Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.209
Cevap
112
Favori
643.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu bütçe için en uygun alternatif Canon 5-6 kartuşlu yazıcıları olacaktır
    IX 6550 ve IX 6850 modelleriyle A3 bile basabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OCP Türkiye -- 21 Kasım 2014; 17:17:20 >
  • Peki aklimda canon mg7150 ile ip7250 var sizin icin bunlarin arasinda fotograf baski kalitesinde fark var mi?
    Kullanan arkadaslarin yorumlarina ihtiyacim var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-fiyat üst limit)............................................................................:200
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 300
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: aylık ort. 300 cıktı için neyin uygun olucagını bilmiyorum
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................:şart değil olmasada olur
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:kartuşlu alırsam muhtemelen dolum yaptırırım
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................:usb veya wifi

• 1-fiyat üst limit)............................................................................:200
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 300
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....:sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: aylık ort. 300 cıktı için hangisinin uygun olucagını bilmiyorum mali açıdan düşünüyorum olayı
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: şart değil
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............:kartuşlu alırsam dolum yaptırırım herhalde
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................:hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: usb veya wifi

• tanery44 T kullanıcısına yanıt
    7150 hem tarayıcılı hem de 6 kartulşlu olup 7250'den iki gömlek iyi foto basar
  • OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    sadece fotograf baskısıyla degerlendirin diğer özellikler önemli degil olmasada olur yani sadece kaliteli foto baskısı versın yeterli olur
  • tanery44 T kullanıcısına yanıt
    7150 tabii ki daha iyidir. IX 6550 veya IX6850 A3 de basabildiği için tercih edilebilir.
  • OCP Türkiye kullanıcısına yanıt
    o zaman kullanım acısından 7150 daha iyi gözüküyor
    kolay dolan kartuş sistemindede sorun yaşamasak onu almayı düşünüyorum.

sizin önerdiginiz yazıcılar bira benım butcemı aşşıyor :(
  • 1-fiyat üst limit............................................................................: max 750 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı...........................................................: 1750 sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili).....: Yazıcı tarayıcı fotokopi faks
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: Dolum yapıldığında uzun müddet gidebilecek olması tercih sebebidir.
    5-Renkli çıktı gerekli mi?...............................................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?..............: Dolum ya da muadil toner kullanılacak
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?....................: Yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ...........................................................: fark etmez
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) .....................................: wi-fi veya ethernet

• quote:

Orijinalden alıntı: goldinkbilişim

quote:

Orijinalden alıntı: musdincer

1-Fiyat aralığı (ve üst limit) : 50-100
    2-Aylık ortalama çıktı sayısı : ilköğretim ödevleri için kullanılacak
    3-Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)? : yazıcı+tarayıcı
    4-Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz? : İnkjet
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir)? : Renkli çıktı gerekli
    6-Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : Dolum yapılacak
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? : yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? : hayır
    9-Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi): usb, wifi önemli değil

Epson Expression Home XP-202 Tarayıcı + Fotokopi + Wifi Yazıcı
    HP Deskjet 2515 Fotokopi + Tarayıcı + Yazıcı CZ280C yazıcıyı önerirmisin, cihazın içinde gelen kartuşlar doldurulabiyor mu?

Kartuş masrafı ne kadar olur? İçinden çıkan kartuşlarla ne kadar sayfa yazılır? Hangisini önerirsiniz wifi önemli değil

Merhaba
    Epson olanı şimdilik tavsiye etmiyorum.
    çünkü dolan kartuşları çıkmamış olabilir. veya dolum kabul etmeyebilir.bu konuda net bir bilgi yok ancak epsonlar genelde çipli olur ve orjinal kartuşlşarına dolum yapılmaz

ikinsi olarak yazdığınız yazıcı tam da size göre bir yazıcı. dolum yapılabilir. fiyatı makul. orjinal 650 kartuşları 20-25 tlye satılıyor ve de XL versiyon kartuş yani tam dolu yüksek kapasiteli kartuşlar. (ancak belirtmem lazım yazıcıyla birlikte gelen kartuşlar demo ise yarım dolu olabilir.)
    hp 650 kartuş dolum setini de bizden temin edebilirsiniz.

650 numaralı kartuşları her dolumda nasıl resetleyebiliriz? Yani her defasında belge bastırırken kartuş bitti demesinden kurtulabilir miyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

http://www8.hp.com/tr/tr/products/printers/index.html?facet=smb#!view=column&page=1&facet=smb
    Pardon şu linkten deneyin

çift taraflı baskı imkanına sahip 2 cihaz buldum:

http://www.akakce.com/yazici-lazer/en-ucuz-hp-laserjet-p1606dn-ce749a-fiyati,172492.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/ml-2955nd-samsung-laser-yazici-en-ucuz-fiyatlari,35715.html#ProductTechnicalProperties

bunlardan samsung uygun fiyatlı gözüküyor fakat üretimden kalkmış yazıyor. bu durumda mecburen hp'ye yönelmek zorundayım sanırım.

bu arada bu lazer yazıcılarda toner dolumu imkanı var mı? yoksa kartuş fiyatları çok pahalı gözüme çarptı da...

