Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.311
Cevap
71
Favori
146.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ziraat bankasından 2009 yılında konut kredisi kullanmıştım, daha önce gittiğimde bankaya bu masrafları gösterir belge için nüsha başına 20 tl talep etmişlerdi vazgeçtim almaktan, acaba ben müşteri hizmetlerini arasam bana e posta ile hesap dökümünü yollarlar mı?
  • selamlar arkadaşlar,
    şunu öğrenmek istiyorum,thh den karar lehime cıktı tebligatı aldım,sonrada muhatabı aradım ödemeyi ret etti...bu şekilde ödeme yapmıyoruz yasal yola baş vurmam gerektiği söylendi.
    şimdi icra dairesine başvuracam tamam bu noktada arzuhalcilere başvurmadan yapmam gereken başvuru nasıl olacak dilekce örneği nasıl olacak v.s. masrafı nedir..bunun prosödürü nedir?cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
  • arkadaşlar.

zamanında 2007 de tekstilbanktan ve 2010'da herhalde vakıfbanktan kredi çekmiştim. şimdi bu bankalara email atsam üst kurullarına online dekont detayını email ile bana gönderseler ben bunlarla kaymakamlığa gitsem olur mu? ilk yapacağım iş bu dogru mu?
  • arkadaşlar kredi kullanıdığına dair elektronik ortamda dekont gönderseler kabul oluyor mu yoksa islak imzalı mı olmak zorunda illa bu belgelerin???
  • Merhaba arkadaşlar
    benim garanti, ing ve ykb den kredi (ev kredisi de dahil) lerim var ve birkaç da kredi kartı aidatını alamamıştım onu araştırmaya başladım. Çoğu kişi bu detayları bilir ama ben yinede paylaşmak istedim.

1-İlk olarak dekontları almak gerekiyor
    2-Alınan dekontlarla kaymakamlığa gidiliyor, orda bir form dolduruyorsunuz.
    3-Sonrasında da herşeyi akışına bırakıyorsunuz. 6-7 ay sonra size olumlu yada olumsuz cevap geliyor.

Bağlamak gerekirsen ben bu olayın ilk evresindeyim.

İng artık dekontları elden teslim etmiyor. MHizmetlerinden talep edebiliyormuşuz. Ayrıca ilk dekont için 60,00 TL + dekontlar içinde 5,00 TL ekstra ücret ödüyormuşuz.

Finansbank dekontları almak için ise MHizmetlerinden kayıt oluşturmak gerekiyormuş. Sonra şubeden gidip alabiliyormuşuz.Masrafı ne kadar tutar onu daha bilmiyorum :(

Garanti derseniz; şubeden sadece çekmiş olduğunuz kredilerin dekontunu alabiliyorsunuz ayrıca 50,00 TL Dosya masrafı ödüyor muşuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bistroman

arkadaşlar kredi kullanıdığına dair elektronik ortamda dekont gönderseler kabul oluyor mu yoksa islak imzalı mı olmak zorunda illa bu belgelerin???

BELGELER BİLGİSAYAR ÇIKTISI DA OLUR ANCAK BANKA VE KOMİSYON RAKAMLARI VE AÇIKLAMALARI NET OLMAK KOŞULU İLE, ÖRNEĞİN HSBC BANKALINAN MASRAF KARŞILI DEKONTLARINDA AÇIKLAMA YOK NUMARALARDAN OLUŞAN KOD VAR HAKEM HEYETİ ÇÖZEMEYEBİLİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightvision

merhabalar herkese

ziraat bankasından 2009 yılında konut kredisi kullanmıştım, daha önce gittiğimde bankaya bu masrafları gösterir belge için nüsha başına 20 tl talep etmişlerdi vazgeçtim almaktan, acaba ben müşteri hizmetlerini arasam bana e posta ile hesap dökümünü yollarlar mı?

20 TL VERİP DEKONTLARINIZ ALIN, BAŞVURURKEN DEKONT ÜCRETLERİNİN İADESİNİ DE İSTEYEBİLİRSİNİZ
  • tensip zaptı hazırlandı. Ne demek? Ipotek ve eksper parasına banka geri dava açmıştı bana. Hazirana tarih vermişler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar bugün karar elime ulaştı ve hüsran .. ( Hakem heyeti kararıdır)
    01/05/2008 tarihinde akit edilen sözleşme ve belgerin incelenmesi sonucunda kredi başvuru formunda masrafların açıkça yazılı olduğu , bunuda tüketici tarafından kabül edilerek imzalandığı 6502 sayılı tüketici korunması hakkında kanun hüküm gereğince kanuna uygun bulunmuş ve

Şikayetin Reddine , kararın Tüketici mah. itirazı kabil olmak üzere oy birliği ile karar verilmiş..

Olay da zaten yasal olmayan MASRAFLARIN alınması değil mi ; nasıl oluyor da bu şekilde bir karar çıkabiliyor.. 2008 de alınmış kredide..

