Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.209
Cevap
112
Favori
643.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar merhaba,

Ofis için yazıcı alacağız, wi-fi modeli olursa iyi olur. Tarayıcı ve fotokopi özelliği de olan kartuş fiyatı fahiş olmayan bir cihaz arıyoruz.

Bu tür durumlarda ihtiyacınızı tam olarak nedir onu söylerseniz arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır.

Mesela marka modelden yada lazer istiyorum dan ziyade ihtiyacım şu demek daha mantıklı diye düşünüyorum.

Örneğin şukadar çıktı alıyorum şukadar tarama yapıyorum şukadarı renkli şukadarı siyah beyaz yada sadece siyah beyaz, çıktıları şukadar zamanda alırsak bizim için daha iyi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Arkadaşlar merhaba,

Ofis için yazıcı alacağız, wi-fi modeli olursa iyi olur. Tarayıcı ve fotokopi özelliği de olan kartuş fiyatı fahiş olmayan bir cihaz arıyoruz.

Bu tür durumlarda ihtiyacınızı tam olarak nedir onu söylerseniz arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaklardır.

Mesela marka modelden yada lazer istiyorum dan ziyade ihtiyacım şu demek daha mantıklı diye düşünüyorum.

Örneğin şukadar çıktı alıyorum şukadar tarama yapıyorum şukadarı renkli şukadarı siyah beyaz yada sadece siyah beyaz, çıktıları şukadar zamanda alırsak bizim için daha iyi gibi.

O zaman şöyle açayım,

Hız önemli değil çok, çünkü fotokopici vs. değiliz proje firmasıyız.

İstenildiğinde kaliteli renkli çıktı alabilmesi lazım tabi, sonuçta müşteriye resim gösteriyoruz. Taramada da hız çok önemli değil. Çıktıların çoğu siyah olacak. Kartuş fiyatları uygun olan bir marka olursa iyi olur.

Bilmiyorum, umarım yeterlidir.

• Selamlar yazıcı tavsiyesi istiyorum
    - Ucuz, çok foknsiyonlu murekkep puskurtmeli
    - Aylık baskı sayısını bilmıyorum evde kullanılacak, cok fazla baskı olmayacak
    - Resim baskısı yapılacak ama fotograf degıl resim kalıtesı ıyı olsun (ama super kalıtelı falan olmasına gerek yok)
    - En onemlısı kartusları doldurulabılır olması lazım ( galba cumle gayet acık; yanı yan sanayı kartus , sonsuz kartus, kendınden cıplı doldurulabılır kartus ıstemıyorum bunlara 70-250 tl arası vermem bunların yurt dısı fıyatı 10-50 dolar , benım ıstedıgım kendı kartuslarını alıp kırtasıyede 8 tl ye doldurmak ama kartus yok falan gibi uyarılar vermesın, yada nebilim reseti kolay olsun)
    - Bırde guncel heryerde bulunan modellerden tavsıye edersenız sevınırım gidip vatan falan gıbı bı yerden almak ıstıyorum
    Herkese şımdıden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rainbow6 -- 8 Ocak 2013; 23:40:02 >
  • arkadaşlar uzun zamandır samsung ml1610 modelı yazıcı kullanıyorum tonerını evde sıkıntısız doldurabılıyorum eskıden kalıtelı baskı da alıyordum ama omru ıyıce tukendı 1 haftaya bı laser yazıcı almak istiyorum marka falan önemli değil istediği tonerinde chip derdi falan olmasın bunu doldurduğum gibi evde doldurum bi de 1610 da en buyuk sıkıntım cıft taraflı baskıydı manuel yapıor kâğıtları çevir yeniden alacağı şekilde sırala tek sayfa bastır falan cok bunaltıyor beni istediğim arkalı önlü dediğimde kağıt yazıcıdan o şekilde çık sın otomatik kendi çevirsin yani max 400 tl verebılırım tavsiyelerinizi bekliyorum
  • 1-Fiyat aralığı (ve üst limit) : Üst limit 900.-TL
    2-Aylık ortalama çıktı sayısı : 1500 sayfa
    3-Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)? : Çok fonksiyonlu (Yazıcı+tarayıcı+fotokopi+faks)
    4-Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz? : Laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir)? : Renkli çıktı gerekli
    6-Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : Dolum yapılmayacak
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? : Marka tercihi yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? : Evet
    9-Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) : Ethernet şart (WiFi ek özellik olarak tercih edilir)

