Şimdi Ara

★★★ Sony MDR-ZX600 Kulaklık İncelemesi (Bol SS'li) ★★★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
2
Favori
26.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖNEMLİ HATIRLATMA >>> FOTOĞRAFLAR ESKİ OLDUĞU İÇİN KALİTESİ DÜŞÜK MÜSAİT BİR ZAMANIMDA HEPSİNİ YENİLEYECEĞİM

Merhaba arkadaşlar ben sizin için bu kulaklığı inceleyeceğim. Maalesef hiç türkçe inceleme bulunmuyor.

İlk Önce Biraz Resmi Fotoğraflar

İlk Olarak Teknik Detaylardan Bahsetmemiz Gerekirse:

TEKNİK ÖZELLİKLER

Güçlü 40 mm neodimyum sürücüyle her notayı duyun

Ayrıntılı ses için 6–25.000 Hz frekans aralığı

1000 mW'a kadar güç girişi ve 104 db/mW hassasiyet

Şık alüminyum kaplama ve renk seçenekleri

1,2 m düz kablo düğümlenme ve dolaşmaya dayanıklıdır

Kutusuna yakından bakalım şimdi

Detayları:

Kablosu ortalama boyutta ideal yani.

Yumuşak ve kulağı tam kaplayan yastıklar kulağı tam kapladığı için yalıtımı iyi. insan kendi sesini duymak için bağırmak zorunda kalıyor.

Düz kablo yapısı kırışmaları engelliyor çekiyorsunuz iplik gibi açılıyor.

Şık sony logosunun çevresi fırçalanmış olduğundan hoş bir görüntü veriyor.

Hem sağ hem soldan kablo çıkıyor fakat çıkış yerindeki sert madde kolayca dipten kırılmaları engelliyor.

Uzayabilen kenarlar her başa göre ayarlanabilmesini sağlıyor.

Çevreleri oynayabildikleri için ekstra konfor veriyor.

::::SONUÇ:::::

Kesinlikle F/P olarak en iyisi. Mid-bas-tiz dengesi çok mükemmel deneyin ve farkı siz görün.

Ekleme: Geçenlerde beats solo kulakligini deneme firsatim oldu. Telefonumdaki beats özelliğini açarak ikisinide denedim. Ve sonuçta zx600 un solo dan daha iyi olduğunu farkettim. Ben herkese öneriyorum eğer kaliteli bir player a sahipseniz daha da zevkli oluyor.

Yurtdışında da Beats Solo yerine ZX600 tercih ediliyor: >> TIKLA

2013 Tarihli Güncel SS:

07.03.2015

Birkaç ekleme daha yapmak istiyorum bir arkadaşımın solo hd sini kullandım uzun bir süre. Gerek çıkış yüksekliği konusundan gerek bass aralığı, gerekse tiz aralığı konusundan Sony önde. Soloda tek iyi bulduğum konu ise berraklık ama onu da Sony nin sesini kısınca elde ediyorsunuz zaten. Kısacası solo nun çıkış gücü çok düşük olduğu için daha bir net ses verebiliyor. Fakat arada uçurum yok.

Birkaç Video>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXSTAR -- 26 Nisan 2015; 10:31:15 >

• Ses kalitesi hakkında hiç bir şey söylememişsin, böyle inceleme mi olur
  • bu geniş inceleme için teşekkürler :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbn

Ses kalitesi hakkında hiç bir şey söylememişsin, böyle inceleme mi olur

şimdi yazacağım net gitmiştide
  • Önce yeni Kulaklık, mutluluğun bi gitsin sonra testi koyarsın :p
  • arkadaşlar ben bu kulaklığı ilk çıktığında almıştım ve çok kaliteli bir kulaklık ve bunun bir incelemesini de başka bir site de yapmıştım gerçekten malzeme kalitesi çok iyi ancak uzun kullanımda biraz terletiyor baştan söyleyeyim ses kalitesi olarak oldukça yüksek ses sunuabilen bir kulaklık ve de gayet başarılı.Ancak bass konusunda dengeli bir kulaklık yani abartılı bir bassı yok ancak midler ve tizler iddialı baterinin en ufak ayrıntısına kadar verebiliyor kulaklık yani başarılı ve incelemeyi de yazayım:

Dizayn ve Teknik Özellikler

Zx600 kafa üstü bandı ve kulak kepçesi dizaynıyla kesinlikle hoş bir tarz yakalamayı hedeflemiş. Kulaklık kısmının arka tarafına yerleştirilmiş parlak metal panel ve onun üzerindeki büyük SONY logosu kulaklığa güzel bir hava katmış ve onu ucuz gözükmekten korumuş.

