Şimdi Ara

The Verge: Microsoft, Windows Phone 8'de ''Çocuk Köşesi'' özelliğine yer verecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft'un sonbahar ayları içerisinde yayınlaması beklenen Windows Phone 8 işletim sisteminin pek çok dikkat çekici özelliği bulunuyor. The Verge tarafından söylenenlere göre bu özelliklerden bir tanesi de ''Çocuk Köşesi''.

''Çocuk Köşesi'' birçok Windows Phone 8 kullanıcısının neredeyse hiç kullanmayacağı bir özellik olmasına rağmen, ebeveynlerin kurtarıcısı olacak gibi görünüyor. Ebeveynler bu özellikle beraber uygulama, oyun veya diğer birçok içeriği Çocuk Köşesi'nde paylaşabilecekler. Bu sayede çocuklarda telefon üzerindeki kendileri için izin verilen içerikleri ''Çocuk Köşesi'' üzerinden erişebilecekler.

Kurulumu tamamlanan Çocuk Köşesi'ne erişmek için ana ekranı sola doğru kaydırmak yeterli olurken, bu modan güç tuşuna basılarak çıkış yapılabilecek. Ayrıca, Çocuk Köşesi'nin adı ve arayüzünün özelleştirilebilir nitelikte olduğu da belirtiliyor. Bu işlevin Windows Phone 8 işletim sistemi taşıyan tüm cihazlarda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Pek fazla üzerinde durulmasa da küçük çocukların mobil ortamlarda da zararlı içeriklerden korunabilmesi en az masaüstündeki kadar önem taşıyor. Bu tarz bir özelliği kullanıcılarına sunması beklenen Microsoft'un şu an için bu özellik hakkında resmi bir tanıtımı bulunmuyor. Ancak, The Verge tarafından yayınlanan görsellere bakıldığında böyle bir özelliğin varlığı doğruluk kazanıyor. Söz konusu özelliğin faaliyete geçirilmesi durumunda Microsoft'un ebeveynlerin dikkatini Windows Phone 8'e çekeceğini söylemek pekte yanlış olmayacak.

• bu tip şeyler çok gereksiz görünsede şuan 2 yaşındaki oğlum bazen telefonumu alıyor uçak moduna almak zorunda kalıyorum. 2 seneden sonra hiç kullanacağım özellik olmayacak o ayrı
  • Apple da anca samsungu onu bunu söğüşlesin dursun, can sıkıntısından konektörünün pin sayısıyla oynasın.

Steve jobs bir android için **rno izleyebileceğiniz işletim sistemi diyordu. Öldün yalan oldun sende canın cehenneme!
  • çocuk köşesi iyi güzel de.. peki bu geriye dönümlülük olmayan köşeler ne olacak peki?

hadi mobile 6.1 mobile 6.5 dan vazgeçtik,
    bu windows phone 7 ler ne olacak...

en azından, apple iOs güncelliyor oluyor...

yok visual studio 2008 de pocket pc yazılır, visual studio 2010 da sadece windows phone olur... bir de VS2012 geldi...

hani, eski nokia cı ve bill gates sempatisi diye alınır, yoksa alınmaz...
    windows marketplace de hala adam akıllı uygulama var mı?

• İşletim sistemi güzel ama ben bir türlü arayüzü sevemedim
  • Arayüzü benimde hiç hoşuma gitmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arayüzünü beğenmeyenleri anlayamıyorum. İlla ki bir arayüzün güzel olması için janjanlı, 1 milyon rengin kullanılması, her türlü yansıma, gölge efektleri, yuvarlatılmış köşelerin olması mı gerekiyor?

Metro arayüzü bence tarihin en kullanışlı arayüzlerinden biri. Gereksiz hiçbir şey yok, son derece sade. Özellikle home ekranının ne Android ne iOS yakınından dahi geçemez.

Android'in pil ve veri canavarı widget'larının yanında hele... Tek tuşla onlarca uygulamanız ile ilgili ne olup bittiğini görüp (mesajlar, email'lar, hava durumu...) tekrar telefonunuzu kilitleyip cebinize koyabiliyorsunuz. Bir telefonun tam olması gerektiği gibi... Kullanışlı, verimli. Windows Phone 8 ile Microsoft mobildeki başarısını katlayıp hak ettiği yer olan zirveye yakın zamanda ulaşacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

Arayüzünü beğenmeyenleri anlayamıyorum. İlla ki bir arayüzün güzel olması için janjanlı, 1 milyon rengin kullanılması, her türlü yansıma, gölge efektleri, yuvarlatılmış köşelerin olması mı gerekiyor?

Metro arayüzü bence tarihin en kullanışlı arayüzlerinden biri. Gereksiz hiçbir şey yok, son derece sade. Özellikle home ekranının ne Android ne iOS yakınından dahi geçemez.

Android'in pil ve veri canavarı widget'larının yanında hele... Tek tuşla onlarca uygulamanız ile ilgili ne olup bittiğini görüp (mesajlar, email'lar, hava durumu...) tekrar telefonunuzu kilitleyip cebinize koyabiliyorsunuz. Bir telefonun tam olması gerektiği gibi... Kullanışlı, verimli. Windows Phone 8 ile Microsoft mobildeki başarısını katlayıp hak ettiği yer olan zirveye yakın zamanda ulaşacak.

rt modellerinde normal win8 arayüzüne geçiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

Arayüzünü beğenmeyenleri anlayamıyorum. İlla ki bir arayüzün güzel olması için janjanlı, 1 milyon rengin kullanılması, her türlü yansıma, gölge efektleri, yuvarlatılmış köşelerin olması mı gerekiyor?

Windows Phone'da RT-Pro ayrimi zaten yok. Ama Windows 8'den bahsediyorsak evet. Desktop RT tabletlerde bulunacak ama x86 programlari calistiramayacak. Notepad, vs... Su linkte cok iyi bir inceleme mevcut:

http://www.theverge.com/2012/8/31/3281960/windows-rt-office-2013-rt-specs-details-hands-on

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

Windows Phone'da RT-Pro ayrimi zaten yok. Ama Windows 8'den bahsediyorsak evet. Desktop RT tabletlerde bulunacak ama x86 programlari calistiramayacak. Notepad, vs... Su linkte cok iyi bir inceleme mevcut:

http://www.theverge.com/2012/8/31/3281960/windows-rt-office-2013-rt-specs-details-hands-on

teşekkürler dostum... bahsettiğim win 8 idi...

o zaman rt çok işime yaramayacak gibi... pro larda pahalı... hadi hayırlısı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.