Şimdi Ara

Kahvaltıda neler yenir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir de sizlere danışayım dedim hep aynı şeyler şöyle yaptıklarımı yazayım başka nelerle karnımızı doyurabiliriz?
    menemen patates kızartması sucuk salam sosis zeytin peynir becel reçel simit poğaça dışında aklıma bişey gelmiyor Buyrun sizde kahvaltıda yediklerinizi yazında bilgilenelim

• tarhana corbasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frederick Charles Krueger

sanki söylesek pişirip yapacan...annen önüne ne koyarsa onu yersin. annen önüne ne koyar ? Allah ne verdiyse onu.

tamam
    konu dışı bu kadar değildi eskiden adam akıllı cevap yok
  • Tarhana çorbası gercekten iyi oluyor. Özellikle soğuk ve erken kalktığın günlerde. (6-7 gibi)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahanda yumurta yumurtanın üstüne tuz, kara biber, kırmızı biber, kimyon
  • yumurtalı patates. (DİKKAT KARBONHIDRAT PATLAMASI.)

krep olabilir. omlet olabilir, içine kattığın malzemeye göre şekillenen bir yemek güzeldir. tost olabilir. annnemgil arada gözleme yapar o çok güzel gider bak. bir de geçen bayramda milföylü börekler yapmışlardı o çok iyiydi.

benden bu kadar.
  • PUF POĞAÇA
     Kahvaltıda neler yenir?

2 su bardağı ılık süt
    1su bardağı sıvı yağ
    1pkt yaşmaya
    mayayı kabartmak için yarım su bardağı ılık su
    1,5 yemek kaşığı şeker
    1 tatlı kaşığı tuz,isterseniz biraz mahlep
    1 yumurtanın beyazı (sarısı üzerine sürülecek)
    4 -5su bardağı un

İÇİ İÇİN : beyaz peynir ve maydonoz

YAPILIŞI:
    Mayayı ve şekeri ılık suyun içerisine koyup ağzını kapatın ve kabarıncaya kadar bekletin.Maya kabarınca un hariç diğer malzemelerle birlikte iyice karıştırın ve ununu yavaş yavaş ekleyin.Un için ölçü yazdım ama siz yinede yumuşak kıvamı tutturmak için un miktarını azaltıp çoğaltabilirsiniz.Hamurunuzun ağzını kapatıp bir saat bekletin. Elinizi yağa batırıp aralarına peynir ve maydonoz koyarak yuvarlak şekil verip tepside yarım saat kadar bekletin üzerine yumurtanın sarısını sürün ve 200 derecede ısıtılmış fırında pişirin. üzerine susam veya çörek otu serpebilirsiniz.

D.N: Kim yapacak sabah sabah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paranormal Adam -- 30 Ağustos 2012; 11:46:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Akin_Tr

Arkadaşlar merhaba
    bir de sizlere danışayım dedim hep aynı şeyler şöyle yaptıklarımı yazayım başka nelerle karnımızı doyurabiliriz?
    menemen patates kızartması sucuk salam sosis zeytin peynir becel reçel simit poğaça dışında aklıma bişey gelmiyor Buyrun sizde kahvaltıda yediklerinizi yazında bilgilenelim

Aşçılık yapıyorum . Bizim bruncda aklıma gelen çıkan malzemeleri yazıyım .
    Sosis tava , menemen , haşlanmış yumurta , peynirli börek , patates kızartması , mercimek çorbası . Sıcaklar bunlar .
    Sasiki , pembe sultan , yogurtlu mantar , yogurtlu semizotu salatası , haydari , acılı ezme , çikolata , bal , gül reçeli , vişne reçeli , böğürtlen reçeli , tahin , pekmez , patates salatası , turşu , rus salatası , italyan salatası , yoğurt , krem peynir , karper peynir , çizik zeytin , dolma zeytin , siyah zeytin , beybi zeytin , domates , salatalık , havuç kızartması , karışık kızartma , patlıcan kızartması , kabak kızartması , biber kızartması , rende havuç , kırmızı lahana , ıceberg , kırmızı kıvırcık , kıvırcık , maydonoz , dereotu , roka , tere , nane .

Aklıma bu kadar geldi , bunlardan istediğini yapıp , yiyebilirsin .

• Vallahi her gün simit,patates kızartması,poğaçayla kahvaltı yapayım bıkmam hocam
  • Boyoz

Kahvaltıda neler yenir?
  • bende bu konuyu açsammı diye girmiştim ben bisküvi filan yiyeceğim
  • http://www.ogrencimutfagi.com/category/kahvaltilik-tarifler/

fazla zahmet istemiyor incele bi burayı

ekmekten kolay pizza iyidir
  • Gerçekten çok teşekkürler arkadaşlar sağolun listeye ekleyim
    poğaça yı falan yakında simitçi varsa alabilirsiniz aslında
  • kahvaltıda, bir bütün ekmek döner yenir yanında da kola içilir
  • Domates salatalık, zeytin, peynir, reçel, bal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JAMESx

kahvaltıda, bir bütün ekmek döner yenir yanında da kola içilir

sonra barsaklarla mideyi eline verirler
  • quote:

sanki söylesek pişirip yapacan...annen önüne ne koyarsa onu yersin. annen önüne ne koyar ? Allah ne verdiyse onu.

Emin bu forumdaki herkes senin gibi ana kuzusu değil. Yalnız yaşayanlar ve her şeyi annesine yaptırmayan insanlar var. Ayağını denk al .
  • tahin pekmek, bal, kaynamış yumurta
  • Şunu kahvaltıda önerebilirim, bir ara her sabah kahvaltıda kendime böyle yumurta yapardım sonralarda unuttum gitti;
    http://forum.donanimhaber.com/m_57616778/tm.htm

Bunun dışında normal kahvaltı ettikten sonra mutlaka kendimi tahin & pekmez ikilisine saklarım. En son çay ile süper oluyor.

Başka şeyler de var tabii şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Shinra Tensei

quote:

Emin bu forumdaki herkes senin gibi ana kuzusu değil. Yalnız yaşayanlar ve her şeyi annesine yaptırmayan insanlar var. Ayağını denk al .

ben 25 yaşında bekar tek yaşıyorum. sorun var mı ?

edit: bu arada ne kullanıyorsan bırak emin kim lan

Sen Emin değil miydin?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.