Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

quote:

bende epson p50 ve px730 var p50'yi 2,5-3 senedir px730'u yaklaşık 1 senedir kullanıyorum kolay dolan kartuşlarla birlikte fena makineler değildirler. ayda 50 sayfa baskı için daha uygun fiyatlı yazıılardan birini tercih etmek daha mantıklı olabilir.

mp230 75 lira güzel fiyat ama yazıcı alırken alış fiyatından ziyade sarf masrafının ne olacağına göre karar vermeli eğer mp230'un sarf masrafını minimumda tutabileceğini düşünüyorsan elbette işini görecektir mp230 baskıları falan güzeldir canonun

mp230 un kartuşu dolduruluyormuş tahminimce 3-4 aya bir gidip doldurtsak zaten 2 kartuş onu da 15 TL ye doldursalar daha ne. tamam ben kararımı verdim hocam. bakarız sarfiyat artıyor bitmeyen kartuşa döneriz olmadı ? olmaz mı ?

hayırlı olsun o zaman inşallah memnun kalırsın kendinde doldurabilirsin kartuşları illede dolumcuya götüreceksin diye birşey yok youtube'ta falan vardır videolar pg510 - cl511 refill falan yaz incele hem daha ucuza gelir hemde dolumcuların dandik mürekkebi yerine bildiğin kaliteli mürekkep kullanmış olursun.

dolum ile ilgili şunu buldum amahttp://www.sarfhane.com/canon-mp-230-uyumlu-kartus-dolum-seti-urun2033.html

mürekkebi kaliteli mi değil mi anlamam hocam.

http://www.cescesor.com/Kartus-Dolum-Seti,LA_152-2.html/Canon-Uyumlu-CESCESOR-Kartus-Dolum-Seti,LA_176-2.html/Canon-Renkli-ve-Siyah-Uyumlu-CESCESOR-Kartus-Dolum-Seti-Doldurma-Dolumu,PR-415.html

• quote:

http://www.cescesor.com/Kartus-Dolum-Seti,LA_152-2.html/Canon-Uyumlu-CESCESOR-Kartus-Dolum-Seti,LA_176-2.html/Canon-Renkli-ve-Siyah-Uyumlu-CESCESOR-Kartus-Dolum-Seti-Doldurma-Dolumu,PR-415.html

hocam video ları izledim çok kolay görünüyor. ancak aklıma takılan bi soru daha var kartuş bitti bu sistemle doldurdum kartuşu bu mürekkeplerde bitti ben o zaman yine mi set alacağım yoksa sadece mürekkep mi ?

eğer mürekkep ise birde mürekkep tavsiyesi verirseniz süper olur hocam.

bu arada yardımlarınız için çooook teşekkür ederim..

• quote:

quote:

hocam video ları izledim çok kolay görünüyor. ancak aklıma takılan bi soru daha var kartuş bitti bu sistemle doldurdum kartuşu bu mürekkeplerde bitti ben o zaman yine mi set alacağım yoksa sadece mürekkep mi ?

eğer mürekkep ise birde mürekkep tavsiyesi verirseniz süper olur hocam.

bu arada yardımlarınız için çooook teşekkür ederim..

bu set zaten mürekkep seti mürekkep dışında şırınga vakum aparatı ve de solüsyon varki bunların toplam maliyeti 5 lirayı bulmaz bu sette zaten parayı mürekkebe veriyorsun. mürekkep bitince tabiki sadece mürekkep alsan yeterli olur. cescesor iyidir bende kullanıyorum bursakartuş var goprint var etacolor var kartuşmatik var daha bir sürü firma var yazıcı mürekkebi diye aratırsan çıkar karşına

• Şirkette kullanılmak üzere tarayıcı arıyoruz arkadaşlar ama sadece tarama özelliği olan cihazlar profesyonele kaçtığı için pahalı oluyorlar. Bu yüzden çok fonksiyonlu yazıcı alıp tarama özelliğini kullanmak istiyoruz. Tarama özelliğinde kağıt beslemesi olacak ve kağıtları kendisi çekecek bu özellik mutlaka olmalı.