5 PC'lik ofisimizde kullanacağız. Laser tercih etmemizin nedeni baskı hızı. Mürekkep püskürtmeli teknoloji bu hızlara yetiştiyse düşünebiliriz. Mevcut yazıcımız: HP LaserJet M1522 MFP Series PCL 6. Cihazın baskı hızından memnunduk, ancak hem faksı arıza yapmağa başladı, hem de renkli çıktı alma ihtiyacımız doğdu. Bu yüzden değiştireceğiz. Toner maliyeti de bizim için önemli. Zira 4 tonerli modeller her ay bir cihaz parasını (4 x 150 = 600.-TL) tonere vermemize neden olacak.

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

• 1-fiyat aralığı (ve üst limit) - 0-150tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı - 50
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) tarayıcılı fotokopili
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? hp olursa daha iyi olur
    8-Fax özelliği isteniyor mu? gerek yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) usb olsun,wifi de olursa daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Entelektüel Ayı -- 9 Ocak 2013; 21:57:19 >
  • 1-Fiyat aralığı (ve üst limit) : 50-100
    2-Aylık ortalama çıktı sayısı : ilköğretim ödevleri için kullanılacak
    3-Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)? : yazıcı+tarayıcı
    4-Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz? : İnkjet
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir)? : Renkli çıktı gerekli
    6-Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : Dolum yapılacak
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? : yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? : hayır
    9-Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi): usb, wifi önemli değil

Epson Expression Home XP-202 Tarayıcı + Fotokopi + Wifi Yazıcı
    HP Deskjet 2515 Fotokopi + Tarayıcı + Yazıcı CZ280C yazıcıyı önerirmisin, cihazın içinde gelen kartuşlar doldurulabiyor mu?

Kartuş masrafı ne kadar olur? İçinden çıkan kartuşlarla ne kadar sayfa yazılır? Hangisini önerirsiniz wifi önemli değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musdincer -- 9 Ocak 2013; 23:07:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: musdincer

1-Fiyat aralığı (ve üst limit) : 50-100
    3-Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)? : yazıcı+tarayıcı

HP Deskjet 2515 Fotokopi + Tarayıcı + Yazıcı CZ280C yazıcıyı önerirmisin, cihazın içinde gelen kartuşlar doldurulabiyor mu?

Kartuş masrafı ne kadar olur? İçinden çıkan kartuşlarla ne kadar sayfa yazılır? Hangisini önerirsiniz wifi önemli değil

Merhaba
    Epson olanı şimdilik tavsiye etmiyorum.
    çünkü dolan kartuşları çıkmamış olabilir. veya dolum kabul etmeyebilir.bu konuda net bir bilgi yok ancak epsonlar genelde çipli olur ve orjinal kartuşlşarına dolum yapılmaz

ikinsi olarak yazdığınız yazıcı tam da size göre bir yazıcı. dolum yapılabilir. fiyatı makul. orjinal 650 kartuşları 20-25 tlye satılıyor ve de XL versiyon kartuş yani tam dolu yüksek kapasiteli kartuşlar. (ancak belirtmem lazım yazıcıyla birlikte gelen kartuşlar demo ise yarım dolu olabilir.)
    hp 650 kartuş dolum setini de bizden temin edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: melo1907

1-fiyat aralığı (ve üst limit) - 0-150tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı - 50
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) tarayıcılı fotokopili
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? hp olursa daha iyi olur
    8-Fax özelliği isteniyor mu? gerek yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) usb olsun,wifi de olursa daha iyi olur

