Şimdi Ara

Gen (2006)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gen (2006)

Gen (2006)

Filmin Teaserı burdan izlenilebilir.
    1dk17sn.

Sözlükten yorumlar;

teaser'indan anlasildigi üzre, kalite kokan eser.. bir togan gökbakar filmi.

togan gökbakar'ın, sessiz sedasız bitirdiği, gurur veren ilk filmi.

teaserini az önce izlediğim ve sabırsızlıkla beklediğim alternatif film. yönetmen togan gökbakar'ın iyi iş çıkardığı teaser'dan bile belli oluyor. tiglon da işin içinde daha ne olsun? ayrıca filmin müzikleri ile ilgili bir takım detaylar öğrendim ki eyvah eyvah diyerek geri çekiliyorum. şaşırtıcı ve sevindirici detaylar sonra.

teaser'ını tümüyle, kurgu, müzik efektler herşey dahil cem gül hazırladığı için yönetmeniyle alakası direkt olmayan teaser'a sahip film.

bilindiği üzere yönetmen ve yapımcılar, şu sıralar lions gate films in başını çektiği son dönemin gözde anlayışı olan düşük bütçe / bol kan revan/kurguya sahip bir film yapmaya çalışıyorlar. görüntülerden anladığımız ve setteki arkadaşlardan aldığımız duyumlara göre bu film, gerçekten son döneme damgasını vuracak gibi görünüyor. en azından türkiye'de daha önce denenmemiş bir yapım izleyeceğiz. dileğimiz filmin başarılı olması, yurtdışında gösterilmesi ve aynı şekilde birçok yapımın önünü açmasıdır.

şahane bir film olacağına dair büyük umut beslediğim film

kan görmeye dayanamayanların izlememesi gerektiğini düşündüğüm bi film. bi yerlerden duyduğum kadarıyla şahan gökbakar'ın filmde ufak bi rolü varmış. ayrıca film imdb.com da şimdilik kendisine bi yer bulamamıştır.

fragmanından anladığımız kadarıyla ejnebi örneklerinin gerisinde kalmayan bir korku filmi.

sahan gökbakarın konuk oyuncu olarak yer aldığı, müziklerinde iki tane jay jay johanson parçası kullanılacak olan türk filmi..

filmin konusu ile geçen sene sinemalarımızda gösterilen ispanyol yapım hypnos arasında ciddi bir benzerlik fark ettiğim, bu benzerliğin filmi izlediğimizde de gözümüze batmayacağını ümit ettiğim film... lakin, gen'in özeti şu cümleyle başlıyor: "dağlık bölgede yer alan eski bir akıl hastanesinde psikiyatr olarak göreve başlayan dr.deniz hastaneye geldiği ilk gün bir intihar vakası ile karşılaşır." hypnos'da beatriz karakteri dağlık bölgede deniz kenarında olan eski bir akıl hastanesine psikiyatr olarak görevebaşlıyordu ve ilk gün bir intihar vakası ile karşılaşıyordu. filmin özeti ile hypnos arasındaki benzerlikler özetin gerikalanında da hafiften devam ediyor. polislerin gelmesi, cinayetlerin artması, herkesin birbirinden şüphelenmesi, herşeyin bir karabasana dönüşmesi diğer benzerlikler. herşeye rağmen hypnos kadar kötü olmayacağını tahmin ediyorum. tam tersine iyi bir filme gerisayım yapmış durumdayım. ama hypnosun farkında olup, filmin özetini filmin daha özgün yanlarını ortaya çıkartacak şekilde yazmış olmalarını dilerdim.

Filmle ilgili iki oyuncu dikkatimi çekti.Haldun Boysan ve Sefa Zengin de yer alıyorlar filmde.Bu iki oyuncu Tombalacı ve Erdal Kömürcü rollerinde oynuyorlardı Kurtalr Vadisin'de bu filme pek yakışmayacaklarını düşünüyorum.

