Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.311
Cevap
71
Favori
146.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende yaklasik 4 ay once garantiden cektigim krediler icin hakem heyetine gitmistim
    O zaman toplamda 780 gibi bi alacagim oldugu söylenmişti yanlis hatirlamiyorsam
    Dun bankadan aradilar ve 364 lira karsiliginda dilekcemi geri cekmemi istediler
    Dedim 500 e baglayalim olmaz dedi
    Bende sonra arayin diyip kapattim
    Ne yapayim beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu iş enteresan bir sektör oluşturmuş. Bir de bazı insanların "başarı hikayeleri" şehir efsanesi gibi dedikodu ile dolaşır olmuş ve bir çok ARACI FİRMA kılığındaki DOLANDIRICILAR da bulunmakta.

Aman dikkatli olun derim.

Aracılar ile İŞ YAPMAYIN.

Bu işin adam gibi düzenlenmesi için RESMİ bir yöntem lazım. Bunu da bankalar istemiyor. :)
  • Arkadaşlar geçtiğimiz yıl Nisan ayında Akbank'tan konut kredisi kullandım 127 Milyar TL, bu krediyi kullanırken baştan savma fotokopi çekilmiş yarı okunur yarı silik bir A5 kağıdına daha sonrası için birşey talep etmeyeceğimi içeren bir kağıdı imzaladım.

Bu imzaladığım kağıt mahkeme sürecinde karşıma olumsuz olarak çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: connaught

Bende yaklasik 4 ay once garantiden cektigim krediler icin hakem heyetine gitmistim
    Ne yapayim beyler

garanti bankası hakem heyetine başvuranları yarı oranında ödeme teklifi ile aramaya başladı,
    sakın vazgeçmeyin zaten tam olarak alacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: connaught

Bende yaklasik 4 ay once garantiden cektigim krediler icin hakem heyetine gitmistim
    Ne yapayim beyler

garanti bankası hakem heyetine başvuranları yarı oranında ödeme teklifi ile aramaya başladı,
    sakın vazgeçmeyin zaten tam olarak alacaksınız

Tavsiye için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba, 1 ay ve 2 ay önce eksper ve ipotek ücretlerini geri almam konusunda hakem heyetinden lehime karar çıktı. Ama banka beni mahkemeye verdi. Dün hakem heyetine gittim. Kapıya ipotek ve eksper ücret iadesi vermiyoruz yazmış hakem başkanı, imzalamış. Içeridekilere sordum. Bana, bu masrafları mahkeme bozuyor. Millet bize gelip kızıyor sonra. Bizce hemen gidip bankayla anlaşma yoluna gidin, tarzında akıl verdiler. Şimdi ne yapsam. Bin lira alıyım derken ceptekinden oluyorum sanki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Babamın dosya masraflarını almak için Ankara Çankaya Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine 21.05.2014'te başvurmuştuk, fakat hala bir sonuç yok. 1 aydır askerdeydim bugün geldim baktım hala bir sonuç
  • TÜRK.rew kullanıcısına yanıt
    1 yıl sonra çıkar dostum rahat rahat askerliğini yap dönünce alırsın
  • av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    Sn. Av. Yasin Toprak burada vermiş olduğunuz cevap ile bilgilendirme amacı yanında ayrıca cevap sonuna büro adresinizi ve dthukuk adındaki firma bilginizi yazarak meslek kuralı olan reklam yasağı kuralını çinemiyor musunuz? Amacınız sadece bilinçlendirme ise niçin baro levhasında kayıtlı adresinizi bu foruma yazdığınız mesajların sonuna ekliyorsunuz? Bu forumda yazmış olduğunuz mesajların içeriğinde reklam amacı taşıyanlar olduğu kanaatinde olduğumu bildirir size T.B.B. Reklam Yasağı Yönetmeliği'ni bir kez daha okumanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK.rew

Merhaba arkadaşlar. Babamın dosya masraflarını almak için Ankara Çankaya Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine 21.05.2014'te başvurmuştuk, fakat hala bir sonuç yok. 1 aydır askerdeydim bugün geldim baktım hala bir sonuç

Peki e-devlet'te başvurunuzu görebiliyor musunuz?
  • Dr. Hannibal Lecter kullanıcısına yanıt
    Online Tüketici Şikayet Sorgulama'dan baktığımda "Aradığınız kriterlerde kayıt bulunamadı." uyarısı vermekte. Yarın telefonla arayıp durumu öğrenmeye çalışacağız.
  • ING Bank a gittim. Çektiğim kredi için döküm istedim. Müşteri hizmetlerini aramam gerektiğini söylediler. Bankadan veremiyorlarmış. Diğer bankalar anında döküm veriyor diyorum. "bizde işleyiş bu şekilde" diyorlar.

