- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
TURKCELL T20 ROM YÜKLEME-DETAYLI
277 Cevap98018 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

768 Mesaj
29 Ağustos 2012; 23:36:48 

Öncelikle merhaba, forumda dolandığım kadarıyla detaylı bir rom yükleme rehberi bulamadım T20 için, bu konuyu hazırlayıp yeni arkadaşlara yardım etmek istedim, başka konu var ise bulamadığım için pardon..

Öncelikle telefona 2 Çeşit rom yükleyebiliyoruz.

1-) STOCK ROM
2

Stock Romu indirdiğimizde "dload" adında bir klasörle karşılaşacağız...
0

"Dload" adlı klasörü hafıza kartımıza kopyalıyoruz ve hafıza kartımızı telefonumuza takıyoruz.

Telefon kapandıktan sonra " ses açma + ses kapama + güç tuşu" na aynı anda bastığımızda karşımıza pembe bir bar gelicektir. Bar dolduğunda işlemimiz tamamlanmış olacaktır.

Huawei Rom 2.3.6 ---> " http://www.huaweidevice...ic-Software-Upgrade.zip "
Turkcell 2.3.5 ---> " http://www.turkcell.com.../T20ROMNFC_22.11.11.zip " (Beğenmedim orjinal roma dönmek istiyorum diyenler için)

2-) CUSTOM ROM

Cyonogenmod ,CepTsonic , Fundowsky vb. romlar custom romlardır, bu romları yüklemek hem biraz daha uğraştırıcı, hemde telefonu garantiden çıkaran yüklemelerdir, tabi bilgili kişilerin düzenlemeleri size daha uygun ve stabil geliyorsa bu romları yükleyebilirsiniz...

Romlardan görüntüler

CYONOGEN MOD (Soldaki) CepTSonic(Sağdaki)
0
0

Bu romları yüklemek için öncelikle CLOCKWORKMOD telefonumuzda yüklü olmalıdır, bunu içinde şu adımları takip edin.

1-) http://tinyurl.com/T20CWM , buradan t20 için clockworkmod u indirin.
2-)Telefondan, Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme > Usb Hata Ayıklaması nı aktifleşitiryoruz.
3-)Telefondan, Ayarlar -> Uygulamalar -> Hızlı Önyükleme yi devredışı bırakıp telefonu kapatıyoruz.
4-) Rar daki dosyaları masaüstüne çıkarıyoruz.
5-)Telefon kapalı iken, "Ses kısma + güç" tuşlarına aynı anda yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutuyoruz ve cihazı fastboot konumuna almış oluyoruz.
6-)Telefon fastboot konumunda iken cihazı usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz, ve masaüstüne çıkardığımız .bat uzantılı dosyayı açıyoruz, yükleme hemen gerçekleşecek ve cihaz reset atıcaktır ve karşınıza "clockworkmod" gelecektir.
0
(Resimdeki versiyona aldırmayın linkini verdiğim Clockworkmod 5.0 dır)

ClockworkMod yüklemesi gerçekleştikten sonra, internetten T20 cihazımıza uygun olan ve beğendiğimiz veya denemek istediğimiz romu indiriyoruz.
" http://www.mediafire.com/?kqz7yf6dd81zd5f "---> Cyonogenmod 7.2 v4.1
" http://hotfile.com/dl/1...nic-v3.zip.html?lang=tr " ----> CepTSonic
" http://www.2shared.com/...50_40_by_Fundowsky.html ---> Fundowsky
" http://www.mediafire.com/?2i67q1v7t79cpwe ---> Miui
İndirdiğimiz romu Zip li halde hafıza kartımıza atıyoruz. Ardından telefonu kapatıp, " Ses Açma + güç " tuşlarına Clockworkmod ekranı gelene kadar basılı tutuyoruz.
0

Bu ekran geldiğinde sırasıyla.. ( Menüde aşağı yukarı gitmek için ses kısma ve açma tuşlarını ve seçim yapmak içinde güç tuşuna basın)
1-)Wipe data/factory reset menüsüne girerek " yes " i seçiyoruz. **** Go Back **** e basıp ana menüye dönüyoruz.
2-)Wipe Cache Partition menüsüne girerek tekrar " yes " i seçiyoruz. Tekrar **** Go Back **** e basıp ana menüye dönüyoruz.
3-)Aşağıya inerek " Advance " e girip , Wipe Dalvik cache i seçiyoruz.
4-) **** Go Back**** diyerek ilk menüye dönüp , Install ZIP from SD Card -> Choose ZIP from SD card menülerine girip, attığımız zipli dosyayı bulup seçiyoruz ve " yes " diyoruz. Rom yükleme işlemi başlayacaktır.
5-)Yükleme işlemi bittiğinde ana menüden " Reboot System Now" ı seçip cihazı yeniden başlatıyoruz. Romunuz yüklenmiştir hayırlı olsun...

