Şimdi Ara

Kredi Masrafı Geri Ödemesi (46. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
71
Favori
146.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Masraf dekontlarini direk olarak bankaya giderek mi istediniz yoksa internet ortamindami istediniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Masraf dekontlarini direk olarak bankaya giderek mi istediniz yoksa internet ortamindami istediniz.
    İnternet üzerinden email ile aldım.
  • Sevgili Arkadaşlar,

Netteki her açıklama ve dilekçe örnekleri aldığımız kredinin ŞUBE ve miktarının bilinmesi üzerine hazırlanmış.

Ben kullandığım kredilerin birkaç tanesi için hangi şubeden ve kaç lira kullandığımı net hatırlayamıyorum. Bu hatırlamadığım kredileri kullandığımı düşündüğüm şubeye nasıl bir başvuruda bulunmam gerekir , ki kullandığım kredi tarih ve miktarını bana bildirsinler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARCadaS A kullanıcısına yanıt
    Kredi kayıt bürosu (Kkb) android uygulamasında ilk sorgulama ücretsizdi.Şimdi devam ediyormu bilmiyorum.

Bu uygulamayı kurunca kullandığın bütün hesapları,krediyi vs. görebiliyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Kredi kayıt bürosu (Kkb) android uygulamasında ilk sorgulama ücretsizdi.Şimdi devam ediyormu bilmiyorum.

Bu uygulamayı kurunca kullandığın bütün hesapları,krediyi vs. görebiliyorsun.

Bilgi için teşekkürler. Evet böyle bir imkan varmış ancak 5 yıl geriye dönük olarak sunuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARCadaS -- 14 Ekim 2014; 21:38:40 >
  • ben bir türlü vakit ayıramadım. artık geç mi kaldık. Halen işlem yapılıyor mu ?
  • Kredi bilgileri derken, sadece kimlik no'muzu vererek kullandığımız kredilerle ilgili tüm bilgileri öğrenebiliyor muyuz? Ben 4-5 bankadan kredi kullandım, hesap bilgilerimi vs hatırlamıyorum.

İnternette her bilgi için 7,5 tl alındığı yazıyor. Paralı da olsa değişmez, bilgiyi ogreneyim yeter. Anti parantez, bizim millet de bir tuhaf. Bankaya gitsen bu bilgi için 20-70 tl vereceksin, hiç uğraşmadan ayağına bilgi geliyor , " soygun" demişler.

• benn07 B kullanıcısına yanıt
    Banka adı.
    Kredi türü
    Açılış-kapanış tarihi
    Kredi tutarı/limiti

Bilgileri var.kredi masrafına ait bir bilgi verilmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: geronimoayh

ben bir türlü vakit ayıramadım. artık geç mi kaldık. Halen işlem yapılıyor mu ?

GEÇ KALMADINIZ HALEN BAŞVURABİLİRSİNİZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: geronimoayh

ben bir türlü vakit ayıramadım. artık geç mi kaldık. Halen işlem yapılıyor mu ?

GEÇ KALMADINIZ HALEN BAŞVURABİLİRSİNİZ

Çok tesekkur ederim evraklarimi hemen toplarliyayim

• konut kredisi dosya masrafı için hakem heyeti başvurum karar aşamasında, bu davalarla ilgilenen bir avukat ipotekli evlerde dosya masrafının ödenmediğini söyledi bununla ilgili daha önce birşey duymamıştım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?
  • suleymaneren kullanıcısına yanıt
    Öyle bişey yok.Konut kredisinde zaten banka ipotek koyar.Benimde ipotekli ama kredi masrafını iade aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Öyle bişey yok.Konut kredisinde zaten banka ipotek koyar.Benimde ipotekli ama kredi masrafını iade aldım

başka bir avukatta böyle birşey olmadığını söyledi buraya yazdıktan sonra tesekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: suleymaneren

konut kredisi dosya masrafı için hakem heyeti başvurum karar aşamasında, bu davalarla ilgilenen bir avukat ipotekli evlerde dosya masrafının ödenmediğini söyledi bununla ilgili daha önce birşey duymamıştım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

konut kredilerinin tümü ipoteklidir zaten,
    dosya masrafı, ipotek tesis ücreti, faizlerin düşmesi sebebi ile yapılandırmada alınan %2 komisyon ya da tekrar masraf ve ipotek fek ücretlerini geri alabilirsiniz
  • Arkadaşlar kafam iyice karıştı bana bir yardımcı olsanız iyi olacak.

Şimdi biri benim biri eşimin adına 2 tane kredi masrafı var bunu geri almak istiyoruz.

birisi 1750 tl biri de 650 tl ne yapmamız lazım.. araştırdım kafam iyice karıştı yeni tüketici kanunu diyor bazı yerler ne sağlıyor bize. Ne yapacağız.. Yeni birşeyler değişmiş anladığım kadarıyla ama ne değiştiğine ulaşamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: suleymaneren

konut kredisi dosya masrafı için hakem heyeti başvurum karar aşamasında, bu davalarla ilgilenen bir avukat ipotekli evlerde dosya masrafının ödenmediğini söyledi bununla ilgili daha önce birşey duymamıştım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

konut kredilerinin tümü ipoteklidir zaten,
    dosya masrafı, ipotek tesis ücreti, faizlerin düşmesi sebebi ile yapılandırmada alınan %2 komisyon ya da tekrar masraf ve ipotek fek ücretlerini geri alabilirsiniz

çok teşekkür ederim
  • TNTB, android için KKB indirdim. Ancak sadece risk raporu, çek raporu falan görünüyor. Kullandığım kredi bilgilerine nasıl bakabilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: benn07

TNTB, android için KKB indirdim. Ancak sadece risk raporu, çek raporu falan görünüyor. Kullandığım kredi bilgilerine nasıl bakabilirim ?

Arkadaşlar, biraz inceleme yapınca çözdüm. Mesajı silmek yerine , cevabı yazayım. Merak eden arkadaşlara da yardımım olsun.

Öncelikle, kredi kartından 7,5 tl yüklemek gerekiyor. Yükledikten sonra risk raporu istiyorsunuz. KKB hesabına tüm kullandığınız krediler, kredi kartları ve kredili mevduat hesabı hakkındaki bilgiler geliyor. Bu rapor yazılı olarak ev veya iş adresinize de postalanıyor.

Gelelim zurnanın zırt dediği yere, benim gibi kullandığınız krediler hakkında hiçbir şey hatırlamıyorsanız, kredi aldığınız günü- kredi miktarını görebiliyorsunuz. Ama kredi hesap no - müşteri no gibi bir şey yok. Referans no diye bir şey var, o kredi no olabilir bilmiyorum.

Yine de " bankanizdan şu tarihte şu miktarda kredi kullandım, kesintilerin iadesini istiyorum" diye bir dilekçe yazabilirsiniz. Veya - oluyorsa - bu bilgilerle bir avukata vekalet verip kurtulabilirsiniz.

• Thh'ye mayıs-haziran gibi başvuru yapmıştım.Thh yi arayıp bilgi aldığımda "daha nisanın dilekçelerini yazıyoruz" dediler.
    Dilekçeyi vereli 5-6 ay oldu.Daha herhangi bir işlem yapılmamış...

• Arkadaşlar kararimi aldim ödeme yapsinlar diye bankaya gidiyorum bize sizin karar gelmedi diyorlar oysa Ağustos ayında karar cikmisti hala ödeme yok. Simdi ne yapabilirim kararin bir örneği elimde.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.