Şimdi Ara

Corsair'dan XMS3 serisi düşük profilli 8 GB DDR3-1600 MHz bellek kiti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Corsair'dan XMS3 serisi düşük profilli 8 GB DDR3-1600 MHz bellek kiti

Sunduğu başarılı bilgisayar bileşenleriyle nam salan Corsair, ürün gamına ''XMS3'' serisi 8 GB'lık DDR3 bellek kiti ekliyor. Her biri 4 GB kapasiteli iki adet DDR3 bellek modülünden oluşan kit, 1600 MHz çalışma frekansına, 1.5v gerilime ve 11-11-11-30 gecikme sürelerine sahip.

Intel'in i3, i5 ve i7 platformları için optimize edildiğinin altı çizilen ve XMP (Extreme Memory Profile) standardına destek veren DDR3 bellek kitinin ısı dağıtıcısı dahil yüksekliği 31 mm. Düşük profilli XMS3 serisinin yüksekliğinin, Vengeance LP serisi ile aynı olduğunu belirtelim.

8 GB'lık kitin Japonya satış fiyatı 57$ olarak açıklanmış.

• Piyasada zaten XMS 3 Corsair satılmakta şuan.

9-9-9-24 1600 Mhz 1.5 Volt

Bunun farkı gecikmeler yukarı çıkmış başka birşey göremedim. Niye böyle birşey yapmış Corsair hayret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 3 Eylül 2012; 0:19:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*
    Piyasada zaten XMS 3 Corsair satılmakta şuan. 9-9-9-24 1600 Mhz 1.5 Volt Bunun farkı gecikmeler yukarı çıkmış başka birşey göremedim. Niye böyle birşey yapmış Corsair hayret.

Dostum habere pek takılma. Zira ben şu an haberde adı geçen Vengeance LP yani Low Profile serisi ve aynı yukarıda bahsettiği rami kullanıyorum ve 1600 Mhz de hızları 9-9-9-24 ve 1.5 Voltta. Hatta al istersen screenshot göstereyim...

Kullanıcı resmime bakarak benim bilgisayarımın ekran alıntısı olduğunu görebilirsin. En sağda XMP 1600 yazıyor. Orada Cas değerleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 3 Eylül 2012; 1:29:24 >

• quote:

Piyasada zaten XMS 3 Corsair satılmakta şuan. 9-9-9-24 1600 Mhz 1.5 Volt Bunun farkı gecikmeler yukarı çıkmış başka birşey göremedim. Niye böyle birşey yapmış Corsair hayret.

Ben dediğin ram'den kullanıyorum bana kalırsan bunu yapmasının sebebi overclock kapasitesini arttırmak için.

• Anlaşıldı Corsair kespırla işbirliği yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • minimum 1800 ler piyasada olması gerekirken
    dahası 2000 üzeri olanlarında haberini almamız gerekirken
    bu ne kardeşim 1600 lük ramlerin tanımı böyle !? :(

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Nasıl aynır ramleri kullanıyorsuncorsair vengeance ile xms3 farklı ramler. XMP = extreme memory profile demek. Corsairin bütün ramlerinde zaten xmp vardır. Senin ramlerde xmp yazmasıyla alakayı kuramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Nasıl aynır ramleri kullanıyorsuncorsair vengeance ile xms3 farklı ramler. XMP = extreme memory profile demek. Corsairin bütün ramlerinde zaten xmp vardır. Senin ramlerde xmp yazmasıyla alakayı kuramadım.

Pardon. Ben oradaki Vengeance LP ile aynı yazısını okuyunca başka şekilde algılamışım. Bendeki Vengeance LP. Bu XMS3.
    Ama sanırım içerisinde kullanılan yongalar aynıdır. Sadece SPD yi farklı programlamışlardır.

