Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.327
Cevap
50
Favori
922.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: designr

up up up

film için subwoofer ihtiyacı hissedersin, EQ ayarı ile olacak iş değil. Bende Sadece film izlerken LBT LX9 ile beraber aktif subwoofer kullanıyordum. Sistemlerin ses karakteri müzik için dolayısıyla, 5.1 kanal bir filmde basslar sönüyor. Tavsiyem aktif subwoofer alırsan güzel olur.
  • @designr dostum @Leone_510 arkadaşımızın söylediği gibi malesef filmlerden tam verim alabilmek için bir adet subwoofer şart. EQ ile sadece bir yere kadar durumu idare edebilirsin, düşük frekansı maksimum db şeklinde ayarlayıp orta frekansı da -2, -4 gibi bir konuma getirirsen baslar daha derin şekilde hissedilecektir ama yine de bir subwoofer ın eksikliği filmlerde hissedilecektir. Şu an için de Gom Player gibi yazılımlarda 2.0 stereo seçeneğini seçmen daha doğru olur.
  • benim rxd9 un basını duyanlar odanın içinde fıldır fıldır subwoofer arıyorlar inanmıyorlar o güçlü basın 15 cm lik driverlerden geldiğine :)
  • o modelden bendede var hatta bi ara 4 kolon birden vardı şimdi kolonların ikisini sattım iki kolon kaldı yinede kaliteli ses veriyor.
    ama benim yamaha marka aktif subum kadar basss asla veremiyo.
  • Selamlar.RXD8 sahibiyim.Ses konusunda gayet tatminkar(idi) kaliteli(idi) vs fakat alet 5 yıldır arızalı bir şekilde yatıyor.Kumandada sadece ses aç kapa.Gövdede bir tuşa basınca başkası çalışıyor.Ayrıca yuvarlak volume çevirgeci sizlere ömür.Kısacası kalite açısından leş bi üretim.Çünkü elektronik aletler konusundaki hassasiyetimden ötürü ultra temiz bakarım daima.
    Yanılmıyorsam bendeki rxd8 ispanyol üretimi bir sony.
    Tamire vermek istiyorum fakat deyip deymeyeceği konusunda kararsızım.(tabi bunun yanında tamir olabilir mi sorusu da var)

Not: Bu arada Ses kalitesi vs dendi mi Technics+JBL tek geçilir, üzerine laf konuşulması pek uygun değildir, bu da benim görüşüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defender -- 25 Kasım 2010; 0:15:53 >
  • @defender malesef öyle modeller var ki dinlediğin zaman 'vay be ne kadar kaliteli bir sesi var' diyorsun ama o kaliteli ses sahip sistem dayanıklılık konusunda sınıfta kalabiliyor. RX serisi malesef böyle bir seri, tamam her RX model sahibi bu sorunları yaşıyor demiyorum ama genellikle bu serinin ürünleri uzun yıllar sonra kullanılmaz hale geliyor malesef. Benim de bu seriyi kullanan bir çok stereo sever dostum var ve bunların %95 inin cihazı arızalı. Her model böyle değil elbette, Lbt XGR88 modeli Lbt serisi içerisinde en iyi modellerden biridir bilen bilir.http://www.encuentra24.com/panama-en/classified-listings-music-fashion-art-music/sony-genezi-lbt-xgr88/366178 bu linkten inceleyebilirsiniz özelliklerini, bu ürünü de uzun yıllardır kullanan bir iki arkadaşım var (onlar zamanında almış ben çok uğraşmıştım fakat nasip olmamıştı, neyse yine de istediğim bir sistem kullanıyorum, mutluyum:) ve setlerinin durumları harika, hiçbir sorunu yok cihazların. Birazda kullanımla ilgili durumlar bunlar ama tabi sorunlu seriler de yok değil malesef. Technics markası için söylediklerinize bende katılıyorum, bir zamanlar müzik seti de yapardı bu efsanevi firma ve setlerinin en büyük özelliği asla distorsiyona girmemeleri idi. Bulup dinleme imkanınız olur mu bilemiyorum ama bir yerlerde görürseniz muhakkak dinleyin, hatta alabiliyorsanız satın alın Jbl ise her ne kadar kaliteli bir marka olsa da malesef müzikal olmayan genel yapısı itirabi ile benim sevdiğim markalar arasına girmiyor ama kaliteli olduğu konusunda itirazım yok.