1-fiyat aralığı 300-500 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı (çıktı alınmayacak çok nadir ihtiyaç olursa alınabilir)
    3-çok fonksiyonlu mu? Evet ama tarama fonksiyonu kullanılacak
    4-özellikle laser ya da inkjet farketmez ama bu fiyata lazer daha mantıklıdır.
    5-Renkli çıktı gerekli mi? Hayır
    6-Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? Tonere dolum
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? Samsung olabilir, taraması hangisi iyiyse o da olur
    8-Fax özelliği isteniyor mu? farketmez
    9-Bağlantı türü tercihi ethernet olsa iyi olur ağdan kullanılabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

Merhaba arkadaşlar.

Benim elimde epson px720wd yazıcısı vardı. kafa temizlemekten bütün ışıkkları yanıp sönmeye başladı elimde patladı hiç bi şekilde müdahele edemiyorum.

Bunun mürekkeplerinide yeni almıştım şimdi mürekkepleri kullanmak için tekrar epson yazıcı almak istiyorum.

Xp202 modeliyle çıktı bazında aralarında çok fark varmıdır acaba.?

PX720 ile XP202 kıyaslanacak ürünler değil PX720 belkide sınıfının en gelişmiş modellerinden biri XP202 ise giriş seviye modellerden PX720'nin güncel modellerden karşılığı XP700dür ancak 4 renk kullanan Xp700'ün 6 renk kullanan PX720 kadar iyi baskı vereceğini zannetmiyorum.

"kafa temizlemekten bütün ışıkkları yanıp sönmeye başladı" derken kastettiğiniz atık pad uyarısı ise bunun çözümü çok basit umarım sorununuz atık pad dolu uyarısıdır zira çok güzel makinedir PX720 yazık olur.

Ben aslında yazıcıdan cok memnundum. İşte bi ara kafası tıkandı yazıcının servis garanti dışı dedi tamirine de kafa değişimi dedi. 300 tl para istediler. Onlardan alıp yazıcıyı kendim faal hale getirdim kafalarını açarak. Geçen gün yine tıkandı kafası. Ink charge olayını fazla yaptım herhalde ki yazıcı açılıyor 1 dk sora bütün ışıklar yanıp sönüyor hiç bir şekilde müdahale edemiyorum. Atık pad olayını biliyorum adjprog la onu çözüyordum bu zamana kadar zaten. Artık o programda fayda etmiyor. Atık Padlerini kontrol ediyorum %87 de kalmış en son. Gerçekten yazık olacak makineye ya. Tekrar aynısını bulmak da sıkıntılı bu donemde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmitcarsi -- 30 Ocak 2013; 14:21:37 >

• merhaba biz voyage firması olarak size önerebileceğimiz yazıcı modeli tanklı sistem mp 230dur..kartuş veya toner dolumu yapmak ile uğraşmazsınız.fiyatı 128,90 tl.kargo ve kdv dahil
  • size de kurumlara sattığımız canon mx435 modelini öneririz.
    adf (çoklu tarama veya fotokopi)
    renkli
    3000 sayfa siyah kartuş ömrü
    willes ile kablosuz ağdan bağlanabilme özelliği
    fiyat isterseniz sizede pm atabilirim.ödemeyide sanal pazar üzerinden veya kapıda ödeme yapabilirsiniz.yada eft havale yapabilirsiniz
  • Merhaba, ben daha önce epson px 720 modeli kullandım, biryıl sonra bozuldu 6 renk olmasından dolayı resim basmak için almıştım.kolay dolum karuşlarıyla çok güzel resimler bastım.memnun kaldım.fakat tekrar araştırma yapmıya başladım,canon modellerde baskı çözürnülüğü 23 megapiksel olmasına rağmen epson gibi 6 renkli uygun fiyata kolay dolum kartuşu kullanabilen model bulamadım,epsonda ise yaklaşık 8,2 megapiksel baskı kalitesiyle A4 büyüklüğünde çok güzel südütyo kalitesinde baskı yaptım.Canonun beş kartuşlu modellerde beşinci kartuş fotoğraf siyahı olarak,Yani dört renkli,bu dört renk epsonun altı renk olmasına karşı;Canonun baskı çözünürlüğü yüksek olması sebebiyle,renk ayırımındaki hassasiyeti Karşılarmı? bir başka sorumda epsonda kafadaki nozül sayısı px720 de renk başına 180 meme,bazı modellerde çözünürlük aynı olmasına rağmen nozül sayısı renk başına 90 meme fotoğraf baskısında bu çok etkili olurmu.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: General958

