Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.210
Cevap
112
Favori
643.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar, pesinen tskler....A3 e baskı yapabilen olursa cok iyi olur

1-fiyat aralığı -----1000 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı ------ 2000/ay
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) ------ evet yazıcı fot scan fax
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. ------- tekrar dolum yapabilelim yeter
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? ------ evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? ------ evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? ------ hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ------ sart degil
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ----- wifi sart
  • quote:

Orijinalden alıntı: K120

1-fiyat aralığı (ve üst limit) 100-200 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı 1000-2000
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) SADECE YAZICI
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. LAZER
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? SİYAH
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? TONERE YAPILACAK DOLUM SAYISI NE KADAR COK OLURSA İYİ
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? TONER FİYATI PAHALI OLAN OLMASA İYİ OLUR FAKAT YOK
    8-Fax özelliği isteniyor mu? HAYIR
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) HAYIR Sanırım usb olanı normali

Özellikle sormak istediğim bir şey var demo tonerlere dolum yapılıyormu yoksa sonradan mı almak gerekiyor?

Bu kadar çok yorum içerisinde benimkine cevap verirseniz gerçekten memnun olurum teşekkür ederim ilgilenenlerle.

sadece yazıcı olarak hp 1102yi öneririm şu anda fiyatı 180t.l.civarı sanırım. tonerinde çip değişimine gerek olmayan bir modeldir. buda dolum maliyetini düşürdüğünden 1.tercih olarak bunu düşünün derim. fakat canon lbp 6000 de tercih edebilirsiniz tonerleri aynı sayılır. demo tonere dolum yapılıyor elbette ama size tavsiyem dolum fiyatının 10-15t.l. üstünde 2ad yedek almanızdır. zira demo tonerin haznesi daha küçük ama dolum ücretleri aynıdır. yani demoyla ort. 700-900arası çıktı alabiliyorken normal tonerden 1600syf. çıktı alırsınız istanbul içindeyseniz dolum&yenileme(dram değ. dahil) 25t.l. muadil yedek(boşunu vermeden) istersenizde 35t.l.den verebilriz.(1600sayfa kap.) birkez 35tl ye aldıktan sonra otonerleri doluma gönderdiğinizde her seferinde yanlızca 25t.l. ödersiniz böylece sizin için orta vadede daha ekonomik olur.

endless kartuş ender

• quote:

Orijinalden alıntı: pena

selamlar, pesinen tskler....A3 e baskı yapabilen olursa cok iyi olur

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) ------ evet yazıcı fot scan fax
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. ------- tekrar dolum yapabilelim yeter
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? ------ evet

a3 laser ve toneri sorunsuz dolan renkli birde scan fax özellikli istemişsiniz modeller oldukça pahalıdır(200t.l.nin üzerinde ama sanırım a3 olması için bukadar farkı göze almazsınız hp laserjet cm1415FNW) modelinin wifilisini tercih edebilirsiniz şu anda 771t.l.ye istanbul bilişimde gördüm yanlız wifi şart demişsiniz onu özellikle vurgulayın çünkü aynı modelin wifisiz olanıda var sanırım tonerleri dolar siyah ort(%5syf yoğ.)ile siyah 2200civarı renkliler ise 1800syf. kadar yazabilmektedir . içinmde 4ad. toner vardır(syh-mavi -sarı-kırmızı) dolumu sorunsuz bir modeldir tabi dolum yaptırdığınız yerin kalitesi ve test alması şartı ile

endless kartuş ender

• quote:

Orijinalden alıntı: seloturka

1-fiyat aralığı ----300 tl
    2-aylık ortalama çıktı sayısı -----100-200
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)--- farketmez
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.------lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) -evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?---evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?---yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu?---farketmez
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ---en azından ağ bağlantısı olsa iyi olur

hp 1025 modelini öneririm renkli laser yazıcıdır fax-taraıcı özelliği yoktur fiyatı 400t.l. civarındadır tonerleride doluma uygundur dolum fiyatımız 35t.l.dir wifilisyle usb arasında 30t.l.gibi ufak bi fark var tercih sizin

endlesskartuş ender

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 1 Aralık 2012; 11:19:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessend

quote:

