Şimdi Ara

Mozilla'dan Firefox kullanıcılarına ''Java'' uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mozilla'dan Firefox kullanıcılarına ''Java'' uyarısı

Java'nın güncel sürümüne ait güvenlik açığının ortaya çıkmasıyla birlikte Mozilla harekete geçerek Firefox kullanıcılarını uyardı.

Java üzerindeki bu açık nedeniyle Firefox kullanıcılarını Java eklentisini kapatmaları konusunda uyaran Mozilla, açığının Windows üzerinde çalışan Java'nın 1.7'yi kullanan tüm kullanıcıları etkileyebileceğini belirtti. Mozilla, Java'yı devredışı bırakmak gibi geçici bir çözüm önermiş olsa da, henüz Oracle tarafından bu açığı kapatmak için bir yama yayınlanmış değil. Konuyla ilgili olarak IDG tarafından yayınlanan habere göre, Java kullanıcıları tarafından nisan ayından bu yana birçok güvenlik problemi bildirilmiş, ancak bu konuda çözüm getirecek olan güncelleme Ekim ayına ertelenmiş.

Mozilla, şimdilik Java üzerindeki güvenlik açığı hakkında kendi çözümünü sunmuş olsa da Oracle'nın Java üzerindeki bu açığı ne zaman kapatacağı halen merak konusu.

• Programlar menüsünde iki tane Java var

Biri, Java(TM) 7 Update 5 - 99.3 mb 7.0.50 sürümü

Diğeri, JavaFX 2.1.1 - 20.8 mb 2.1.1 sürümü

Haberde sözü edilen bunların hangisi oluyor, açık barındırıp tehlike saçıyor?

• 1.7 ne ya ben bunları kapattım internetten alış veriş yapmasam umrumda olmaz
    Mozilla'dan Firefox kullanıcılarına ''Java'' uyarısı
  • Su anda tum browserlar icin 7.7 update i cıkmıs durumda

• internetten alışveriş filan yapıyoz sakata gelmeyek konuyu gördüğüm iyi oldu güncelliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.