Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
71
Favori
146.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hekimusta

eğer elle tüm ödemeleri kabul ettiğini yazdıysanız kazanmanız zor görünüyor. ben de aynı durumdayım @Howard88

biz elle yazmamıza rağmen kazandık zaten mahkemeye sunamadılar bile açıkça şantaj yapıldığının ispatı çünkü
  • Arkadaşlar bu dökümle ben başvuruda bulunup masrafları geri alabilir miyim ?
     Kredi Masrafı Geri Ödemesi
  • KULLANDIRIM MASRAFI : DOSYA MASRAFI
    kazanırsınız
  • 2009 da iş bankasından çektiğim konut kredisi için haziran da thh dilekçe verdim
    karar bu hafta çıktı bugün aldım 15 gün bekleme süresi varmış banka thh savunma yollamamış

şimdi 15 gün bekledikten sonra banka parayı yatırmazsa hesaba ne yapacağım bankayı arayıp tehditmi edecez icraya veririm diye

bunlar mahkemeyede gidebilir pislik olsun diye bundan sonra ne yapmak lazım karar elimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 10 Aralık 2013; 0:24:36 >
  • Peki yapılandırma masrafını geri alabilir miyim ekteki dekontla ?

• Ben 2010 yılının nisan ayında Yapı Kredi bankasından ev kredisi çektim. 2000 tl kadar bir dosya masrafı ve eksper ücreti ödedim. 2011 yılında faizler düştü kredimi yeniden yapılandırdım. Yapılandırma esnasında eski kredi kapatıldığı için 2.800 tl erken kapama cezası ödedim. Yeni oluşturulan kredi içinde ayrıca 1400 tl yeniden dosya masrafı ödedim. Hepsini öderken itiraz ettim banka müdüryle dahi görüştüm ama ödemek zorunda bırakıldım.

2012 yılının şubat ayında bir avukat aracılığıyla yapılan tüm bu haksız tahsilatların iadesine yönelik Ankara 1. Tüketici Mahkemesine dava açtım. Davaya bilirkişi atandı. Bilirkişinin de raporuyla davayı 3. celsede kazandım. Banka davayı temyiz ederek Yargıtay'a gitti. Yargıtay temyiz talebini reddederek mahkemenin verdiği kararı onadı.

Daha sonra alacaklarımı Ankara 24. İcra Dairesi aracılığıyla tahsil ettim. Tüm yasal faizleri, avukatlık ücretleri, mahkeme masrafları derken bankadan yaptıkları haksız tahsilatları fazlasıyla geri aldım.

Konuyla ilgili olarak mağdur olan arkadaşlar var ise mutlaka haklarını arasınlar. Tek yapmanız gereken bir avukata vekalet vermek ve 400 tl civarında ilk dava masraflarını karşılamak. Daha sonra sadece bekleyin. Dava kazanıldıktan sonra avukatınıza kazandığınız ücretten anlaştığınız oranda ödemesini yaparsınız. Ben %15 olarak anlaşmıştım. Parayı bankadan aldıktan sonra ödedim. Lütfen bankalara paralarınızı yedirtmeyin hakkınızı arayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: bukimyahu

Peki yapılandırma masrafını geri alabilir miyim ekteki dekontla ?

http://forum.donanimhaber.com/m_84586649/f_//tm.htm#84586649

EVET

• Sigorta yaptırmak istiyorsanız başka yerlerden de teklif alın. Kendi bankanızdan yaptırmak zorunda degilsiniz. Öylesiniz derlerse yazılı olarak bildirin deyin bildiremezler haksız şarttır. Sigortam.net üzerinden teklif alıp daha uygun fiyata sigortalattım ben kendi istediğim yerden ve taksitlendirerek :)
  • Dosya Masrafı, Ekspertiz ücreti, İpotek Fek ücreti için Tüketici mahkemesine başvurmak için bankanın internet sitesinden dekontların çıktılarını alsam mahkeme kabul edermi?
  • evet
  • Kredi ödemesi boyunca iki kez ara (balon) ödeme yaptım. Bu ödemelerin ikisinde de %2 oranında ceza ödemem gerektiği belirtildi ve bu ücretler tahsil edildi. An itibariyle kredimi bitirdim. Önce bankaya gidip ipotek fekki yazısını alacağım ki bunun için 250 TL ücret isteniyor (Halkbank). Sonrasında kredi kullandırım ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek fekki ücretlerini geri almak için tüketici hakem heyetine gideceğim.

