Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
71
Favori
146.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de konut kredisi için kredi bilgilendirme formuna ulaşabildim, ayrıca sözleşme imzalanmış mıydı hatırlamiyorum. Formda masraf tutar ve detayları yer almiyor, kredi ile ılgili detaylar mevcut sadece. Ne yapmaliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar vakıf bank konut kredi dosya masrafının iadesi için tüketici hakem heyetine nisan ayında başvuru yaptım . karar ağustos ayında lehimde sonuçlandı. ancak vakıf bank dosyanızı inceliyoruz gerekçesi ile 2 aydır paramı ödemiyor.

sonuç olarak ben bıktım. tüketici mahkemesine gitmeyi gözüm almıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetoguz

arkadaşlar vakıf bank konut kredi dosya masrafının iadesi için tüketici hakem heyetine nisan ayında başvuru yaptım . karar ağustos ayında lehimde sonuçlandı. ancak vakıf bank dosyanızı inceliyoruz gerekçesi ile 2 aydır paramı ödemiyor.

fiyat ne kadar?
  • Yok bu iş öyle tek tek başvuru ile olmaz. İstedikleri kadar da oyalarlar. Al işte arkadaşımız 2 aydır parasını alamıyor.

Kanun, yönetmelik, genelge olmadan çok uğraşırız gibime geliyor :(
  • arkadaşım senin sonuç ne oldu paylaşırsan sevinirim.
    benimde 3 sene önce 46000 tl para çekmiştim iş bankasından.2000 tl masraf almışlardı onuda alabiliyormuyum o na göre dava açmakmı lazım ne yapacaz
    ayrıca
    Şimdi elime bir miktar para geçti ara ödeme olarak yatırayım diyorum benden yatırdığım oranın %2 erken kapama ücreti istiyorlar bunuda alabiliyormuz.
    yapılandırma yapayım diyorum on dada hem kapama ücreti hemde masraf adı altında1250 tl istiyorllar
    ne yapmam lazım
  • vakıf bank 500 tl için yaptığım mücadeleyi bitirdiğim anda bu sabah kapıda bir tebligat aldım.

buna göre banka hakem heyeti kararı için mahkemeye başvurmuş. mahkemede benden haklı delilleri sunmam için 2 hafta süre vermiş.

walla bıktım arkadaş. yaw bu hükümet bunları görmüyor mu? bir kanun çıkarsalarda hepimiz kurtulsak.

bu arada cevap dilekçesine neler yazılabileceği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

teşekkür ederim.
  • quote:

vakıf bank 500 tl için yaptığım mücadeleyi bitirdiğim anda bu sabah kapıda bir tebligat aldım.

buna göre banka hakem heyeti kararı için mahkemeye başvurmuş. mahkemede benden haklı delilleri sunmam için 2 hafta süre vermiş.

walla bıktım arkadaş. yaw bu hükümet bunları görmüyor mu? bir kanun çıkarsalarda hepimiz kurtulsak.

bu arada cevap dilekçesine neler yazılabileceği konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

teşekkür ederim.

hocam takipteyim ben de vakıftan almıştım dilekçeyi vereceğim bu hafta önce bankaya sonra hakem heyetine.
  • evet vakıfbank odemeyı reddetmıs ve 2hafta once mahkemeye basvurmus bugun gıttık elımızde hakemheyetının kararı ve savunmayla bırlıkte ordakıler zaten hemen bunlar yeterlı mahkeme gununu sıze bıldırecez deyıp gonderdıler sımdı sıra mahkemede bukadar ugrasıyoruz barı kazansak mahkemeye gıtmeden vakıfbank tehdıt etmıstı hakem heetı kararını gosterdıgımızde odeme yapmıcaz mahkemeye gıdıce vazgecmezsenız sıcılınız bozulur vsvs
  • quote:

Orijinalden alıntı: asson

evet vakıfbank odemeyı reddetmıs ve 2hafta once mahkemeye basvurmus bugun gıttık elımızde hakemheyetının kararı ve savunmayla bırlıkte ordakıler zaten hemen bunlar yeterlı mahkeme gununu sıze bıldırecez deyıp gonderdıler sımdı sıra mahkemede bukadar ugrasıyoruz barı kazansak mahkemeye gıtmeden vakıfbank tehdıt etmıstı hakem heetı kararını gosterdıgımızde odeme yapmıcaz mahkemeye gıdıce vazgecmezsenız sıcılınız bozulur vsvs

Hiç bir şey yapamazlar. Öyle sicili bozarız felan, tehdit bunlar.
  • forumdan hiç ödemesini geri alabilen oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

forumdan hiç ödemesini geri alabilen oldu mu?

aynen bu konuda bilgi paylaşırsanız iyi olur bizde başvurmak için beklemedeyiz.Adamlar heryıl milyonlarca dolar kar açıklıyor bu paralar senden benden alınan paralarla oluyor kimse parasını bırakmasın.
  • quote:

evet vakıfbank odemeyı reddetmıs ve 2hafta once mahkemeye basvurmus bugun gıttık elımızde hakemheyetının kararı ve savunmayla bırlıkte ordakıler zaten hemen bunlar yeterlı mahkeme gununu sıze bıldırecez deyıp gonderdıler sımdı sıra mahkemede bukadar ugrasıyoruz barı kazansak mahkemeye gıtmeden vakıfbank tehdıt etmıstı hakem heetı kararını gosterdıgımızde odeme yapmıcaz mahkemeye gıdıce vazgecmezsenız sıcılınız bozulur vsvs

. Vakıfbank avukatları da yavuz hırsız modundalar desenize. .