HP Deskjet 2515 Fotokopi tarayıcı+ yazıcı sizin istediklerinizi karşılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MorBüyü

1-Fiyat aralığı (ve üst limit) : Üst limit 900.-TL
    3-Çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)? : Çok fonksiyonlu (Yazıcı+tarayıcı+fotokopi+faks)
    9-Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) : Ethernet şart (WiFi ek özellik olarak tercih edilir)

5 PC'lik ofisimizde kullanacağız. Laser tercih etmemizin nedeni baskı hızı. Mürekkep püskürtmeli teknoloji bu hızlara yetiştiyse düşünebiliriz. Mevcut yazıcımız: HP LaserJet M1522 MFP Series PCL 6. Cihazın baskı hızından memnunduk, ancak hem faksı arıza yapmağa başladı, hem de renkli çıktı alma ihtiyacımız doğdu. Bu yüzden değiştireceğiz. Toner maliyeti de bizim için önemli. Zira 4 tonerli modeller her ay bir cihaz parasını (4 x 150 = 600.-TL) tonere vermemize neden olacak.

merhaba
    size SAMSUNG Color Laser Jet CLX 3185FN Yazıcı yı tavsiye ederim.
    Bu yazıcı istiyacınızı görür.
    ancak tonerleri 100 tl dir ve 400 tl masrafı olur.
    dolum yaptırısanız 35 x 4 =140 tl gibi bir masrafı olur.

resetleme yazılımı yükleyerek çip devre dışı bırakılabilir.

renkli tonerli yazıcılarda malesef fiyatlar yazıcının fiyatına yaklaşıyor o nedenle orjinal kulanmak çok lüks sayılır.

her aldığınız orjinal toneri 3-5 kez dolum yaptırıp, sorun çıkarınca değiştirmek daha doğru bir seçim olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: benabc

arkadaşlar uzun zamandır samsung ml1610 modelı yazıcı kullanıyorum tonerını evde sıkıntısız doldurabılıyorum eskıden kalıtelı baskı da alıyordum ama omru ıyıce tukendı 1 haftaya bı laser yazıcı almak istiyorum marka falan önemli değil istediği tonerinde chip derdi falan olmasın bunu doldurduğum gibi evde doldurum bi de 1610 da en buyuk sıkıntım cıft taraflı baskıydı manuel yapıor kâğıtları çevir yeniden alacağı şekilde sırala tek sayfa bastır falan cok bunaltıyor beni istediğim arkalı önlü dediğimde kağıt yazıcıdan o şekilde çık sın otomatik kendi çevirsin yani max 400 tl verebılırım tavsiyelerinizi bekliyorum

merhaba,
    çipsiz yazıcı bu devirde bulmak çok zor.
    samsung ve xerox ta imkansız.
    neyseki resetleme yazılımları var
    size SAMSUNG LaserJet ML 3310ND Yazıcıyı tavsiye ederim
    ancak çipini devre dışı bırakmak için reset yazılımı yüklemeniz gerekiyor.
    toneri 5000 sayfa kapasiteli ve 80 tl ye muadilini satıyoruz.
    çift taraflı baskı yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow6

Selamlar yazıcı tavsiyesi istiyorum
    - Resim baskısı yapılacak ama fotograf degıl resim kalıtesı ıyı olsun (ama super kalıtelı falan olmasına gerek yok)
    - En onemlısı kartusları doldurulabılır olması lazım ( galba cumle gayet acık; yanı yan sanayı kartus , sonsuz kartus, kendınden cıplı doldurulabılır kartus ıstemıyorum bunlara 70-250 tl arası vermem bunların yurt dısı fıyatı 10-50 dolar , benım ıstedıgım kendı kartuslarını alıp kırtasıyede 8 tl ye doldurmak ama kartus yok falan gibi uyarılar vermesın, yada nebilim reseti kolay olsun)
    - Bırde guncel heryerde bulunan modellerden tavsıye edersenız sevınırım gidip vatan falan gıbı bı yerden almak ıstıyorum

merhaba,
    size de HP Deskjet 2515 Fonksiyonel Yazıcı yı tavsiye ederim.
    kartuşları 12-14 dolara satuılıyor ve de yüksek kapasitelidir.
    dolum da yapılabilir.
    yeni bir model olduğu için her yerde bulabilirsiniz.
    hp kartuşlarına genelde dolum yapılabilir ancak dolumdan sonra boş gözükebilir. bu bir sorun sayılmaz.
    resetleme işlemi de hp lerde olmaz. istisnalar da kaideyi bozmaz umarım. teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: wasdef

quote:

Mrb.