Son olarak da " Ben bunları yükledim beğenmedim diyorsanız, ClockworkMod ile az önceki adımları takip ederek orjinal turkcell roma donebilirsiniz.
Link " http://hotfile.com/dl/1...cell_2.3.5_CWM.zip.html "

Tüm konuları tek elde toplamak istedim, eksiğim,hatam yada eklemek istedikleriniz varsa yorumlarınızı beklerim

Linkler Ve Bazı Resimler Alıntıdır.... Her yaptığınız işlemde sorumluluk sizdedir unutmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senutarus -- 9 Ocak 2013; 23:11:59 >

MSI GE60 OND 453-TR
Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare TypeKiller Gaming Networking || Steel Series Keyboard
Dokuz Eylül Üniversitesi- Makine Mühendisliği

45 Mesaj
31 Ağustos 2012; 18:51:00 

çok uğraşmışsın da kimse bakmamış veya yorum atmamış.. ilk yorum benden olsun.. sayende yaptım ve gereksiz turkcell uygulamalarından kurtuldum saolasın emeğin içim

768 Mesaj
31 Ağustos 2012; 21:27:28 

quote:

Orijinalden alıntı: superworm

çok uğraşmışsın da kimse bakmamış veya yorum atmamış.. ilk yorum benden olsun.. sayende yaptım ve gereksiz turkcell uygulamalarından kurtuldum saolasın emeğin içim

Rica ederim, işini gördüyse ne mutlu yardım edebilmişim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

MSI GE60 OND 453-TR
Intel Core Ivy Bridge i7 3630QM || Nvidia GeForce GTX660M 2GB GDDR5 || 8 GB 1600MHz || 750 GB 7200RPM ||THX TruStudio PRO || 15.6" Full HD Non-Glare TypeKiller Gaming Networking || Steel Series Keyboard

45 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:08:31 

kardeş yalnız 2 sorun var birincisi görev yöneticisinin ve yukardan inen perdede bluetooth wifi gps gibi ikonların olmaması. ve depolama için sd kart seçiminin olmaması. yani telefon hafızasına yüklüyor direk..

belki ben bulamamış olabilirim.. var mıdır bi çözümü

768 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:11:38 

quote:

kardeş yalnız 2 sorun var birincisi görev yöneticisinin ve yukardan inen perdede bluetooth wifi gps gibi ikonların olmaması. ve depolama için sd kart seçiminin olmaması. yani telefon hafızasına yüklüyor direk..

belki ben bulamamış olabilirim.. var mıdır bi çözümü

Stock romlardan yükledin diye düşünüyorum, turkcell in orjinal romu dışındaki diger stock romlarda bar ve sd ye taşıma özelliği yok maalesef, ceptsonic romunda tüm bu özellikler var istersen.

MSI GE60 OND 453-TR

45 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:14:04 

tamamdır saolasın . cepstonici yüklememi önerir misin ? yoksa iyi midir bu ? sizin kullandığınız hangisi.

768 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:19:20 

quote:

tamamdır saolasın . cepstonici yüklememi önerir misin ? yoksa iyi midir bu ? sizin kullandığınız hangisi.

Benim cihazımda ceptsonic rom yüklü, memnunum, kendinden rootlanmış halde olduğu için link2sd ile sd ye taşınmayan dosyalarıda taşıyabiliyorum, çogu uygulama yüklü halde(facebook,twitter,opera, 1-2oyun vs) 50 mb bos yer var, stabil bir rom, tavsiye ederim ama garantiden çıkar telefon bilgin olsun

MSI GE60 OND 453-TR

45 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:21:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Senutarus