Orijinalden alıntı: pena

selamlar, pesinen tskler....A3 e baskı yapabilen olursa cok iyi olur

a3 laser ve toneri sorunsuz dolan renkli birde scan fax özellikli istemişsiniz modeller oldukça pahalıdır(200t.l.nin üzerinde ama sanırım a3 olması için bukadar farkı göze almazsınız hp laserjet cm1415FNW) modelinin wifilisini tercih edebilirsiniz şu anda 771t.l.ye istanbul bilişimde gördüm yanlız wifi şart demişsiniz onu özellikle vurgulayın çünkü aynı modelin wifisiz olanıda var sanırım tonerleri dolar siyah ort(%5syf yoğ.)ile siyah 2200civarı renkliler ise 1800syf. kadar yazabilmektedir . içinmde 4ad. toner vardır(syh-mavi -sarı-kırmızı) dolumu sorunsuz bir modeldir tabi dolum yaptırdığınız yerin kalitesi ve test alması şartı ile

endless kartuş ender

cok tskler hızlı ve faydalı cevap icin

• quote:

Orijinalden alıntı: kwrak

1-fiyat aralığı (ve üst limit) 750
    2-aylık ortalama çıktı sayısı çok yoğun kullanmayacağım
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) evet (tarayıcı fotokopi)
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz. laser
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) ? evet, çift taraf baskı olması tercihimdir
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? dolum
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? yok
    8-Fax özelliği isteniyor mu? şart değil
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) wi fi

yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler

limitinize göre en uygun tavsiye edebileceğim Hp Laserjet 100 M175NW Wi-Fi Çok Fonksiyonlu Renkli Lazer Yazıcı (CE866A) modeli tonerleri doluma uygundur. fiyatı 650t.l. civarıdır hp 1415 modelide 770t.l. civarındadır ve toneri biraz daha ekonomiktir. özelliklerinie ve fiyat-fayda ilşkisine göre ikisinide tercih edebilirsiniz çift taraflı baskı özelliği limitinizin üzerinde olacaktır. çok önemli değilse büyük fark ödemeye gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endlessend -- 1 Aralık 2012; 11:33:28 >

• 1-fiyat aralığı --- max 120-150
    2-aylık ortalama çıktı sayısı ------ 10 max / ay . Hocam benim senelik cıkaracağım sayfa sayısı 250 geçmez.Ev kullanımı için istiyorum.Rahat dolim yapim çipli olmasın yeter
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili) ------ evet yazıcı fot scan
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? ------ hayır Rahat dolim yaptırım kartuşlarda çok küçük olmasın bir dolşta hiç değilse 150 sayfa çıkarabilim.
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ----- usb

Daha önce hp 1560 ve canon mx360 modelleri var elimde ikisni de çöp .Mx 360 çok güzel makine fakat kartuş problemi var doldurduğum halde çıkaramıyor reset işlemlerini yaptım artık bıkkınlık geldi.Şöyle alıp rahatlıkla doldurum yapıp kullanabileceğim bir yazıcı arıyorum.

• quote:

quote:

3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)--- farketmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi (renkli Lazer Yazıcılar fiyatları diğerlerinden yuksektir) -evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ---en azından ağ bağlantısı olsa iyi olur

hp 1025 modelini öneririm renkli laser yazıcıdır fax-taraıcı özelliği yoktur fiyatı 400t.l. civarındadır tonerleride doluma uygundur dolum fiyatımız 35t.l.dir wifilisyle usb arasında 30t.l.gibi ufak bi fark var tercih sizin

endlesskartuş ender

hocam OKİ C301DN aldım gerçekten müthiş bir alet bayıldım
    hd kalitesinde baskı yapıyor müthiş foto basıyor
    tavsiye isteyenlere il ağızdan ayrıca duyurulur
    dublex baskı yapıyor ve ağ bağlantı özelliği sayesinde ben wireless a çevirdim :))

• Ben sadece HL 2040 lazer yazıcı gibi kolayca dolan chipsiz yada reset imkanı kolay olan mürekkep püskürtmeli yazıcı arıyorum. Sayfa hızı, markası, performansı mühim değil. Üzerinde Scanner ve Fotokopi olmalı. Fiyatı 100 150 170 TL civarlarında olmalı. Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 2 Aralık 2012; 11:13:20 >
  • quote:

quote:

quote:

endlesskartuş ender

hocam OKİ C301DN aldım gerçekten müthiş bir alet bayıldım
    hd kalitesinde baskı yapıyor müthiş foto basıyor
    tavsiye isteyenlere il ağızdan ayrıca duyurulur
    dublex baskı yapıyor ve ağ bağlantı özelliği sayesinde ben wireless a çevirdim :))