Ek: Bu arada 3570K yı günlük kaçta kullandığını sorabilir miyim. Bir de biliyorsan sıcaklığını...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 3 Eylül 2012; 9:22:37 >

• quote:

Normal hızında kullanıyorum. Sıcaklık konusuna gelirsem. İzmir sıcak ama bu aralar iyi dün aida64 testinde 50 olmuştu ama sıcakların çok fazla olduğu zaman 65-66 dereceye kadar çıkıyordu bf3 oynarken.
  • drr2 varken zamanlamalar çok iyiydi drr3 çıktı. zamanlama kötü ama frekansı yüksek açıkcası drr3lerin voltaj ve kapasite dışında getirisi yok ram bellekte en iyi verimi zamanlaması düşük ve frekansı yükseltebildiğin kadar yükseltiğinde alıyorsun.
    zamanlamaları yükseltip frenkansı yükseltince hiçbir şey değişmiyor perf ilk değerler ile aynı Corsair yaptığıda aynı olay CL-9 2000mhz ve üstü en iyi ram olurdu ama piyasa böyle ram bir yok

• quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

drr2 varken zamanlamalar çok iyiydi drr3 çıktı. zamanlama kötü ama frekansı yüksek açıkcası drr3lerin voltaj ve kapasite dışında getirisi yok ram bellekte en iyi verimi zamanlaması düşük ve frekansı yükseltebildiğin kadar yükseltiğinde alıyorsun.
    zamanlamaları yükseltip frenkansı yükseltince hiçbir şey değişmiyor perf ilk değerler ile aynı Corsair yaptığıda aynı olay CL-9 2000mhz ve üstü en iyi ram olurdu ama piyasa böyle ram bir yok

Şöyle CL9 var

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820145334

9-10-9-27
    1.65 Volt

Zamanında Crucial Ballıstıx DDR2 vardı 4.4.4.12 ile 1000 Mhz yapıyorlardı.

• quote:

drr2 varken zamanlamalar çok iyiydi drr3 çıktı. zamanlama kötü ama frekansı yüksek açıkcası drr3lerin voltaj ve kapasite dışında getirisi yok ram bellekte en iyi verimi zamanlaması düşük ve frekansı yükseltebildiğin kadar yükseltiğinde alıyorsun.

Piyasayı biraz gez bulursun

http://www.corsair.com/en/memory-by-product-family/dominator-platinum-ddr3-memory/dominator-platinum-with-corsair-link-connector-1-5v-8-gb-dual-channel-ddr3-memory-kit-cmd8gx3m2a1600c9.html

Ayrıca benim kullandığım ramlerde 2000mhz ve cl9.

• quote:

quote:

Şöyle CL9 var

9-10-9-27
    1.65 Volt

Bende o Ballistix Tracer LED ten vardı. 2.35 volt ile ama fanlı OCZ Ram soğutucusuyla 1054 mhz de CL 4-4-4-5 olarak kullandım satana kadar...

• quote:

quote:

quote:

Şöyle CL9 var

9-10-9-27
    1.65 Volt

Bende o Ballistix Tracer LED ten vardı. 2.35 volt ile ama fanlı OCZ Ram soğutucusuyla 1054 mhz de CL 4-4-4-5 olarak kullandım satana kadar...

İyi Overclock olanlar Micron D9 çipliydi değil mi?

1300 Mhz 4.4.4.12 yapan CellShock
    http://forum.donanimhaber.com/m_23742353/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 3 Eylül 2012; 12:12:59 >

• Benim için en iyi ram aynı özelliklerdeki en ucuz olanıdır. Kesinlikle ram ve tv kartları gibi oem ürünlerinde pahalı olanı almak gibi bir durum olmamalı. Ucuz olanı sanki 1 gb tını kendine mi saklıyor? O yüzden üreticilerin fiyat konusunda yarışmaları gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_
    İyi Overclock olanlar Micron D9 çipliydi değil mi? 1300 Mhz 4.4.4.12 yapan CellShockhttp://forum.donanimhaber.com/m_23742353/tm.htm

Geç gördüm ama görmüşken cevap yazayım.

Evet. Bendeki de Micron D9GCT idi zaten. Şahane ramlerdi. Ama 1300 ü duymamıştım. Ohannesburg oldum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 28 Ocak 2013; 16:09:57 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.