Sizce Mahkemeye gideyim mi ? emsal yada bu durumda olan bir arkadaşımız ?

• ÖNEMLİ:

Tüketici Hakem Heyeti, şikayetçi olduğum TEB'in aleyhine kararı almıştı ve bu kararı avukatım TEB'e icra yolu ile
    iletti, tahsil ederiz derken avukatımın beklediği oldu ve TEB de bana itiraz davası açmış, bekle babam bekle şimdi
  • Selamlar, benimde Garanti Bankasından kullandığım 6 adet Tüketici Kredisi için(bazıları 5-6 yıllık) 1000 TL civarında Dosya masrafı

kesintisi var, dün Garanti Bankasından 50 TL karşılığında imzalı dekontları aldım , öğrenmek istediğim bu kesintilerin faizlerini

alabiliyor muyuz, THH başvurumuzda ne dememiz gerekiyor (yasal faiz, avans faiz,..) belirtmemiz gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayBaba

Selamlar, benimde Garanti Bankasından kullandığım 6 adet Tüketici Kredisi için(bazıları 5-6 yıllık) 1000 TL civarında Dosya masrafı

kesintisi var, dün Garanti Bankasından 50 TL karşılığında imzalı dekontları aldım , öğrenmek istediğim bu kesintilerin faizlerini

alabiliyor muyuz, THH başvurumuzda ne dememiz gerekiyor (yasal faiz, avans faiz,..) belirtmemiz gerekiyor mu?

Bende garanti den dekontlari almak için 50 tl ödedim. Arkadaşım isbank sinan geri 1500 civarında para aldı. Ama aynı zamanda geri ödeme kararı çıkan garanti 2. Haftaya girmesine rağmen ödemesine.
    Buarada Dün bir arkadaşım hakem heyetine gitmeme gerek olmadığını söyledi. Nedeni ziraat açıklama yapmış bütün dosya masraflarını geri oadeyecegine dair. Bdk dan da açıklama yapılmış artık hakem heyeti yerine bankalardan alabileceğiniz. nedense ben bu habere daha rastlamadım.
    ing den de dekont almak için araştırdım hizmetlerinden arayip talep ediyorsunuz onada 50 tl ödedim ama 1 hafta geçti halen dekont vs yok ortalikta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gssn

quote:

Selamlar, benimde Garanti Bankasından kullandığım 6 adet Tüketici Kredisi için(bazıları 5-6 yıllık) 1000 TL civarında Dosya masrafı

Bende garanti den dekontlari almak için 50 tl ödedim. Arkadaşım isbank sinan geri 1500 civarında para aldı. Ama aynı zamanda geri ödeme kararı çıkan garanti 2. Haftaya girmesine rağmen ödemesine.
    Buarada Dün bir arkadaşım hakem heyetine gitmeme gerek olmadığını söyledi. Nedeni ziraat açıklama yapmış bütün dosya masraflarını geri oadeyecegine dair. Bdk dan da açıklama yapılmış artık hakem heyeti yerine bankalardan alabileceğiniz. nedense ben bu habere daha rastlamadım.
    ing den de dekont almak için araştırdım hizmetlerinden arayip talep ediyorsunuz onada 50 tl ödedim ama 1 hafta geçti halen dekont vs yok ortalikta

Kamu Bankalarını bilmemde özel bankaların kendiliğinden ödeyeceğini hiç sanmıyorum,

zaten dekontları alırken sordum, sadece thh kararına göre geri ödeme yapabildiklerini söylediler,

aslında normal bir ülkede eğer mahkemeler karar verdiyse , müşteri talebine bakılmaksızın haksız olarak

alınan bu dosya masraflarının otomatik olarak hesaplara aktarılması gerek, bizimkiler bankacılık değil tefeclik

yaptıkları için uğraş dur, bir de bu dosya masraflarının geçmiş faizleri alınabiliyormu ?

• Arkadaşlar ben ing ile mahkemeleyim şu an. 60 TL ödeyip almıştım kredi için gereken evragi, tabii mahkemeye açtığım davada bu 60 TL yi de ekledik İlla krediyi çektiğiniz şubeden almak zorunda değilsiniz, girin herhangi bir ing ye zaten adamlar sistemden çekip veriyorlar o dökümü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Arkadaşlar ben ing ile mahkemeleyim şu an. 60 TL ödeyip almıştım kredi için gereken evragi, tabii mahkemeye açtığım davada bu 60 TL yi de ekledik İlla krediyi çektiğiniz şubeden almak zorunda değilsiniz, girin herhangi bir ing ye zaten adamlar sistemden çekip veriyorlar o dökümü.

