Şimdi Ara

IFA 2012 : Dell'den Windows 8'li XPS 10 ve XPS Duo 12

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• IFA 2012 : Dell'den Windows 8'li XPS 10 ve XPS Duo 12

Windows 8'li tabletlerini bir süre önce internette gördüğümüz Dell, iki farklı ürününü IFA 2012 fuarında tanıttı.

Ürünlerden ilki XPS 10 adlı Windows RT tablet. 10 inçlik dokunmatik ekrana sahip ve 20 saat gibi yüksek bir kullanım süresi sunuyor. İşlemci tarafında ise ARM tercih edilmiş. Detaylar hakkında bilgi verilmezken ayrılabilir klavye docku ile fuarda tanıtılan hibrid modellerin arasına katılıyor.

XPS Duo 12 ise 12.5 inçlik dokunmatik Full HD bir ekrana sahip. Model daha önce gördüğümüz dönebilir ekrana sahip Duo modelinin Windows 8'li versiyonu sayılabilir. Modelin gövdesi alüminyumdan imal edilmiş ve ekran çevresi karbon fiber çerçeveye sahip. Bir Ultrabook/tablet hibridi olan model ekranın dönerek klavye üzerine kapanmasıyla tablet haline geliyor.

Muadilleri gibi işlemci tarafında Core i7'ye kadar giden seçenekler sunuluyor. Ekran Gorilla Glass teknolojisi ile sağlamlaştırılmış. 

Fazla detay verilmeyen bu iki modeli Windows 8 işletim sisteminin çıkışı ile birlikte raflarda görme şansına sahip olacağız.

IFA 2012 : Dell'den Windows 8'li XPS 10 ve XPS Duo 12

• rekabete bak

şu anda gördüğüm en iyi win8 tablet pcler sony'nin ürettiği vaio duo 11 ve samsung'un ativ serileri...

bir bakarsın surface piyasada yok olmuş.. olur mu olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

rekabete bak şu anda gördüğüm en iyi win8 tablet pcler sonynin ürettiği vaio duo 11 ve samsungun ativ serileri... bir bakarsın surface piyasada yok olmuş.. olur mu olur

Surface 250-300 dolardan girerse piyasada kalır. ama cidden çok sağlam rekabet var ve google ın kan kaybetmesini istiyorum. böylece ellelerini bu kadar yavaş tutmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

rekabete bak şu anda gördüğüm en iyi win8 tablet pcler sonynin ürettiği vaio duo 11 ve samsungun ativ serileri... bir bakarsın surface piyasada yok olmuş.. olur mu olur

Surface 250-300 dolardan girerse piyasada kalır. ama cidden çok sağlam rekabet var ve google ın kan kaybetmesini istiyorum. böylece ellelerini bu kadar yavaş tutmazlar.

dostum dediğin rakam çok ama çok zor bir ihtimal....

teknolojide yeni bir dönem geliyor artık...

bunun yaratıcısı bu ürünleri ucuza vermez ha verirse tabikide kendisi ve tüketici kazanıcaktır...

• 20 saat kullanım süresi epey iyiymiş.

• Bence hepiniz yaniliyorsunuz, daha once de vardı dokunmatik ekrana sahip ekranı donen veya yerinden çıkarılabilir Windows PC ler. Bu ürünlerin piyasaya getirdiği hiç bir yenilik yok sadece ultrabook tablet birleşimi cihazlar ve yeni Windows için uygun bir platform. Bence pro modeller çok yüksek fiyatla satışa sunulacaktir ve tablet müşterilerine hitab etmeyecektir. Ve yine yüksek fiyata düşük performans sundukları için ise notebook müşterilerine de hitab etmeyecektir. Taşınabilirliğin birinci planda olduğu durumlarda tercih edilecektir. RT versiyonlar ise henüz geniş içerikli bir market olmadıgı için bence Android'in gerisinden gelecektir. Pro modeller uzun vadede piyasada iyi bir yer edinebilirler. Bence abartılacak bir yenilik yok burada, hepsi sıradan cihazlar. Windows ise yine osx in ayak izlerini takip ediyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bence hepiniz yaniliyorsunuz, daha once de vardı dokunmatik ekrana sahip ekranı donen veya yerinden çıkarılabilir Windows PC ler. Bu ürünlerin piyasaya getirdiği hiç bir yenilik yok sadece ultrabook tablet birleşimi cihazlar ve yeni Windows için uygun bir platform. Bence pro modeller çok yüksek fiyatla satışa sunulacaktir ve tablet müşterilerine hitab etmeyecektir. Ve yine yüksek fiyata düşük performans sundukları için ise notebook müşterilerine de hitab etmeyecektir. Taşınabilirliğin birinci planda olduğu durumlarda tercih edilecektir. RT versiyonlar ise henüz geniş içerikli bir market olmadıgı için bence Androidin gerisinden gelecektir. Pro modeller uzun vadede piyasada iyi bir yer edinebilirler. Bence abartılacak bir yenilik yok burada, hepsi sıradan cihazlar. Windows ise yine osx in ayak izlerini takip ediyor...

