Şimdi Ara

HI-LEVEL HLV-T702 TABLET (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
9
Favori
109.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NEFRIT

quote:

Orijinalden alıntı: tamircihasan

aynı sorun bendede oluyor ben bunun algılama sorunu değil kasılma olduğunu düşünüyorum.

hani televizyonlarda bırt zırt reklamlar çıkıyor ve bizde ana avrat sövüyoruz ya, girdiğimiz birçok web sayfasındada bu reklamlardan var ve hepsi flash uygulaması olduğu için birkaç tanesi aynı anda çalıştığı zaman sistemi kasıyor. bilgisayarı bile yavaşlatan bu reklamların tableti o hale getirmesi normal bence...

Aynı ürünü arkadaşım aldı. Onunda cihazında internet tarayıcısını açıp tablar arasında geçiş yapmak istediğimizde aynı sorun çıktı.

Şimdi dikkat: İnternet bağlantısı yoktu, yani sayfalarda sadece sunucu bulunamıyor uyarısı varkende bu tablardaki dokunma algılama sorununu verdi.

Bu arada siz bu sitedeki kişimizisiniz:http://tamircihasan.****.com/ yoksa sadece isim benzerliğimi ?
    Arada sırada anfi araştırmaları - entegre araştırmaları yaparken bu siteye rastlıyorum genelde.

evet foorumup taki sitenin sahibiyim

• tamircihasan kardeşim senin siteye bir el atmamız lazım. Olurda MSN ye gelirsen görüşelim.
  • yok arkadaşlar ben aldım a101 den kullanıyorum ve de çok memnunum zaten fiyatı da uygun bulabilirseniz alın derim ama fazlada bir şey beklemeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: titan1905

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NEFRIT

quote:

Orijinalden alıntı: victory80

Arkadaşlar Merhaba,
    Bende Hi Level T703(arka kasa beyaz) modelini alalı 2 gün oldu.İlk izlenimlerim gayet olumlu...Bakalım belli bir süre kurcaladıktan sonra genel anlamda daha çok fikir edinirim.

Hayırlı olsun, bu Hi Level T703 model yeni yeni piyasaya çıkıyor. Onceden malum en yaygın olan model: Hi Level T702 idi.

Şimdi benim Hi Level T702 de gördüğüm bir sorun var. Kendi üstünde gelen internet tarayıcıcısı ile internete girildiğinde ve birden fazla web sitesi açıldığında ornegin 5 site açtık, tabii kendi tarayıcısının TAB menusu olduğu için ustte goruyorsunuz diğer siteleri tab menu içinde.

Bir sitede iken başka bir siteye geçmek için tab menuden diğer siteye tıklandığında bende "buyuk bir tıklama algılama ma !" sorunu mevcut. 10 Defa basarsam sadece 1-2 defa algılıyor yada bazan hiç algılamıyor yada bazanda çok kolayca algılıyor.

Sizin aldığınız Hi Level T703 tablette bunu deneyebilirmisiniz ? Cihazın kendi internet tarayıcısını açın ve aynı tarayıcı içinde 3-4 web sitesi açıp ust menudeki tab menuden (siteler arası geçiş) diğer sitelere tıklamayı deneyin, hemen algılayacak mı yoksa sizde de algılama sorunu olacak mı acaba ?

aynı sorun bendede oluyor ben bunun algılama sorunu değil kasılma olduğunu düşünüyorum.

hani televizyonlarda bırt zırt reklamlar çıkıyor ve bizde ana avrat sövüyoruz ya, girdiğimiz birçok web sayfasındada bu reklamlardan var ve hepsi flash uygulaması olduğu için birkaç tanesi aynı anda çalıştığı zaman sistemi kasıyor. bilgisayarı bile yavaşlatan bu reklamların tableti o hale getirmesi normal bence...

dün 9.7" hi-level tabletim geldi. En olumsuz gördüğüm yanı sekmeler arasında geçiş yaparken geç algılıyor. 3-4 defa tıklamam gerekiyor. İnternet olmadan yine sekmeler arasında gezindim aynı sorun devam ediyor.

