Şimdi Ara

Fiat linea neden sevilmiyor? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
508
Cevap
3
Favori
60.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: QhellThosh

quote:

Orijinalden alıntı: AO

Yalıtım 0
    vites geçişleri eski BMC kamyonlardan hallice (Geri vitese takarken muhakkak bir kere cartttttt şeklinde ses yapar)
    direksiyon park manevralarında odun ile kütük arasındadır.
    debriyaj o kadar sertki adamın ayak tabanı nasır bağlar.
    120 den sonra otoyolda o şeritten o şeride gezerek ahenkle dans eder
    150 km hıza gelindiğinde atrık lastikleri yoldan kesip havalanmaya hazırdır.
    Zırt pırt sırayla ön far ve arka stop lambaları patlar.
    Motoru dengesizdir bazen deli gibi hızlanır lan ne oluyo dedirtir bazende merzifon eşşeği gibi bağırır ama gitmez.
    Biraz hızlı gittinmi mazotu yakmaz içer.

tek iyi tarafı geniş bagaj ve diz mesafesidir.

Yazdıklarının hiç biri (debriyajın sert olması dışında) benim 1,6 Lounge versiyon aracım da yok...Hele ki caarrtttt diye geçen geri vites :)
    Yakıt olarak şehir içi 7-8 lt (1.3 ler 5 civarı)..
    En sevdiğim yer otoban da 120 de yolda gezen ve 150 de havalanma olayı.. :D Müsait yerler de sonradan taktırdığım kanatları açıyorum o zaman daha güzel yükseliyor araç...

Sana i30'la mutluluklar dilerim..

Edit: imla.

Lütfen Linea yı savunmayın bana hele yol tutuşunu hiç savunmayın C sınıfının yanından bile geçemez. Her gün kullandığım araç, şirkette en az 30 tane linea var herkes yaka silkiyor başka araç yokmuydu kiralanacak diye. Bazen Fluence denk geliyor da bayram ediyoruz rahat rahat bineceğiz diye. İnsanın kendi parası ile alacağı bir araç değil. Zaten yalıtımın zayıflığından uzun yolda arabadan inince insana bir rahatlama geliyor baş ağrısı ve kulaklardaki uğultu gidiyor.

• Ya arkadaş şirketinde ki Lineaların tam modelini ve yılını bir yaz bakalım; sonra konuşalım...
  • quote:

Ya arkadaş şirketinde ki Lineaların tam modelini ve yılını bir yaz bakalım; sonra konuşalım...

2011 baz donanım (TEB leasing) (bu neyi değiştirecek anlamadım ya neyse)
  • quote:

quote:

Ya arkadaş şirketinde ki Lineaların tam modelini ve yılını bir yaz bakalım; sonra konuşalım...

Anlasan şaşardım zaten.. Tekrar i30 steel (!) donanımla mutluluklar dilerim...
  • quote:

quote:

quote:

Anlasan şaşardım zaten.. Tekrar i30 steel (!) donanımla mutluluklar dilerim...

i30 ne alaka. i30 dan bahsetmedim bile. i30 ile karşılaştırılacak bir araç olduğunumu düşünüyorsun? Arada daha Blue var önce onu bir geçsin.
  • Linea sevilmyen bir arac miymis ? Kullanmadm hic ama fiyatina gore iyi gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hakanlevent

arkadaş bi kerede kullanan kötülese şu arabaları , kimse benim at eşşek demiyorki

eski bir tofaş personeli olarak herhalde içinizde en cok lineaya ben binmişimdir (kullanmak degil üretmek için)

kıç zoruyla c sınıfı olmuş bir araçtır ki arkasındaki diz mesafesinden rahatlıkla anlayabilirsiniz bunu..

kısylama bana göre fiyat politikasına göre yapılır bu araba bu fiyata güzel

benzinlisini alıcaklar için cruze denen araç lineanın azına eder bininde c sınıfı görün en ucuzlarıdan biri oldugu için onu soyluyorum

linea nın rekibi b segmentinin lider araçları c segmentinin ucuz aracları olabilir anca

hele bi corollaya jettaya ve hondaya bindiyseniz linea çin işkencesi gibi gelicektir..

ncap testi neden yok? olursa satılmazda ondan

Hakan bey Linea çok süper bir araç falan diye yazdım mı ben? Evet yanlardan basık, dar bir araç..Evet eski kasalarda amortisör kapakları sorunlu, ayrıca motor kalitesine rağmen kalkışlar çok zayıf kalıyor... Sen kalkmışsın 60-70 bin liralık jettayla 45-50 bin liralık Lineayı kıyaslıyorsun.. Ne kadar ekmek o kadar köfte... Ncap muhabbettinde haklısınız ama Ncap şu sıralar ne kadar güvenilir?