Eğer ki parlak beyaz ilginizi çekmediyse, o zaman ZX600 birde kırmızı, mavi ve gri renk vurgulu siyah renkli modellere sahip. Bu güzel tasarımıyla sokakta müzik dinleyerek havalı bir şekilde yürümek isteyeceksiniz :)

Kafa bandı devasa boyutlara ayarlanabiliyor. Yani kafanız biraz büyükse dert etmeyin :) Ayrıca kafanızı kulaklığın yerinde durmasını sağlayacak kadar sıkıyor, fazlası yok ve kafa bandı yumuşak ince bir yastıkla çevrelenmiş. Tüm bunlar rahat hissetmenizi sağlayacak detaylar ve bir süre sonra kafanızda bir acı hissetmeyeceğiniz anlamına geliyor.

Kulaklıklar yeterince büyük, ama hantal bir görünüme sahip değil. Kulağa tamamen oturup, sarmalayarak çok iyi bir ses izolasyonu sağlıyor. Ayrıca dışarıya da ses geçirmeyerek gürültü kirliliğini önlüyor ve otobüstekilerin size kızgın bakışlar atmasının da önüne geçiyor. Kulaklık kısmının büyüklüğünün yanında ince tasarımı da dikkat çekiyor. Bu incelik sayesinde çantanızda yer kaplamadan taşımak yada boynunuza asıp dolaşmak oldukça rahat.

Kabloya gelirsek dayanıklı bir kabloya sahip ve iki kulaklığa girişi de sağlam gözüküyor. Yürürken sık sık kablonuzu kapı kolu gibi yerlere takan biriyseniz fazla endişelenmenize gerek yok. Çünkü sağlam bağlantı noktaları ve esnek bir yapıya sahip. Bu esnek yapısı ve buna ek olarak kablonun özel ince dizaynı da kablo dolaşma derdine de son veriyor.

Ses Kalitesi

ZX600′ün etkileyici bir diğer yanı da kafa patlatan bir bass’a sahip olmaması, ve keskin net bir ses ile sert bir bass arasındaki dengeyi çok iyi sağlayabilmesidir.

ZX600 iki kulaklık içinde birer tane 40 mm’lik sürücüye sahip. Fakat farklı frekansları yakalayabilme konusunda birçok pahalı multiple sürücülü kulaklığa göre daha iyi denebilir.

Bas sesler çok iyi yakalanarak kulağımıza güçten düşmeden, vurgulu ve canlı bir şekilde geliyor. Pop ve rock müzik hayranları düşük frekanslı (low-end) bassları verebilmesinden hoşnut kalacaklar. Çok bass’lı bir içeriğe sahip Noisa ‘ın Stigma adlı parçasından gayet yülsek sesli ve güçlü verim alınabiliyor. Parçayı dinlerken bass’ın kulak zarınıza vurup bir anda kesilmesinden keyif alacaksınız.

Aynı şekilde Muse’ un Plug in Baby parçasında da bass içeriğinin cızırtılı gitar sesiyle karışmadan canlı ve güçlü bir şekilde kulağınıza geldiğini görebiliyorsunuz.

Yüksek frekanslı(high-end) bass’lar da ise normal bir kaliteye sahip. Sigur Ros’un Glósóli adlı parçasında davul ve gitar seslerini, şarkı sözlerine bulandırmadan sanki ruhani bir havada verebildiğini görebiliyoruz.

İşin Özü kalite stil ve düşük fiyat arıyorsanız SONY MDR-ZX600 kulaklık sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Açık Hava tipi : YOK
    Dinamik Tip : YOK
    Circum Aural Tip : YOK
    Kapasite(mW) : 1000
    Sürücü Birimi(mm): 40
    Diyafram : PET
    Frekans (HZ): 6- 25000
    Hassasiyet (dB/mW) : 104
    Mıknatıs : Neodmiyum
    Empedans (ohm) : 40
    Ses yüksekliği Kontrolü : YOK
    Kablo Tipi: Düz Kablo
    Kablo Uzunluğu (m) : 1.2
    Fiş : Altın Kaplamalı L şeklinde stereo mini
    Ağırlık (g) : 170
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxstar33

..........

Evet yazmayı unutmuşum sonuç şöyle bass larda çok iyi değil ama ortalama bir seviyede ses içinse zaten sony birşey dememe gerek yok heralde özellikle walkmanimdeki ekolayzır ayarlarını da yaptıktan sonra clear bass falan var çok iyi oldu kısaca net bir ses arayanlar için ama bass lı sevenler için değil.

hocam hangi siteden aldın bunu ne kadara aldın? hepsiburada da var 129tl ye fakat kargo parası istiyor diye almadım. hepsisony diye bir site daha var orda kargo bedava ama site hakkında net bir bilgim olmadığı için güvenemedim açıkcası :s

