/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phunkthastic -- 23 Ekim 2012; 11:10:21 >
  • gecen sene intibak +3.sınıfı okudum ve 2dersim kalarak 4.sınıfa gectım
    genel muhasebe ve hukuka gırısten kaldım

hukuka gırıs dersı temel hukuk kavramları ve borclar hukuku olarak gozukuyo.. fakat bana atanan ders anayasa hukuku..

anayasa hukukuna baktım oda ticaret hukuku dersı 3.yarıyıl dersı, benım ıse 1.yarıyıl dersı olan hukukun temel kavramaları olması gerekır neden bole bısı var anlamadım.. fıkrı olan var mı arkadaslar
  • quote:

BİLGİLENDİRME:

İşletme 4. sınıf öğrencilerine;

Gitmiş olduğum dersaneden aldığım bilgi şu;

Benim gibi dgs ile Aöf'e geçenler Türk Dili dersinden muaflar.

İngilizce dersi ise dikkat ederseniz 3. ve 4. aşama.

Yani daha önceki dönemlerde İngilizce görenler de alacak yine bu dersi.

3. sınıf ve 4. sınıftan birer ders takas oldu.

Uluslararası İşletmecilik ve Türk Vergi Sistemi yer değişti.

Biz TVS'yi geçen sene verdiğimiz için muaf olacağız.

Uluslararası işletmecilik'in de bize verilmesi beklenmiyormuş.

Yani bu sebeple ilk dönem 5, ikinci dönem 6 dersimiz olacak.

Ama şu takas ders mevzusu, kendi sayfamızda gözüktüğünde resmiyet kazanacakmış.Hani not sorguladığımız sayfa varya orası..

yani aşağıdaki gibi olması normal fazladan ders eklemeye veya değiştirmeme gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phunkthastic -- 23 Ekim 2012; 12:53:06 >
  • Resim gözükmüyor maalesef.
    Ama o yazdığım yazıdaki gibi olmadı.
    İngilizceden, Tvs'den, Türk Dilinden muafız geçişliler olarak.
    Uluslararası İşletmecilik dersini alıyoruz.
    Toplamda 5/5 olarak 10 ders alacağız.
  • quote:

Resim gözükmüyor maalesef.

yukarıda görülmeyen resim bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

quote:

Resim gözükmüyor maalesef.

yukarıda görülmeyen resim bu

Bende bir eklenti eksik sanırım üstad, yine göremiyorum.
  • Selam,

Kayıt yeniledim ben.. Kitapları ne zaman alabileceğim?
  • Bürolardan kitaplarınızı alabilirsiniz.Cuma günü gitmiştim İşletme 4.Sınıf geçişle girenlerdenim. 2 Ders kitabı şuanlık ellerinde yok haftaya alabilirsiniz dediler.Bugün yarın giderim almaya.
  • Arkadaşlar bi sorum olacak. Arkadaşım gecen donem muhasebe denetimi mali analiz dersinden kaldı. Tek dersi vardı bitiremedi. Bu sene bu dersi almak istedik fakat ders ikiye bölünmüş galiba. Denetim tek ders finansal yönetim tek ders olarak. Biz ders kaydı yaparken sadece denetim dersi vardı onu aldık. finansal yönetim dersini bahar döneminde mi alacağız ya da almayacak mıyız? bilgisi olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iandi

Arkadaşlar bi sorum olacak. Arkadaşım gecen donem muhasebe denetimi mali analiz dersinden kaldı. Tek dersi vardı bitiremedi. Bu sene bu dersi almak istedik fakat ders ikiye bölünmüş galiba. Denetim tek ders finansal yönetim tek ders olarak. Biz ders kaydı yaparken sadece denetim dersi vardı onu aldık. finansal yönetim dersini bahar döneminde mi alacağız ya da almayacak mıyız? bilgisi olan var mı acaba?

Eğer ders ekleme ekranında finansal yönetim dersi çıkmıyorsa bahar döneminde alacak demektir dersi.
    http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Documents/2012-13-DersListesi.pdf bu linkten arkadaşının okuduğu bölüme ve derslere bak.En solda yarıyıl yazan yerde 7 ve 8 olanlara bakacak.Finansal yönetim 8.yarıyıl olarak gözüküyorsa baharda alacak o dersi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.