Müşteri hizmetlerini aradım bunun için hesabımdan 5,5 TL çekeceklerini, kredi dökümünü 15 gün içerisinde adresime posta ile göndereceklerini söylüyorlar.

İşi yokuşa sürüyorlar. Israr ettim uğraşacağım.
  • Finasbankdan almaya calisan yada alabilen varmi. Benim ilk hesap acilisinda aldigim hesap defteri var. Orda ilk hareketlerde masraf gibi birseyler geciyor. Bu nunla basvuruda bulunabilirmiyim.
  • haziran 27 de basvuru yaptım ama hala daha geri odnus olmadı.arıyorum ama telefona bakanda yok.akıbetini nasıl ogrenecegiz bunun?bilen varmıdır?dosya numarası falan da vermediler.nereden takibini yapıcaz?
  • THH'i lehime karar verdi.bundan sonraki süreç ne olacak? kararda genel müdürlük yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Finasbankdan almaya calisan yada alabilen varmi. Benim ilk hesap acilisinda aldigim hesap defteri var. Orda ilk hareketlerde masraf gibi birseyler geciyor. Bu nunla basvuruda bulunabilirmiyim.

Finans banktan da geri alabilirisiniz, hesap hareketlerinde açıkça yazıyorsa dilekçenize ekleyerek başvurabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Arkadaşlar bu iş enteresan bir sektör oluşturmuş. Bir de bazı insanların "başarı hikayeleri" şehir efsanesi gibi dedikodu ile dolaşır olmuş ve bir çok ARACI FİRMA kılığındaki DOLANDIRICILAR da bulunmakta.

Aman dikkatli olun derim.

Aracılar ile İŞ YAPMAYIN.

Bu işin adam gibi düzenlenmesi için RESMİ bir yöntem lazım. Bunu da bankalar istemiyor. :)

kesinlikle firmalara inanmayın, 70-150 tl karşılığı maktu dilekçe gönderiyorlar sadece internetten de bulabilirsiniz
    başvurunuzu kendiniz ya da avukat aracılığı ile yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_tunc

THH'i lehime karar verdi.bundan sonraki süreç ne olacak? kararda genel müdürlük yazıyor.

KARARDA GENEL MÜDÜRLÜK YAZSA DA ŞUBENİZLE GÖRÜŞÜN ÖDEME YANLISI DAVRANMAZLARSA İCRA YOLU İLE TEBLİĞDEN İTİBAREN 7 GÜN İÇERİSİNDE TAHSİL EDEBİLİRSİNİZ
  • Yasin Bey 2010 yılında Halkbank tan 80000 tl konut kredisi çektim.dünde mail yolu ile bana kesintileri gösteren dekont yollandı.Hayat sigortası 319 tl, kullandırım masrafı 1950 tl yazıyor, şimdi ben bu 1950 tl yi isteyeceğim değil mi?Ayrıca bu ücreti thh den mi yoksa mahkeme yolu ile mi isteyeceğim en çok kafamı karıştıran konu bu.THH için 2014 yılı parasal sınır 1.272,19 TL diye yazıyor.Ama 2000 tl altı için THH ne gidilmesi söyleniyor forumda bunun hangisi doğru yöntem, cevabınızı büyük bir merakla bekliyorum. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ciacomo

Yasin Bey 2010 yılında Halkbank tan 80000 tl konut kredisi çektim.dünde mail yolu ile bana kesintileri gösteren dekont yollandı.Hayat sigortası 319 tl, kullandırım masrafı 1950 tl yazıyor, şimdi ben bu 1950 tl yi isteyeceğim değil mi?Ayrıca bu ücreti thh den mi yoksa mahkeme yolu ile mi isteyeceğim en çok kafamı karıştıran konu bu.THH için 2014 yılı parasal sınır 1.272,19 TL diye yazıyor.Ama 2000 tl altı için THH ne gidilmesi söyleniyor forumda bunun hangisi doğru yöntem, cevabınızı büyük bir merakla bekliyorum. Teşekkürler...

kullandırım masrafını isteyeceksiniz, 2000 TL ALTI OLDUĞUNDAN HAKEM HEYETİNE MÜRACAAT ETMENİZ GEREKİYOR
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.