Birincisi jettayla kiyaslama yapmadim c sinifi olarak kiyasladigin zaman bu araclar disinda zaten kiyaslanamaz cunku binek otomobil olarak ust sgmentler haric kiyas kabul edilicek baska c sinifi araclar varda benmi bilmiyorum

Mesajimi dikkatli okursaniz demisimki kiyaslama fiyat politikasi uzerindn yapilir yani 40 binlik araci 40 binlik arac arac ile kiyaslarim ben..

Ne kadar ekmek o kadar kofte bu kesin o fiyata linea idare eder kalitede bi arac

Cizimlerini begenmiyorum yalana gerek yok , ncap olayina gelince ben buyuk bir kaza yaptgm fiat marka aracmdan sag ciktgm icin halime sukrediyorm arac alirken bana gore 0 dan 100 e kac sn ciktigi ikinci plandadir yasadiklarmdan sonra o yuzden 38000 e cruze alinir cok yakar belki ama standart kullanici icin hatri sayilir yinede aldgn guvenlikte cabasi kalir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakan bey geçmiş olsun, sonuçta parasına göre bir araç, o konu da hemfikiriz.. Güvenlik konusun da Lounge modelin çok fazla bir eksiği yok (diz hava yastığı vb..)
  • quote:

Hakan bey geçmiş olsun, sonuçta parasına göre bir araç, o konu da hemfikiriz.. Güvenlik konusun da Lounge modelin çok fazla bir eksiği yok (diz hava yastığı vb..)

tesekkur ederım aracınızı kazasız belasız kullanmanız dilegi ile bizde bi araç alma arifesindeyiz kazadan sonra kaskodan ucretımızı aldık kardesım engellı oldugundan onn uzerıne almayı dusunuyoruz

tabiki bizi aşan araçlara girmek istemiyoruz linea dizel ve uygun fiyatlı olması sebebiyle aklımızı çelmiyor degil.. bakalım kısmet tabı tekrar iyi gunlerde kullanmadınız dılegı ıle
  • Teşekkür ederim Hakan bey, daha iyilerinin sizlerin olması dileğiyle.. Bu arada ben de Bursa'lı sayılırım. :D Eşim Bursa'lı, Hürriyetten...
  • baktımki bazı kendini bilmezler terbiyesizce verdiğim cevabı alaya alıyor.aslında bu kendini bilmezler yüzünden sitede bazı şeylere cevap vermek istemiyorum ben 28 yıllık şöförüm ama bu densizler kaç yıllık şöförki bu şekilde cevap veriyor anlamadım.Sapına kadar linea arkasındayım bu modele düşman olanlar aynı katagoride başka araba getirsinler karşılaştıralım.yok bu 320 d maşallah gibi densizce laf etmişler ,cevap vermeyiğ bilemedikleri için neredeyse ferrari diyecekler.önce edebce cevap vermeye sonra tartışmaya çağırıyorum ve kendini bilmezin dediği gibi 30 saniye değil 15 saniye civarı çıkıyor,alaycı cevabına düzgün cevap.
  • Kocaeli ankara arası gittik.
    1. hiç az yakmıyor 1.3 multijet araç gitmiyor.
    2. rahat degil konfor berbat yani fıtık olduk araç içinde.
    3. dar bir araç geniş degil.
    4. araçla sabit 90 gidip tasarruf yapıcaksınız, mecburen gaza yükleniyorsunuz o zaman fazla yakıyor.
    5. vites'e motorun tepkisi az.
    6. fiat alınmaz.
    7. hadi hayırlı günler.
  • LİNEA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERE KESİNLİKLE KATILMIYORUM... KONUYA CEVAP YAZABİLMEK İÇİN ÜYE OLDUM.

