Şimdi Ara

aracın freni ve direksiyonu kilitlendi araç pert (fotolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
23.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gün önce gemlik yokuşundan inerken aracın direksiyonu ve frenleri kilitlendi. 90-100le giden araç birden 140-150ye çıkmış..
    hafif virajda araç yol dışına çıkıp devrik halde sürüklenmiş..
    aracın hava yastıkları açılmadı

aracın fotosu:
     aracın freni ve direksiyonu kilitlendi araç pert (fotolu)

ayrıntılı fotoları paylaşacağım daha sonra..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 1 Eylül 2012; 17:39:03 >

• focus değil mi bu ? allah korusun çok fena .
  • Misli gecmis zaman kullandığınıza göre kazayı siz yapmadınız. Büyük gecmis olsun araç çok kötü görünüyor inşallah içindekilere fazla birşey olmamıştır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam da Focus düşünüyorduk. Gerçi alınacak araç ile bunun arasında en az 7-8 sene var ama insan yine de ister istemez soğuyor.
  • focusun yol tutuşu o kadar iyi ki esp ye ne ihtiyaç var o yolu nasıl alamamış hayret
  • aracın modeli 2004

yol tutuşundan çok memnunduk. 2 gün önce frenler birden sertleşti direksiyon hiç dönmedi. yoksa o hızla virajı alabilirdi.
    aracın beyninde arıza varmış sanırım
  • Geçmiş olsun.

Dünde rampa aşşağı inerken bende benzer bir kaza geçirdim, rampadan inerken frenler patladı. Bende işyerinde kullanılan aracımı pert ettim maalesef.

Şükür ufak ezilmelerle atlattım.
  • Aracı boşa alıp sallanırken istop ettiğini anlamayıp heyecana kapılmış olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Aracı boşa alıp sallanırken istop ettiğini anlamayıp heyecana kapılmış olabilir mi?

buyuk ihtimal araç stop etmiş ancak direksiyon kilitlenmez... cunku bendeki araçta teyp çıkışlarında sıkıntı var kontagı kapatıp acınca calısıyor... bu nedenle 100 ile giderken bile marş kapıyorum öyle bişey hiç olmadı...

fren şişer ama kısaca direksiyon kilitlenmez...
  • ilginç. devamlı surette fren sistemini kontrol etmekte fayda var.

kontrol ettim forumda aynı sorunu bu arkadaş yaşamış.
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=34164627

araç otomatik mi. otobüslerdede bu sorun oluyor, cep telefonu beyini etkiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

quote:

Aracı boşa alıp sallanırken istop ettiğini anlamayıp heyecana kapılmış olabilir mi?

buyuk ihtimal araç stop etmiş ancak direksiyon kilitlenmez... cunku bendeki araçta teyp çıkışlarında sıkıntı var kontagı kapatıp acınca calısıyor... bu nedenle 100 ile giderken bile marş kapıyorum öyle bişey hiç olmadı...

bazı araçlarda kilitlenebiliyo mesela bendeki 2004 polo...
  • Geçmiş olsun ..
  • İlginçtir ki bugün de orada büyük bir kaza olmuş.Tırın frenler arıza yapmış ve sonuç zincirleme kaza...Tam olarak aynı yer mi bilmiyorum ama Gemlik girişinde olmuş haberlere göre.Sanırım aynı yer.

Bu arada size de geçmiş olsun...
  • Kaza daha aşağıda olmuş.
  • Geçmiş olsun.

Olayın detaylarını merak ediyorum.

Daha önce de Laguna II ya da III sahibi bir forum üyesinin direksiyonu kilitlenmişti. Direksiyona asılarak bir şekilde kontrolü sağlamışlardı hatırladığım kadarıyla.

Ama hem frenler,hem de direksiyonun kilitlenmesi...Sanırım yokuş aşağı inerken fren çok kullanılmış ve ısıdan dolayı tutmaz hale gelmiş. Direksiyon için birşey diyemem,belki yağı vs tam değildi.
  • Gecmis olsun cok kotu birsey gercekten forddan beklenmiyen birsey japon ve kore araclarina yonlenmeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun. yokuş inmek araba kullanırken en çok korktuğum şey.
  • Bu beyin arızaları çok korkutuyor beni de.Geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya arkadaşlar yok fren koptu yok bilmemne demişsinizde abartmayın bariz araç stop etmiş frenle direksiyonda şişmiş işte neyin tantanasını yapıyosunuz şoför aracının stop ettiğini bile anlamıyosa kazanın baş sorumlusu olur buda bir gerçek.araca suç atmaya gerek yok he niye stop ettiğini bilemeyiz bunun sorumlusu araç olabilir ama tekrar çalıştırıp kaza önlenebilirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

quote:

100 km/h ile giderken teyp çalışsın diye kontak kapatıp açıyorsunuz demek..

Ama eminsiniz ya nasılsa direksiyon kitlenmiyor..

Ahh ah başımıza ne geliyorsa şu bana bişey olmaz mantığından geliyor.

Neyse kusura bakmayın trafikte araçlarımız yakınlaşmadığı sürece beni ilgilendirmez..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.