Samsung Galaxy Note 2 Kullanıcılar Kulübü ANA KONU - İlk Sayfayı OKUYUN
72771 Cevap2321062 Görüntüleme784 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: ucnokta80
1 kayıtlı üye, 24 misafir
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1071 [1073] 1075 1076 1077 1078 1079 1080      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

528 Mesaj
3 Mart 2014; 2:34:25 

Parlak ve nerdeyse normal ekrana dokunuyormuş gibi his yaratıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1332 Mesaj
3 Mart 2014; 2:39:44 

Sana kötü bir haber o zaman. Google Maps 4.3'te iğrenç olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

73 Mesaj
3 Mart 2014; 2:48:34 

Bugün 4.3 güncellemesi geldi, kendiliğinden yükledi kapanıp açıldı cihaz. Her şey normal gibi görünüyordu ki bi baktım geri tuşu ve menü (seçenekler) tuşu çalışmıyor. Işıkları vs. de yanmıyor.

Ne yapabilirim?

(Bu arada cihaz Birleşik Arap Emirliklerinden ithal edilmiş.)

its better die on your feet than to live on your knees

484 Mesaj
3 Mart 2014; 3:27:22 

Arkadaşlar bende 4.1.2. yüklü güncellemeyi denetledim en son güncel durumda deniliyor herkese geldimi acaba gelenlerde yüklediyse + - yönlerini bizimle paylaşabilirlerse sevinirim

~mtnsyn~

256 Mesaj
3 Mart 2014; 4:35:57 

ben de hayal kırıklığına uğradım google maps konusunda..bu yüzden 6.5 sürümünü yükledim..navigasyonunu da yükledim forumda araştırıp..hm son verssiyonu hem ilk versiyonunu kullanıyorum

256 Mesaj
3 Mart 2014; 4:38:23 

4.3 ün beendeki sıkıntısı,ramin kısa sürede dolması..pek çok uygulama için durduruldu uyarısı alıyorum..bu sorunla karşılaşanlar var mı?bunu ancak ramboosteri kullanarak çözebildim

Bu mesajda bahsedilenler: ~mtnsyn~

179 Mesaj
3 Mart 2014; 7:38:48 

arkadaşlar flip cover kılıf alayım diyorum ama pencereliler mi daha iyidir yoksa düz flip cover mı?

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi - 2014 Girişliler.

51 Mesaj
3 Mart 2014; 10:07:57 

phoneix 17 kuran var mı arkadaşlar.
ya 10 kere kurdum romu samsung yazısında kalıyor deli olucam valla. 16 surumleri diğer romlar sıkıntı yok bunda böyle bir sorun var. sövücem yemin ediyorum ne yaptıysa roma farklı bir şey var. rom kurmaktan anlamasak tamam diyecem.
romu kurunca recovery ekranında " do at least full system boot before flashing any mods" diye bir şey çıkıyor reboot ediyorum açılmıyor. biri yardım etsin yaaaa lütfen.

Teknolojik deli

51 Mesaj
3 Mart 2014; 10:16:03 

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak wifi ile mobil veri ikiside acikken internet kullanimi hangisinden oluyor acaba wifi ile bagliylen mobil veride internet kotamizin düşmesi sozkomusumu simdiden teşekkürler

1257 Mesaj
3 Mart 2014; 10:20:38 

Bunu bu konuda bir arkadasimiz daha yasamisti. Gerçekten merak ediyorum bu sorunu neyden kaynaklaniyor.

486 Mesaj
3 Mart 2014; 10:32:27 

Wifi önceliklidir.
Zaten farkındaysanız Wifi bağlandığında Mobil gösterge kaybolur.
Wifi koptuğu an mobil veri devreye girer.

Bu mesajda bahsedilenler: frkebrr

cONTEMPt

215 Mesaj
3 Mart 2014; 10:36:44 

her ikisi açıkken direkt wifi devreye giriyor..Ama wifi çekmediği yerlerde ise mobil veri devreye girip internet kotanızdan yer..Ben olsam sıkıntı yaşamamak için wifi olan yerde mobil veri'mi kapatırım bu işlem 5sn bile sürmüyor..

97 Mesaj
3 Mart 2014; 10:36:50 

quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Elbette fakat paylaştığım linkteki koyu renkli idi sipariş verecekseniz ona dikkat edin.

