Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.311
Cevap
71
Favori
146.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İcra sonrası alacaklı olduğumuz para net kesintisiz elimize geçmekte mi yoksa dosya vs masrafı adında bir takım kesinti olmakta mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

Hakem heyeti Kararı çıkalı 2 hafta oldu ses seda yok. Beklemeye devam galiba. Bu kararın bankaya gidip gitmediğini nasıl öğreniriz.

Hakem heyeti sonucu bildiren yazıyı bankaya da gönderiyor. Bankanın itiraz için 15 gün süresi var. Eğer itiraz ederse bu süreçte sizede bilgilendirme yazısı gelir. Benim 5 ay oldu param verilmedi. Hemde bunu yapan tv lerde parayı hemen ödüyoruz diyen Ziraat bankası. Gecikmeden forumda konulara yardımcı olan avukat arkadaşımızla irtibatat geçip icra işlemlerinizi başlatınız derim.

Saygılar,selamlar.
  • onat kullanıcısına yanıt
    5 ay geçti icra işlemi başlatmadınız mı?
  • h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    hakem heyetini arayın iadeli taahütlü olarak baknaya gönderiliyor. kimin ne zaman teslim aldığını öğrenebilirsiniz.
    hatırladığım kadarı ile kesintisiz olarak alıyorsunuz. icra ücretini de bankadan tahsil edilmesini istiyorsunuz diye hatırlıyorum. bulunduğunuz bölgedeki icra müdürlüğü daha doğru bilgiyi verecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zyveli

bende konut kredisi çekerken el yazımla birşeyler yazıp imzaladım.bu şekilde olanları mahkemeler reddediyor sanırım.o yüzden başvurmaya korkuyorum daha fazla masraf çıkar diye.bir gelişme varmı bu konuda.

Bunun ne gibi bir dezavantajı olabilir ki. Siz Hakem Heyetine başvurup talep ediyorsunuz. Onlarda banka ile yazışıp durumu öğreniyor. Sonrasında kararını veriyor olumlu veya olumsuz.

Hakem Heyeti bankaya parayı ödemesini söyledi ama banka mahkemeye gitti. Peki bunun sorumluluğu neden bize ait olsun?

Tüm bunları birşey bildiğim için yazmıyorum sadece mantık yürütüyorum. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fieryboys

Bıgün icra sonrası paramı aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: onat

quote:

İcra için para harcadınız mi. O ne kadar sürüyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onat

quote:

İcra için para harcadınız mi. O ne kadar sürüyor.

İşlemlerimi avukatım yürüttü.alacaklı olduğum tutar faizi ile tahsil edildi. Yine ilaveten Dosya parası vs karşı taraftan alındı.işlem 20 günde tamamlandı sayılır.

• eğer tüketici hakem heyetinden kararınız eliinize ulaştıysa aynı anda iadeli taahütlü bankaya gider 10 gün bekleyin tüketici hakem heyetini arayın. postanın bankaya ulaşıp ulaşmadığı bilgisini sorun. ulaşma tarihinden itibaren 15 gün içerisinde bankanın itiraz hakkı bulunuyor. genelde itiraz etmiyorlar. sonra bankaya gidin sizdeki belgenin bir kopyasını bırakın teslim aldıklarına dair imza alın. sonra icra işlemi başlatın paranız 10 ile 20 gün içerisinde tüm harcamalarınız icra tutarınız masraflarınızla size hesabınıza gelsin.

ben geçen eylül ekim ayında kadıköy'e başvurmuştum halen cevabı bekliyorum. ellerinde fazla dosya varmışmış. bakalım inşallah haber gelecek.
    hayırlı olsun. darısı benim ve diğer bekleyenlerin başına
  • Arkadaşlar,

toplam da 92.000 TL lik tüketici kredi ile alakalı ödediğim dosya masraflarını hatırlamıyorum. ( toplam da 5 kredi / 3 banka) bu durum da tüketici heyetine mi ? yoksa tüketici mahkemesine mi başvurmam gerekiyor?
    Diğer bir konu aktif olarak devam eden bir araç kredisine de dosya parasını almak için başvurabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_fx

