Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.209
Cevap
112
Favori
643.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece evde siyah-beyaz döküman çıkarmak için, toner kalitesi bakımındanda iyi olan en ucuz yazıcı tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar ?
  • 1-fiyat aralığı (ve üst limit) : 200-250TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı : 50-150
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) : şart değil
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. : inkjet
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? : evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : hayır, ama kartuşları çok pahalı olmasa iyi olur.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? : hp, canon
    8-Fax özelliği isteniyor mu? : hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) : wifi özelliği de olsa iyi olur.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue mc

Sadece evde siyah-beyaz döküman çıkarmak için, toner kalitesi bakımındanda iyi olan en ucuz yazıcı tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar ?

sadece siyah çıktı alabileceğiniz sadece yazıcı olarak kullanabileceğiniz aylık 2000sayfayı geçmeyecekseniz hem yazıcı fiyatı hemde toner dolum veya muadil olarak toneri ekonomik modeller: HP 1102-CANON LBP 6000 modelleridir. wifilısıda piyasada bulunur

endlesskartus
    ender
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle fly free

1-fiyat aralığı (150-250 TL)
    2-aylık ortalama çıktı sayısı (Max:50) (Ev kullanımı için)
    3-çok fonksiyonlu mu (yazıcı-tarayıcı-fotokopi)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. (inkjet)
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli)
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? (Kolay doldurulabilen kartuş kullanmak istiyorum)
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? (Canon ya da Epson olabilir)
    8-Fax özelliği isteniyor mu? (Farketmez)
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) (Öncelik olarak Wi-fi, o olmazsa Ethernet)

Ev kullanımı için yazıcı/tarayıcı alacağım. Çok hızlı çalışmasını beklemiyorum. Arada fotoğraf basacağım için fotoğraf kalitesi önemli. Damlacık boyutu 2pl olursa benim için bir artı olur sanırım.
    Tarayıcısında negatif film taramayı düşündüğümden yine iyi bir tarayıcı performansı beklerim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Buraya daha önce aradığım özellikleri yazmıştım ve Epson XP-600 tavsiye edilmişti. Vatan'da kampanyaya gitmiş ve 266 TL ye düşmüş fiyatı fakat benzer özelliklerde Canon Pixma MG-5350 de 261 TL ye satılıyor. Bu iki yazıcıdan hangisini tavsiye edersiniz. Yarın almayı düşünüyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/epson-xp-600-xp-600-yazici,-tarayici,fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=62960

http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/canon-mg5350-pixma-mg-5350-inkjet-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=58229

• quote:

Orijinalden alıntı: jemox

quote:

Orijinalden alıntı: jemox

1-fiyat aralığı (ve üst limit) : 100-250 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı : 150-200
    3-çok fonksiyonlu mu (yazıcı, tarayıcı, fotokopi, fax) : mono lazer
    4-özEllikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz : mono lazer
    5-renkli çıktı gereklimi? : HAyır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : Evet.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka varmı? : yok. Dolumu kolay olsun yeter.,

Arkadaşlar okulda kullanacğım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

yok mu öneri ? ACil

ben cevap yazdım sanıyodum ertesi gün geldim gördüm ki yazmamışım.

çok fonksiyonlu olup olmadığını belirtmemişsin.

http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/samsung-ml2165-ml2165-lazer-yazici/productdetails.aspx?I_ID=59542

http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/canon-lbp6020-lbp-6020-lazer-yazici/productdetails.aspx?I_ID=63845

http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/xerox-3040-phaser-3040-lazer-yazici/productdetails.aspx?I_ID=58449

http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/oki-43641705-b2200-lazer-yazici/productdetails.aspx?I_ID=30646

http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/canon-lbp6000-lbp-6000-lazer-yazici/productdetails.aspx?I_ID=50208

yani çok fonksiyonlu istemiyosan hangisine için ısındı bi bak. Sonra tonerlerinin nekadar çıktı verdiğine bak.

Aklına yatanı söyle bende toner konusunu söyliyim.

Yalnıııız burada sakın fiyatı yüksek olan daha iyidir deyip orta yada yüksek fiyatlı ürüne yönelme bu mantığı yürütme. En ucuzu en iyiside olabilir.

