Şimdi Ara

IFA 2012: HTC Desire X resmi olarak tanıtıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
4.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IFA 2012: HTC Desire X resmi olarak tanıtıldı

Berlin'de düzenlenen IFA 2012 etkinliğinin katılımcıları arasında yer alan Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, yeni modeli Desire X'i resmen tanıttı.

HTC'nin klasik tasarım çizgilerini taşıyan Desire X, 118.5 mm uzunluğunda, 62.3 mm genişliğinde, 9.3 mm kalınlığında ve batarya dahil 118 gram ağırlığında tasarlanmış. HTC, Desire X'te, 1 GHz frekansında çalışan çift çekirdekli Qualcomm MSM8225 Snapdragon S4 Play platformundan yana tercih yapmış. 45 nm üretim teknolojisiyle geliştirilen, ARM Cortex-A5 temelli bu platformun, Adreno 203 grafik birimini bünyesinde barındırdığını belirtelim.

Android 4.0 ''Ice Cream Sandwich'' mobil işletim sistemi ile Sense 4.0a kullanıcı arayüzünü kullanan Desire X, 4.0-inç boyutunda - 480 x 800 piksel çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif Super LCD ekran ve 4 GB dahili flash bellek ile donatılmış. Kapasite, microSD kartlar aracılığıyla arttırılabilmekte.

Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS ve Bluetooth üçlüsüne ev sahipliği yapan akıllı telefonun kamerası 5 megapiksel çözünürlüğünde (BSI). Kameraya, HTC'nin ImageChip teknolojisi, 480p video kaydı, otomatik odaklama ve LED flaş özellikleri eşlik ediyor. Kameranın objektifi 28 mm, diyafram açıklığı ise f/2.0

Son olarak Beats Audio entegrasyonu sayesinde üst seviye ses kalitesi vaat eden akıllı telefonun bataryası 1650 mAh değerinde. GSM şebekesi göz önünde bulundurulduğunda batarya 750 saate varan bekleme süresi ve 1200 dakikaya varan konuşma süresi iddiası taşıyor. Akıllı telefonun eylül ayından itibaren Asya ve Avrupa pazarlarına giriş yapması bekleniyor.

IFA 2012: HTC Desire X resmi olarak tanıtıldı

• Adreno 203 derken ? Yanlış olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: jackchilina

Adreno 203 derken ? Yanlış olmasın

Cidden, HTC One V bile Adreno 205le adam gibi çalışmıyor bir de Adreno 203 mü!? Al çöpe at o kadar!

• Yanlış değil.
    MSM8225: 1 - 1.2 GHz Dual ARM Cortex A5 İşlemci, Adreno 203 GPU ya sahip
  • alt segment olduğu için grafik kartı normal ama bana göre gereksiz bir ürün.

• Bu telefonun ne amaçla çıktığını anlamıyorum, özelliklere bakarsak çöp bir telefon ve muhtemelen fiyatı da gereğinden pahalı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avrasya Kurdu -- 30 Ağustos 2012; 23:40:07 >
  • Güzelim Desire serisine hakarettir bu,başka birşey değil.

• Mesut Çevik'e ithaf ediyorum:

HTC otomasyona bağlamış çat çat telefon çıkarıyor.

• htc otomatiğe bağlamış telefon çıkarıyor bu nasıl laf git sen samsunga bakkk kaç tel çıkarıyorrr

• quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC

Yanlış değil. MSM8225: 1 - 1.2 GHz Dual ARM Cortex A5 İşlemci, Adreno 203 GPU ya sahip

Adreno 203 giriş seviyesi telefonlara konulan bir GPU.

Çift çekirdek CPU'nun yanında insanın "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" diyesi geliyor insanın.

Çok saçma bir kombinasyon olmuş. Benim Neo V'de bile Adreno 205 var.

• htc desire v satısa sunulan ulkeler var pıyasadakı en ıyı cıft hatlı androıd telefon aynı tasarım nokta fark yok donanım dısında

• Full hd çözünürlüğe sahip,tablet-telefon melezi cihazına ne oldu,küllerinden yeniden doğacaktın ne oldu??? Fiyat düzenlemesine gidecektin ne oldu??? Biz adamlardan full hd, cortex a15 cihazlar beklerken, cortex a5 adreno 203 geldi :)

• Andreno 203 n be hele 480 p video kayd etme ozelligini utnmadan soylemislr bari 720 p yapsaydiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAN7843

htc otomatiğe bağlamış telefon çıkarıyor bu nasıl laf git sen samsunga bakkk kaç tel çıkarıyorrr

Butun samsung modelleri catir catir satiyor ama. İyi olsun, f/p krali olsun da isterlerse 1000 tane model cikarsinlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olmadı htc...

• quote:

Orijinalden alıntı: esqhia

Full hd çözünürlüğe sahip,tablet-telefon melezi cihazına ne oldu,küllerinden yeniden doğacaktın ne oldu??? Fiyat düzenlemesine gidecektin ne oldu??? Biz adamlardan full hd, cortex a15 cihazlar beklerken, cortex a5 adreno 203 geldi :)

bilal akagündüz gibi rüyasında görüp görüp haber yapan bi editör olunca...

• Hayırlı olsun Htc
  • Daha evvel htc'nin bu ifa etkinliğinde "endavour" ismiyle tanıtacağı yeni bir amiral gemisi modeli olacağını okumuştum. ondan henüz bir haber çıkmadı.

pahalı one serisinin yarattığı hayal kırıklığı mı sebep oldu acaba kalite bir telefon çıkarılmama sebebi olarak?

• laf olsun diye telefon çıkarmaya başladılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: |SEÇKiN|

Daha evvel htcnin bu ifa etkinliğinde endavour ismiyle tanıtacağı yeni bir amiral gemisi modeli olacağını okumuştum. ondan henüz bir haber çıkmadı. pahalı one serisinin yarattığı hayal kırıklığı mı sebep oldu acaba kalite bir telefon çıkarılmama sebebi olarak?

O "Endavour" adlı model HTC One X oluyor. Karıştırdınız galiba.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.