Arkadaşlar,

toplam da 92.000 TL lik tüketici kredi ile alakalı ödediğim dosya masraflarını hatırlamıyorum. ( toplam da 5 kredi / 3 banka) bu durum da tüketici heyetine mi ? yoksa tüketici mahkemesine mi başvurmam gerekiyor?
    Diğer bir konu aktif olarak devam eden bir araç kredisine de dosya parasını almak için başvurabilir miyim?

kullandığınız kredilerden alınan masraflar yüksek ise mahkemeye başvurmanız gerekebilir.Taşıt kredisi kapanmadan da başvuru yapabilirsiniz.
    ekteki yazı limitler konusunda faydalı olacaktır.

http://www.kucukpara.com/hesap-isletim-ucretleri/tuketici-hakem-heyeti-nden-parami-ne-zaman-alabilirim/

• sertac dede S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ,
  • Arkadaşlar, bazı avukatlar yeni bir sistem başlattı. Sizin alacağınız parayı faizini vs peşin olarak size veriyorlar. Kendileri geri kalan işlemleri hallediyor. Bu sayede müşterileri artıyor.

Az para verir mi kazık atar mı demeyin böyle çalışan avukatları bulun. Sonuçta karar örneği elinize geçecek. Avukatın size eksik para verip vermediğini anlarsınız.

Hiç bir avukatın da 300-500 tl için adını kirletecegini sanmıyorum.

• garanti bankasından şöyle bir sms geldi.

Bankamız hakkında Tüketici hakem heyeti şikayetiniz doğrultusunda verilen karar gereği, hesabınıza iade işlemi için şubemizi ziyaret etmenizi rica ederiz.

2 ay oncede arayıp ödeme yapmayacagız dava acacagız demişlerdi.
    ben daha kararı almadım.gitmedim heyeti.demek çıkmış.hiç bir işlemde yapmadım icra gibi.
    aldatmacamıdır nedır bu?
    bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpcore

garanti bankasından şöyle bir sms geldi.

Bankamız hakkında Tüketici hakem heyeti şikayetiniz doğrultusunda verilen karar gereği, hesabınıza iade işlemi için şubemizi ziyaret etmenizi rica ederiz.

2 ay oncede arayıp ödeme yapmayacagız dava acacagız demişlerdi.
    ben daha kararı almadım.gitmedim heyeti.demek çıkmış.hiç bir işlemde yapmadım icra gibi.
    aldatmacamıdır nedır bu?
    bilen var mı?

Koskoca kurumsal bankalar bile blöf yapıyor demek ki önce. Müşteri vazgeçsin diye :)

Benim başvurumda 3 ay oldu ses seda yok.

• benim de ziraatten kredi masrafi dosyasi vardi,thh den karar benim lehime cikti 15 gun bekleyip icraya verdim.

garantiden de kredi karti aidati vardi,onu hic beklemeden icraya verdim.ayrica garanti tum hesap ve kartlarimi kullanima kapatmis.

simdi halen thh de olan hsbc bankasi dosya masrafi var onu da hemen icraya verecegim.

en kolayi bu sekilde oluyor sanirim

bu arada icra ile masraf ve en onemlisi faizleri alabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertay_a -- 4 Temmuz 2015; 19:59:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertay_a

benim de ziraatten kredi masrafi dosyasi vardi,thh den karar benim lehime cikti 15 gun bekleyip icraya verdim.

garantiden de kredi karti aidati vardi,onu hic beklemeden icraya verdim.ayrica garanti tum hesap ve kartlarimi kullanima kapatmis.

simdi halen thh de olan hsbc bankasi dosya masrafi var onu da hemen icraya verecegim.

Ziraat den olanı alabildiniz mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sertay_a

benim de ziraatten kredi masrafi dosyasi vardi,thh den karar benim lehime cikti 15 gun bekleyip icraya verdim.

Ziraat den olanı alabildiniz mi?

1 hafta once icraya verdim. sanirim 20 gunde para hesaba geciyormus.

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.