• quote:

quote:

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? (Kolay doldurulabilen kartuş kullanmak istiyorum)
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? (Canon ya da Epson olabilir)
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) (Öncelik olarak Wi-fi, o olmazsa Ethernet)

Ev kullanımı için yazıcı/tarayıcı alacağım. Çok hızlı çalışmasını beklemiyorum. Arada fotoğraf basacağım için fotoğraf kalitesi önemli. Damlacık boyutu 2pl olursa benim için bir artı olur sanırım.
    Tarayıcısında negatif film taramayı düşündüğümden yine iyi bir tarayıcı performansı beklerim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Buraya daha önce aradığım özellikleri yazmıştım ve Epson XP-600 tavsiye edilmişti. Vatan'da kampanyaya gitmiş ve 266 TL ye düşmüş fiyatı fakat benzer özelliklerde Canon Pixma MG-5350 de 261 TL ye satılıyor. Bu iki yazıcıdan hangisini tavsiye edersiniz. Yarın almayı düşünüyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/epson-xp-600-xp-600-yazici,-tarayici,fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=62960

http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/canon-mg5350-pixma-mg-5350-inkjet-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=58229

Epson al derim ben.

• hp 1102

canon lbp 6000

mutlaka alırsan brother 2130 sıkıntısız toner dolduracağın urunlerdir

sakın samsung 2165 ve

xerox 3010 cıhaza yonelme basın cok ağrır
  • quote:

Orijinalden alıntı: os_lnx

quote:

quote:

Epson al derim ben.

Cevap için teşekkür ederim. Ben yarını bekleyemedim ve hem yazma hem de tarama çözünürlüklerinin daha yüksek olması nedeniyle Canon MG-5350 yi aldım. :)

• Mimari işlerde kullanılmak üzere ekonomik A3 yazıcı önerisi rica ediyorum..

1-fiyat aralığı üst 500
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 50 - 150
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. her ikisi de olabilir
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? siyah yeterli
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? kartus toner dolumu problemsız
    8-Fax özelliği isteniyor mu? hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) hepsi ok

Elimde içinde orjinal kartusları bulunan hiç kullanılmamış denebilecek temizlikte Epson bx305F var bunun ikinci el fiyatı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 28 Aralık 2012; 22:41:05 >
  • Evde kullanacağımız bir yazıcı arayışındayız yardımcı olursanız seviniriz

1-fiyat aralığı üst limit 1000(biraz esneyebilir)
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 500-1000
    3-çok fonksiyonlu mu evet
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. her ikisi de olabilir ama lazer olursa daha iyi olur.
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) renkli istiyoruz
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? Hayır
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? Hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? Farketmez
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) wifi yada usb olabilir
    10- çift taraflı baskı. Bu kesinlikle olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jestia -- 29 Aralık 2012; 0:16:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k-cavus

1-fiyat aralığı (ve üst limit) : 200-250TL
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) : şart değil
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? : evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : hayır, ama kartuşları çok pahalı olmasa iyi olur.
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) : wifi özelliği de olsa iyi olur.

Arkadaşlar, benim yazıcı tavsiye isteğim herhalde gözden kaçtı. İlgilenirseniz sevinirim.

• Siyahbeyaz bir lazer yazıcısı almak istiyorum. Fiyat aralığı 300-400 TL.

Baskı kapasitesi ayda 250-500 sayfa civarı olur diye tahmin ediyorum. Eşim ve ben sosyal bilimlerde doktora öğrencisiyiz, kağıtla işimiz epey fazla oluyor.

Evde 3-4 bilgisayar var, wifi özelliği çok önemli alınacak yazıcıda. Tarayıcı, mümkünse otomatik kağıt beslemeyle tarama özelliği olması da önemli. Faksa gerek yok.

Ama en önemlisi toneri kolayca kırılabilen/doldurulabilen bir yazıcı arıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • HP LASERJET PRO200 COLOR MFP M276N almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz neler ?
  • CANON LBP 6000 almayı düşünüyordum. Ancak CANON LBP 6020 ile karşılaştım, CANON'un kendi sayfasında bile farkını net olarak görmek zor. Bilenler farkını yazabilir mi acaba? Özellikle toneri konusunda.

