Şimdi Ara

ASUS Transformer Pad Infinity (TF700T) KULLANICILAR KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
7
Favori
31.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zeynelkucuk

Ürünü Gold Bilgisayar'dan 1299 TL'ye klavye ünitesi ile birlikte aldım (zaten en büyük olayı klavye ünitesi) az önce elime ulaştı. Şimdi şarja takılı. Kafamı kurcalayan tek yönü ram belleğinin 1gb olması. 2gb yapsalarmış süper olurmuş. Nexus 10 alacaktım ama usb, harici bellek kartı girişleri ve şarjlı klavye ünitesi ASUS'a yöneltti beni.

Tamamen aynı düşünceler ile asus aldım. Yoksa bende nexusta karar kılmıştım. Ürün güzel, beklentilerimi karşılıyor, ram olayı benide korkutuyordu fakat çok büyük oyunlardaki anlık kasmalar dışında bir dezavantajını görmedim. Tek sıkıntım flash desteğinin zayıf olması, evet flash yükledim bir şekilde fakat yetersiz kalıyor. İnternette gezerken en basitinden bir facebook uygulaması kullanırken bile windowsu aradığım oluyor. Yine de bu asusun değil androidin pek stabil olmamasından kaynaklanıyor tabi. Hayırlı olsun bu arada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç rastlamadım. İkisi birlikte satılıyordu. Ancak sahibinden.com'da 1-2 kişi sadece klavyeyi satıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  • Herkese merhaba,

ben bu cihazı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. kısaca gözlemlerimi yazayım. (bu arada bundan önce 1-2 hafta kadar Galaxy Note 10.1 kullandım. İkisi ile kıyaslayacağım.)

olumlu özellikler:

-Metalik kasası harika. (Samsung oyuncak hissi veriyor.)

-Kamerası çok iyi. Özellikle hareketli çekimlerde çok kısa sürede çekim gerçekleşiyor. (Samsung'da çekim kalitesi düşük ve çekim süresi uzundu.)

-Ekran kalitesi çok iyi. (Yüksek çözünürlük-Full HD - Ipad'den düşük ama Samsung'dan yüksek)

-Klavye (Ben klavye için tercih ettim. USB port-HDMI port-SD Kart yuvası ve entegre pil olması harika ama tuşlar daha kaliteli olabilirdi. Fakat metal malzeme kalitesi çok iyi)

Olumsuz özellikler:

Cihaz donanım özelliklerinden beklenmeyecek kadar yavaş. Sık sık takılıyor. Özellikle webde, mobil olmayan sitelerde... (Samsung'un web deneyimi pc'den farksızdı... PhotoShop mobili bile çatır çatır çalıştırıyordu. Takılma-bekleme hiç olmadı.) Ben bu durumu önce aradaki ram farkına bağladım (asus 1 gb - samsung 2gb) ama webde gördüğüm bazı yorumlarda bu işlemcide bir makine için bunların normal olmadığı, sebebin son güncellemeler olduğu söyleniyordu...

Bu konuyu biraz daha araştıracağım. Ben alır almaz güncellediğim için güncelleme öncesi durumu bilmiyorum ama belki fabrika ayarlarına dönüp deneyebilirim...

Bu konuda bilgisi/deneyimi/önerisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.

Sevgiler...

• Bugün bende aldım ama tam sıfır almadım. integra bilgisayardan yenilenmiş 2 sene asus garantili olarak docklu aldım. 999 TL ye geldi dock ve tablet beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifmelagil

Herkese merhaba,

ben bu cihazı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. kısaca gözlemlerimi yazayım. (bu arada bundan önce 1-2 hafta kadar Galaxy Note 10.1 kullandım. İkisi ile kıyaslayacağım.)

olumlu özellikler:

-Metalik kasası harika. (Samsung oyuncak hissi veriyor.)

-Kamerası çok iyi. Özellikle hareketli çekimlerde çok kısa sürede çekim gerçekleşiyor. (Samsung'da çekim kalitesi düşük ve çekim süresi uzundu.)

