- x
Kredi Masrafı Geri Ödemesi
835 Cevap76038 Görüntüleme114 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

513 Mesaj
31 Ağustos 2012; 13:55:33 

Foruma baktım ama konuyu bulamadım. Eğer varsa mükerrerlik yaratmasın...

http://www.kredibasvurulari.com/

ve

http://www.memurlar.net/haber/276583/

adresinde konu mevcut. Memurlar.Net'de yorumlar da var. Herkesin kafa karışık.

Başvuran ve başvurusu kabul edilen oldu mu? Genelde duyduğum kibarca reddettikleri bankaların...

Yesterday, my life was headed in one direction. Today, it is headed in another. [Cloud Atlas]

165 Mesaj
31 Ağustos 2012; 14:50:29 

bende merak ediyorum. bankaların reddettiklerini biliyorum ama tüketici mahkemesine gidince sonuç ne oluyor? hiç bu şekilde geri ödeme alan var mı?

307 Mesaj
31 Ağustos 2012; 15:01:09 

bende araştırıyorum

404 Mesaj
31 Ağustos 2012; 15:04:14 

bende akbank ve yapı kredi bankasından 3 kredi kullanmıştım.bende araştırıyorum.ne alırsam kardır diye ama pek ümidim yok

80 Mesaj
31 Ağustos 2012; 15:15:34 

quote:

Orijinalden alıntı: alpayfatih

bende merak ediyorum. bankaların reddettiklerini biliyorum ama tüketici mahkemesine gidince sonuç ne oluyor? hiç bu şekilde geri ödeme alan var mı?

bu konu forumda bulunuyor,
ayrıca 2 gun once isyerınde bır arkadasım 3 ay once basvuru yaptıgı ıhtıyac kredisi dosya masrafı 330 lıraymıs 309 olarak geri almış,para hesabına yatmış,iş bankası

3422 Mesaj
31 Ağustos 2012; 15:54:49 

quote:

Orijinalden alıntı: yesilyayla

ayrıca 2 gun once isyerınde bır arkadasım 3 ay once basvuru yaptıgı ıhtıyac kredisi dosya masrafı 330 lıraymıs 309 olarak geri almış,para hesabına yatmış,iş bankası

linki var mı ?

--

bu arada vakıftan 5 bin çekmiştik, 450 küsür dosya masrafı almışlardı.
kuveytten araç almak için 35 bin çekmiştik masrafını hatırlamıyorum.. onu da deşeyim biraz..
çevrede çok var aslında bizim kredi çeken,onları uyandırsam bizim harçlıkta çıkar ha.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

350 Mesaj
31 Ağustos 2012; 16:27:41 

Ya biz 100bin çektik, 8 bin lira aldılar, sonradan yeniden yapılandırma komisyonu diye aldılar. Başvuracağız ama nolacak bilmiyorum.

405 Mesaj
31 Ağustos 2012; 16:41:09 

ben 4 yılda 4 kez ihtiyac kredisi kullandim hepsindende dosya masrafi adi altinda para kesildi fakat

ben su anda tam olarak ne kadar dosya masrafı kesildi ve kullandigim kredileri net olarak tarihlerini hatirlamiyorum

bu durumda ne yapabilirim
tuketici hakem heyetine verecegimiz dilekcede kredi kullanim tarihi ve kesilen masrafin yazilmasi gerekiyor bi yol gosterebilecek arkadas varsa bilgilendirebilirse eger cok iyi olur

80 Mesaj
31 Ağustos 2012; 16:44:07 

quote:

Orijinalden alıntı: @2101

ben 4 yılda 4 kez ihtiyac kredisi kullandim hepsindende dosya masrafi adi altinda para kesildi fakat

ben su anda tam olarak ne kadar dosya masrafı kesildi ve kullandigim kredileri net olarak tarihlerini hatirlamiyorum

bu durumda ne yapabilirim
tuketici hakem heyetine verecegimiz dilekcede kredi kullanim tarihi ve kesilen masrafin yazilmasi gerekiyor bi yol gosterebilecek arkadas varsa bilgilendirebilirse eger cok iyi olur

bankaya gıdıyorsun,
kredıyı kullandıgın yılı söyluyorsun,onlarda sana 50 kuruş karsılıgı su meblagda dosya masrafı kesılmıs dıyerek bı dekont verıyorlar