Tsk ederim

69 Mesaj
3 Mart 2014; 10:41:48 

Gelmedimi dsha güncelleme 4.1 demiyiz daha

486 Mesaj
3 Mart 2014; 10:42:57 

MHL kablo alıcam. İnternette bir çok telefona ait çeşit gördüm. Samsunga ait herhangi bir MHL kablosu alsam sorun yaşama ihtimalim varmı ?
Yada kablolar arasında görüntü veya yayın kalite farkı olur mu ? Kısaca sorunsuz kullanan var ise bir adres gösterebilir mi ?

cONTEMPt

51 Mesaj
3 Mart 2014; 10:49:41 

Teşekkür ederim aslinda senin d3digon gibi yapıyorum ama bazen mobil veriyi acmayi unutuyorum bu yuzden öğrenmek istedim

Bu mesajda bahsedilenler: ekonomili

17 Mesaj
3 Mart 2014; 10:58:35 

Arkadaşlar,

Note 3 mail senkronizasyon sorunu yaşıyorum mailler gelmiyor, manuel olarak güncelle düğmesine bastığım zaman geliyor. Ne yaptıysam olmadı, hesabı kaldırıp yeniden kurdum olmadı. Ne yapmam gerekiyor? ayarlar bölümünde hesaplara girdiğimde eşitleme devre dışı yazıyor, dönen ok işareti de yeşil yanmıyor. E posta ayarlarından e-posta senkranizasyonu işaretini kaldırıp tekrar işaretliyorum güncel saat yazmıyor eşitleme devre dışı yazıyor. Başka bir note 3 te denedim e posta senkranizasyonunu işaretini kaldırıp tekrar işaretlediğimde güncen saat zamanı çıkıyor bende ise eşitleme devre dışı yazıyor, ne yaptıysak bulamadık. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılar,

551 Mesaj
3 Mart 2014; 11:00:24 

Güncellemeleri denetle diyorum sürekli güncellemeler denetleniyor yazısında takılı kalıyor. Neden olabilir...

1786 Mesaj
3 Mart 2014; 11:00:55 

quote:

Orijinalden alıntı: apeks64

Güncellemeleri denetle diyorum sürekli güncellemeler denetleniyor yazısında takılı kalıyor. Neden olabilir...

kies ile denedin mi ?

237 Mesaj
3 Mart 2014; 11:23:05 

Hala gelmedi...

11495 Mesaj
3 Mart 2014; 11:29:51 

Ben 2012 aralık ayında almıştım. Şimdi ekran koruyucu ile satılması gerçekten güzel. Hayırlı olsun.

Bu mesajda bahsedilenler: cmgrsy

11495 Mesaj
3 Mart 2014; 11:30:52 

Güncelleme 7 Mart tarihinde gelecek.

Bu mesajda bahsedilenler: Atatürk&#39;ün Askeri

740 Mesaj
3 Mart 2014; 11:34:36 

Usta 7 mart konusunda eminmisin ?

Bu mesajda bahsedilenler: @AERN Bu mesaja 2 cevap geldi.

2782 Mesaj
3 Mart 2014; 11:37:37 

Kit-Kat'ı bekliyoruz artık :) Kit-Kat android olarak heyecan verici bir güncelleme olabilir. 4.3 ama gayet güzel geldi bana. 4.2 versiyon çok kötü geliyor artık.Pilde artık canavar gibi gidiyor.1 yılı geçti şükürler olsun pilim gayet iyi.Akşam 6'da pilim hâlâ %50 seviyelerinde oluyor :)

skoda turkey / detailing turkey

1771 Mesaj
3 Mart 2014; 11:51:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Ottiman

Usta 7 mart konusunda eminmisin ?

bu saatten sonra keşke 4.4 gelse.

DH FORUMA KATILIM ZAMANI: KASIM 2002

8482 Mesaj
3 Mart 2014; 11:54:05 

quote:

Orijinalden alıntı: erhancu

Arkadaşlar,

Note 3 mail senkronizasyon sorunu yaşıyorum mailler gelmiyor, manuel olarak güncelle düğmesine bastığım zaman geliyor. Ne yaptıysam olmadı, hesabı kaldırıp yeniden kurdum olmadı. Ne yapmam gerekiyor? ayarlar bölümünde hesaplara girdiğimde eşitleme devre dışı yazıyor, dönen ok işareti de yeşil yanmıyor. E posta ayarlarından e-posta senkranizasyonu işaretini kaldırıp tekrar işaretliyorum güncel saat yazmıyor eşitleme devre dışı yazıyor. Başka bir note 3 te denedim e posta senkranizasyonunu işaretini kaldırıp tekrar işaretlediğimde güncen saat zamanı çıkıyor bende ise eşitleme devre dışı yazıyor, ne yaptıysak bulamadık. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılar,

yahoo mu?

Bende sadece yahoo emailleri manuel olarak alınabiliyor, diğerleri PUSH olarak geliyor. Sizde senkronizasyonu PUSH olarak ayarladınız değil mi?