Ayrıca Şahan Gökbakar konuk oyuncu olarak yer almış,başrol degil,bilgilerinize.Gidilesi bir film.

Teaser'ı indiremeyenlerhttp://www.hemen*paylas.com/.../genteaser_low.zip.html aradaki yıldızı kaldırıp indirebilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• filmi izlenesi kılan bir başka şey, arkasında Warner Bros desteği olması..

inşallah beklediğim gibi bir film çıkar. Dabbe'deki gibi hüsrana uğramak istemiyorum..
  • bugün ntv de haberini ve fragmanını izledim özellikle görüntü efektleri amerikan sinemasını aratmıyor. izleyenlerinde yorumları çok iyiydi 1mil. $ a mal olmuş . umarım beklediği ilgiyi görür ve beklenenleri de seyirciye verir. artık saçma filmler izlemek istemiyorum doğrusu türk sineması komedi ve dram haricinde filmelerede imza atmalı. (gerçi dabbe ve büyü benim için hüsran oldu ama bakacaz)
  • şahanın kardeşinin filmi yönetiyor olması kafamda soru işaretleri oluşturdu.ve sanırım ilk uzun metraj filmini çekmiş.yinede ortalamanın üstünde bir film gibi görünüyor.
  • Togan Gökbakar kendisi ile yapılan bir röpörtajda bütçemiz kısıtlı,ahım şahım bir bütçemiz yok demişti.1 milyon dolar yine de fazla bu söylediklerine göre.
  • yapılan galada kimisi korkup çıkmış salondan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

yapılan galada kimisi korkup çıkmış salondan..

evet galayı Ntvde izledim genelde beğenilmiş film.
  • quote:

bu güzel işte
  • quote:

dediğin gibiyse bu film izlenir inşallah yine verdiğim paraya yanmam
  • quote:

İyi bir reklam politikası.

Ama korku değil de gerilim filmi olduğunu düşünüyorum ben bunun.
  • vay be bakalım bu flim nası olmuşşş
  • merak ediyorum gidelim bakalım nasıl olmuş
  • bende baya merak ettim nasıl oldu acaba?fragmanları baya güzel
  • quote:

çook gördük böyle vakaları

ama ilk bakışta kalite kokmuyorda değil hani.göreceğiz artıkın
  • güzel gözüküyor ama vasat olmasından korkuyorum öyle gibi, şahan ı öne almışlar ama konuk oyuncu niye böle yapıyolar, bol izleyici için
  • quote:

Orjinalden alıntı: KARAKAY

quote:

çook gördük böyle vakaları

ama ilk bakışta kalite kokmuyorda değil hani.göreceğiz artıkın

bakalm arkadaşım. Şahan'ın kalitesi belli artık, bakalm kardeşi nasıl birşey kurgulamış. yine Dada filmin bir kısa filmini izlemiştim, Şahan oynuyordu yine ve çok başarılı bulmuştum

• http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=haberdetay&tarih=05.04.2006&Newsid=74969&Categoryid=8

Kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi Türk yapımı gerilim filmi olacak diye düşünüyorum.Dabbe ve Büyü fiyaskolarından sonra.

Yurdaer Okur'u yakından takip ediyordum,bu filmde oynaması daha iyi oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolqanyc

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?exec=haberdetay&tarih=05.04.2006&Newsid=74969&Categoryid=8

Kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi Türk yapımı gerilim filmi olacak diye düşünüyorum.Dabbe ve Büyü fiyaskolarından sonra.

Yurdaer Okur'u yakından takip ediyordum,bu filmde oynaması daha iyi oldu.

hatırlanırsa büyüde dabbe yide aynı umutlarla bekleyip mort olmustuk.
    bence fazla birşey ummadan beklemek lazım.s
    eyrettikten sonra sevindirik olurmuyuz?
    oluruz inşallah,o ayrı tabi

• Başarılı gibi gözüküyor, izlemeden yorum yapmak zor.
  • dabbe gibi değildir inşallah..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.