1. Ara ödemelerdeki %2 ceza da geri alınabiliyor mu? (Bahsi geçen ara ödemelerde taksitler aşağı yukarı aynı kalmak şartıyla hep vadeyi kısalttım.)

2. Krediyi kullandığım şube ile ikamet ettiğim şube farklı ilçelerde. İkamet ettiğim yerdeki THH'ne mi gitmem gerekiyor?

3. Artık maaşımı aynı bankaya ait başka bir şubeden alıyorum. Krediyi kullandığım şubedeki hesabımı kapatmam ileride sorun mu? (Sürekli hesap işletim ücreti kesiyorlar.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheetahonline

Kredi ödemesi boyunca iki kez ara (balon) ödeme yaptım. Bu ödemelerin ikisinde de %2 oranında ceza ödemem gerektiği belirtildi ve bu ücretler tahsil edildi. An itibariyle kredimi bitirdim. Önce bankaya gidip ipotek fekki yazısını alacağım ki bunun için 250 TL ücret isteniyor (Halkbank). Sonrasında kredi kullandırım ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek fekki ücretlerini geri almak için tüketici hakem heyetine gideceğim.

1. Ara ödemelerdeki %2 ceza da geri alınabiliyor mu? (Bahsi geçen ara ödemelerde taksitler aşağı yukarı aynı kalmak şartıyla hep vadeyi kısalttım.)

2. Krediyi kullandığım şube ile ikamet ettiğim şube farklı ilçelerde. İkamet ettiğim yerdeki THH'ne mi gitmem gerekiyor?

3. Artık maaşımı aynı bankaya ait başka bir şubeden alıyorum. Krediyi kullandığım şubedeki hesabımı kapatmam ileride sorun mu? (Sürekli hesap işletim ücreti kesiyorlar.)

1- Ara ödeme yaptığınızda ne yazık ki % 2 ceza almakta hukuken haklı. Şayet ara ödeme yapmayıp vadeyi azaltmış olsaydınız kazanırdınız.
    2- Yasal olarak tüketicinin mernis ikametgahında açılır. Şube nerede olursa olsun.
    3- Kredi mevduat hesabı KMH açık kalması gerektiğini düşünüyorum. Hesap numarası gerekli derler ise yeni şube hesabınızı gösterin. Net ve kesin bir bilgiye ne yazık ki sahip değilim. Ancak maaşınızı aldığınız yere gidin ben diğer hesabımı kapatıcam kmh sorun olur mu bu hesaba bağlayabilir miyiz diye sorun. eski şubeye sorarsanız negatif davranacaklardır mevcut yeni şubenize sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother-II -- 25 Aralık 2013; 9:34:29 >

• Elinizde hiç belge yok ise temin etmek için PTT gidin taahhütlü olarak dilekçeyi postalayın elden teslim ederken sıkıntı yaratırlar ise

Bankanız müşterisiyim. Bankanızdan bireysel kredi/krediler kullandım.
    5411 sayılı Bankacılık Kanunu 76. maddesi’nde; “Bankalar, müşterilerinin, verilen hizmetlerden kaynaklanan her türlü sorularına cevap verecek bir sistem kurmakla ve bu hizmetle ilgili bilgiyi müşterilerine bildirmekle yükümlüdür. Bankalar, kredi sözleşmelerinin onaylı bir örneğini müşterilerine vermek zorundadır. Talepleri halinde müşteri ile yapılan diğer işlemlere ilişkin her türlü belgenin bir örneği de müşterilere verilir...” hükmü yer almaktadır.
    Bankanızdan kullandığım bireysel kredi/kredilerin, kredi açılışı sırasında alınan masraflar ve Bankanızca tahakkuku yapılarak, tahsil edilmiş bulunan faiz dışındaki bedellerin (sigorta ücretleri hariç) ayrıntılı ve gerekçeli olarak dökümü ve dekontlarının onaylı bir örneğinin