-Ekran kalitesi çok iyi. (Yüksek çözünürlük-Full HD - Ipad'den düşük ama Samsung'dan yüksek)

-Klavye (Ben klavye için tercih ettim. USB port-HDMI port-SD Kart yuvası ve entegre pil olması harika ama tuşlar daha kaliteli olabilirdi. Fakat metal malzeme kalitesi çok iyi)

Olumsuz özellikler:

Cihaz donanım özelliklerinden beklenmeyecek kadar yavaş. Sık sık takılıyor. Özellikle webde, mobil olmayan sitelerde... (Samsung'un web deneyimi pc'den farksızdı... PhotoShop mobili bile çatır çatır çalıştırıyordu. Takılma-bekleme hiç olmadı.) Ben bu durumu önce aradaki ram farkına bağladım (asus 1 gb - samsung 2gb) ama webde gördüğüm bazı yorumlarda bu işlemcide bir makine için bunların normal olmadığı, sebebin son güncellemeler olduğu söyleniyordu...

Bu konuyu biraz daha araştıracağım. Ben alır almaz güncellediğim için güncelleme öncesi durumu bilmiyorum ama belki fabrika ayarlarına dönüp deneyebilirim...

Bu konuda bilgisi/deneyimi/önerisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.

Sevgiler...

Banada ağır geliyor....Bu donanimda bir cihazın daha seri ve hızlı olmasını beklerdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Napcaz??

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsanttk

Napcaz??

Eğer unlocked yapıp garanti dışına çıkması sizin için sorun teşkil etmiyorsa benim yaptığımı yapmanızı öneririm, modifiye rom yükleme. Yavaşlık, takılma canımdan bezdirmiş ve resmen soğumuştum cihazdan. Gözümü karartıp unlocked yaptım, xda sitesinden modifiye rom ve kerneli kurdum, sonuç : uçuyor resmen, en ufak bir takılma yok, yağ gibi kayıyor ekran.
  • Ben orjinal sürümü kullanıyorum ara sıra az da olsa takılmalar oluyor ama rahatsız edici değil. Asus un yeni güncelleme yayınlayacağını düşünüyorum.

• Daha alalı pek fazla olmadigi ve Asus'un bir guncelleme yayinlayacagina inandigim icin simdilik rootlamayi dusunmuyorum ben de.Ama bazen webte gezinirken gercekten sinir oluyorum ki dolphin browser kullanmama ragmen...

• quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

quote:

Orijinalden alıntı: pegacorn

quote:

Napcaz??

Eğer unlocked yapıp garanti dışına çıkması sizin için sorun teşkil etmiyorsa benim yaptığımı yapmanızı öneririm, modifiye rom yükleme. Yavaşlık, takılma canımdan bezdirmiş ve resmen soğumuştum cihazdan. Gözümü karartıp unlocked yaptım, xda sitesinden modifiye rom ve kerneli kurdum, sonuç : uçuyor resmen, en ufak bir takılma yok, yağ gibi kayıyor ekran.

bu dediğiniz işlem nasıl yapabiliriz ?

marketi hala kullanabiliyor muyuz para verdiğimiz app leri hala indirebiliyor muyuz ?

ben yüklemek istiyorum modifiye rom.
    geri dönüşü var mı peki sonra?

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1665 geniş olarak anlatıyor-ingilizce- , ben cleanrom isimli romu kullanıyorum.
    Market kullanılıyor, ücretli program yüklemediğim için net bir şey söyleyemem ancak google hesabımda tüm yüklü uygulamalarım format yada rom update sonrası hala görünüyor ve geri yüklenebiliyor.
    Unlocked yaptıktan sonra geri dönüşü yok garanti anlamında. Ancak isterseniz yine orjinal rom yükleyebiliyorsunuz.

• Bankacilik işlemlerimi (Akbank) yapamadigimi farkettim bugun. Web sitesinden giris yapamiyorum, google playdeki Akbank uygulamalarida uyumsuz gozukuyor bizim tabletlere. Webte bariz bir yavaşlık söz konusu zaten, özellikle flash uygulamalarında. 2 senelik garantiyi yakıp rom atmaya değermi onu düşünüyorum çünkü canımı sıkmaya başladı bu durum.

Baska rom atan arkadaslarda yorumlayabilirmi? Gercekten degiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi provocative -- 18 Mart 2013; 17:48:37 >
  • Arkadaşlar bende 4 aydır falan tf700 kullanıyorum.fakat benim cihazda çok performans sorunu yaşıyorum ne bilim mesela need for speed most wanted kasıyor oynayamazsın keza spiderman falanda öyle.yani oyun konusunda durum bu.internette de pek akıcı değil hızdan kaynaklanmıyor 20 mbt internetim.cihazın kendi tarayıcısı çok yavaş zaten chrome falanda her video yu açamıyor normal tarayıcı hiç olmazsa videoları oynatabiliyor.Durum böyle arkadaşlar sizlerde de bu oyunlarda kasma sıkıntısı oluyor mu?performansı nasıl cihazınızın?Birde bunu ölçebileceğimiz bir test falan var mı karşılaştıralım yada teknik servise göndermek için bir nedenim olsun oyunlar kasıyo demeyelim@
  • quote:

Orijinalden alıntı: provocative

Bankacilik işlemlerimi (Akbank) yapamadigimi farkettim bugun. Web sitesinden giris yapamiyorum, google playdeki Akbank uygulamalarida uyumsuz gozukuyor bizim tabletlere. Webte bariz bir yavaşlık söz konusu zaten, özellikle flash uygulamalarında. 2 senelik garantiyi yakıp rom atmaya değermi onu düşünüyorum çünkü canımı sıkmaya başladı bu durum.

Baska rom atan arkadaslarda yorumlayabilirmi? Gercekten degiyor mu?

aynen internette bir bilgisayardaki kadar seri işlem yapamıyosun tablette.bu kadar para vereceğime bi netbook alsaydım dedittiriyor insana
  • quote:

Orijinalden alıntı: burtac12

Arkadaşlar bende 4 aydır falan tf700 kullanıyorum.fakat benim cihazda çok performans sorunu yaşıyorum ne bilim mesela need for speed most wanted kasıyor oynayamazsın keza spiderman falanda öyle.yani oyun konusunda durum bu.internette de pek akıcı değil hızdan kaynaklanmıyor 20 mbt internetim.cihazın kendi tarayıcısı çok yavaş zaten chrome falanda her video yu açamıyor normal tarayıcı hiç olmazsa videoları oynatabiliyor.Durum böyle arkadaşlar sizlerde de bu oyunlarda kasma sıkıntısı oluyor mu?performansı nasıl cihazınızın?Birde bunu ölçebileceğimiz bir test falan var mı karşılaştıralım yada teknik servise göndermek için bir nedenim olsun oyunlar kasıyo demeyelim@

sizin bu mesajınızı okuduktan sonra iyiki almamışım diyorum.ipad 4 almak daham antıklı gibi geldi bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: OzgurUlupinar

quote:

Arkadaşlar bende 4 aydır falan tf700 kullanıyorum.fakat benim cihazda çok performans sorunu yaşıyorum ne bilim mesela need for speed most wanted kasıyor oynayamazsın keza spiderman falanda öyle.yani oyun konusunda durum bu.internette de pek akıcı değil hızdan kaynaklanmıyor 20 mbt internetim.cihazın kendi tarayıcısı çok yavaş zaten chrome falanda her video yu açamıyor normal tarayıcı hiç olmazsa videoları oynatabiliyor.Durum böyle arkadaşlar sizlerde de bu oyunlarda kasma sıkıntısı oluyor mu?performansı nasıl cihazınızın?Birde bunu ölçebileceğimiz bir test falan var mı karşılaştıralım yada teknik servise göndermek için bir nedenim olsun oyunlar kasıyo demeyelim@

sizin bu mesajınızı okuduktan sonra iyiki almamışım diyorum.ipad 4 almak daham antıklı gibi geldi bilgileri paylaştığınız için teşekkür ederim.

Aksine ben gayet memnunum kendi tarayıcısı gayet iyi takılma sorunları her tabletteki gibi seyrek olabiliyor.Sadece ben değil internetten yorumlara bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Orijinalden alıntı: OzgurUlupinar

quote:

Aksine ben gayet memnunum kendi tarayıcısı gayet iyi takılma sorunları her tabletteki gibi seyrek olabiliyor.Sadece ben değil internetten yorumlara bakabilirsiniz.

ben alete reset attım ne var ne yoksa disable ettim gayet hızlandı..

arka planı da siyah arka plan koydum.

Sorununuzun düzelmesine çok sevindim.Gerçekten iyi bir cihaz.

• ya ben youtube hariç hiçbir videoyu seyredemiyorum...yüklenecek flash ı nerden bulacaz nasıl yapacaz biyardım arkadaşlar...
  • quote:

ya ben youtube hariç hiçbir videoyu seyredemiyorum...yüklenecek flash ı nerden bulacaz nasıl yapacaz biyardım arkadaşlar...

İnternette tabletin sürümü ile birlikte flash player i aratıp apk olarak indireceksiniz.Sonrada kurulum işlemi gerçekleşecek.

• Biraz daha acarsan sevinirim
  • quote:

Biraz daha acarsan sevinirim

Bana cihazın sürümünü söylerseniz daha rahat yardım ederim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.