Merhaba, ben daha önce epson px 720 modeli kullandım, biryıl sonra bozuldu 6 renk olmasından dolayı resim basmak için almıştım.kolay dolum karuşlarıyla çok güzel resimler bastım.memnun kaldım.fakat tekrar araştırma yapmıya başladım,canon modellerde baskı çözürnülüğü 23 megapiksel olmasına rağmen epson gibi 6 renkli uygun fiyata kolay dolum kartuşu kullanabilen model bulamadım,epsonda ise yaklaşık 8,2 megapiksel baskı kalitesiyle A4 büyüklüğünde çok güzel südütyo kalitesinde baskı yaptım.Canonun beş kartuşlu modellerde beşinci kartuş fotoğraf siyahı olarak,Yani dört renkli,bu dört renk epsonun altı renk olmasına karşı;Canonun baskı çözünürlüğü yüksek olması sebebiyle,renk ayırımındaki hassasiyeti Karşılarmı? bir başka sorumda epsonda kafadaki nozül sayısı px720 de renk başına 180 meme,bazı modellerde çözünürlük aynı olmasına rağmen nozül sayısı renk başına 90 meme fotoğraf baskısında bu çok etkili olurmu.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla.

6 renkli epsonlar sınıfının en iyi foto baskısı veren makineleri başka cihazlar bu kalitede foto baskısı veremiyor. canonlarında var dolan kartuşlarla kullanabileceğiniz ürünleri mg5150 ve üstü ip4000 ve üstü mp500 ve üstü modeller için dolan kartuşlar var. yanlış bilmiyorsam epsonun px serisinin canondaki karşılığı mg serisinin üst modelleri (5250-5350-5450) kullanmadım fakat baskılarını gördüm PX720 kalitesinde değillerdi foto baskısı ama öyle çok kötüde değil tabi küçük detaylarda farklar vardı ten renginde sıkıntı vardı pembelik siniyordu fotolara özellikle. 180 nozül 90 nozüle fazla takılmayın 90 nozüllü P50 PX720 ile aynı baskı kalitesini verir. ama 6 renk önemli 4 renkli hiçbir yazıcının foto baskıları beni tatmin etmedi epsonun yeni foto yazıcıları artık 4 renk bakalım onlarıda bir görelim ama pek ümitli değilim.

• Ben de bir tavsiye isteyecegim musadenizle:

Renkli Lazer
    Tarayici, fotokopi
    Faks
    Doluma uygun
    Sorunsuz bir cihaz tavsiyesi istiyorum

Xerox MFP 3100 lazer yazici tarayici fax cihazimiz var ama biraz sorunlu bir cihaz sanirim.

Dolayisiyla degistirmek istiyoruz, degistirecegimiz icin renkli de olsun istedik. Renkli bu istediklerimize uygunsa iyi olur.
    Yok renkli kesinlikle almayin, istediklerinize uymaz, dolumu soyle olur boyle olur diyorsaniz renkli olmayadabilir tabi. Ama zaten renkli cok az basilir.
  • bi iş aldım da 3000 tane dosya tarıycam.. hızlı tarama yapmak için tavsiye ettiğiniz uygun bir makina var mı 200 liraya kadar.. İyi günler..
  • yardım lütfen...

1-fiyat aralığı : 300-500 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 500
    3-çok fonksiyonlu yazıcı tarayıcı Evet
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. LAZER
    5-Renkli çıktı gerekli mi ? Hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? EVET
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? HAYIR
    8-Fax özelliği isteniyor mu? Evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) Wifi zorunlu

Dolum yaptıramıycağım köy yerinde ikamet ediyorum, toner dolumu kolay olan bir model tercihimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dataman -- 6 Şubat 2013; 14:55:19 >
  • arkadaşlar Merhaba. İki yazıcı kıyaslamanızı isteyeceğim, yardımcı olursanız sevinirim. bir tanesi Samsung ml1675, bir tanesi samsung ml2165. fiyatları aynı, kutularından da pek bir fark fark edemedim. fiyat aralıkları da çok yakın, hangisi neden alınır? Şimdiden teşekkürler
  • http://www.epson.com.tr/tr/tr/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/10831

bunu almıştık vatandan gayette güzel
    foto kalitesi iyi değil o kadar.
  • Merhabalar

CANON 5450 almak istiyorum fiyatı 292 tl.sizin bir öneriniz var mıdır? 1. öncelik fotoğraf kağıdına fotoğraf basıcam.evde kullanıcam.canon 2150 vardı fotoğraf baska kalitesinden memnun değildim.Bana yardımcı olabilir misiniz çok teşekkür ederim.