Eğer renkli istiyorsanız size uygun olabilecek model kartuşlu olarak:
    HP Deskjet 2515 Fonksiyonel Yazıcı
    http://www.akakce.com/yazici-cok-fonksiyonlu/en-ucuz-hp-deskjet-ink-advantage-2515-cz280c-fiyati,844860.html

Eğer siyah beyaz istiyorsanız size uygun olabilecek model tonerli olarak her eve lazım model:
    HP LaserJet Pro M1132 Fonksiyonel Yazıcı
    http://www.akakce.com/yazici-cok-fonksiyonlu/en-ucuz-hp-laserjet-pro-m1132-ce847a-fiyati,1647

HP LaserJet de orijinal tonere dolum yapılabiliyor mu? Yapılıyorsa kaç kez yapılabilir?

merhaba
    orjinal tonere 4-5 dolum yapılabilir. ancak bu tonerde eğer ilk dolumda silik yazma problemi olursa (ki genelde olabilir) drum değiştirince düzelir.

tonerde çip var ancak değiştirmenize gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

1-fiyat aralığı (ve üst limit) =150-200 lira
    2-aylık ortalama çıktı sayısı =100-200 arası (bazen pdf makaleler bastırıyorum sayı artıyor)
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) =sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. =laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? =renkli ve mono olarak 2 tavsiye istiyorum
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? =baskı sayısı önemli (renklide de), kartuş fiyatu ucuzsa kartuş ama dolum imkanı olan tercihimdir
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? = epson'dan hiç memnun kalmadım, onun dışında bir marka olabilir, epson da çok iyi f/p ürünü ise olabilir.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? = hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) =usb.

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler, aciliyeti var sayılır.
    1-fiyat aralığı (ve üst limit) =250 lira
    2-aylık ortalama çıktı sayısı =100-200 arası (bazen pdf makaleler bastırıyorum sayı artıyor)
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) =sadece yazıcı
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? =renkli ve mono olarak 2 tavsiye istiyorum
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? =baskı sayısı önemli (renklide de), kartuş fiyatı ucuzsa kartuş ama dolum imkanı olan (çip sorunu olmayan) tercihimdir
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? = epson'dan hiç memnun kalmadım, onun dışında bir marka olabilir, epson da çok iyi f/p ürünü ise olabilir.

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler, aciliyeti var sayılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: goldinkbilişim

quote:

Orijinalden alıntı: MorBüyü

1-Fiyat aralığı (ve üst limit) : Üst limit 900.-TL

merhaba
    size SAMSUNG Color Laser Jet CLX 3185FN Yazıcı yı tavsiye ederim.
    Bu yazıcı istiyacınızı görür.
    ancak tonerleri 100 tl dir ve 400 tl masrafı olur.
    dolum yaptırısanız 35 x 4 =140 tl gibi bir masrafı olur.

resetleme yazılımı yükleyerek çip devre dışı bırakılabilir.

renkli tonerli yazıcılarda malesef fiyatlar yazıcının fiyatına yaklaşıyor o nedenle orjinal kulanmak çok lüks sayılır.

her aldığınız orjinal toneri 3-5 kez dolum yaptırıp, sorun çıkarınca değiştirmek daha doğru bir seçim olabilir.