2541 Mesaj
31 Ağustos 2012; 16:59:32 

eski konu uçmuş, ah şu yöneticiler, yanlış isimlendirilmiş bu elemanlar, siliciler diye değiştirsinler adlarını

3108 Mesaj
31 Ağustos 2012; 17:51:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ysbozkurt

bunu hangi banka yapıyor ya bizim vakıf bank düşman gibi bakıyordu bana
kapanan krediler bizim ekranda gözükmüyor dedi
arşivleniyormuş .
gerçektende dosyalıyorlarsa masrafları olarak almaları normal

İşlerine gelen her şeyi ekranda görüyorlar ama nedense kapatılan krediler, dosya masrafları vs. görünmüyor

26 Mesaj
31 Ağustos 2012; 18:42:03 

Ben bugün Garanti Bankası'na başvuruda bulundum. Ocak ayında yaptığım başvuruda 350 ipotek fek ücretini almıştım. Şimdi geri kalan 950 için başvurdum. Fek ücretini bir hafta sonra verdilerdi. Bu ne olacak bakalım... İnşallah uzatmazlar.

1012 Mesaj
31 Ağustos 2012; 18:50:17 

Bugun bende vakifbanka gittim. Gitmez olaydim...
Bir arkadasin dedigi gibi resmen firsatci yerinde kondugum mu, sozlesmeyi okumadan imzaladigim mi, bankanin o sozlesme ile istersen donumuza kadar alacagini mi, ... neler isittim neler. Kavga etmemek icin kendimi zor tuttum. Banka mudur yardimcisi idi bunlari soyleyen... Devlet memuru olmasam girisecektim ama sakinligimi korudum ve hemen musteri hizmetlerini aradim ve bu kisi icin sikayette bulundum. Onumuzdeki hafta gerekirse hergun vakifbanki arayacagim ve karsilastigim bu sacma durumun hesabini soracagim. Artik kredi masrafini geri almaktansa bu kendini bilmezin hakkindan gelmek tek isim oldu.

Yazilanlardan okudugum kadariyla vakifbank calisanlari hep boyle sorunlu...

HP Pavilion DV6 6115st - Samsung Galaxy S3 Mermer Beyazı 16GB (+32GB Kingston Class 10) - XboX 360 Elite 120GB + Kinect Bundle - Logitech z5500 - Dark HD Minibox

1000 Mesaj
31 Ağustos 2012; 19:23:49 

Aslinda basvurular direk thh olacak ki bu bankacilardan kurtulacaksin allahtan benim oyle bi sorunum yok kredi aldimigiz bankadakileri taniyoruz

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

416 Mesaj
31 Ağustos 2012; 19:24:05 

kesinlikle katılıyorum bursada ki şube de aynı şekilde karşılaştım.

790 Mesaj
31 Ağustos 2012; 19:36:01 

quote:

Orijinalden alıntı: yesilyayla

o arkadaşına soyle bize baş olsun. :)

Yavaş giden amacına ulaşır, hızlı gidenin eteği ayağına dolaşır.
Mitsubishi Colt - 2007 invite
ASUS Memo Pad HD 7
Moto G by Motorola

7944 Mesaj
31 Ağustos 2012; 19:48:30 

Gerek konut gerekse tüketici kredileri sözleşmelerinde açık açık zaten bu tip masrafları
kabul ettiğinize dair maddele vardır, ancak benim burada merak ettiğim bazı mahkeme
sonuçları okuyoruz, ediyoruzi o kararları merak ediyorum. Acaba bu tip tüketicilerin
açtığı ve tüketici lehine sonuçlanan davalardaki ilgili sözleşmelerde banka bir hata mı
yaptı (ki pek sanmam) yoksa hata olmamasına rağmen bu maddeler tüketiciyi haksız
yere zor duruma sokan bir madde olarak değerlendirilip iade kararı mı verildi?