Yönetici notu: Lütfen resimleri alıntılardan silelim. Gereksiz yere sayfalar uzuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Orijinalden alıntı: falan48

morfare.com dan aldım kendisi yetkili satıcısıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXSTAR -- 3 Eylül 2013; 11:30:45 >
  • Ben de bunu almak istiyorum ama bir yanda da marshall major var. Hangisini alsam bilemedim. Disari ses gecirmemesi benim için çok onemli ve sanirim sony nin izolasyonu marshalldan daha iyi. Bilgisi olan barsa aciklayabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyvallah hocam hoşuma gitti. kulaklığı alırsam burlara yorumumu yazarım :)
  • philips in cezbedici görüntüsü beni benden aldı ama bu kulaklığın ses kalitesini düşününce.. Ben bu kulaklığı sanırım bugün teknosadan veya sony centerdan ( hangisi pazarlık yaparsa :D ) alacam. Dener, size iyi bir test ve inceleme yazısı yazarım. Karşılaştırmalar cart curt bilirsiniz :)
  • Kulaklığı biraz önce satın aldım. İlk deneyimlerimi paylaşıyorum ancak ne yazık ki kulaklığı beğendiğimi söyleyemem.

Sony ses kalitesini v.s her şeyi ortaya koymuş ancak bir kulaklığa ben 125 tl verecem, kristalize veyahut kristal netliğinde ses alamayacam. Bu tip bir şey beni fazlasıyla üzer ki üzdü.. Kulaklık, genel kullanım açısından oldukça yeterli fakat benim aradığım şey kristal netliğinde ses ve parasını hak eden bir kulaklıktı.

Bence sony nin dr310 ve dr320 tipi bunun çok ve çok üstünde kulaklıklar. Eğer almayı düşünen varsa dediğim modelleri almasını şiddetle tavsiye ederim. Yarı fiyatı çok daha üst düzey bir ses kalitesi..

bu arada kulaklık kötü değil sadece uzun saçım var yakıyor kulaklık pişiriyor beni. görüntü iyi, sırıtmıyor. hatta şık. Ancak dediğim modeller bu kulaklıktan daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wisrty -- 23 Şubat 2013; 14:00:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wi5rty

Kulaklığı biraz önce satın aldım. İlk deneyimlerimi paylaşıyorum ancak ne yazık ki kulaklığı beğendiğimi söyleyemem.

Sony ses kalitesini v.s her şeyi ortaya koymuş ancak bir kulaklığa ben 125 tl verecem, kristalize veyahut kristal netliğinde ses alamayacam. Bu tip bir şey beni fazlasıyla üzer ki üzdü.. Kulaklık, genel kullanım açısından oldukça yeterli fakat benim aradığım şey kristal netliğinde ses ve parasını hak eden bir kulaklıktı.

Bence sony nin dr310 ve dr320 tipi bunun çok ve çok üstünde kulaklıklar. Eğer almayı düşünen varsa dediğim modelleri almasını şiddetle tavsiye ederim. Yarı fiyatı çok daha üst düzey bir ses kalitesi..

bu arada kulaklık kötü değil sadece uzun saçım var yakıyor kulaklık pişiriyor beni. görüntü iyi, sırıtmıyor. hatta şık. Ancak dediğim modeller bu kulaklıktan daha iyi.

ürünü kullanıyorum ,ürünün ses rengini beyenmediğinizi varsayıyorum kristal netliğinde sesi sadece kulaklık vermez bunu besleyen player daha önemli,bunun dışında oldukça temiz ve dengeli ses veren kulaklık bütün testlerde 4 yıldızdan aşağı almayan fiyat performans ürünü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: galata80

quote:

Orijinalden alıntı: Wi5rty

Kulaklığı biraz önce satın aldım. İlk deneyimlerimi paylaşıyorum ancak ne yazık ki kulaklığı beğendiğimi söyleyemem.

ürünü kullanıyorum ,ürünün ses rengini beyenmediğinizi varsayıyorum kristal netliğinde sesi sadece kulaklık vermez bunu besleyen player daha önemli,bunun dışında oldukça temiz ve dengeli ses veren kulaklık bütün testlerde 4 yıldızdan aşağı almayan fiyat performans ürünü..

bende 4 yıldız veririm 1 yıldızı fiyatından kırarım. Çünkü, aynı kaliteyi bulabilirsin dr320 de. kullanmıştım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falan48

quote:

Merhaba arkadaşlar ben sizin için bu kulaklığı inceleyeceğim sebep yeterli sayıda inceleme bulunmuyor olması.

Kutusu:

Detayları:

Kablosu ortalama boyutta ideal yani.

CHINA yazısı dikkatimi çekti.

Altın uçlu jak sesin kalitesine olumlu bir etki yapıyor.

Yumuşak ve kulağı tam kaplayan yastıklar kulağı tam kapladığı için yalıtımı iyi. insan kendi sesini duymak için bağırmak zorunda kalıyor.

Düz kablo yapısı kırışmaları engelliyor çekiyorsunuz iplik gibi açılıyor.