Edit: Sanırım sadece bellek farkı varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 30 Aralık 2012; 0:05:43 >
  • quote:

quote:

1-fiyat aralığı (ve üst limit) : 200-250TL

Arkadaşlar, benim yazıcı tavsiye isteğim herhalde gözden kaçtı. İlgilenirseniz sevinirim.

standart bi öneride bulunucam. epson sx serisine yada px serisine bakabilirsin yazdığım sıraya göre. kolay dolum kartuşu ve mürekkebi ile birlikte al.

• 1-fiyat aralığı (ve üst limit) =150-200 lira
    2-aylık ortalama çıktı sayısı =100-200 arası (bazen pdf makaleler bastırıyorum sayı artıyor)
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) =sadece yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. =laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? =renkli ve mono olarak 2 tavsiye istiyorum
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? =baskı sayısı önemli (renklide de), kartuş fiyatu ucuzsa kartuş ama dolum imkanı olan tercihimdir
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? = epson'dan hiç memnun kalmadım, onun dışında bir marka olabilir, epson da çok iyi f/p ürünü ise olabilir.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? = hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) =usb.

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler, aciliyeti var sayılır.

• Slm arkadaşlar benimde tavsiyeye ihtiyacım var yazıcı konusunda..

1 . Evde kullanım aylık baskı 20-30 geçmez
    2 . Renkli baskı olsun
    3 . Kafa ağrıtmayan bir ürün olsun kartuş bakımından kullanşlı olsun
    4 . tarayıcı Fotokopi olsun
    5 . En önemlisi ayırdığım bütce 100 tl..

Not: Evde çocukların eğitimleri için gereken kırtasiye işleri için alacağım sağlam kullanışlı olsun yetr.

İlğiniz için teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deger06

Slm arkadaşlar benimde tavsiyeye ihtiyacım var yazıcı konusunda..

1 . Evde kullanım aylık baskı 20-30 geçmez
    2 . Renkli baskı olsun
    3 . Kafa ağrıtmayan bir ürün olsun kartuş bakımından kullanşlı olsun
    4 . tarayıcı Fotokopi olsun
    5 . En önemlisi ayırdığım bütce 100 tl..

Not: Evde çocukların eğitimleri için gereken kırtasiye işleri için alacağım sağlam kullanışlı olsun yetr.

İlğiniz için teşekkürler..

Sizin Alabileceğiniz Modeller

Epson SX235W - SX235W (Bu iki üründe Wi-fi var Kullanacağınız yerde kablosuz modem varsa kullanabilirsiniz yoksa kablolu kullanırsınız)

HP 2515 Kartuşları ucuzdur. Bildiğim kadarı ile baskı sayısı düşük. Ama 40 - 45 Lira Arası kartuşları.

Canon MP-230 (Cihazın Fiyatı Ucuz Ama Kartuşları Pahalı)

Epson XP-202 (Claria Denen baskı kalitesi var - Hediye Kartuşları içinde çıkıyo

• Arkadaşlar benim de bir yazıcıya ihtiyacım var. Yalnız özel bir durum var. hemen onu belirteyim ben SMMM im ve yılsonu defterleri yazdırmam lazım yaklaşık 90.000 çıktı alacağım bu yılın sadece 1 ayı olacak diğer aylar ortalama 2000-2500 çıktı alırım. Yükü 2 ye bölmek istiyorum yani 2 tane yazıcı alacağım. Ortalamayı aşağıda ona göre yazacağım.

1-fiyat aralığı (üst limit) 750 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 1000-1500 sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu olabilir de olmayabilirde ne kadar özellik o kadar arızamı ?
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. Laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? Renkli olursa iyi olur ama siyah beyaz olur
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? Evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? Hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? özellikle istemiyorum ama olursa neden var demem
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) USB, Wifi - USB veya WİFİ ikiside olabilir gene tekrar edeyim WİFİ olursa daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

CANON LBP 6000 almayı düşünüyordum. Ancak CANON LBP 6020 ile karşılaştım, CANON'un kendi sayfasında bile farkını net olarak görmek zor. Bilenler farkını yazabilir mi acaba? Özellikle toneri konusunda.

Edit: Sanırım sadece bellek farkı varmış.

lbp 6000 tavsiye ederim toneri sorunsuz ve ekonomiktir.

endlesskartus
    ender
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.