Sonuçta ne olursa olsun Tüketici Hakem heyetinin sorumlu olduğu tutardan fazla bir
tutar ise (sanıyorum aşağı yukarı 1200 TL üzeri oluyor) başvurunuzu bankaya yapıyorsunuz
ve olumsuz olursa direk mahkemeye başvurmanız gerekiyor diye biliyorum.

Audio / Video : Onkyo TX-SR 707 | Pure Acoustics SlimDream | Popcorn Hour C-200 | Samsung 40C6000 LED TV | Logitech Harmony 520 | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo2
PC : MSI P67A-GD65 (B3), Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung 206 BW Wide Screen, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB (2x4GB), HIS Radeon HD 5770 1 GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
Muhtelif : LG G2 Siyah 32 GB | Ipad 4 16GB | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Nintendo Wii | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021

790 Mesaj
31 Ağustos 2012; 20:15:50 

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Gerek konut gerekse tüketici kredileri sözleşmelerinde açık açık zaten bu tip masrafları
kabul ettiğinize dair maddele vardır, ancak benim burada merak ettiğim bazı mahkeme
sonuçları okuyoruz, ediyoruzi o kararları merak ediyorum. Acaba bu tip tüketicilerin
açtığı ve tüketici lehine sonuçlanan davalardaki ilgili sözleşmelerde banka bir hata mı
yaptı (ki pek sanmam) yoksa hata olmamasına rağmen bu maddeler tüketiciyi haksız
yere zor duruma sokan bir madde olarak değerlendirilip iade kararı mı verildi?

Sonuçta ne olursa olsun Tüketici Hakem heyetinin sorumlu olduğu tutardan fazla bir
tutar ise (sanıyorum aşağı yukarı 1200 TL üzeri oluyor) başvurunuzu bankaya yapıyorsunuz
ve olumsuz olursa direk mahkemeye başvurmanız gerekiyor diye biliyorum.

mahkemede bu sözleşmeler önceden hazırlanmış, müşteri ile mütalaa edilmeden ve önüne koyulup imzalattırıldığı için geri ödettiriliyor. Benim bildiğim bu gerekceli kararları okumak gerek yine de.

ASUS Memo Pad HD 7
Moto G by Motorola

498 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
umutheyo
31 Ağustos 2012; 20:31:16 

2002 - 2012 yılları arasında 3 adet ihtiyaç, 2 adet araç, 1 adet te konut kredisi kullandım..

konuyu merakla takip ediyorum, sonuç alabilenler olursa paylaşsın lütfen..

-= MSI GE70 2PC Apache =-

125 Mesaj
31 Ağustos 2012; 21:01:32 

3 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:35:34 

sorunlu mu ; bu cümle çok hafif; nerde çobanlık bile yapamayacak adam var, vakıfbank ta işe alınır onlar !!!

En makul işbankası; ev kredi masrafı için şube md. ne dilekçeyi verdik, bakalım bekliyoruz.

Gelişme olunca yazarım. diğer bankalara da pzts. uğrayacam.

Bu sülükleri yolmak boynumuzun borcu; yıllardır bizi yolmak nasılmış !!

Bu arada, halkalı şb. müdürü gayet nazik dilekçemizi aldı. diğer işbnk. şubesinde Tümsanda
kadın surat asıp, cins cins konuşunca tepem attı; "senin müdürün dilekçeyi alırken, ne tavır koyuyorsun "deyip fırçaladım, öyle kalakaldı.
açtı ekranını , çektiğim kredinin masrafsız olduğunu gösterdi, "iyi" deyip çıktım.

vakıfbnk. bilgi olmadığını, int.bank.lığına yazmamı söyledi...

643 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:48:10 

ben de vakıfbanktan konut kredisi cekmisiitım somut gelişme var mı?