Her insan hakkını aramak için mahkemeye başvurabilir, haklı bulunur, haksız bulunur orası ayrı ama haksız bulunursa sicili falan bozulmaz. Ayrıca böyle büyük şirketlerin ticari hayatlarında mutlaka kaybettikleri davalar vardır. Şimdi her şirkete sicili bozuk mu diyeceğiz.

• selamlar, 2011 aralık ayında kuveyt türk den 1.1 oranla 55 bin tl çektim,, aylık 1270 tl den 60 ay ödemem var.. kuveyt türk de faiz yapılandırması yapmıyorlarmış başka bir bankada yaptırmayı düşünüyorum, yada şu an yaptırmam için uygun bir zaman mı nasıl bir yol izleyemeliyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedfellow

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

forumdan hiç ödemesini geri alabilen oldu mu?

aynen bu konuda bilgi paylaşırsanız iyi olur bizde başvurmak için beklemedeyiz.Adamlar heryıl milyonlarca dolar kar açıklıyor bu paralar senden benden alınan paralarla oluyor kimse parasını bırakmasın.

Bir kaç örnek var ama hala emsal bir karar olarak görülmediği ve olay yaygınlaşmadığı için, ki aksi kararlar da var, herkes bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

quote:

Hiç bir şey yapamazlar. Öyle sicili bozarız felan, tehdit bunlar.

O beni tehdit etsin onu o Bankamatiğin bozuk Para girişine Sokarım . Arkadaş Acayip sinirleniyorum bankalar donumuza kadar soyuyorlar hakkını aramaya çalışıyorsun bir de tehdit ediyorlar..Orta kesimin geliri beli insanların yaşantıları belli .Çoğu insan için 250 tl çok para .Bunda alınıcak gocunucak bişi yok . Ya deli oluyorum arkadaşlar ben bu bankalara öyle böyle değil . 20 Defa mail attım 30 defa şikayet var yazdım iadeli taahhütlü gönderiler neler neler .Hala bana yokuş yapıyorlar . Kuzenin bir tandık bir avukat var bir de onlar görüşücem . Bankalar soyuyor devlet bakıyor.

• http://www.youtube.com/watch?v=0jG_JXa-sCY

Bunu izlemeni tavsiye ederim... Sinirlenme
  • Arkadaşlar bende 4 bankayı Tüketici hakem heyetine verdim 3-4 gün önce. Ya batacaz, ya da yaklaşık toplam 3000TL tutan masraflarımı iade alacağım.
    Bakalım ne olacak.

Bu arada bir kaç ay önce aşağıdaki grubu açmıştım, orada gerekli belgeler, dilekçeler var. Gelişmeleri isteyen oradan da takip edebilir.(Bu reklam vs. saçmalığı değildir)

BANKA DOSYA MASRAFI,KREDİ KARTI AİDATI İADE GRUBU

BANKA DOSYA MASRAFI,KREDİ KARTI AİDATI İADE SAYFASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 17 Şubat 2013; 1:29:45 >

• quote:

arkadaşlar vakıf bank konut kredi dosya masrafının iadesi için tüketici hakem heyetine nisan ayında başvuru yaptım . karar ağustos ayında lehimde sonuçlandı. ancak vakıf bank dosyanızı inceliyoruz gerekçesi ile 2 aydır paramı ödemiyor.

Dostum bildiğim kadarı ile 2 hafta içinde banka tüketici Mahkemelerine başvurmazsa sen İcra müdürlüğüne gidip icra kanalıyla paranı alabiliyorsun.

Çok şanslısın çünkü 2 haftalık başvuru süresini geçirmişler. Tüketici Hakem Heyeti kesinlikle onları bağlar.
  • Konuyla alakalı ayrıntılı bilgiyi eğer şehir merkezinde oturuyorsanız Valilikte, eğer merkezden uzaksanız Kaymakamlıkta bulunan tüketici hakları hakem heyetine başvurarak alabilirsiniz. Ayrıca konuyla ilgili sizi yönlendireceklerdir. Küçük bir ayrıntı sadece ikametkahınızın bulunduğu bölgedeki hakem heyetinize başvurabiliyorsunuz. En kısa zamanda sorununuzun çözülmesi dileğiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

http://www.youtube.com/watch?v=0jG_JXa-sCY

Bunu izlemeni tavsiye ederim... Sinirlenme

eyw arkadaşım saolasın
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.