2012 Megane EDC - 140 HP - 300 NM by Megachips

486 Mesaj
3 Mart 2014; 12:00:23 

Şu aksesuarı kullanan varmı ?

http://urun.gittigidiyo...-kart-okuyucu-103119842

Hem MHL hemde OTG tek çözüm...

cONTEMPt

551 Mesaj
3 Mart 2014; 12:27:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Atatürk'ün Askeri

kies ile denedin mi ?

denedim bu en son çıkan üretici yazılımıdır dedi.
teşekkür...

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
1 gün 10 sa. 46 dk. kadarı kaldı.
3 Mart 2014; 12:48:01 

Efs dosyası uçmuş olanlar orjinal efs dosyası arıyorsanız elimde note 2 orjinal efs dosyası var isteyene gönderebilirim

486 Mesaj
3 Mart 2014; 12:59:00 

İyi de efs dosyası her telefonun imesine özel değil mi ?

cONTEMPt

73 Mesaj
3 Mart 2014; 13:10:36 

Ben neden kaynaklandığından çok nasıl düzeleceğini merak ediyorum. Telefon çöp oldu bir gecede. Kafayı yedircek. İnternette aramadığım şey kalmadı, hiç bir çözümü yok gibi görünüyor.

Geri 4.1.2'ye de dönemiyorum, çokzel gerçekten...

quote:

Orijinalden alıntı: KFMSKYM

Bugün 4.3 güncellemesi geldi, kendiliğinden yükledi kapanıp açıldı cihaz. Her şey normal gibi görünüyordu ki bi baktım geri tuşu ve menü (seçenekler) tuşu çalışmıyor. Işıkları vs. de yanmıyor.

Ne yapabilirim?

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
1 gün 10 sa. 46 dk. kadarı kaldı.
3 Mart 2014; 13:12:32 

O konuda bir fikrim yok ama orjinal dosya var elimde

1034 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
kaya95i
3 Mart 2014; 13:27:21 

cihazi download moda alip odin ile 4.1.2 stok rom atacaksiniz.

781 Mesaj
3 Mart 2014; 13:29:21 

quote:

Orijinalden alıntı: KFMSKYM

Ben neden kaynaklandığından çok nasıl düzeleceğini merak ediyorum. Telefon çöp oldu bir gecede. Kafayı yedircek. İnternette aramadığım şey kalmadı, hiç bir çözümü yok gibi görünüyor.

Geri 4.1.2'ye de dönemiyorum, çokzel gerçekten...

Bu sorunu forumdan biri daha yasamisti gecmis sayfalari arastir nasil cozdugunude yazmisti sanirim..

73 Mesaj
3 Mart 2014; 13:38:15 

Maalesef knox denen zımbırtı engelliyor onu. Bir kez 4.3 yaptınız mı, geri dönüşü yok. Sanırım önce knox'u disable etmek gerekiyor ki o da garanti düşürüyor falan filan.

__

quote:

Ne yapabilirim?

Şöyle bi şey buldum; http://galaxy-note2.won...ded-navigation-0146943/

Orada; (Device > /system/usr/keylayout Generic.kl)
key 139 MENU WAKE_DROPPED
key 158 BACK WAKE_DROPPED

olarak belirtilmiş yerler benim cihazımda;
key 139 MENU
key 158 BACK

Yani "WAKE_DROPPED" kısmı yok bende. Belki sorun bundan olabilir diye düşündüm ancak telefon rootlu olmadığı için deneyemiyorum. Cihazında 4.3 yüklü olan arkadaşlar bakabilir mi acaba onlarda nasıl yazıyor. "WAKE_DROPPED" var mı?

Bir de root'lu olan arkadaşlar o kısmı silmeyi ya da eklemeyi düşünürse çok yardımcı olmuş olurlar :) Eğer bu sorunu çözmeyecekse boşuna root etmeyeyim, direk servise vereyim

1034 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
kaya95i
3 Mart 2014; 13:54:40 

valla bunlarla ugrastigina degmez
root yapmaktan korkmayin triangle away ile sifirlama var, knox icin bir sey diyemem ama kesin olarak soyleyebilecegim bir sey var:
orjinal firmware leri yuklemek garanti disi birakmaz.
cihazi download moda almak icin de root yapmak gerekmez.

11495 Mesaj
3 Mart 2014; 13:55:52 

Evet eminim. Samsung Canlı Destek kısmına sorup öğrendim. İsterseniz canlı destekten siz de sorup öğrenebilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerinden de bilgi veriyorlarmış.