717 Mesaj
1 Eylül 2012; 4:30:32 

Arkadaşlar garanti bankasından toplam üç ihtiyaç kredisinden 700 tl aldım.Toplamda beş ay sürdü ama değdi.Yaptığım işlemler sırayla.
1.Bankaya gidip ilgili kredilerin dosya masraflarını gösteren hesap özetlerini almak.
2.Sonra bu özetlerdeki tarihlere ve tutar lara göre bankaya dilekçe yazmak.Masrafların iadesi ana konu olacak
3.En geç bir hafta içinde bankada kayıtlı e mail adresinize Olumsuz cevap gelir.Bu mail in çıktısı ile birlikte bankadan aldığınız hesap özetlerini üst üste koyup en üstede yeni bir dilekçe yazıyorsunuz.:)
Yeni dilekçe hakem heyetine olacak.Bunun ana konusu ise masrafların iadesini bankadan istediğiniz ancak bankanın olumsuz cevap verdiği olacak.
Olumsuz cevabı ve hesap özetini bu dilekçeye ekleyip hakem heyetine vereceksiniz.
Işlemler bu kadar bundan sonrası beklemek.Benim tamı tamına beş ay sürdü ama bir kuruş eksiksiz aldım bu yöntemle.Inşallah kimsenin bir kuruşu kalmaz bankalarda.
Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım sabah sabah umarım yardımı dokunur.
Kolay gelsin herkese

2003 Laguna 1.6 Privilege

790 Mesaj
1 Eylül 2012; 4:41:09 

quote:

Orijinalden alıntı: gkhncnk

Arkadaşlar garanti bankasından toplam üç ihtiyaç kredisinden 700 tl aldım.Toplamda beş ay sürdü ama değdi.Yaptığım işlemler sırayla.
1.Bankaya gidip ilgili kredilerin dosya masraflarını gösteren hesap özetlerini almak.
2.Sonra bu özetlerdeki tarihlere ve tutar lara göre bankaya dilekçe yazmak.Masrafların iadesi ana konu olacak
3.En geç bir hafta içinde bankada kayıtlı e mail adresinize Olumsuz cevap gelir.Bu mail in çıktısı ile birlikte bankadan aldığınız hesap özetlerini üst üste koyup en üstede yeni bir dilekçe yazıyorsunuz.:)
Yeni dilekçe hakem heyetine olacak.Bunun ana konusu ise masrafların iadesini bankadan istediğiniz ancak bankanın olumsuz cevap verdiği olacak.
Olumsuz cevabı ve hesap özetini bu dilekçeye ekleyip hakem heyetine vereceksiniz.
Işlemler bu kadar bundan sonrası beklemek.Benim tamı tamına beş ay sürdü ama bir kuruş eksiksiz aldım bu yöntemle.Inşallah kimsenin bir kuruşu kalmaz bankalarda.
Kolay gelsin herkese

hayırlı olsun diyelim ne güzel almışsınız paranızı. Ben de aynı yoldan başvuru yapacağım yakında. Teşekkürler

ASUS Memo Pad HD 7
Moto G by Motorola

13 Mesaj
1 Eylül 2012; 6:28:49 

Arkadaslar babam emekli oldugundan denizbanktan kredi cektim dosya masrafı diye 500tl üstunde para aldılar siz ce ala bılırmıyım Yardımcı olursanız sevinirim ne yapmam lazım.

265 Mesaj
1 Eylül 2012; 8:06:03 

quote:

Kolay gelsin herkese

hocam bu dosya masraf'ları sözleşmede yer alıyor mu almıyor mu sözleşmede yer alıyor ise geri almak zor diyor arkadaş'lar ama

Şükür etmeyi bilmeyen yaşamayı hak etmez!

