Şimdi Ara

Kingston, HyperX Red serisi düşük profilli DDR3 belleklerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kingston, HyperX Red serisi düşük profilli DDR3 belleklerini duyurdu

Dünyanın önde gelen bellek üreticilerinden Kingston, HyperX serisi DDR3 bellek yelpazesini HyperX Red ile genişletiyor. HyperX Red serisi, kırmızı renkli ısı dağıtıcılarıyla ve sergiledikleri düşük profilli yapılarıyla dikkat çekiyor. Düşük profilli yapı sayesinde, büyük işlemci soğutucuları ile olası çakışmaların önüne geçilmekte.

2 GB'tan 16 GB'a kadar kapasite sunan, tekli modül ya da birden fazla modülden oluşan kitler halinde satın alınabilen HyperX Red DDR3 belleklerin çalışma frekansları modele göre 1333 MHz ile 1600 MHz arasında, çalışma gerilimleri 1.5v ile 1.65v arasında, zamanlamaları ise 9-9-9-27 ile 10-10-10-30 arasında değişiyor. Intel cephesinde P55, H67, P67, Z68, Z77, H61 çipsetli anakartlarla; AMD cephesinde ise A75, A87, A88, A89, A78, E35 çipsetli anakartlarla uyumlu çalıştıkları dile getirilen DDR3 belleklerin ABD satış fiyatları şu şekilde;

• 4 GB DDR3-1333 MHz CL9: 25$
    • 8 GB DDR3-1333 MHz CL9 (Kit): 49$
    • 2 GB DDR3-1600 MHz CL9: 15$
    • 4 GB DDR3-1600 MHz CL9: 25$
    • 4 GB DDR3-1600 MHz CL9 (Kit): 29$
    • 8 GB DDR3-1600 MHz CL10: 45$
    • 8 GB DDR3-1600 MHz CL9 (Kit): 49$
    • 16 GB DDR3-1600 MHz CL10 (kit): 90$

• cok iyi bizde 180 $ ama

• 4 GB DDR3 almayı düşünüyordum fiyatlar çok güzelmiş diyecektim ki "ABD'deki satış fiyatları..." yazısını gördüm. :(

• malesef bizdeki fiyatlarla alakası yok... 2 sene sonra belki bu fiyatlara alınabilir.
  • 8gb cl9 olan iyiymiş.

• Senelerdir mavi soğutuculardan sonra bu attıkları adım etkileyici olmuş kanımca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PnP (Tak Çalıştır) özelliği yok sanırım bunların. HyperX serisinde PnP Bellek vardı.

Aslında artık çıkan belleklerde bu özellik olması gerek, çünkü gerçekten çok güzel birşey.

Diyelim İşlemcimizin Default Bellek desteği hızı 1.333 Mhz, PnP 1600 Mhz Belleği sisteminize taktığınız zaman BIOS'dan hiçbir ayar yapmadan Direkt olarak 1600 Mhz olarak çalışıyor.
  • Arkadaşlar düşük profilli ram nasıl oluyor (bu performanslı olduğunu mu gösterir?)

C9 nedir?

Bu iyimidir mesela C5 ram C9`dan daha mı iyidir?

PC`de oldukça acemeiyim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Arkadaşlar düşük profilli ram nasıl oluyor (bu performanslı olduğunu mu gösterir?)

C9 nedir?

Bu iyimidir mesela C5 ram C9`dan daha mı iyidir?

PC`de oldukça acemeiyim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Genelde yüksek yapıya sahip olmayan bilgisayar bileşenleri low profile - düşük profilli şeklinde adlandırılıyor. Buna RAM'ler, ekran kartları veya işlemci soğutucuları örnek verilebilir. CL değeri düşük olan RAM daha başarılıdır.
  • O kadar telefon haberinin içinde bu haberi gördüğümde tebessüm ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

4 GB DDR3 almayı düşünüyordum fiyatlar çok güzelmiş diyecektim ki "ABD'deki satış fiyatları..." yazısını gördüm. :(

Aynen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @..Knight..

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.