Benim cihazımda ceptsonic rom yüklü, memnunum, kendinden rootlanmış halde olduğu için link2sd ile sd ye taşınmayan dosyalarıda taşıyabiliyorum, çogu uygulama yüklü halde(facebook,twitter,opera, 1-2oyun vs) 50 mb bos yer var, stabil bir rom, tavsiye ederim ama garantiden çıkar telefon bilgin olsun

garantide olsa zaten bişey yaptıkları yok bari biz müdahale edelim :) .. en son sürümü linkteki değil mi.. bu arada çok ama çok teşekkür ederim telefonu yeniden almış gibi oldum sayende ve ayrı bir heyecan oluyor böyle olunca :) sayende ben ve 3 arkadaşım telefonunu romladı

768 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:27:11 

quote:

garantide olsa zaten bişey yaptıkları yok bari biz müdahale edelim :) .. en son sürümü linkteki değil mi.. bu arada çok ama çok teşekkür ederim telefonu yeniden almış gibi oldum sayende ve ayrı bir heyecan oluyor böyle olunca :) sayende ben ve 3 arkadaşım telefonunu romladı

Verdiğim ceptsonic linki forumdaki ceptsonic konusunun linkidir, 3 versiyonunun da linki mevcut, CepTSonic v3 en güncel sürümüdür konuda bulabilirsin. 4 kişiye daha yardım etmiş olmak güzel, güle güle kullanın yeni haliyle telefonlarınızı

(clockworkmod kurmayı unutmayın, yukarıda yazanları dogru ve eksiksiz yaparsanız 5 dakikada yüklersiniz telefonlara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senutarus -- 31 Ağustos 2012; 22:29:43 >

MSI GE60 OND 453-TR

1580 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Systematichaoss
2 Eylül 2012; 19:51:51 

teşekkürler telefon adama döndü sonunda bıkmıştım saçma sapan türkcell uygulamalarından

768 Mesaj
2 Eylül 2012; 23:14:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Tim_Robbins

teşekkürler telefon adama döndü sonunda bıkmıştım saçma sapan türkcell uygulamalarından

Rica ederim yardım edebildiysem ne mutlu

MSI GE60 OND 453-TR

2 Mesaj
3 Eylül 2012; 16:04:17 

Benim telefonum t20(2.3.5). Custom rom atmak istiyorum. Clockwordmod kurulumunu yapadım. Ses açma ve güç tuşuna aynı anda bastığımda telefonu açıyor. 10 saniye beklediğimde ise turkcell yazısı çıkıyor ve orada takılıyor. Ne yapmam gerek. Yardım

768 Mesaj
3 Eylül 2012; 16:14:57 

quote:

Orijinalden alıntı: til505

Benim telefonum t20(2.3.5). Custom rom atmak istiyorum. Clockwordmod kurulumunu yapadım. Ses açma ve güç tuşuna aynı anda bastığımda telefonu açıyor. 10 saniye beklediğimde ise turkcell yazısı çıkıyor ve orada takılıyor. Ne yapmam gerek. Yardım

Clockworkmod işlemini dogru yaptıgınıza emin olun, çünkü işlem tamamlandıgında clockworkmod ilk seferinde otomatik olarak açılacaktır

MSI GE60 OND 453-TR

2 Mesaj
3 Eylül 2012; 16:18:38 

Demek istediğim daha fastboot moduna alamıyorum.

5169 Mesaj
25 Eylül 2012; 9:01:43 

quote:

Bu romları yüklemek için öncelikle CLOCKWORKMOD telefonumuzda yüklü olmalıdır, bunu içinde şu adımları takip edin.

2-)Telefondan, Ayarlar -> Uygulamalar -> Geliştirme > Usb Hata Ayıklaması nı aktifleşitiryoruz.
3-)Telefondan, Ayarlar -> Uygulamalar -> Hızlı Önyükleme yi devredışı bırakıp telefonu kapatıyoruz.
5-)Telefon kapalı iken, "Ses kısma + güç" tuşlarına aynı anda yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutuyoruz ve cihazı fastboot konumuna almış oluyoruz.
6-)Telefon fastboot konumunda iken cihazı usb ile bilgisayarımıza bağlıyoruz, ve masaüstüne çıkardığımız .bat uzantılı dosyayı açıyoruz, yükleme hemen gerçekleşecek ve cihaz reset atıcaktır ve karşınıza "clockworkmod" gelecektir.
0

bu ayarları yaptığım halde fastboot moduna aldıktan sonra telefonu usb ile pc'ye bağlıyorum ama hiç görmüyor bile :S

tavsiyeniz var mı :/

waiting for device yazısında kalıyor bat dosyasını çalıştırınca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 25 Eylül 2012; 9:41:41 >

Düşünün ki grafikleri kötü diye ICO oynamayan, Metal Gear Solid 1 oynamayan, Shenmue oynamayan, Zelda oynamayan insanlar var. Korkunç!!!