Evet eskiden öyle işlem yapıyorlardı artık müşteri hizmetlerinden kayıt oluşturup ödeme yapıyorsunuz ondan sonra size evraklarınızı kurye yolu ile yönlendirilmesi yapılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Kamu Bankalarını bilmemde özel bankaların kendiliğinden ödeyeceğini hiç sanmıyorum,

zaten dekontları alırken sordum, sadece thh kararına göre geri ödeme yapabildiklerini söylediler,

aslında normal bir ülkede eğer mahkemeler karar verdiyse , müşteri talebine bakılmaksızın haksız olarak

alınan bu dosya masraflarının otomatik olarak hesaplara aktarılması gerek, bizimkiler bankacılık değil tefeclik

yaptıkları için uğraş dur, bir de bu dosya masraflarının geçmiş faizleri alınabiliyormu ?

Alan arkadaşım ekstra faiz vs. almadı sadece kuru dosya masrafını geri alabildi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Arkadaşlar ben ing ile mahkemeleyim şu an. 60 TL ödeyip almıştım kredi için gereken evragi, tabii mahkemeye açtığım davada bu 60 TL yi de ekledik İlla krediyi çektiğiniz şubeden almak zorunda değilsiniz, girin herhangi bir ing ye zaten adamlar sistemden çekip veriyorlar o dökümü.

Evet eskiden öyle işlem yapıyorlardı artık müşteri hizmetlerinden kayıt oluşturup ödeme yapıyorsunuz ondan sonra size evraklarınızı kurye yolu ile yönlendirilmesi yapılıyor.

Oha diyorum ya adamlar sırf kaale almamak için mevzuat yapmışlar bu iş için. Bu adamlarla
    uğraşacaksın arkadaş, en güzeli avukat tutacaksınız vekalet çıkarıp ihtarname, icra vs. her şeyi
    o halledecek, yoksa lehinize karar çıksa bile tahsilatı için uğraşıyorsunuz. En güzeli avukat bence,
    bankalar ancak icradan, avukattan anlıyorlar.

• Arkadaşlar gördüğünüz üzere forumda yazdığım pek fazla mesajım yok. Bu konuda başımdan geçenleri yazmak için bile şifre hatırlat seçeneğini kullanarak girebildim. Özetle 2014 yılında bu masrafları almak için araştırma yaparken bu forumda ki yazıları okudum ve Yasin beyle iletişime geçtim. Yaklaşık 6000 liradan fazla kredi harcamalarımı geri aldım ocak ayı itibarı ile. Burada bunu yazmamın sebebi bir çok arkadaşımın ben kendim takip ederim diyerek bu işe girişmeleri sonucunda masraflarını alamamaları. Mesleğim doktorluk...nasıl bir hasta kendi kendine teşhis koyup tedavisine başladığında bazen iyileşebiliyorsa bu hukuk meseleleri de öyle. Bazıları kendi takip ederek bu masrafları alabilir ama hukuk bilgisine güvenebileceğiniz bir avukat ile şansınız çok daha yüksektir. Masraf vs de almayan hukukçu arkadaşlara başvurmak bence daha iyi ve güvenli bir yol. Herkesin son kuruşuna kadar bu haksız paraları geri alması dileklerimle.

• slm
    ben 2014 temmuz ayında THH ne verdim belgeleri tam olarak hala ses yok geçenlerde bir sordum üç bankadan alacağım var birisi ağustosta biri ekimde girişi yapılmış ya arkadaşlar aynı anda verilen dosyalarda bile bu kadar giriş farkımı olur üçüncüsünü sormadım sinirimden dışarı çıktım sağdan soldan duyuyoruz 2-3 ay dolmadan alanlar var aynı şehirde normal vatandaşsan bir yıldan bahsediyorlar erken alanlar için yorumu size bırakıyorum en büyük ayıp ise bizlere bu işkenceyi yaşatanındır bir kanunla çözülecek iş aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXERA

Dostlar bugün karar elime ulaştı ve hüsran .. ( Hakem heyeti kararıdır)
    01/05/2008 tarihinde akit edilen sözleşme ve belgerin incelenmesi sonucunda kredi başvuru formunda masrafların açıkça yazılı olduğu , bunuda tüketici tarafından kabül edilerek imzalandığı 6502 sayılı tüketici korunması hakkında kanun hüküm gereğince kanuna uygun bulunmuş ve

Şikayetin Reddine , kararın Tüketici mah. itirazı kabil olmak üzere oy birliği ile karar verilmiş..

Olay da zaten yasal olmayan MASRAFLARIN alınması değil mi ; nasıl oluyor da bu şekilde bir karar çıkabiliyor.. 2008 de alınmış kredide..

Sizce Mahkemeye gideyim mi ? emsal yada bu durumda olan bir arkadaşımız ?

HAKEM HEYETİ KARARI HATALI GÖRÜNÜYOR, SOMUT VE BELGELİ MASRAFLAR İSTENEBİLİR SÖZLEŞMEDE YER ALMASI DOSYA MASRAFINI MEŞRULAŞTIRMAZ, İSTEDİĞİNİZ SİGORTA, FATURALI EKSPERTİZ GİBİ KALEMLER DEĞİLSE , DÜZ DOSYA MASRAFI İSE İTİRAZ DAVASI AÇABİLİRSİNİZ

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.