Şık sony logosunun çevresi fırçalanmış olduğundan hoş bir görüntü veriyor.

Hem sağ hem soldan kablo çıkıyor fakat çıkış yerindeki sert madde kolayca dipten kırılmaları engelliyor.

Uzayabilen kenarlar her başa göre ayarlanabilmesini sağlıyor.

Çevreleri oynayabildikleri için ekstra konfor veriyor ve hiç terletmiyor.

Son olarak kutuda bile sony kalitesini görebiliyoruz sarsıntıyı azaltsın diye küçük köpük koyulmuş.

Evet yazmayı unutmuşum sonuç şöyle bass larda çok iyi değil ama ortalama bir seviyede ses içinse zaten sony birşey dememe gerek yok heralde özellikle walkmanimdeki ekolayzır ayarlarını da yaptıktan sonra clear bass falan var çok iyi oldu kısaca net bir ses arayanlar için ama bass lı sevenler için değil.

hocam hangi siteden aldın bunu ne kadara aldın? hepsiburada da var 129tl ye fakat kargo parası istiyor diye almadım. hepsisony diye bir site daha var orda kargo bedava ama site hakkında net bir bilgim olmadığı için güvenemedim açıkcası :s

Yuh böyle alıntı mı yapılır! Zaten resimler gereksiz yere aşırı büyük koyulmuş.Şuraya 800*600 resim koyarsınız olur biter.Birde şu resimlere alıntı yapmazlar mı sinirlendim durup dururken öğrenin forumu kullanmayı sonra yazı yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The_MAD -- 8 Mart 2013; 9:15:22 >
  • Yorumları okudumda biraz abartmışsınız. Kulaklığı bi kaç gün önce aldım. Dünde iyice deneme fırsatı buldum. Sony zaten kaliteli ürünler yapıyor. Önceden kulak içi kullanıyordum yaklaşık 7 senedir hiç bi sorun yaşamadım. Eskidiği için haliyle cızırdamalar çıkmaya başladı. Bende ev için bu kulaklığı aldım. Malzeme kalitesi gerçekten güzel. Birçok forumda ve alışveriş sitesinde kulaklık çok sıkıyor kulak acıtıyor denmiş. Ben herhangi bir sıkma yada acıtma hissetmedim. Ses gerçekten çok iyi veriyor. Ses kartıyla beraber kullanıyorum. Normalde gürültülü müzik dinlerim. Punk - metalcore - hardcore bu tip müziklerde de performansından memnun kaldım, her kulaklık güzel vermiyor bu tarz müziklerde malesef.. Elektronik ve pop vs türlerde daha da iyi ses. Ses yalıtımıda oldukça başarılı. Kulaklığı kulağınızdan çıkarınca baya bi ses geliyo fakat takınca dışarıya çok çok az bir ses çıkıyor. İnanın toplu taşımada kulak içi kulaklıklardan bile hoparlör gibi ses geliyor dışarıya bazı kulaklıklardan. Böyle bir sorun yok. Anakartın onboard ses kartından dinlerseniz robotik sesler kaçınılmaz. İyi bir ses kartıyla deneyin. Eminim sizde memnun kalırsınız.
  • 1 hafta kadar önce sony center'dan büyük beklentiyle aldım ama sony nwz-e464 walkman'de denememe rağman baslar olsun tizler olsun pek tatmin edici değil mp3'ün yanında verilen mdr-ex083 kulaklığı gerçekten daha iyi. UMARIM HENÜZ BURN-IN OLMADIĞI İÇİN BÖYLE HİSSEDİYORUMDUR. Bi de sony-centerda bayadır duruyomus gibi bi görüntüsü vardı. Yani ŞU AN MDR-EX083 kulaklığımdan artıları dışarı ses vermemesi ve görünüşü bi de şu surround denen şey yani kulak içinde oldugu gibi sesi direkt kulağın içine vermiyo değişik yerlerden geliyomuş gibi oluyo ses bu da bi artı.

Bu arada ilk aldığım zamana göre baya gelişme gösterdi kulaklık. Zaten 2 ayda tam performansa ulaşıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ragist -- 29 Nisan 2013; 21:10:29 >
  • Her gün 1 - 1,5 saat yürüyüş yaparım. Tek endişem bu süre boyunca ağırlık yönünden bir şikayetim olur mu yada yürüme esnasında terletme yapar mı?

Kulakiçi sevmiyorum.

Ya da yürüyüş için tavsiye edebileceğiniz bu fiyatlarda bir kulaklık var mıdır? Teşekkürler
  • Guncelleme 2 ayda kulaklik tam performansina ulasti artik gerekli ayar ve kaliteli parcalarla muazzam dengeli caliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXSTAR -- 1 Eylül 2013; 11:22:27 >
  • Alıcam sanırım

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.