Şimdi Ara

Fiat linea neden sevilmiyor? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
508
Cevap
3
Favori
60.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bana sunu solesene,nasil olurda 1992 model aracin koltugu direksyonu daha yumsak olur yaa bunun mantikli bi aciklamasi nasil olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso0655

Hocam bana sunu solesene,nasil olurda 1992 model aracin koltugu direksyonu daha yumsak olur yaa bunun mantikli bi aciklamasi nasil olur?

sadece direksiyon dedim diğre kıyaslamaları başka araç ile yaptım
    92 model corollanın direksiyonu şehir içi manevralarda linea dan daha yumuşak denemesi bedava
  • Gayet taş gibi araba, beğenmiyorum diyen kişiler, babalarından kaldığı evler arsalar olmasa şahine bile binemezlerdi, bırakın insanları yargılamayı!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı1905

Gayet taş gibi araba, beğenmiyorum diyen kişiler, babalarından kaldığı evler arsalar olmasa şahine bile binemezlerdi, bırakın insanları yargılamayı!!

beğenmiyorum diyen kişilerden biri 26 yaşında iken 100000 kredi çekmiş ev almış
    Allahın izni ile 1.5 seneye evinin borcunu bitirecek biri
    bırakın günah almayı , yalan atmayı !!!
    2 tane mi olacak tı ünlem ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 15 Eylül 2014; 22:40:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

quote:

Orijinalden alıntı: Pargalı1905

Gayet taş gibi araba, beğenmiyorum diyen kişiler, babalarından kaldığı evler arsalar olmasa şahine bile binemezlerdi, bırakın insanları yargılamayı!!

beğenmiyorum diyen kişilerden biri 26 yaşında iken 100000 kredi çekmiş ev almış
    Allahın izni ile 1.5 seneye evinin borcunu bitirecek biri
    bırakın günah almayı , yalan atmayı !!!
    2 tane mi olacak tı ünlem ?

ya hee hee

/>

• yalan söyleyip ben demiyorum ya hehe
    yalancılar hakkında neler söyleyelim panpa ?
  • fiat olduğu için
  • TU KAKA E!!ALMAYIN ALMAYIN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkce06 -- 16 Eylül 2014; 0:43:10 >
  • Reno clio - symbol modellerine gore oldukca iyi bir arac. Eski kasanin malzeme kalitesi yeni kasaya gore biraz daha yuksek gibi. Yeni kasanin arka tasarimi daha iyi.

• 2012 yılında 0 km Linea 1.3 90 hp active plus modelini aldık. Yakıt olarak şehir içinde kışın 8.0,, yazın klima açık bağaj dolu + 4 kişi uzun yolda 5.8-6.6 arası yakıyordu. Şoför ile yanındaki yolcunun dirseği birbirine çarpıyor araba o derece dar yani. çukura girip araba beşik gibi sallanınca kafanızı camın üzerindeki direğe vurma durumunuz var kaç defa küfür ettim bu yüzden. Fren konusuna gelirsek araç durmuyor güven vermiyor vitesi boşa alıp direksiyonu sıkıca tutup frene basmanız lazım . araç çok basık diğer araçlar üzerinizden geçip gidecekmiş gibi. Ayrıca motor hacmi küçük olduğu için egr çok sorun çıkartıyordu. arka koltukta 3 kişi rahat oturamıyor cam kenarındakilerin kafası tavana değiyor diz mesafesi yeterli değil. ses sistemi vasat.Merkezi kilit sistemi sıcakta genleşip çatır çutur sesler çıkartıyor servis çözemedi havalar soğunca düzeldi. Uzun lafın kısası yangından kaçar gibi arabayı 6 bin tl zararla elden çıkarttık güvenlik diye bişey yok. motorun,yağmurlu havada çamurluğa çarpan suyun sesi falan hepsi içeride. Kısacası alınacak araba değil arkadaşımda 2001 model astra sedan classic vardı lineadan üstündü yahu hepsini geçtim 2001 model ford focus ghia bile üstündü. Ayrıca 95 hp olanların tek farkı Euro 5 olmasıdır çekişte fark hissedilir düzeyde değil. Linea alınacak araba değil paranızı hiç etmeyin

Bu arada uzun yolda arabadan inince beliniz ve kasığınız ağırıyor koltuklar vasat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rapzedee -- 16 Eylül 2014; 11:51:16 >