Daha önceki hiçbir Windows sürümü dokunmatiğe böylesine uyumlu değildi, rt tarafı ise şimdiden 100 000 uygulamayı aşmış durumda, bu tip ürünlerin piyasaya çıkışıyla da ivme kazanacaktır, şu ürünlere yenilik yok demek için ölümüne fanboy olmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

quote:

Orijinalden alıntı: DH MisafiriBence hepiniz yaniliyorsunuz, daha once de vardı dokunmatik ekrana sahip ekranı donen veya yerinden çıkarılabilir Windows PC ler. Bu ürünlerin piyasaya getirdiği hiç bir yenilik yok sadece ultrabook tablet birleşimi cihazlar ve yeni Windows için uygun bir platform. Bence pro modeller çok yüksek fiyatla satışa sunulacaktir ve tablet müşterilerine hitab etmeyecektir. Ve yine yüksek fiyata düşük performans sundukları için ise notebook müşterilerine de hitab etmeyecektir. Taşınabilirliğin birinci planda olduğu durumlarda tercih edilecektir. RT versiyonlar ise henüz geniş içerikli bir market olmadıgı için bence Androidin gerisinden gelecektir. Pro modeller uzun vadede piyasada iyi bir yer edinebilirler. Bence abartılacak bir yenilik yok burada, hepsi sıradan cihazlar. Windows ise yine osx in ayak izlerini takip ediyor...
    Daha önceki hiçbir Windows sürümü dokunmatiğe böylesine uyumlu değildi, rt tarafı ise şimdiden 100 000 uygulamayı aşmış durumda, bu tip ürünlerin piyasaya çıkışıyla da ivme kazanacaktır, şu ürünlere yenilik yok demek için ölümüne fanboy olmak lazım

Tabletler 2 senedir piyasada zaten, Microsoft bu pazarda çok geç kaldı, zaten Microsoft'un pazara girmesi beklenen bir şey fakat Microsoft'un getirdiği bir yenilik yok. Sadece piyasa hangi yone gidiyorsa o yonde takip ediyor. Varsa söyle. Zaten Pro modellerin uzun vadede iyi bir yer edinme potansiyelleri var. Fakat pazara yön verecek bir yenilik yok ortada. Microsoft'un su an mobil pazarda yeri neyse RT'nin tablet Pazarı'nda yeri de o olacaktır. Ha Apple in Samsun a karsı kazandığı davadan sonra belki MS biraz daha hareketlenir. Yani tabletler zaten piyasada, ultrabooklar lar da uzun süredir piyasada, ortada sadece yeni bir Windows var ve tek farkı dokunmatik ekranlara uygun bir arayüze sahip olması.

• Bu tasarımlar bu fonsiyonellik...

Her biri birbirinden farklı ama birbirinden daha fonsiyonel cihazlar olmuş.Tek kelimyle harika gelişmeler oluyor.Hep vurguladığım fonsiyonellik kelimesinin en sonunda teknolojiye yansıtılması gerçekten heyecan verici.Üstelik bunu neredeyse tüm üreticilerin benimsemesi de gerçekten güzel...Ve anlaşılıyorki aralarındaki rekabet çoktan başlamış da haberimiz yok :)

• iNTEL'li Surface şuana kadar en beğendiğim tablet.

• Microsoft hertürlü kazançlı, Surface satılsa da satılmasa da..

• Açıkcası gayet güçlü bir tablet, batarya gücü, işlemci gücü, gerek bir Notebook görevi üstlenebilecek potansiyele sahip... Tasarım gayet şık, iyi tasarlanmış. Dell'in Windows 8 harekatına atılması bence ona zarardan çok yarar sağlar.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: swat882 rekabete bak şu anda gördüğüm en iyi win8 tablet pcler sonynin ürettiği vaio duo 11 ve samsungun ativ serileri... bir bakarsın surface piyasada yok olmuş.. olur mu olur
    dostum dediğin rakam çok ama çok zor bir ihtimal.... teknolojide yeni bir dönem geliyor artık... bunun yaratıcısı bu ürünleri ucuza vermez ha verirse tabikide kendisi ve tüketici kazanıcaktır...

şu haberleri az daha dikkatli takip etseniz?

• bilmediğimden soruyorum, şimdi bu tabletler tanıtılıyor (windows'lu tabletler), ben windowslu tabletlerden aldım diyelim, işyerimede bunun klavyesinden, dock'undan aldım, evimede aynı şekilde (klavye, + dock) aldım. Ben bu tablete windows programlarını kurup normal bilgisayar gibi kullanabilecekmiyim.

Normal bilgisayar kullanımından kastım şöyle, şe geldim tableti doc'una yerleştirdim, harici, klavye, mouse ile hatta tableti büyük ekranımada bağlayarak aynı bir bilgisayar gibi windows programlarımıda kurarak kullanabilecek miyim, bu aletler mesela 1080p film oynatacak güçte mi, mesela basit windows oyunlarını mesela eski fps'leri diyelim kurup kullanacak kadar güçlüler mi, oynatır mı?

Sorumu anlatabildim mi bilmiyorum ama bu tür konıulara yönelik örneğin teknoseyirde bir video yapabilir misiniz, gelecek teknolojiler, nedir, hayatımızı nasıl etkileyecek gibi.

Bir süredir 7 " tablet kullanıyorum android'li ve bu tablet windows'lu olsaydı bu dediğim şeyleri yapabilseydim, mükemmel olurdu (ki halihazırda tablet oyunları ekrana bağlayıp, harici klavye mouse ile kullanmak, game pad ile futbol oynamak, yarış oynamak falan süper, birde bu windows olsaydı nbenim için mükemmel bir şey olurdu.

Selamlar.

• Artık tabletlerin hepsine bir klavye gelmeye başladı ki bence bu dokunmatik ekran mantığına tamamen aykırı olmuyor yakışmıyor.

• quote:

quote:

şu pc oyunlarının büyük bir kısmını tablette oynayabilsek ne harika olur.

Crysis 3
    Skyrim
    MW3
    BF3

• laptop alma işini biraz ertelemek mi lazım acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.