5411 sayılı Bankacılık Kanunu 76. maddesi ve 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu uyarınca masraf ücretini ödeyerek tarafıma gönderilmesini ya da elden verilmesi için
    Gereğini saygılarımla arz ederim.
    AD SOYAD
    T.C. Kimlik No:
    Telefon :
    Adres :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother-II -- 25 Aralık 2013; 9:46:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cheetahonline

Kredi ödemesi boyunca iki kez ara (balon) ödeme yaptım. Bu ödemelerin ikisinde de %2 oranında ceza ödemem gerektiği belirtildi ve bu ücretler tahsil edildi. An itibariyle kredimi bitirdim. Önce bankaya gidip ipotek fekki yazısını alacağım ki bunun için 250 TL ücret isteniyor (Halkbank). Sonrasında kredi kullandırım ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek fekki ücretlerini geri almak için tüketici hakem heyetine gideceğim.

SADECE YAPTIĞINIZ ARA ÖDEMELERİN %2 SİNİ ÖDEDİYSENİZ GERİ ALAMAZSINIZ ANCAK BANKALAR YAPILANDIRMALAR DA GENELDE TÜM KREDİ ÜZERİNDEN %2 ALMAKTADIR İŞ TE BU HUSUSU HAKSIZDIR. TÜM KREDİ ÜZERİNDEN %2 ALINDIYSA, ÖDEMENİZİN %2 SİNİ ÇIKARTARAK KALAN MEBLAĞI DAVA EDEBİLİRSİNİZ.

İPODEK FEKK ÜCRETİ BANKALAR LA BDDK ARASINDA YAPILAN GÖRÜŞMELERLE KALDIRILDI, ÖDEMEYİN ISRARLA İSTİYORLARSA BUNU DA HAKEM HEYETİNDEN İSTEYEBİLİRSİNİZ.

TOPLAM TALEBİNİZ 1191,52 tl ÜZERİNDEYSE TÜKETİCİ MAHKEMESİNDE DAVA AÇACAKSINIZ ALTINDA İSE HEKEM HEYETİNE BAŞVURACAKSINIZ.

DAVAYI İKAMETGAH MAHKEMENİZ YA DA BANKANIN BULUNDUĞU YER MAHKEMESİNDE AÇABİLİRSİNİZ

• quote:

Orijinalden alıntı: salih1783

Dosya Masrafı, Ekspertiz ücreti, İpotek Fek ücreti için Tüketici mahkemesine başvurmak için bankanın internet sitesinden dekontların çıktılarını alsam mahkeme kabul edermi?

BAŞVURU İÇİN KABUL EDİLİR ZATEN MAHKEMELER BANKALARA MÜZEKKERE YAZARAK BELGELERİN ONAYLI SURETLERİNİ İSTERLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

2009 da iş bankasından çektiğim konut kredisi için haziran da thh dilekçe verdim
    karar bu hafta çıktı bugün aldım 15 gün bekleme süresi varmış banka thh savunma yollamamış

şimdi 15 gün bekledikten sonra banka parayı yatırmazsa hesaba ne yapacağım bankayı arayıp tehditmi edecez icraya veririm diye

bunlar mahkemeyede gidebilir pislik olsun diye bundan sonra ne yapmak lazım karar elimde

HİÇ BEKLEMENİZE GEREK YOK İCRAYA KOYUN DİREK,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother-II

Elinizde hiç belge yok ise temin etmek için PTT gidin taahhütlü olarak dilekçeyi postalayın elden teslim ederken sıkıntı yaratırlar ise