OKI C301DN tonerleri dolabiliyor mu acaba?
    bir de 64MB RAM olduğu için yüksek çözünürlüklü baskılarda sorun çıkabilir diye okumuştum
    Ben, 7 yıldır xerox 6300n kullanıyordum. Son günlerde sorun yaşıyorum, benzer özelliklerde ama toner dolabilen bir yazıcı bulamadım.
    bir de uzun süreli kullanımda masraflı oldu. Aylık baskı kapasitesi 30.000 sayfa diye reklam yapıyorlar. Ancak 30.000 sayfada imaging unit değiştirmek gerekiyor ve imaging unit çok pahalı. Şimdi 35.000 sayfadayım, ama, sanırım değiştirdiğim imaging unit'de bir sorun var.

network - renkli - laser, sb renkli yazma hızı aynı olan bir yazıcı arıyorum.

• 1- 300 TL civarı (bir miktar daha çıkabilirim)
    2- Max. 100 sayfa
    3- Fotokopisi de olsa iyi olur aslında.
    4- Lazer ve mürekkeplilerin arasındaki farktan henüz anlamadığımdan bu kısmı size bırakıyorum.
    5- Olabilir
    6- Daha ekonomik olacaksa evet
    7- Sırf laptop'ım Samsung diye Samsung olsun isteyebilirim ama bu bir şart değil
    8- Gerek yok
    9- Kablosuz bağlantı ekstrası hoş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asus535
    network - renkli - laser, sb renkli yazma hızı aynı olan bir yazıcı arıyorum.

Oki C310dn veya Oki C531dn, sb ve renkli kartuşları doldurulabilen ürünler olarak buldum.c301dn için, en azından yerli bildik kartuş dolum sitelerinde bir referans bulamadım. Uzun dönemde bana sorun / ek masraf çıkarmayacaksa, sanırım 1000 TL'yi gözden çıkarıp bu yazıcıyı almayı düşünüyorum. Sanırım kartuş dolumuna ek olarak, bir ara drum almam gerekecek. Malzeme listesinden bunu görüyorum.
    şimdi 272 (bugün Vatan bilgisayarda) TL'ye Oki 301dn almaktansa, 700 TL'ye Oki c310dn veya 900 TL'ye Oki c531dn almak daha mantıklı gibi, sırf kartuş doldurma masrafı yüzünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asus535 -- 2 Aralık 2012; 15:55:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagor000

quote:

Orijinalden alıntı: sawolverine

çok iyi fiyata almışsınız zagor hocam,benim de bugün canıma tak etti şimdi diyorum hafta sonu aklım nerdeydi acaba.ürün ne zaman gelir elinize,geldikten sonra görüşlerinizi paylaşırsanız çok iyi olur,hem diğer arkadaşlar da faydalanır.hayırlı olsun.

bu hafta içi gelir sanırım. %30 indirim olunca zümreme de zorla aldırdım. bekliyoruz bakalım yazıcı gelince görüşlerimi yazarım inşallah iyi çıkar.

yazıcı cumartesi günü geldi bugün deneme fırsatım oldu. öncelikle şunu söyleyeyim masada çok yer kaplamıyor ve yazdırma hızı gayet iyi. kullanımı da gayet basit. üzerinde fotokopi sayısı, kontrast, büyültme - küçültme gibi tuşlar var. tarayıcısı da renkli ve gayet başarılı. yanında gelen readiris programıyla ince ayarlar yapman da mümkün. kısacası tavsiye edebileceğim bir cihaz. indirim denk getirebilirsen almanı tavsiye ederim.

• 129 TL ye SX435W artı %10 worldpuan imkanı var. Bu yazıcının SX235w ile farkı nedir acaba?
    http://www.yenicarsim.com/epson-stylus-sx435w-yazici-tarayici-fotwifi/murekkep-puskurtmeli/id/1543493/
    Buradada dolan kartuş seti buldum.
    http://www.dolankartus.com.tr/epson-stylus-sx435w-uyumlu-dolankartus-seti-urun1737.html
    Yabancı sitelerde baktığım kadar ile kartuşları çok çabuk bitiyormuş ama dolan kartuş olduğu için önemli olmaz herhalde.
    Arkadaşlar yaklaşık ortalama 60 ml kartuştan kaç sayfa çıktı alabiliriz.

• MERHABA,
    Bana aylık ort. 800 sayfa çıktı alabilen. Tarayıcı, fotokopi, fax ve renkli çıktı alınabilen yazıcı lazım. Fiyat mak 350,00 TL civarında sorunsuz ve maliyeti düşük (toner ya da mürekkep)

Bu arada ben Epon WF 2530 modeli buldum tavsiye edermisiniz ? Ayrıca mürekkep maliyeti benim için nasıl olur?