9570 Mesaj
1 Eylül 2012; 14:34:53 

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmadan önce, bankalara başvurmanız gerekmekte arkadaşlar. Öncelikle bankaların genel müdürlüklerine hitaben dilekçelerinizi yazmalısınız. Hangi tarihte ne kadarlık kredi çektiğiniz önemli değil. X bankasından geçmiş 10 yılda çektiğiniz kredi için, " XXX kimlik numaralı bankanız müşterisiyim, geçtiğimiz 10 yılda bankanızdan kullandığım kredilerin masrafları ve diğer ödenecek ücretlerinin XXX hesabına ödenmesi" gibi bir dilekçe yazsanız yeterli olur. Cevap vermeleri gereken sürede size dönüş yapmazlarsa veya red cevabı alırsanız, o zaman THH'ye başvurmanız gerekmekte. Cevap verilmesi gereken süre 3 ay diye biliyorum ama emin değilim.

75 Mesaj
1 Eylül 2012; 18:14:49 

quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmadan önce, bankalara başvurmanız gerekmekte arkadaşlar. Öncelikle bankaların genel müdürlüklerine hitaben dilekçelerinizi yazmalısınız. Hangi tarihte ne kadarlık kredi çektiğiniz önemli değil. X bankasından geçmiş 10 yılda çektiğiniz kredi için, " XXX kimlik numaralı bankanız müşterisiyim, geçtiğimiz 10 yılda bankanızdan kullandığım kredilerin masrafları ve diğer ödenecek ücretlerinin XXX hesabına ödenmesi" gibi bir dilekçe yazsanız yeterli olur. Cevap vermeleri gereken sürede size dönüş yapmazlarsa veya red cevabı alırsanız, o zaman THH'ye başvurmanız gerekmekte. Cevap verilmesi gereken süre 3 ay diye biliyorum ama emin değilim.

dilekçeyi genel müdürlüğüne iadeli tahütlü mü gönderiyoruz yoksa en yakın bankaya vermemiz de yeterli mi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Eylül 2012; 20:17:41 

iş bankasına gelişmeler nedir ?

9570 Mesaj
1 Eylül 2012; 20:29:16 

quote:

Orijinalden alıntı: kungfuiknow

dilekçeyi genel müdürlüğüne iadeli tahütlü mü gönderiyoruz yoksa en yakın bankaya vermemiz de yeterli mi

Bence iadeli taahhütlü yollamak daha akıllıca olurdu. Bankaların şubelerine verilen dilekçelerin genel müdürlüklere ulaştırılması çok zaman alabilir ve hatta hiç ulaştırılamayabilir.

210 Mesaj
1 Eylül 2012; 23:37:54 

Arkadaşlar krediyi çektiğiniz şubeye iadeli taahhütlü gönderin. Sözleşmede dosya masrafı yazsa dahi bu tek taraflı hazırlanmış bir sözleşme olduğu,üzerinde ekleme çıkarma yapılamadığı için tek taraflı bir bedel olarak anılıyor. Dolayısıyla mahkeme eşitlik olmadığını ve tüketicinin mağdur olduğu hükmüne karar veriyor. Burada zaten alınan ücret üzerine faiz işletileceği konusunda bir anlaşma yapıyorsunuz. Birde üzerine hava parası niteliğinde dosya masrafı adı altında şube komisyonu ekleniyor. Hani galeriden araba alırsınızda (kendi tabirleriyle paspasçı) orda çalışan genç biri gelip sizden gelip sakal ister ya, işte bu da onun resmileştirilmiş hali. Dilekçeyi genel müdürlüğe değil, krediyi çektiğiniz şubeye gönderin. Eğer krediyi çektiğiniz tutarı hatırlamıyorsanız 10 yıl geriye dönük olarak bildirmek suretiyle bunuda dilekçenize ekleyin.Banka tertipleyip size göndersin.

68 Mesaj
2 Eylül 2012; 11:44:06 

quote:

Kolay gelsin herkese

Peki hakem heyeti herhangi bir ücret istiyormu..Ben başka bişey için başvuru yapmak istediğimde 200 tl istemişlerdide..

Bir anlam gelse ne varsa alıp gitse..

1166 Mesaj
2 Eylül 2012; 12:03:48 

Arkadaşlar kafamı karıştıran dilekçeyi çektiğimiz şubeye mi yoksa genel müdürlüğe mi göndermeliyiz?