• Hele o ilk cikan 1.3 ler yok mu uyuz esek gibi gitmiyordu.Simdi duzeldi mi bilmiyorum.Sahsen Linea yerine Megane II yi tercih ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf434382

quote:

demin linea ile alakalı bir başlığa daha yazmıştım buraya biraz daha içimi dökeyim
    pazartesi günü 2006 model 230 bin km de altea marka şirket aracı ile ufak bir kaza geçirdim
    kasko bize linea tahsis etti 2014 model 10bin km de

ben bu arabanın fiyatına baktım 43 bin TL civarları imiş
    ne olacak ? sadece sıfır olacak
    beyler 8 yaş yaşlı , 220bin km fazla yol yapmış aracımı mum ile arıyorum

ve ben bu arabayı sıfır km alıp hususi kullananları anlamıyorum
    bu ne korkudur arkadaş 2. elden
    gidin adam gibi arabaya binin derim , çünkü benim araba ise bu araç bunu haketmiyor
    bir kere bana şu direksiyonu biri izah etsin , 92 model 500bin km de corollanın direksiyonu bu araçdan daha yumuşak
    koltuklarını falan söylemiyorum , adamı fıtık eder , artısına eksisine girmeyeceğim sinir bozucu bir araç

benim aracın 2. eli 1.9 dizel 25-27 arasına bulunabilir , ha temizini bulursun bulamazsın bir şey demem
    hani parçaları pahalı ve 100 bin km den sonra sorun çıkartır ya , işte cebiniz de fazladan kalan 20000 TL nin 5000 TL sini
    bu gibi sorunlar ve fazladan vergisi için kenara ayırın , tek alternatif bu değil tabi çoğaltabilirsiniz
    aileniz ile çoluğunuz çocuğunuz ile adam gibi bir arabaya binmiş olun
    bu araç anladığım kadarı ile şirket aracı altına verilince eşşek gibi kullananlara tepki olarak üretilmiş
    bunun modern muadilleri de c elisemi bi de 301 mi ne , bunlar da ncap dan bildiğim kadarı ile 3 yıldızı kapmış

zevkler ve renkler tartışılmaz da içimizi de dökelim dedik.

Seat Altea'ya araba mı diyorsunuz arka tasarımını görmediniz heralde zaten linea'nın tutulan modelleri multijet olanlar ayrıca 8 yıllık yüksek km'de araç alacaklarına insanların linea alması daha mantıklı görende altınızda w124 yada passat filan var sanacak.

altea araba değil linea araba
    arka tasarımını da günde 45 kez görüyorum

açar ncap testine bakarsın
    açar donanımına bakarsın
    gidip bi içine oturursun
    ben 3.5 yıldır altea kullanıyorum , ayda 3.5 tane altea görmemişimdir
    arkadaş hayatında binmeyi sürmeyi geçtim 7 kez görmediği arabaya ..k atar

linea tutumlu motoru dışında leş gibi bir arabadır
    fuzulü yere kendinizi kandırmayın , leylek gibi bir şirlet arabası o kadar
    iyi olduğunu sananlar pazara falan gidip 2 arabanın içine otursunlar

aracım linea değil bir kere bunu kafana sok senin gibi bindiğim aracı övüp millete yanlış bilgi vermem ama şunu söylerim altea da çok matah bir araç değildir

• 41muco78 4 kullanıcısına yanıt
    Evlat olsa sevilmez...
  • linea'yı severim tam bize göre araba
  • Doğru, linea tipsiz ama cliodan daha iyi bir araç..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Ben bu arabayla viraja bile girmem.

neden girmezsiniz ? ben full paketini arkadasimin calistigi honda bayisinde 2.el bolumunde incelemistim symbole nazaran bayagi hosuma gitmisti...genis ve ferah ic mekan , arka kol dayamasi,4 cam otomatik(arkanin dugmesi renodaki gibi orta saft tunelinin uzerinde degil),ses sistemi guzeldi galiba 6 hoparlör var,6 ileri vites ve koltuklari genis popoyu iyi kavriyor velakin koltuklar sanki symbole gore biraz sertti tabi ayakustu inceledim hosuma gitmisti 200.000 km lerdeydi arac o kadar yipranmamisti full paketti dijital klima vardi tek hosuma gitmeyen tarafi direksiyona oturdugumda doblo gibi ticari araca biniyormus havasi asilamisti

• Beklenti meselesi.
  • 1.4 8v 77bg 1200kg ağırlık. bari yaptın stiloda kullandığın 1.4 16v 96bg starjet motoru koyda bastımı hissedilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Ben bu arabayla viraja bile girmem.

neden girmezsiniz ? ben full paketini arkadasimin calistigi honda bayisinde 2.el bolumunde incelemistim symbole nazaran bayagi hosuma gitmisti...genis ve ferah ic mekan , arka kol dayamasi,4 cam otomatik(arkanin dugmesi renodaki gibi orta saft tunelinin uzerinde degil),ses sistemi guzeldi galiba 6 hoparlör var,6 ileri vites ve koltuklari genis popoyu iyi kavriyor velakin koltuklar sanki symbole gore biraz sertti tabi ayakustu inceledim hosuma gitmisti 200.000 km lerdeydi arac o kadar yipranmamisti full paketti dijital klima vardi tek hosuma gitmeyen tarafi direksiyona oturdugumda doblo gibi ticari araca biniyormus havasi asilamisti

Konfor konusunda nasıldır bilmiyorum ama sanki kutle merkezi çok yukardaymis gibi duruyor. Ek olarak o yukseklige o dingil mesafesi hos olmamis.

• quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf434382

quote:

demin linea ile alakalı bir başlığa daha yazmıştım buraya biraz daha içimi dökeyim
    pazartesi günü 2006 model 230 bin km de altea marka şirket aracı ile ufak bir kaza geçirdim
    kasko bize linea tahsis etti 2014 model 10bin km de

ben bu arabanın fiyatına baktım 43 bin TL civarları imiş
    ne olacak ? sadece sıfır olacak
    beyler 8 yaş yaşlı , 220bin km fazla yol yapmış aracımı mum ile arıyorum

ve ben bu arabayı sıfır km alıp hususi kullananları anlamıyorum
    bu ne korkudur arkadaş 2. elden
    gidin adam gibi arabaya binin derim , çünkü benim araba ise bu araç bunu haketmiyor
    bir kere bana şu direksiyonu biri izah etsin , 92 model 500bin km de corollanın direksiyonu bu araçdan daha yumuşak
    koltuklarını falan söylemiyorum , adamı fıtık eder , artısına eksisine girmeyeceğim sinir bozucu bir araç

benim aracın 2. eli 1.9 dizel 25-27 arasına bulunabilir , ha temizini bulursun bulamazsın bir şey demem
    hani parçaları pahalı ve 100 bin km den sonra sorun çıkartır ya , işte cebiniz de fazladan kalan 20000 TL nin 5000 TL sini
    bu gibi sorunlar ve fazladan vergisi için kenara ayırın , tek alternatif bu değil tabi çoğaltabilirsiniz
    aileniz ile çoluğunuz çocuğunuz ile adam gibi bir arabaya binmiş olun
    bu araç anladığım kadarı ile şirket aracı altına verilince eşşek gibi kullananlara tepki olarak üretilmiş
    bunun modern muadilleri de c elisemi bi de 301 mi ne , bunlar da ncap dan bildiğim kadarı ile 3 yıldızı kapmış

zevkler ve renkler tartışılmaz da içimizi de dökelim dedik.

Seat Altea'ya araba mı diyorsunuz arka tasarımını görmediniz heralde zaten linea'nın tutulan modelleri multijet olanlar ayrıca 8 yıllık yüksek km'de araç alacaklarına insanların linea alması daha mantıklı görende altınızda w124 yada passat filan var sanacak.

altea araba değil linea araba
    arka tasarımını da günde 45 kez görüyorum

açar ncap testine bakarsın
    açar donanımına bakarsın
    gidip bi içine oturursun
    ben 3.5 yıldır altea kullanıyorum , ayda 3.5 tane altea görmemişimdir
    arkadaş hayatında binmeyi sürmeyi geçtim 7 kez görmediği arabaya ..k atar

linea tutumlu motoru dışında leş gibi bir arabadır
    fuzulü yere kendinizi kandırmayın , leylek gibi bir şirlet arabası o kadar
    iyi olduğunu sananlar pazara falan gidip 2 arabanın içine otursunlar

aracım linea değil bir kere bunu kafana sok senin gibi bindiğim aracı övüp millete yanlış bilgi vermem ama şunu söylerim altea da çok matah bir araç değildir

sen de taşıdığın o kafaya şunu sok linea ya araba falan demezler
    milleti eğlemeyin burda , sizin gibiler yüzünden seviye yerlerde
    altea gördünmü hayatında ? gördüysen kaç kere gördün ? içine binme imkanın oldumu ?
    şimdi gelin arkadaşın aynı kefeye koyduğu arabaları kıyaslayalım
    sıfıra sıfırı kıyaslamıyorum , biri 45 biri 70bin olur

gelin benim kullandığım 8 yaşındaki tosuncuğu anlatayım
    1.9 TDI , 2006 model

deri direksiyon , direksiyondan kumanda
    yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    çift taraflı dijital klima
    yağmur , ışık , park sensörü
    ön koltukların altında eşya gözü
    yükseklik ayarlı sürücü ve yolcu koltuğu
    arka koltuklar ileri geri hareket eder , orta koltuk yatıp bardaklık dahil masa halini alır
    sürücü tarafında güneş gözlüğü için bölme
    lastik basınç sensörü
    ESP , ASR , TCS , 4 teker disk fren
    8 hava yastığı
    son derece başarılı fren mesafesi
    önden bakınca görünmeyen dikine saklı silecekler
    2 bölmeli orta kolçak
    16'' 205 55 16 e uygun çelik jant
    ön arka sis farları
    hız sabitleyici
    elektrik destekli hidrolik direksiyon
    1450kg boş ğırlık
    430lt bagaj hacimi
    bağımsız süspansiyon

youtube a seat altea vs dodge caliber yaz
    iyice bi izle izle
    sonra git kumda oyna
    adını bundan sonra linea ile alteayı kıyaslayan adam olarak anarlar artık
    unutmadan , kaskodan gelen adama lineayı teslim ettiğim gün dünyalar benim oldu

sen de haklısın aslında , arabadan hiç görmemiş ve binmemişsin ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 16 Eylül 2014; 18:32:51 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.