Bu mesajda bahsedilenler: Ottiman

11495 Mesaj
3 Mart 2014; 13:57:40 

4.4. şu an geleceğini sanmıyorum. 4.3 gelir. Ama 4.4. eğer gelirse ağustos ayını bulur diye düşünüyorum.

11495 Mesaj
3 Mart 2014; 13:59:15 

Telefonu kullanıyor musunuz ? benim pil iyi değil Son zamanlarda çabuk bitmeye başladı. Yedek pil alacağım sipariş verdim. Batarya da bir şişme falan yok ama.

37 Mesaj
3 Mart 2014; 14:00:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Yumyyumy

phoneix 17 kuran var mı arkadaşlar.
ya 10 kere kurdum romu samsung yazısında kalıyor deli olucam valla. 16 surumleri diğer romlar sıkıntı yok bunda böyle bir sorun var. sövücem yemin ediyorum ne yaptıysa roma farklı bir şey var. rom kurmaktan anlamasak tamam diyecem.
romu kurunca recovery ekranında " do at least full system boot before flashing any mods" diye bir şey çıkıyor reboot ediyorum açılmıyor. biri yardım etsin yaaaa lütfen.

XDA da senin başına gelen şeyin, kurulum sırasında aromada "odexed" seçeneğini kullananlarda ortaya çıktığı yazıyor. "Deodexed" seçeneğini kullanarak tekrar kurmanı öneririm.

215 Mesaj
3 Mart 2014; 14:42:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Allahdiyenspen

O konuda bir fikrim yok ama orjinal dosya var elimde

O değil de Allah diyen efs varsa gönder dostum...

1771 Mesaj
3 Mart 2014; 15:22:31 

quote:

Orijinalden alıntı: AERN

4.4. şu an geleceğini sanmıyorum. 4.3 gelir. Ama 4.4. eğer gelirse ağustos ayını bulur diye düşünüyorum.

4.3 bu kadar bekledi. ırak fas nerdeyse afganistana bile geldi. suç herhalde samsung Türkiyede. 4.4 ağustos gelirse vallahi bayram olur. acaba 4.4 gelir mi bir de o konu var.
hayır bu 4.3 çok sorunlu olsa dünyaya bu kadar dağılmaz. Türkiyeye neden gelmez anlamakta güçlük çekiyor insan.

4255 Mesaj
3 Mart 2014; 15:22:34 

sarj cabuk bitiyor
0

11495 Mesaj
3 Mart 2014; 15:35:18 

4.4.2 gelir diye tahmin ediyorum. Çünkü öyle bir haber çıkmıştı. Ama ağustos iyimser olarak söylüyorum. Belki daha da geç gelebilir. 4.3 çok şükür bir kaç gün sonra yükleyeceğiz :)

Bu mesajda bahsedilenler: @Font_Drakula

11495 Mesaj
3 Mart 2014; 15:36:21 

Benim pil durumundan da az. Benim 18 saat ve %46 da. Ekran ne kadar kullanım süresi ? Batarya fiziksel açıdan nasıl şişme falan var mı ?

2782 Mesaj
3 Mart 2014; 16:46:21 

quote:

Telefonu kullanıyor musunuz ? benim pil iyi değil Son zamanlarda çabuk bitmeye başladı. Yedek pil alacağım sipariş verdim. Batarya da bir şişme falan yok ama.

Kullanım konusunu ifade etmek karşılaştırma anlamında zor.Ancak çok kullanmadığım zamanlar ile çok kullandığım zamanlar arasında %10 oynuyor diyebilirim. Oyun fazla oynamıyorum.Mail, GPS hep açık, wifi hep açık, güç tasarruf kapalı(daha bugün açtım daha iyi pil kullanımı olsun diye :) ), BT kapalı bazen açık unutuyorum.Ekran ışığı lux lite programı ile otomatik ayarlanıyor. Mailler otomatik senkronizeli..Otomatik google+ ile fotoğraflarım yükleniyor. İnternet ve youtube video ağırlıklı kullanıyorum.Telefon görüşmeleri çok yoğun değil.. Bu normal zamanda.. Yoğun kullanım da daha fazla kullanıyorum.