717 Mesaj
2 Eylül 2012; 12:04:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Peki hakem heyeti herhangi bir ücret istiyormu..Ben başka bişey için başvuru yapmak istediğimde 200 tl istemişlerdide..

Hayır hakem heyeti hiçbir ücret talep etmiyor.

2003 Laguna 1.6 Privilege

3110 Mesaj
2 Eylül 2012; 13:45:33 

devam eden bir kredim var banka bana sorun çıkarırmı bu masrafı alırsam.Yoksa kredinin bitmesini mi bekleyim.

PS51E490 51" Series 4 Plasma TV LOGITECH X540 LENOVO N500 NS76NTX XBOX 360 PAL ARCADE DREAMBOX 800 HD AINOL NOVO AURORA 2 FORD FOCUS TDCI TREND

519 Mesaj
2 Eylül 2012; 14:57:06 

yahu muz cumhuriyetinde mi yaşıyoruz, vatandaşa her türlü kanun işkence bankaya "ağam/paşam".

Hakkını almak için bile bir sürü uğraş vermen gerekiyor.
Adam gibi bir kanun yapsınlar herkese hakkı verilsin.

21 Mesaj
2 Eylül 2012; 22:37:21 

quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

devam eden bir kredim var banka bana sorun çıkarırmı bu masrafı alırsam.Yoksa kredinin bitmesini mi bekleyim.

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

510 Mesaj
2 Eylül 2012; 23:08:21 

Bu konuyla ilgili bir haber var sanırım yardımcı olacaktır

http://www.trthaber.com...anlar-dikkat-53842.html

“Hayat
O kadar zor mu?
Atılır mıyız oyundan, benzemezsek onlara?”

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2012; 23:28:15 

benden iş bankası 750 tl dosya masrafı aldılar şimdi hesap özetine bakıyorum evrakta taksit lerin altında

ist ix ücr vs BSMN 750 TL OLARAK yazılmış

ekspr ücreti 259 tl

peşin komisyon 0.0
şimdi benden 750 tl dosya masrafı ve 259 tl de expertiz ücretini ayrı ayrı aldılar bu kaşesiz mühürsüz basit bir çıktı belgesi başvuruda bu elge yeterli oluyormu ?

bununla ekspertiz ücretinide bankadan geri alabilirmiyim ?

yoksa sadece kredi masrafı olarak alınan 750 tl nin mi peşine düşeyim ? yardımcı olursanız sevinirim yarın bankayı telefonla bir arayayım bakalım ne dicekkler ?

zor görünüyor ama alan varsa bende alırım

438 Mesaj
3 Eylül 2012; 2:27:33 

Yanlış hatırlamıyorsam bu ücretlerin iade sebeplerinden biride bankanın bu parayı ne için aldığını belgelendirememesi. Yani dosya masrafı alıyorsun da o masraf neyin nesi? Sen müşteriye böyle böyle masrafın var deyip o parayı cebine atıyorsun gibisinden bir bahane ile ödenen paranın bir meblası geri alınıyor...
Ayrıca şu da var. Konu sahibi arkadaş bunuda ilk mesaja eklesin. Erken kapatılan kredilerin önceden ödenen sigorta paraları erken kapatılan yıl kadar iade alınabiliyor. Yani 3 senelik krediyi 2 senede kapatırsan ve sigortayı bedava ödemişsen o ödediğin 3 yılın 1 yılını geri alabiliyorsun. Normalde bankalar bunu ödemesi lazım ama Türkiye işte adamlar bilerek önermiyorlar ve bankaya bu durumdan dolayı ceza kesicek bir sistem yok!

Hayırlı işler müdürüm!

28 Mesaj
3 Eylül 2012; 9:45:21 

iş bankası ankara dikimevi şubesi son 10 yıl kredi bilgisi vermek için arşiv çalışması adı altında 100 TL işlem üçreti talep ediyor.

7944 Mesaj
3 Eylül 2012; 10:22:17 

quote:

Orijinalden alıntı: episilon

iş bankası ankara dikimevi şubesi son 10 yıl kredi bilgisi vermek için arşiv çalışması adı altında 100 TL işlem üçreti talep ediyor.