768 Mesaj
25 Eylül 2012; 12:06:50 

quote:

Orijinalden alıntı: defected

bu ayarları yaptığım halde fastboot moduna aldıktan sonra telefonu usb ile pc'ye bağlıyorum ama hiç görmüyor bile :S

tavsiyeniz var mı :/

waiting for device yazısında kalıyor bat dosyasını çalıştırınca

adb driver diye bir klasör olacak, onu kurun telefoni algılayacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

MSI GE60 OND 453-TR

5169 Mesaj
25 Eylül 2012; 13:37:31 

quote:

ses açma tuşu yerine kapatma tuşunu basılı tutmak gerekiyormuş

böyle yapınca ekran turkcell yazısında kalıyor, daha sonra bat dosyasını çalıştırınca işlem oluyor

Düşünün ki grafikleri kötü diye ICO oynamayan, Metal Gear Solid 1 oynamayan, Shenmue oynamayan, Zelda oynamayan insanlar var. Korkunç!!!

768 Mesaj
25 Eylül 2012; 19:20:46 

quote:

Orijinalden alıntı: defected

ses açma tuşu yerine kapatma tuşunu basılı tutmak gerekiyormuş

böyle yapınca ekran turkcell yazısında kalıyor, daha sonra bat dosyasını çalıştırınca işlem oluyor

quote:

5-)Telefon kapalı iken, [size=5]"Ses kısma + güç" [/size]tuşlarına aynı anda yaklaşık 10 saniye kadar basılı tutuyoruz ve cihazı fastboot konumuna almış oluyoruı
Ses kısma+ güç diye belirtmiştim zaten, hallettiysen sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senutarus -- 25 Eylül 2012; 19:23:09 >

MSI GE60 OND 453-TR

216 Mesaj
26 Eylül 2012; 16:53:35 

bu paylaşım sayesinde telefonu romladım, teşekkürler.

216 Mesaj
26 Eylül 2012; 16:58:00 

bir sorum olacak, cyanogenmod yükledim ana ekrana sayfa eklemek istiyorum, 3 sayfa var şu an.

768 Mesaj
26 Eylül 2012; 18:08:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mali24

bir sorum olacak, cyanogenmod yükledim ana ekrana sayfa eklemek istiyorum, 3 sayfa var şu an.

Launcher la ilgilidir o, marketten launcher pro yu indirmenizi tavsiye ederim rahatlıkla sayfa ekleyebilirsiniz

MSI GE60 OND 453-TR

3216 Mesaj
6 Ekim 2012; 14:40:29 

t20 için en stabıl rom hangısı acaba kulananlar yazabilir mi

768 Mesaj
18 Ekim 2012; 15:58:31 

quote:

Orijinalden alıntı: highgen

t20 için en stabıl rom hangısı acaba kulananlar yazabilir mi

Turkcell 2.3.5 romunu rootlayıp turkcell uygulamalarından kurtulursan stabil bir rom elde edersin benden tavsiye, ama ceptsonic romu da antutu da yakın değeler veriyor, göz zevkine kalmış.

MSI GE60 OND 453-TR

40 Mesaj
21 Ekim 2012; 21:49:40 

T20 ile uyumlu MIUI room varmı

768 Mesaj
22 Ekim 2012; 8:13:58 

quote:

Orijinalden alıntı: donsun

T20 ile uyumlu MIUI room varmı

Evet var, google da aratırsan kolayca bulabilirsin

MSI GE60 OND 453-TR

40 Mesaj
22 Ekim 2012; 21:54:51 

Cyonogenmod 7.2 v4.1 kurdum hiç bir sorun yaşamadım.bu romun ekran çözünürlüğünü veya yazıları nerden büyütücem bir türlü bulamadım

768 Mesaj
23 Ekim 2012; 7:22:12 

quote:

Cyonogenmod 7.2 v4.1 kurdum hiç bir sorun yaşamadım.bu romun ekran çözünürlüğünü veya yazıları nerden büyütücem bir türlü bulamadım