İlginiz ve cevabınız için çok teşekkür ederim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: musdincer

1-Fiyat aralığı (ve üst limit) : 50-100

Merhaba
    Epson olanı şimdilik tavsiye etmiyorum.
    çünkü dolan kartuşları çıkmamış olabilir. veya dolum kabul etmeyebilir.bu konuda net bir bilgi yok ancak epsonlar genelde çipli olur ve orjinal kartuşlşarına dolum yapılmaz

ikinsi olarak yazdığınız yazıcı tam da size göre bir yazıcı. dolum yapılabilir. fiyatı makul. orjinal 650 kartuşları 20-25 tlye satılıyor ve de XL versiyon kartuş yani tam dolu yüksek kapasiteli kartuşlar. (ancak belirtmem lazım yazıcıyla birlikte gelen kartuşlar demo ise yarım dolu olabilir.)
    hp 650 kartuş dolum setini de bizden temin edebilirsiniz.

Hp2515 biraz pahalı geldi, hp1050 ile arasındaki fark çok mu dur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HP Laserjet Pro P1102 - 190 tl
    Samsung ML-2165 - 130 tl
    Xerox Phaser 3040 - 120 tl civarında fiyatları var
    bu yüzden benim ilk bakışda tercihim 2. ve 3. yazıcılar

ben baskı kalitesi açısından tonerli yazıcı olsun istiyorum . bunun yanında tarayıcı fax veya renkli çıktı gibi özelliklere ihtiyacım yok .
    uzun süre kullanmak ve gerektiğinde toneri bu işi yapan firmalarda doldurmayı dusunuyorum.
    en önemlisi fiyat ve toner dolumu konusunda hangisi daha avantajlı ve asıl hangisini niye önerirsiniz.

bilgisizliğime verin aklıma gelen bir soruyuda burda sorayım, kartuşun zaman içerisinde kuruması tıkanması söz konusu ama tonerde bir kaç doldurmadan ve kirlenmeden kaynaklanan çizgi oluşumu sözkonusu.Bununla beraber tonerli yazıcı eğer kullanılmazsa bir köşede dursa makinede zamana bağlı deformasyon meydana gelebilir mi ? deforme derken çıktı kalitesini kasdediyorum tabikide

vereceğiniz cevaba göre haraket edeceğim. Ve şimdiden çok teşekkür ederim.
    ayrıca cok uzun yıllardır aklıma takılan soruların cevabını bulabildigim donanımhaber ede bu vesile ile kayıt oldum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rainbow6

Selamlar yazıcı tavsiyesi istiyorum

merhaba,
    size de HP Deskjet 2515 Fonksiyonel Yazıcı yı tavsiye ederim.
    kartuşları 12-14 dolara satuılıyor ve de yüksek kapasitelidir.
    dolum da yapılabilir.
    yeni bir model olduğu için her yerde bulabilirsiniz.
    hp kartuşlarına genelde dolum yapılabilir ancak dolumdan sonra boş gözükebilir. bu bir sorun sayılmaz.
    resetleme işlemi de hp lerde olmaz. istisnalar da kaideyi bozmaz umarım. teşekkürler

ben de acil yazıcı fotokopi ihtiyacım olduğu için HP deskjet 2516 modelini aldım. 2515 ten bir farkı var mı bilmiyorum ama cihazı beğendim. kartuşları da ikisi de hp 650 kullanıyor. fiyatları gayet makul.. memnun kaldım hp den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Subat -- 11 Ocak 2013; 3:03:38 >

• 1-fiyat aralığı (ve üst limit) =400 lira
    2-aylık ortalama çıktı sayısı =300-500 arası
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? =renkli gerekli
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? =evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? = yok

yardımcı olursanız sevinirim...
  • 1-en ucuz
    2-0-1000 (ofis ortamında kullanılacak bazen hiç çıktı alınmayabilir,ihale zamanları makine gibi çalışacak şekilde)
    3-sadece yazıcı
    4-lazer
    5-siyah/beyaz
    6-orjinal toner
    7-bilindik markalar hp,canon vs.
    8-hayır
    9-ethernet!!! (ofis ortamında ağ üzerinden 10-12 bilgisayarın erişebileceği şekilde)
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.