Bankanız müşterisiyim. Bankanızdan bireysel kredi/krediler kullandım.
    5411 sayılı Bankacılık Kanunu 76. maddesi’nde; “Bankalar, müşterilerinin, verilen hizmetlerden kaynaklanan her türlü sorularına cevap verecek bir sistem kurmakla ve bu hizmetle ilgili bilgiyi müşterilerine bildirmekle yükümlüdür. Bankalar, kredi sözleşmelerinin onaylı bir örneğini müşterilerine vermek zorundadır. Talepleri halinde müşteri ile yapılan diğer işlemlere ilişkin her türlü belgenin bir örneği de müşterilere verilir...” hükmü yer almaktadır.
    Bankanızdan kullandığım bireysel kredi/kredilerin, kredi açılışı sırasında alınan masraflar ve Bankanızca tahakkuku yapılarak, tahsil edilmiş bulunan faiz dışındaki bedellerin (sigorta ücretleri hariç) ayrıntılı ve gerekçeli olarak dökümü ve dekontlarının onaylı bir örneğinin

5411 sayılı Bankacılık Kanunu 76. maddesi ve 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu uyarınca masraf ücretini ödeyerek tarafıma gönderilmesini ya da elden verilmesi için
    Gereğini saygılarımla arz ederim.
    AD SOYAD
    T.C. Kimlik No:
    Telefon :
    Adres :

ben şimdi ankaradayım ıstanbul esenler akbankta 2005-2006-2007 ve 2008 de bireysel kredi kullandım dosya masraflarını bılmıyorum.dılekce mı posta ıle gondersem cevap yazarlar mı acaba

• av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    yasin bey teşekkürler
    2011 yılında Denizbank tan 35.000-tl tutarında 120 ay vadeli konut kredisi kullandım benden aşağıda belirtmiş olduğum tutarları kestiler. Konut kredimi 2013 ağustosta kapattım.
    avukat tutmadan mahkemeye başvurmak istiyorum neler yapmam gerekir?

1500-tl dosya masrafı
    450-tl ekspertiz ücreti
    315-tl ipotek fek ücreti
    160-tl hesao işletim ücreti (aylık periyotlarda)
  • quote:

Orijinalden alıntı: salih1783

yasin bey teşekkürler
    2011 yılında Denizbank tan 35.000-tl tutarında 120 ay vadeli konut kredisi kullandım benden aşağıda belirtmiş olduğum tutarları kestiler. Konut kredimi 2013 ağustosta kapattım.
    avukat tutmadan mahkemeye başvurmak istiyorum neler yapmam gerekir?

1500-tl dosya masrafı
    450-tl ekspertiz ücreti
    315-tl ipotek fek ücreti
    160-tl hesao işletim ücreti (aylık periyotlarda)

TALEPLERİNİZİ İÇEREN DİLEKÇE VE DELİLLERİNİZLE(MAKBUZLAR SÖZLEŞME VS) TÜKETİCİ MAHKEMESİNE BAŞVURACAKSINIZ, HARÇLARINI YATIRIP DAVA AÇICAKSINIZ DAHA SİZE DURUŞMA GÜNÜ GELECEK, BÜTÜN DURUŞMALARA KATILMANIZ GEREKMEKTE AKSİ HALDE DAVANIZ DÜŞER, DAVA SONUCUNDA HAKİM KARAR VERİR KARARI DA İCRAYA KTAKİBİ BAŞLATIP PARANIZI TAHSİL EDEBİLİRSİNİZ,

ANCAK YİNDE DE AVUKAT VASITASIYLA YAPMANIZI TAVSİYE EDEİM, BU DAVALAR GARANTİ GİBİ GÖRÜLDÜĞÜNDEN DAVA SONUNDA ALINACAK ÜCRETTEN %12 GİBİ ÜCRET ALIP BÜTÜN AŞAMALARI TAKİP EDECEK MESTEKTAŞLARIMIZ VARDIR.

• Kredi masrafından kastınız dosya masrafı mı.Finansbanktan 2 kere tüketici kredisi çektim.Faiz dışında 500 liraya yakın dosya masrafı,sigorta masrafı vb. şeyler kesmişlerdi.Toplamda 1000 lira 2 kredi için.Bu paralar artık geri alınabiliyor mu yoksa çok mu uğraştırıyorlar..
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.