Romu kurduğunda orjinal boyutta gelmiş olması lazımdı ama, genede spare parts adında bi program var ordan ayarlayabilirsin

MSI GE60 OND 453-TR

40 Mesaj
24 Ekim 2012; 1:19:19 

Kurulum yaparken Sd diske partition ve swap yapmak gerekmezmiydi.ben ne olur ne olmaz diye 512 mb ext.ve 64 mb swap alani olusturdum

768 Mesaj
24 Ekim 2012; 9:37:10 

quote:

Kurulum yaparken Sd diske partition ve swap yapmak gerekmezmiydi.ben ne olur ne olmaz diye 512 mb ext.ve 64 mb swap alani olusturdum

Fundowsky romu dışında bir romda yapmak gereksiz bence ama bir zararıda olmaz sanıyorum, yapabilirsin yani

MSI GE60 OND 453-TR

236 Mesaj
24 Ekim 2012; 11:21:05 

Hocam konu için teşekkürler gerçekten yararlı bir konu olmuş ancak benim şöyle bir sorunum var.Ben daha önce başka bir yerden Cyanogen mod 7,2 sürümünü telefonuma kurdum ancak ilginçtir ki bana atılan bazı mesajlar (sms) gelmemeye başladı.Atılan telefonda iletildi raporu geliyor ancak mesaj telefonuma gelmiyor Bunda öyle bir sorun yaşar mıyım acaba ? ya da böyle bir sorunla karşılaşan var mı ?

768 Mesaj
24 Ekim 2012; 15:09:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Acness

Hocam konu için teşekkürler gerçekten yararlı bir konu olmuş ancak benim şöyle bir sorunum var.Ben daha önce başka bir yerden Cyanogen mod 7,2 sürümünü telefonuma kurdum ancak ilginçtir ki bana atılan bazı mesajlar (sms) gelmemeye başladı.Atılan telefonda iletildi raporu geliyor ancak mesaj telefonuma gelmiyor Bunda öyle bir sorun yaşar mıyım acaba ? ya da böyle bir sorunla karşılaşan var mı ?

bu romlarda yaşamadım, olay mms.apk ile ilgili olmalı bence, başka telefon ve romlarda rastladım, ceptsonic i deneyip bana dönersen yardımcı olabilirim sorun devam ederse

MSI GE60 OND 453-TR

236 Mesaj
24 Ekim 2012; 15:28:31 

Cevabın için teşekkürler.Birde ben CM 7'yi kurarken Mounts&storages menüsünden format system ve format cache kısımlarını seçmemiştim haliyle sistemi silmeden mod kurmuş oldum bunun etkisi olabilir mi acaba ?

768 Mesaj
24 Ekim 2012; 16:06:02 

quote:

Cevabın için teşekkürler.Birde ben CM 7'yi kurarken Mounts&storages menüsünden format system ve format cache kısımlarını seçmemiştim haliyle sistemi silmeden mod kurmuş oldum bunun etkisi olabilir mi acaba ?

Bir ihtimal belki diyebilirim anca, her adımı dikkatle uygulayarak ceptsonic i kur derim ben

MSI GE60 OND 453-TR

236 Mesaj
24 Ekim 2012; 16:39:43 

Ben genelde oyun oynamak için kurmak istiyorum CM'yi...Daha önce denemiştim ama mesaj sorunu yüzünden orj. rom'a dönmek zorunda kalmıştım.Şimdi belirttiğim adımları deneyerek yapıyorum umarım hallolur

768 Mesaj
24 Ekim 2012; 16:51:49 

quote:

Ben genelde oyun oynamak için kurmak istiyorum CM'yi...Daha önce denemiştim ama mesaj sorunu yüzünden orj. rom'a dönmek zorunda kalmıştım.Şimdi belirttiğim adımları deneyerek yapıyorum umarım hallolur

Oyun için rom istiyorsan google dan fundowsky romu bulup indir ve yükle derim, en iyi performans ondan alırsın

MSI GE60 OND 453-TR

6859 Mesaj
24 Ekim 2012; 17:41:01 

quote:

Sorun buradan kaynaklanmaz,ROM lar yüklenirken /system alanı otomatik olarak formatlanır. /cahce bölümüde ROM için önemli değildir.