• TriaThlon kullanıcısına yanıt
    HP P1606dn muadil toneri CE278A çok uygun fiyata bulunabiliyor. Doğru bir tercih olacaktır.
  • Merhaba,

Renkli
    Lazer
    Wifi (mümkünse) veya ethernet
    Tarayıcı
    (Çift taraflı baskı olabilir)

Optimum bir cihaz arıyorum, moda tasarım home-ofis için, renkli ağırlıklı olacak.

Fiyat ~750 max

• Ayda 50 sayfayı geçmeyecek şekilde kızımın ödev vs çıktılarını alabileceğim ekonomik, kartuşu/dolumu ucuz birşeyler arıyorum. Ne tavsiye edersiniz ?

• ekmarrea E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ilgin için.

Bende canon diye düşünüyorum fakat hp designjet t520 de çok sık çıkıyor karşıma ikisi arasında hangisini tevsiye edersiniz?

Ayrıca bu cad plotterlarda ben normal A4 A3 boyutunda hem cad hemdeyazı resim çıktısı alabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murax_545

Teşekkür ederim ilgin için.

Bende canon diye düşünüyorum fakat hp designjet t520 de çok sık çıkıyor karşıma ikisi arasında hangisini tevsiye edersiniz?

Ayrıca bu cad plotterlarda ben normal A4 A3 boyutunda hem cad hemdeyazı resim çıktısı alabilirmiyim ?

rica ederim

şimdi şöyle bi durum var multifonksiyon yazıcı desen hp yi düşün derim. fakat alıcağın yazıcı yarı professionel hp nin bu derece iyi cihazları yok diye biliyorum yanlış bilgilendirme yapmak istemem aslında canon teknikeriyin o yüzden tavsiye ettim sayılır plotterde en iyi marka oce idi canonda oceyi satın almış bulunmakta .

bu cihazda ister rulo kağıda istersen kesik kağıtlara istediğin çıktıyı alırsın resim de alırsın projede normal yazıda ama sen bu cihazı alıp bütün çıktılarını alırsan pahalıya mal olur mürekkebi.

• konu o kadar uzundu ki bakamadım. önceden sorulmuşsa kusura bakmayın kısa bir soru soracağım.

şimdi ben öğrenciyim ve sürekli çıktı almam gerekiyor. çok baktım ama anlamadım hangisi daha ekonomik olur diye. iki model üzerinde karar verdim birisi hp 1515 modeli bir diğeride lazer yazıcı olan samsung 2165. benim için önemli olan daha uzun ömürlü ve ekonomik olması birde tabi dolum hangisinde daha kolay oluyorsa. bir el atın onca yazı okudum anlamadım bir şey.

şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OCP Türkiye

Hp pro X576'da aradığınız özelliklerin fazlası var.
    http://www.sarfet.com/hp-officejet-pro-x576dw-printer-ciss-with-ocp-ink

yardımın için teşekkür ederim. ayrıcı bu ciis with ocp ink ne anlama geliyor?
  • Merhaba arkadaşlar... Canon mg5250 kulanıcısıyım..Bu ara printer bir aptallaştı ve servise götürün yazısı çıktı şuanda..Emekli etme vakti geldi..Bana printable dvd yi boyayabilen tarayıcılı max 300-400 tl arası printer önerirmisiniz
  • -aylık baskı kapasitesi:
    1500 - 2000 adet civarında 200gr ve üstü gramajlı A4 kağıda tam sayfa renkli baskı. 200gr derken fotoğraf kağıdı değil. Standart kağıt. Xerox Colortech 220gr gibi..

-renkli gereklimi: Evet

-çok fonksiyonlumu: Evet

-fiyat aralığı: Max 1.500 TL

-wifi gereklimi:

Wifi şart değil ama cihaz ağa bağlanabilmeli. Ofiste kullanacağım. Ağa bağlı kişiler modem üzerinden çıktı alabilmeli. Ya ethernet ya da wifi üzerinden.

-fax gereklimi: Evet

-dolum yaptırılacakmı?
    Dolum yapılabilinir de yapılmayabilinir de. Baskı maliyeti 0,05 TL gibi rakamlara denk geliyorsa orjinal toner kullanabiliriz.

Özetle ben bu yazıcıyı yukarda belirttiğim gramajlı kağıt tiplerine katalog basımı için tam sayfa A4 Renkli fotoğraf çıktıları almak istiyorum. Daha önce renkli lazerlere karşı biraz soğuktum pahalı olduğu için. Ancak geçenlerde mürekkepli yazıcım bozuldu ve bazı katalogları kırtasiyede bastırmak zorunda kaldım. Develeop Ineo+ 220 fotokopi makinesinde baskıyı gerçekleştirdik. Renklere, keskinliğe hayran kaldım. Benim daha önce aynı kağıda mürekkepli ile aldığım çıktılardan çok daha güzeldi. Bu sebepten renkli lazer araştırmalarına başladım. Kurulum ve sarf maliyeti injecte göre makul olursa almak istiyorum.

Bana Develop Ineo+ 220 fotokopi makinesi gibi kaliteli renkli baskı yapacabilecek ofis tipi yazıcı lazım. İnşallah bu tipte bir yazıcı vardır.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.