ASlında fotoğraf kağıdıda alacağım ona da tavsiyeniz varsa çok memnun olurum.

http://www.bimeks.com.tr/urun/126017/canon-pixma-mg5450.aspx
  • 1- üst limit 600
    2-aylık ortalama çıktı sayısı : çok değişken bir şey bu. bazen 500 olur bazen 100
    3-çok fonksiyonlu olmalı
    4-özellikle laser olmalı
    5-Renkli çıktı gerekli
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? EVET
    7-Mümkünse HP olmasın
    8-Fax özelliği isteniyor mu? Gerek yok ama çok fonksiyonlularda var galiba
    9- Bağlantı türü fark etmiyor.

son olarak yarın alınacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: cafein34

Merhabalar

CANON 5450 almak istiyorum fiyatı 292 tl.sizin bir öneriniz var mıdır? 1. öncelik fotoğraf kağıdına fotoğraf basıcam.evde kullanıcam.canon 2150 vardı fotoğraf baska kalitesinden memnun değildim.Bana yardımcı olabilir misiniz çok teşekkür ederim.

ASlında fotoğraf kağıdıda alacağım ona da tavsiyeniz varsa çok memnun olurum.

http://www.bimeks.com.tr/urun/126017/canon-pixma-mg5450.aspx

5450ler için dolan kartuş, CISS vs. orjinal alternatifi sistemler henüz yok başka bir deyişle orjinal kartuş kullanmak zorunda kalacaksınız buda çok masraflı olacaktır eğer buna razıysanız buyrun alın gayet güzel makinedir ancak ben genede size 5350 almanızı öneririm 5350nin kullandığı (pgı-525 cli-526) kartuşlar için dolan kartuşlar mevcut bu sayede baskı masrafınızı çok çok aşağılara indirir korkusuza baskı alırsınız ojinal kullanırsanız eliniz titreyecektir benden söylemesi

• merhabalar yardımcı olursanız çok sevinirim

1-fiyat aralığı : max. 300 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı dönem dönem kitap basmam gerekiyor, 500-1000
    3-çok fonksiyonlu mu? tarayıcı, yazıc, fotokopi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. lazer daha mantıklı diye düşünüyorum
    5-Renkli çıktı gerekli mi ? siyah-beyaz
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? dolum yaptırcağım,
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? sorun çıkartmayacak bir model lütfen
    8-Fax özelliği isteniyor mu? hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) usb

3 ay önce xerox phaser 3040 aldım ama sürekli hata veriyor, servise götürdüm bişey yok dediler, kartuşu hemen bitiyor muadil olsa bile 65 tl, kesinlikle memnun kalmadım, bana sorun çıkartmayacak ve en azından hata verdiğinde sorununun ne olduğunu bildiren bi makina tercih ediyorum, xerox u da satmak istiyorum isteyen varsa ulaşın lütfen
    teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetrium -- 7 Şubat 2013; 11:53:07 >

• 1-üst limit) =150-200 lira s/b, 350-400 lira renkli
    2-aylık ortalama çıktı sayısı =100-200 arası (bazen pdf makaleler bastırıyorum sayı artıyor)
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) =sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. =laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi ? =renkli ve mono olarak 2 tavsiye istiyorum
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? =dolum imkanı olan (çip sorunu olmayan) tercihimdir
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? = epson'dan hiç memnun kalmadım, onun dışında bir marka olabilir, epson da çok iyi f/p ürünü ise olabilir.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? = hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) =usb.

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler, aciliyeti var sayılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zinedine_zidane -- 7 Şubat 2013; 21:24:13 >
  • - 200-350 TL fiyat aralığında

- renkli,renksiz fark etmez ( açıkçası bu konudada kafam karışık renkli alma diyorlar. )

- ayda 200-300 sayfa çıktı

- Fotokopi özelliği

- dayanıklı uzun yıllar kullanılabilecek

bir makine arıyorum arkadaşlar tavsiyeleriniz...

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.