• Technics'le benim tanışmam(birçok insanın da böyle tanımış olması olası) cana can katan kasetten kasete kayıt kalitesi sayesinde olmuştur.(tabi deck system) Ses kalitesi cidden muazzam.Hatta RXD8'i aldıktan 1 hafta sonra hemen aynı fiyata kaçak Technics müzik seti gördüğümde delirmiştim.Fakat şu anda elimizde adam gibi çalışan bir set bile yok.Umarım tamir sonrasında bir daha aynı sorunları çıkarmaz.Cevap için teşekkürler.
  • Beyler bende de RX99 var. Arabadaki Woofer'ı çıkarmam gerekti. Normal speaker çıkışlarına bağlayınca ses alıyorum ama şu super woofer çıkışını merak ediyorum. O çıkışı nasıl etkinleştirebilirim.. Woofer'ı oraya bağladım uygun bir kablo ama ses gelmiyo woofer'a
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLPaSLaN07

Beyler bende de RX99 var. Arabadaki Woofer'ı çıkarmam gerekti. Normal speaker çıkışlarına bağlayınca ses alıyorum ama şu super woofer çıkışını merak ediyorum. O çıkışı nasıl etkinleştirebilirim.. Woofer'ı oraya bağladım uygun bir kablo ama ses gelmiyo woofer'a

amfili subwoofer bağlaman gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: bowers wilkins

quote:

Beyler bende de RX99 var. Arabadaki Woofer'ı çıkarmam gerekti. Normal speaker çıkışlarına bağlayınca ses alıyorum ama şu super woofer çıkışını merak ediyorum. O çıkışı nasıl etkinleştirebilirim.. Woofer'ı oraya bağladım uygun bir kablo ama ses gelmiyo woofer'a

Hmm mantıklı geldi bu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bowers wilkins

quote:

orada sadece sinyal var sadece aktif subwofeer la çalısır yanı arkadasın dedıgı gibi amfili olması lazım
  • Arkadaşlar benim elimdede mikro hi-fi sistem cmt-gs10 var sizce nasıl bir müzik seti ,200 tlye satmayı düşünüyorumda
  • Bende lbt-xb6 var son zamanlarda seti açınca 5 kez kasetçalardan köpek havlar gibi ses geliyor motordan geliyor ama neden acaba bu sorunu yaşayan varmı daha önce.
  • İyi gunler herkeze sony muzik seti almaya karar verdim ve butcem 150 200 civari ikinci el almaya niyetim var bazi modellerini biliyorum ama sizlerin bana yardimci olmaniz benim dogru tercih yapmam acisindan onemli seti evde kullancam ve pc ve ps 3 tv ve flim izlerken. en cook SONY-MHC-RV50 bu modeli beyeniyorum sekil olarak yardimlarinizi bekliyorum tesekurler
  • slm arkadaşlar bende sony mhc-gn77d model bir set var geçenlerde optik çıkşlı wd tv live aldım ve bunları dün optik kablo ile bağlantı yaptım ama bir türlü ses alamadım dijital sesi de seçtim cihazdan ama olmadı bana yardımcı olursanız çok sevinirim
  • yokmu yardım edecek üstad
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkaan

slm arkadaşlar bende sony mhc-gn77d model bir set var geçenlerde optik çıkşlı wd tv live aldım ve bunları dün optik kablo ile bağlantı yaptım ama bir türlü ses alamadım dijital sesi de seçtim cihazdan ama olmadı bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Büyük ihtimalle digital outtur o.. Bak bakalım out mu in mi? Output sa takamazsın zaten.
  • slm arkadaşlar bende sony rx80 müzik seti var eniştem saolsun bana verdi =). mp3 çalmadığı için pcye bağlamak istiyorum. nasıl hallederim bilgilendirirseniz sevinirim iyi günler.
    venom800 senin bilgin var sanırım =) yardımcı olabilirmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joness -- 6 Ocak 2011; 14:24:33 >
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.