YENİ LİNEA FİRE POP 1.4 ALDIM FREN SİSTEMİ YOL TUTUŞU VE PERFORMANSINDAN ÇOK MEMNUNUM AYRICA ÇOOK AZ YAKAN BİR ARAÇ, DIŞ TASARIM VE İÇ TASARIMI ÇOK İYİ OLMUŞ. OKADAR ABARTILI MESAJLAR VARKİ SADECE GÜLDÜM BU FİYATA ALINA BİLECEK EN KONFORLU SIFIR ARABADIR. ALMA NİYETİ OLANLAR GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ALSIN KAFASINDA SORU İŞARETİ OLAN VARSA TEST SÜRÜŞÜ YAPSIN BENİ ANLAYACAKSINIZ OZAMAN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarlBenz

Kocaeli ankara arası gittik.
    1. hiç az yakmıyor 1.3 multijet araç gitmiyor.
    2. rahat degil konfor berbat yani fıtık olduk araç içinde.
    3. dar bir araç geniş degil.
    4. araçla sabit 90 gidip tasarruf yapıcaksınız, mecburen gaza yükleniyorsunuz o zaman fazla yakıyor.
    5. vites'e motorun tepkisi az.
    6. fiat alınmaz.
    7. hadi hayırlı günler.

O fiyata ne bekliyorsunuz ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: 41muco78

araba almaya gittiğimde fiat linea yla karşılaştım herkez linea alma diyor bunun sebebi ne?

yakıt konusunda başarılı güvenlik acısından önermem bendede fiat linea vardı durdugum yerde bi dolmus dönerken vurdu ve arabanın önü komple gitti oysakı cok sert vurmamıstı kaput bile hafiften yamuldu

• Fiat taraftari degilim oncelikle onu soylemek isterim..
    2012 yazinda arabam yokken koklu bir firmadan 2012 model fiat linea 1.3 kiraladim 2 arkadasimla beraber Alanya da tatil yapmak icin yola ciktik,avrupa dan anadolu yakasina gecip shell den depoyu fulledik,170tl civarina doldu depo..Alanyaya dogru yola ciktik yol boyunca 3-5 defa durduk cay,yemek,tuvalet,alisveris vs ihtiyaclar icin..hayatimda 2. Defa linea kullaniyordum daha once ayni firmadan bi cok kez accent blue 1.6 dizel kiralamistim mukemmel seri bir arac ic tasarimi lineadan daha genc disi da oyle fakat bi kac defa ani fren yapmak zorunda kaldigimda aracin arkadan onden savurma yaptigina sahit oldum farkli araclarla. Alanya yolunda araci denemek icin bos ve uygun bir yolda 200km/h e kadar cikardim araci hepimiz sok olduk 1.3 arabanin bu hiza cikabilecegine inanmiyorduk bu sartlar altinda Alanya ya ulastik ve yakit isigi yaniyordu (3 kisi bagajda 40kg civari yuk var yerine gore sakin ve agresif kullanimda ve antalya girisindeki meshur daglarin arasindaki inisli cikisli yolla beraber). Ve o gun aklima koydum ben linea almayi. 7subat 2013 tarihinde 2010 model 50.000de gayet temiz servis bakimli aracimi satin aldim cok sukur.. O gunden beri de yakit konusunda olsun yol tutusu olsun hic uzmedi beni (tabi bir passat,320 degil) ancak cok kazadan kurtuldum yol tutusu sayesinde. Ve eminim accent blue olsa cok defa patlamistim bir yerlere.. Uzun lafin kisasi bu aracin eksileri sunlar;
    Orta konsol tasarimi vs daha iyi olabilir,en azindan koltuga bagli bir kolcak olabilirdi,teyipte usb girisi olsa orjinal teyibi sokup goruntuyu bozmak zorunda kalmazdim.
    Yuruyen aksamda;kronik 2 ayda bir ampul patlamasi(stop,plaka lambasi vs.. Far hic patlamadi osram night breaker plus kullaniyorum)
    -yine kronik arac sogukken yani ilk ola cikista kasislerde filan on amortisorde gacirti(tabi sonradan duzeliyor )
    -direksiyona bir city modu koysalarmis keske park ederken biraz sert gelebiliyor ama alisiyor insan:))

Sonuc olarak aracimdan cok memnunum linea ile ilgili her turlu sorunuza yardimci olabilirim elimden geldigince..aracim suan 71.000 de bu arada:))

Biraz uzun oldu kusura bakmayin,iyi forumlar..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• vw logosu olmadığı için....
  • dizeli benzinli gibi yakıyor masallah lineanın
  • Ben de hiç beğenmiyorum.
  • Tipi bireysel kullanıcılara hoş gelmiyor genelde. Ama şirketler için tipten önce kullanım giderleri olduğundan çok satılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.