Bu da güzelmiş Bence bunu yazılı isteyin. Elinizde bir yazılı olsun ne olur ne olmaz

Audio / Video : Onkyo TX-SR 707 | Pure Acoustics SlimDream | Popcorn Hour C-200 | Samsung 40C6000 LED TV | Logitech Harmony 520 | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo2
PC : MSI P67A-GD65 (B3), Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung 206 BW Wide Screen, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 8GB (2x4GB), HIS Radeon HD 5770 1 GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
Muhtelif : LG G2 Siyah 32 GB | Ipad 4 16GB | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Nintendo Wii | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021

1147 Mesaj
3 Eylül 2012; 10:27:34 

quote:

Orijinalden alıntı: episilon

visayı ödemek için normal hesaba para atar atmaz normal hesaptan yıllık para alan bir banka iş bankası. Bu yüzden nefret ediyorum iş bankasından. Normal hesaptan bile para alabilen bankadan kesinlikle uzak duracaksın. Varsa maaş hesabına ait bankanınkini kullanacaksın ki bişey alamıyorlar.

Hizmet ediyorum insanlara hayvanlara doğaya. Kağıtları camları dışarıda dahi sağa sola atmayıp elimden geldiğince ayrı poşetleyip toplu çöpün yanına koyuyorum ki başkalarına para kazandırıyorum. Biten pilleri atık pil kutusuna atıp doğaya zarar vermiyorum. Yediğim etin kemiğini kedi köpeğe yiyemeyeceğim bayat ekmeği kuşlara veriyorum. Tükettiğim meyvelerin çekirdeklerini doğaya dikemezsem uygun gördüğüm yerelere serpip hiç yoktansa o tohumlara bir şans tanıyorum. Hiç zor değil inan çok mutlu oluyorum. Beruby,nakitkazan sitelerinden uzak durun.

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2012; 10:38:32 

dün akşam bir mail attım kredi iade ile alakalı işbankası internet sitesinden bu bankaya yazılı başvuru olarak yeterlimidir yoksa ayrıyetten krediyi çektiğim şbeye gitsem mi ?

68 Mesaj
3 Eylül 2012; 12:46:23 

Bu sabah kredi çektiğim 3 bankayada yazılı dilekçemi verdim hepside genel müdürlüğe yollayacaklarını söylediler..Finansbank cep telefonuma referans numarası yollayıp bu numaradan takip etmemi söyledi diğer bankalar iş bankası ve halkbankasıydı iadeli taahhüt yollamadım 5 TL ücreti varmış onlarında postadan yollamanın eğer bankadan cevap gelmezse postaneden genel müdürlüğe yollucam sonucu paylaşırım arkadaşlar..

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2012; 11:42:28 

işbankasına gittim ev kredi sözleşmemi ve kredi masrafları için alınan paranın dekontunu aldım

orda çekilen krediden alınan masraf için dilekçe yazdım ve aynı dakka dilkçenin cevabını elden aldım, arkadaş sanırım şefti görüştüğüm direk bekletmden

bankanın cevabını red cevabını elden verdi.

geriye şimdi tüketici hakem heyetine gitmek kaldı..

elimde kredi sözleşmesi, masraf dekontu ve banka yazılı cevabı var .. ve forumda bu şekilde tüketici hakem heyetine gidip parasını alan varmı ?

bankadaki elemanın biri aynen söyle dedi şehir efsanesi tabi o sırada çalan telefonlardan 3te biri bu konu ile alakalı idi haberi duyan banaları arıyor..

bu şehir efsanesi ise bu çıkan kararlar nedir bu alanlar kimlerdir şu işi bi çözselerde uraşmadan halletsek

98 Mesaj
4 Eylül 2012; 12:53:33 

beyler hsbc ye mail attım.kredi çektiğimde ödediğim masraf 350tl imiş.maille geri döndüler.hesap işletim ücretlerinide sordum.şubeye yönlendirdiler.acaba ikisi içinde başvursak sonuç alırmıyız.hsbc de bu işleme başlayan sonuç alan oldumu aramızda.
saygılar

IŞIK VE SEVGİYLE....