ÇOK ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM......
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmergen

MERHABA,
    Bana aylık ort. 800 sayfa çıktı alabilen. Tarayıcı, fotokopi, fax ve renkli çıktı alınabilen yazıcı lazım. Fiyat mak 350,00 TL civarında sorunsuz ve maliyeti düşük (toner ya da mürekkep)

Bu arada ben Epon WF 2530 modeli buldum tavsiye edermisiniz ? Ayrıca mürekkep maliyeti benim için nasıl olur?

ÇOK ACİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM......

inkjet (mürekkep) yazıcılar laser yazıcılara kıyasla kartuş açısından daha maliyetlidir hem laser yazıcılar daha hızlı ve çıktı kalitesi daha yüksektir ilk başta yazıcıya verdiğiniz para yüksek olabilir ama çıktı fazla alanlar için aradaki farkı 2-3ayda amorte eder size önerim HP LaserJet Pro 100 M175A CE865A toner modelidir tonerlerinin dolumunda sıkıntı yoktur

• Laser yazıcılar hızlıdır. Kapasitesi yüksektir fakat çıktı kalitesinin yükseliği konusunda size katılmam mümkün değil. Bu işi profesyonel olarak yapanlarda hak verecektir bana. Inkjet yazıcıların baskı kalitesi Laser yazıcılarka kıyaslanamaz bile. En basit denemeyi her iki tür yazıcıdan renkli çıktı alarak yapabilirsiniz. üstelik laser yazıcılarda renkli çıktı alma hala çok yüksek maliyetli. Inkjet makineler ise DolanKartuş ile kullanıldığında baskı maliyetlerini %80-90 arasında düşüyor.

mmergen arkadaşın yazıcı tavsiyesi üzerine söyleyeceğim şey ise ; bu yazıcıların DolanKartuşlarının henüz üretilmediğini bilin. Bu durumda orijinal kartuşlara bağımlı olacaksınız ve baskı maliyetleriniz aratacaktır. Daha önceki tecrübelerimize dayanarak DolanKartuşların en az 2 aydan erken çıkmayacağı görüşündeyim. Ama bazen 7021-7024 kartuşlarda olduğu gibi çok kısa zamanda çıkması ihtimaller dahilinde. Eğer bana içinden çıkan kartuşlar 2 ay veya daha fazla idare eder derseniz alın yazıcıyı. Ama hali hazırda Epson SX235W veya 435W gibi yazıcılar varken bu riskede şu anda girmenin gereksiz olduğu kanaatindeyim.

• öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
    Sanırım laser yazıcı şuan benim için biraz maliyetli olacak. Biraz araştırdım HP4500w model yazıcı da bana uygun gibi göründü, önerirmisiniz?
  • 1-fiyat aralığı : 400-600 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı : 250-300 SAYFA
    3-çok fonksiyonlu mu : EVET, YAZICI, TARAYICI, FOTOKOPİ, FAX
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz : ÖZELLİKLE LAZER
    5-Renkli çıktı gerekli mi : EVET GEREKLİ
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız? : EVET
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı? XEROX, SAMSUNG, HP, EPSON, OKI SIRALAMASI
    8-Fax özelliği isteniyor mu? : EVET
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) : FARKETMEZ AMA WIFI OLSA İYİ OLUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilelma -- 5 Aralık 2012; 1:45:18 >
  • 1- Fiyat Aralığı (ve üst limit).....................................................0-60TL
    2- Aylık ortalama çıktı sayısı....................................................0-70
    3- Çok fonksiyonlu mu (yazıcı, tarayıcı, fotokopi, fax)................Yalnızca siyah beyaz çıktı alacağım, üniversite notlarım için, fiyat aralığı da bu yüzden düşük, öğrenciyiz sonuçta.
    4- Özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz................Inkjet olursa daha iyi olur galiba.
    5- Renkli çıktı gereklimi?.........................................................Hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?......Evet
    7- Özellikle tercih ettiğiniz bir marka varmı?.............................Hayır, kartuşları ucuz olsun yeter.

Yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.

Edit: Yazıcılardan pek anlamam, şöyle birşey buldum. Bu nasıl acaba? Kartuşları ucuz mudur? CANON İP2700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cigarette Smoking Man -- 5 Aralık 2012; 9:14:44 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.