Ama zaman geçtikte telefonun pili çabuk bitiyor.Bende reset atıyorum sonra aynen devam pil yine zirvede :)

skoda turkey / detailing turkey

4255 Mesaj
3 Mart 2014; 16:53:49 

quote:

Benim pil durumundan da az. Benim 18 saat ve %46 da. Ekran ne kadar kullanım süresi ? Batarya fiziksel açıdan nasıl şişme falan var mı ?

bakmadım hocam şimdi cihaz şarjda duruyor ama tahminen 6 saat 40 dk filan olması gerekiyordu.şişme falan yok.sabah 6'da fişten çekiyorum dershaneden 2 gibi eve gelince ya bitmiş oluyor ya da %30 - 40 larda dolanıyor.oyun oynuyorum ( dead trigger 2 / most wanted / subway gibi ) ama hepsini toplasan 30 dk oynamıyorumdur arada foruma giriyorum belki youtube'dan 1 - 2 video tramvaylada yoldayken 20 dk müzik dinliyorum ( o sırada whatsapp kullanıyorum ).bi gün içerisinde note 2 ile bunları yapınca şarjın tükenmesi çok tuhaf bana kalırsa.sorun nerede anlamadım .cihaz imei kaydı olduğundan güncellemede yapamıyorum ( odin filan pek anlamıyorum )
factory reset filan yapınca benim imei uçar mı ? son zamanlarda cihaz yavaşladı belki fazla oyun yükleyip silmemden olabilir ama clean master filan ile temizledim artık dosyaları.

1052 Mesaj
3 Mart 2014; 17:04:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Font_Drakula

4.3 bu kadar bekledi. ırak fas nerdeyse afganistana bile geldi. suç herhalde samsung Türkiyede. 4.4 ağustos gelirse vallahi bayram olur. acaba 4.4 gelir mi bir de o konu var.
hayır bu 4.3 çok sorunlu olsa dünyaya bu kadar dağılmaz. Türkiyeye neden gelmez anlamakta güçlük çekiyor insan.

anlaşılmayacak durum yok. Samsun TR , Note 3 satışları azalmasın diye güncelleme istemiyor, tahmin tabi benimki.

57 Mesaj
3 Mart 2014; 17:36:12 

quote:

Orijinalden alıntı: symbol38

arkadaşlar flip cover kılıf alayım diyorum ama pencereliler mi daha iyidir yoksa düz flip cover mı?

Ben kullanıyorum ama hiç kullanışlı degil sürekli sağa sola kayıyor, bir süre sonra çıkarırsınız muhtemelen.Ön taraf koruma filmi arka tarafta note 3 arka kapağı var forumda ottiman diye bir arkadaş vardı almıştı yurtdışından bence en güzeli öyle.
Ama kapağı hicbiryerde bulamadım.

Kefâ bil-mevt vaizan

2712 Mesaj
3 Mart 2014; 17:41:07 

Nedendir bilmiyorum Son 2 haftadır telefonun şarjı SANKİ normalden daha çabuk bitmeye başladı..

Batery Grip veya battery Dock (ismi buydu galiba) kullanmayı düşünüyorum aramızda kullananlar var mi.. Veya başka hangi çözümü önerirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 3 Mart 2014; 17:46:42 >

Not: Konular Hakkında Yazmış olduğum Yorumlar Sadece Beni İlgilendirir... Düşüncelerimin Her Zaman Arkasındayım..
. . . . >>> . . . Honda CBR 600 RR . . . <<< . . . .

. . . . Anlamı olmalıydı oysa geride kalanların . . . . . . . Bir daha böyle sevecek olsam . . . . . . . Bir kalemde Silerdim Seni . . . . . . . .

1771 Mesaj
3 Mart 2014; 17:49:50 

quote:

Orijinalden alıntı: hitman

anlaşılmayacak durum yok. Samsun TR , Note 3 satışları azalmasın diye güncelleme istemiyor, tahmin tabi benimki.

ok olabilir ama note 3 de fiziksel farklı özellikler var ama.

266 Mesaj
3 Mart 2014; 18:27:30 

beyler bu buff ekran koruyucular sizce nasıl verilir mi okadar para ben çinden getirmiştim 2 liraya birşey çıkmadı. Bunlardan alabilirimde

Tüm umudunuzu kaybetmek özgürlüktür.

11495 Mesaj
3 Mart 2014; 18:39:46 

Pile reset nasıl atıyorsunuz ?

Bu mesajda bahsedilenler: mygokhan

179 Mesaj
3 Mart 2014; 19:00:17 

quote:

Orijinalden alıntı: goldenshot_

Ben kullanıyorum ama hiç kullanışlı degil sürekli sağa sola kayıyor, bir süre sonra çıkarırsınız muhtemelen.Ön taraf koruma filmi arka tarafta note 3 arka kapağı var forumda ottiman diye bir arkadaş vardı almıştı yurtdışından bence en güzeli öyle.
Ama kapağı hicbiryerde bulamadım.

hocam ben ona benzer bi kapak buldum ortası note 3 gibi siyah deri kenarlardan 1 er cm plastık var