Şimdi Ara

Sandisk Extreme 120 GB SSD + Dark Usb 3.0 HDD Kutusu İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
4.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Sandisk Extreme 120 GB SSD İnceleme konusu ile karşınızdayım.

İlk önce kutuya bakalım

Kutudan sticker ssd garanti fatura çıktı. Şimdi bilgisayarımıza takalım.

Temiz bir windows kurulumu yaptıktan sonra benchmark değerlerine bakalım.

AS SSD beni üzsede ATTO mutlu etti AS ' da hata verdi de sonuçlar garip biraz.

Şimdi ise windows un verdiği puana bakalım.

Şimdi Çıkarttığım harddiskten ssd ye kopyalama testi.

Şimdi tam tersi ssd den hdd ye.

Ek olarak çıkarttığım harddiskimi koyduğum Dark Usb 3.0 HDD kutusunuda inceleyeceğim

Eski HDD' m 640 gb Sata 2 Toshiba

Hdd kutusunun kutusu

Monte edelim.

İçinden çıkan deri kılıf öylesine konulmuş naylon ama en azından üstündeki yazıları kapatıyor.

Bilgisayar hemen gördü

Not: İlk incelemem olduğu için bir hatam varsa affola söyleyin düzeltelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXSTAR -- 25 Ocak 2016; 17:41:19 >

• pek ilgi görmüyor burası galiba.
  • güzel inceleme olmuş eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxstar33

pek ilgi görmüyor burası galiba.

Eline sağlık güzel inceleme olmuş. USB 3.0 diske taktığın hdd klasik usb 2.0 harici disklere oranla hız konusunda fark oluşturdumu? Yoksa usb 3.0 'a rağmen hala yavaşmı çalışıyor?
  • Eyvallah hocam güzel çalışma olmuş
  • Hayırlı olsun güzel inceleme olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 21 Ocak 2013; 16:13:36 >
  • Gunluk kullanimda performansi nasil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elinize sağlık.yalnız şu resimleri simage olarak koysaydınız daha iyi olurdu yüklenene kadar baya bir bekledim
  • Dark'ın bu kutusunun usb 3 performansı nasıl acil almam gerekiyor ama ?
  • merhaba arkadasım dark hardisk kutusu nasıl acaba memnunmusun bilgi verirmisin arkadasım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre0000001

merhaba arkadasım dark hardisk kutusu nasıl acaba memnunmusun bilgi verirmisin arkadasım

Hocam tek sorunu hdd yi koyduğunuzda az bur boşluk kalıyor onuda kağıt sıkıştırarak çözdüm
  • Bütün usb 3.0 kutuları aynı 750gb black wd ye sistem kurup 850 pro 256gb ssd yi kutuya taktım test yaptım 230mb/s okumayı geçemiyor 128mb/sn yazmayı geçemiyor.. SATA3 destekliyen hdd kutusu yok mu arkadaş çıldırıcam ayrıca bu kutuyu ben 2012 martta 120gb team xtreem alırken birlikte hepsiburadadan almıştım.. bendekinde boşluk falan kalmıyor sallanmıyor içinde hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuntepir

Bütün usb 3.0 kutuları aynı 750gb black wd ye sistem kurup 850 pro 256gb ssd yi kutuya taktım test yaptım 230mb/s okumayı geçemiyor 128mb/sn yazmayı geçemiyor.. SATA3 destekliyen hdd kutusu yok mu arkadaş çıldırıcam ayrıca bu kutuyu ben 2012 martta 120gb team xtreem alırken birlikte hepsiburadadan almıştım.. bendekinde boşluk falan kalmıyor sallanmıyor içinde hiç

Neden tam tersini yapmıyorsunuz ki? SSD'yi sisteminize takın sistemi kurun kişisel dosyalarını WD'i kutuya bağlayın. Ekstra dvd rom u sökerek de takabilirsiniz. Ben şu anda ssd ilk portta hdd dvd yuvasında bu kutuya da ayrı bir mekanik disk bağlı.

Genel Not: Resimler birkaç ay'a yenilenecektir.

• Pardon ben SSD'yi kutuda kullanacak kadar özürlü değilim.. Siz anlayamadınız sanırım... :)
    Ben KUTU'nun gerçek performansını ölçmek için öyle birşey yaptım.. Yazdıklarımı dikkatli okumamışsınız sanırım. Orada kocaman "TEST YAPTIM" yazmışım yani sadece kutunun sınırlarını görmek için böyle birşey denedim..
    Ben biraz ileri düzey manyaklık seviyesinde kullanıcı olduğum için... WD Velociraptor alıp kutuya takıp kullanmam gerekeceği durumlar var. Bu yüzden hiçbir kutuda Sata3 performansı göremedim demek istedim...
    SATA3 arabirimi kullanan External HDD box bilen biri varsa bilgilendirirse sevinirim..
    Ayrıca 3 sene önceki konu? Fotoğrafları neden yeniliyorsunuz ? Ne gerek var ? bu kutu üretimden bile kalktı E21 modeli var DARK'ın bu modelin güncellenmiş hali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuntepir -- 6 Nisan 2015; 0:10:17 >
  • hocam şu resimleri küçültün bir zahmet. forumda şu soruna bir çözüm getirmedi
  • Hocam güzel olmuş elinzie sağlık. Bir sorım olucaktı hdd kutusuna ssd yi bağladığınızda desytekliyormu harici kutu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammet7634

Hocam güzel olmuş elinzie sağlık. Bir sorım olucaktı hdd kutusuna ssd yi bağladığınızda desytekliyormu harici kutu ?

Kutuya ssd yi bağlamamıştım hdd yi bağladım ama tüm sata destekleyen cihazları tanır kesinlikle. Şunu da belirtmeliyim ki SATA 2 destekliyor çipseti. Sata 3 hdd takarsanız sata 2 hızında çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXSTAR -- 25 Kasım 2015; 9:49:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MAXSTAR kullanıcısına yanıt
    Hocam dememin sebebi birtane aldım kutu usb 2,0 lı desteklemedi :) denmiş olsaydınız durumagöre karar verseydik. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet7634 -- 25 Kasım 2015; 10:04:32 >
  • muhammet7634 kullanıcısına yanıt
    Hocam bence kutunuzda problem olabilir. Kutuların mantığı basit aslında. Belki sizin kutunuz usb 2.0 olduğu için enerjisi yetersiz kalıyordur. Ek güç girişi eklemeyi deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.