Bilgisayar:Lenovo G780 - Intel i5-3230m 2.93 Ghz - 4 GB RAM - Nvidia GeForce GT635m - 500 GB 5400 rpm HDD
Oyun:Xbox 360 Elite RGH/JTAG - Nintendo Wii - PSP 3004
Telefon: LG G2 - Samsung Galaxy S3 - Huawei Ideos X5 - Nokia 5230 Hacked - Nokia N70
Twitter:Beni Tıkla!

236 Mesaj
24 Ekim 2012; 19:28:42 

quote:

Oyun için rom istiyorsan google dan fundowsky romu bulup indir ve yükle derim, en iyi performans ondan alırsın

Az önce CM 7 nin son versiyonunu yükledim.Tertemiz bir rom atma işlemi yaptım şimdilik sorun yok gayet satabil çalışıyor ve mesajlar geliyor...Önerileriniz ve ilginiz için teşekkür ederim.Sorun yaşarsam dediğiniz rom'u denemeyi düşünüyorum.

768 Mesaj
24 Ekim 2012; 19:34:00 

quote:

Az önce CM 7 nin son versiyonunu yükledim.Tertemiz bir rom atma işlemi yaptım şimdilik sorun yok gayet satabil çalışıyor ve mesajlar geliyor...Önerileriniz ve ilginiz için teşekkür ederim.Sorun yaşarsam dediğiniz rom'u denemeyi düşünüyorum.

cm7 de şarj pek stabil değil bence o yüzden pek tercih etmiyorum. Rica ederim bir ihtiyacın olursa pm atabilirsin

MSI GE60 OND 453-TR

1 Mesaj
25 Ekim 2012; 2:08:54 

kardeşim mübarek gün. ALLAH senden bin kat razı olsun. süpersin ya. telefon açılmıyodu. sabahtan beri yapamadım. gezmedim site kalmadı. ellerin dert görmesin. Arefe günü bilesinki duamı aldın. teşekkürler...

768 Mesaj
25 Ekim 2012; 12:24:15 

quote:

Orijinalden alıntı: djumithack

kardeşim mübarek gün. ALLAH senden bin kat razı olsun. süpersin ya. telefon açılmıyodu. sabahtan beri yapamadım. gezmedim site kalmadı. ellerin dert görmesin. Arefe günü bilesinki duamı aldın. teşekkürler...

Ben teşekkür ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu..

MSI GE60 OND 453-TR

768 Mesaj
25 Ekim 2012; 12:25:40 

Konuya Fundowsky ve Miui custom romlarının linkleri eklenmiştir...

MSI GE60 OND 453-TR

30 Mesaj
26 Ekim 2012; 19:01:26 

dostlar cm9 sonic beta5 yükledim ama kişiler ve kamera devre dışı. aynı hata hd2 romlarında da oluyordu ama ekstra bir kamera uygulaması kamera oluyordu. bunda tamamen devre dışı.

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1812755

tiger man

768 Mesaj
26 Ekim 2012; 19:23:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ROJHAN

dostlar cm9 sonic beta5 yükledim ama kişiler ve kamera devre dışı. aynı hata hd2 romlarında da oluyordu ama ekstra bir kamera uygulaması kamera oluyordu. bunda tamamen devre dışı.

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=1812755

Bugs Hardware: Camera/VideoCamera. diye belirtmişler zaten

MSI GE60 OND 453-TR

40 Mesaj
26 Ekim 2012; 19:48:56 

Bir çoğunu denedim .Bence Cyonogenmod 7.2 v4.1 dışındakiler bir işe yaramaz.Biraz daha beklemek lazım

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 19 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
3 Kasım 2012; 18:37:26 

Kardeş çok sağol biraz önce cepte sonic v3 yükledim.Biraz deneyelim bakalım.Yanlız verdiğin linkteki dosya silinmiş indirmek isteyenler link paylaşmak istiyorum izninle.

http://hotfile.com/dl/1...nic-v3.zip.html?lang=tr cepte sonic v3

768 Mesaj
3 Kasım 2012; 19:30:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Kardeş çok sağol biraz önce cepte sonic v3 yükledim.Biraz deneyelim bakalım.Yanlız verdiğin linkteki dosya silinmiş indirmek isteyenler link paylaşmak istiyorum izninle.

http://hotfile.com/dl/1...nic-v3.zip.html?lang=tr cepte sonic v3

Link ve bilgi için teşekkür ederim, mobildeyim, bilgisayara geçince verdiğin linki konuya ekleyeceğim

MSI GE60 OND 453-TR

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 19 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
3 Kasım 2012; 21:47:18 

quote:

Link ve bilgi için teşekkür ederim, mobildeyim, bilgisayara geçince verdiğin linki konuya ekleyeceğim

Ben teşekkür ederim yanlız bir şey sormak istiyorum...Telefon açılırken Türkcell logosu ardından android diye bir görsel çıkıyor...Bu türkcell logosunu kaldırabiliyormuyuz.Telefonda türkcell'e ait hiç birşey istemiyorum o yüzden...