1449 Mesaj
4 Eylül 2012; 14:38:01 

İş bankası, Halk bank, Ak Bank, İng bank son 5 senede de hepsinden ihtiyaç kredisi çektim şimdi gelde al bu adamların elinden paranı.

4 Mesaj
4 Eylül 2012; 14:43:08 

52 Mesaj
4 Eylül 2012; 17:16:19 

Devam eden krediyle ilgili banka sorun çıkartabilirmi cevap veren olmamış
Bilgisi olan varmı?

Z570 CORE İ5 2450M-2.50GHZ-6GB DDR3-500GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7BAS

68 Mesaj
4 Eylül 2012; 17:30:43 

quote:

Orijinalden alıntı: gezincis

Bilgisi olan varmı?

Benim devam eden kredim var Finansbank dan aldım ve dün dilekçemi verdim ve bayan bişey demeden aldı dilekçemi eğer sorun olsaydı derlerdi..Bence verin dilekçenizi..

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2012; 17:36:15 

quote:

Orijinalden alıntı: gezincis

Bilgisi olan varmı?

"Devam eden kredi" olması önemli değil hocam!
Önemli olan sizden "DOSYA MASRAFI" adı altında bir kuruş dahi almış olmalarıdır. İsterseniz bugün kredi çekin, yarın dosya masrafı dekontunuzu Tüketici Sorunları Hakem Heyetine götürün. Dilekçeniz hemen işleme alınır!

628 Mesaj
4 Eylül 2012; 19:29:36 

5 yıl önce garanti bankasından 35 milyar konut kredisi çekmişti babam.sizce tahmini olarak ne kadar geri alabiliriz? ne kadar para almışlardır tahmini?

ANTİ BİZANS

158 Mesaj
4 Eylül 2012; 22:35:21 

acaba kredi çektiğimiz bankalardan istek şikayet kısmından kendi siteleri üzerinden belgeleri istesek gönderirlermi acaba.çünkü ben sigorta kesmişlerdi 45 gün içerisinde tekrar kapattım kesilen sigorta masrafını vermediler diye site üzerinden şikayet ettim bulunduğum yerdeki şubeden beni aradılar bizi şikaet etmişsiniz bankaya gelin paranızı alın diye.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
5 Eylül 2012; 1:33:00 

Bankalar BDDK'nın çıkardığı yönetmelikler gereği müşteri geçmişe dönük belge isterse vermek zorundadır.

Ben kredi kartımın 4-3-2-1 yıl önceki 4 adet hesap ekstresini (denizbank) e-postayla istedim. Yazılı olarak istesem sayfa başı para isteme hakları var ve kredi kartı aidatını geri isterken internet çıktıları dahi kabul ediliyor. 3 tanesini PDF olarak, birini de SCANNER ile tarayıp göndermişlerdi.

Belge vermezlerse, yokuş yaparlarsa BDDK'nın sitesinde şikayet yönergeleri var, onlara uyup şikayetinizi yapın. BiMER'e de şikayet edin.

27 Mesaj
5 Eylül 2012; 2:54:25 

son 7 yıl içerisinde bikaç defa kredi çektim son olarak geçen ay iş bankasından 13 bin çektim şimdi bunların dosya masraflarını geri alabilirsem ilaç gibi gelicek bayada yüklü bişey gelir gerekirse mahkemeyede veririm sonuç alıcaksam

3 Mesaj
5 Eylül 2012; 10:04:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Twonokta

Benim devam eden kredim var Finansbank dan aldım ve dün dilekçemi verdim ve bayan bişey demeden aldı dilekçemi eğer sorun olsaydı derlerdi..Bence verin dilekçenizi..

benimde finansbanka devam eden kredim var. rica etsem dilekçe örneğini paylaşabilr misiniz .

68 Mesaj
5 Eylül 2012; 14:08:11 

Tamam özel mesaj atıcam kardeş..

108 Mesaj