Ben geç algılama sorununu nasıl çözdüğümü anlatayım aynı sorun bendede var bendeki bu yöntemle çözüldü.

Ekranı yatay tutuyorken ters çevirin yani normalde sağa gelen dokunmatik tuşlar sola gelsin. Sekmelere tıklayınca hemen algılıyor

Onun dışında almak isteyipte alamayan arkadaşlar kendilerini üzmesinler a 101 yakında gene getirir.

Tablet hakkındaki görüşlerim ise çok memnunum fiyatına göre çok çok iyi tavsiye ediyorum. 850 TL ye aldığım galaxy ace 2 kadar iyi. Tek farkı bataryası 2 - 2,5 saat gidiyor ama onun dışında gayet iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Raptor.. -- 30 Ocak 2013; 22:21:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2.5 aydır (15Kasım2012) beni hiç üzmeden kullanıyorum cihazım Rootlu. Pil zamanla açılıyor. şimdi 4e yakın bir kullanım sunuyor.
  • arkadaşlar yukşeme yapıyorum guncellemeler ama dahili kart dolu diyor. sd kar t aldım nasıl buna aktrblrlm acil cevap makine guzel ama alan boyut kısıtlaması beni zora soktu
  • sekmelere tıkladığında sorun oluyor diyen arkadaşlara bir önerim var. ayarlara girip ordan dokunmaları gösteri seçin ondan sonra tarayıcıyı açın ve neden böyle olduğunu görün. sekmenin üzerine bastığımız halde ya üstünde ya altında dokunma gözüküyor ama mesela FX file explorerde ve tv kanalı uygulamasında listede gezerken bu sorun olmuyor
  • Benimde bir sorum olacak tableti aldığımdan beri canavar gibi çalışıyor. fakat geçen gün akşam şarja taktım tüm gece şarjda kaldı. ertesi gün açtığımda arada sırada ekranın 4 kenarında birden yarım santimlik kısmı ara ara kaydırma yaparken yada seçim yaparken kırmızılık oluşuyor. kenarları kırmızı renk oluyor. 1 sn sonra normale dönüyor sizce nedeni ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: doblocuk

Benimde bir sorum olacak tableti aldığımdan beri canavar gibi çalışıyor. fakat geçen gün akşam şarja taktım tüm gece şarjda kaldı. ertesi gün açtığımda arada sırada ekranın 4 kenarında birden yarım santimlik kısmı ara ara kaydırma yaparken yada seçim yaparken kırmızılık oluşuyor. kenarları kırmızı renk oluyor. 1 sn sonra normale dönüyor sizce nedeni ne olabilir?

Ayaların içine girip, flash animasyonları kapatacaksın şuan tam hatırlayamadım isim olarak ama x1 filan yazar.
  • şimdi denedim ama olmadı alttaki saatin yarısı boyunda tüm kenarlar kırmızı renk alıyor

acaba yanlış bir dosyayı mı sildim?
  • ayarlar > geliştirici seçeneklerinde birkaç ayar var onları etkinleştirince oluyor. işlem yaparken bazen ekran kenarında kırmızı çerçeve şeklinde yanıp sönüyor
  • Arkadaşlar aleti root layacağım fakat pc ye bağladığımda hiç bir tepkime yok. Yani pc tableti görmüyor. PdaNetA4013 programını indirdim bu seferde pc tableti görmediği için kurulumu yapamıyorum illaki tableti pc ye tak diyor. Kablolarda sıkıntı yok cihazı kapatıp pc ye bağladığımda şarj ediyor. Nedir sizce bunun sorunu ?
  • HLV T-702 usbden şarj etmez. bi yanlışınız varrrr
  • quote:

HLV T-702 usbden şarj etmez. bi yanlışınız varrrr

Hocam pardon şimdi modeline baktım bendeki Hi-Level HLV-T703 modeliymiş. Aynı sorumu bu model üzerinden cevaplayabilir misiniz ?
  • elimde t702 için pdanet ve zhuodashi programları var forumları karıştıra karıştıra bulmuştum ve tabletimi rootlamıştım. yanlız senin elindeki alet yeni olduğu için senin rootlama programını bulman zor olabilir. eğer riske girer denerim dersen T702 rootlamak için kullandığım programları buraya ekliyorum:

http://www.mediafire.com/?0dtry7jjel6w752

pda net programı tabletinizi bilgisayara tanıtmak için driverleri içeriyor rootlama işlemini çinli program yapıyor
  • quote:

elimde t702 için pdanet ve zhuodashi programları var forumları karıştıra karıştıra bulmuştum ve tabletimi rootlamıştım. yanlız senin elindeki alet yeni olduğu için senin rootlama programını bulman zor olabilir. eğer riske girer denerim dersen T702 rootlamak için kullandığım programları buraya ekliyorum:

http://www.mediafire.com/?0dtry7jjel6w752

pda net programı tabletinizi bilgisayara tanıtmak için driverleri içeriyor rootlama işlemini çinli program yapıyor

Hocam ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Root lamada sıkıntım olamayacak. Ancak ben tableti pc ye tanıtamıyorum. USB kablosu ile bağladığımda görmüyor. Yani driverlarını yükleyemiyorum pdanet programı tableti görmediği için.

• usb bağlantı kablosu kutudan arızalı çıkmış olabilir. benim t702dede dişi kablo arızalı çıkmıştı kendim tamir etmiştim. dişi usb kablosuna flash disk bağlayıp taktığında tablet bunu görüyormu ?

normal şartlarda tablete dosya aktarabilmen için usb hata modunun kapalı olması lazım. ama pdanet yüklerken tableti bağlamanı isteyecek o andan itibaren ve root yapacağın zaman usb hata ayıklama modu işaretli, etkin olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamircihasan -- 2 Şubat 2013; 8:33:58 >
  • quote:

usb bağlantı kablosu kutudan arızalı çıkmış olabilir. benim t702dede dişi kablo arızalı çıkmıştı kendim tamir etmiştim. dişi usb kablosuna flash disk bağlayıp taktığında tablet bunu görüyormu ?

normal şartlarda tablete dosya aktarabilmen için usb hata modunun kapalı olması lazım. ama pdanet yüklerken tableti bağlamanı isteyecek o andan itibaren ve root yapacağın zaman usb hata ayıklama modu işaretli, etkin olacak...

Hocam harci harrdiskkimi bağlayıp film izleyebiliyorum. Ancak pdanet programı görmüyor tableti. Ayrıca pc ye bağladığımda hiç bir şekilde tepkide olmuyor pc de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetaydin

quote:

usb bağlantı kablosu kutudan arızalı çıkmış olabilir. benim t702dede dişi kablo arızalı çıkmıştı kendim tamir etmiştim. dişi usb kablosuna flash disk bağlayıp taktığında tablet bunu görüyormu ?

Hocam harci harrdiskkimi bağlayıp film izleyebiliyorum. Ancak pdanet programı görmüyor tableti. Ayrıca pc ye bağladığımda hiç bir şekilde tepkide olmuyor pc de.

1. bu programi windowsa yükleyinhttp://junefabrics.com/android/download.php (adb driveri yüklüyor)
    2. cihaz üzerinde ayarlar>gelistirici seçenekleri>usb hata ayiklamayi açin
    3. bunu windowsa indirinhttp://www.ulozto.cz/xBfVCUh/zhuodashi-2-2-12-setup-exe
    4. cihazi bilgisayara baglayin ve windows cihazi tanisin (driver yüklesin)
    5. zhuodashi çalistirin solda root var ona tiklayin, ekrandaki islem bitince tableti kapatin ve usb den çikarip açin
    6. uygulamalarin içine Super Su gelmis olacak, cihaz root oldu.
    7. tablette tarayiciyi açin vehttp://www.ginggo.com/MarketEnabler188.apk adresine gidin (küçük büyük harf aynen yazin)
    8. programi indirin, kurun, çalistirin, usa at&t seçin
    9. google merketten daha önce ülkenizde yüklenmiyor diyen hersey açildi !

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.