768 Mesaj
3 Kasım 2012; 23:00:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ***redbull***

Ben teşekkür ederim yanlız bir şey sormak istiyorum...Telefon açılırken Türkcell logosu ardından android diye bir görsel çıkıyor...Bu türkcell logosunu kaldırabiliyormuyuz.Telefonda türkcell'e ait hiç birşey istemiyorum o yüzden...

Tabiki, cwm üzerinden wipe işlemlerini yapmadan logo kurulumu yapılabiliyor, google da aratırsan kolayca bulursun

Edit: Rom Toolbox diye bir program var markette, o prograda tüm boot animationlar bulunuyor, o şekilde de değiştirmeniz mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senutarus -- 3 Kasım 2012; 23:10:03 >

MSI GE60 OND 453-TR

1 Mesaj
7 Kasım 2012; 0:38:03 

Konunun anlatımı süper Sayenizde turkcellin gereksiz programlarından kurtuldum ama sormak istediğim sorular var.

ilk cyanogenmod'u yükledim ama ayarların bir kısmı ingilizce, tam türkceye çevrilmemiş. Bir uygulamada hata var sanırım titreşimleri kapamama rağmen telefonla konuşurken sürekli titriyor telefon. Bu yüzden cepte sonic yüklemeye karar verdim.

Şimdi cepte sonic yükledim ama bu yazılımda da wi fi den nete girmiyor acaba benim yüklediğim romlarda sıkıntımı var yoksa herkeste olan problemmi?

768 Mesaj
7 Kasım 2012; 7:43:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kfb

Konunun anlatımı süper Sayenizde turkcellin gereksiz programlarından kurtuldum ama sormak istediğim sorular var.

ilk cyanogenmod'u yükledim ama ayarların bir kısmı ingilizce, tam türkceye çevrilmemiş. Bir uygulamada hata var sanırım titreşimleri kapamama rağmen telefonla konuşurken sürekli titriyor telefon. Bu yüzden cepte sonic yüklemeye karar verdim.

Şimdi cepte sonic yükledim ama bu yazılımda da wi fi den nete girmiyor acaba benim yüklediğim romlarda sıkıntımı var yoksa herkeste olan problemmi?

Ceptsonic romunda wifi ya giriyor ama küçük bir ayar yapman gerekiyor.
1- Ayarlara gir
2- Kablosuz özelliği ve ağlar
3- Kablosuz ayarları
4- Bu ekrandayken seçeneklere dokun( alttaki tuşlardan 4 tane altalta çizgi olanı) gelen yerde gelişmişe bas
5- Statik ip kullan seçeneğini aktif et
6-İp adresi hanesine bunu yaz 192.168.2.135
7-Geçit hanesine 192.168.2.1
8-Ağ maskesi hanesine 255.255.255.0
9- Dns 1 hanesine 8.8.8.8
10- Dns 2 hanesine 8.8.4.4
Bu işlemleri yap telefonu kapat aç wifi ya bağlanacaktır

MSI GE60 OND 453-TR

10 Mesaj
14 Kasım 2012; 11:35:38 

quote:

aynı durum bendede var but dosyası wermıs oldugunuz lınkte yok yada ben bılmıyorum yardımcı olurmusunuz

768 Mesaj
15 Kasım 2012; 7:43:39 

quote:

Orijinalden alıntı: gecemelek

aynı durum bendede var but dosyası wermıs oldugunuz lınkte yok yada ben bılmıyorum yardımcı olurmusunuz

Bat dosyası o klasörün içinde mutlaka var öncelikle belirteyim. İşletim sisteminiz windows 7 ya da windows vista ise driverlara zaten gerek kalmıyor, lütfen adımları doğru yaptığınıza emin olun

MSI GE60 OND 453-TR

393 Mesaj
16 Kasım 2012; 15:30:04