Şimdi Ara

500 TL ye 4 çekirdekli Oyun PC si ( İNCELEME ) --En Düşük bütçe ile maksimum performans-- YENİ SSler (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.136
Cevap
52
Favori
131.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

quote:

Orijinalden alıntı: sarac_07

hocam mesajlar arasında mutlaka vardır ama okuyamadım kusura bakma öncelikle

bu sistem ile bf3,hitman absolution,far cry 3,assasin's creed ,cod black ops 2 gibi yeni oyunları donmadan normal grafik seviyelerinde oynayabilir miyim ?

Hocam bu basliktaki sistem FM1 soket artık yeni işlemci gelmeyecek bunun yerine FM2 serisi öneririm yine aynı sekilde entegre ekran kartiyla gelmekte.

AMD A10 5800K 290
    AMD A8 5600K 230

Fiyatları da bu sekilde.

peki hocam o şekilde bir sistem ile söylediğim oyunlardan ne kadar performans alırım
  • quote:

quote:

quote:

bu sistem ile bf3,hitman absolution,far cry 3,assasin's creed ,cod black ops 2 gibi yeni oyunları donmadan normal grafik seviyelerinde oynayabilir miyim ?

Hocam bu basliktaki sistem FM1 soket artık yeni işlemci gelmeyecek bunun yerine FM2 serisi öneririm yine aynı sekilde entegre ekran kartiyla gelmekte.

AMD A10 5800K 290
    AMD A8 5600K 230

Fiyatları da bu sekilde.

peki hocam o şekilde bir sistem ile söylediğim oyunlardan ne kadar performans alırım

BF3 Single de çözünürlüğe bağlı olarak Mediumda takılmadan oynatır. MW3 aynı sekilde. Far Cry 3 için crossfire gerek yoksa low ayarlarda oynarsınız.

Mesut Çevik ve FX57 nin incelemesi var dh de oyun performansları var.

300 TL ekran kartına veriririm derseniz HD7850 ile canavar olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

AMD A10 5800K 290
    AMD A8 5600K 230

Fiyatları da bu sekilde.

BF3 Single de çözünürlüğe bağlı olarak Mediumda takılmadan oynatır. MW3 aynı sekilde. Far Cry 3 için crossfire gerek yoksa low ayarlarda oynarsınız.

Mesut Çevik ve FX57 nin incelemesi var dh de oyun performansları var.

300 TL ekran kartına veriririm derseniz HD7850 ile canavar olur.

crossfire , işlemci için deki ekran kartıylaylamı oluyor?

• İşlemci içindeki 7660D 6670 ile crossfire edilebiliyor. Yapmanız gereken tek şey BİOS tan bir ayar ve AMD Dual Graphics'i açmanız. Performans 6850 ye yaklaşıyormuş.

• Merak ettiğim birşey var. Amd A10 5800K işlemciyi 6670 ile crossfire yaptık diyelim. Ekrana çıkışı nerden alıcaz anakarttan mı yoksa ekran kartından mı? Performansta bir etki yapar mı ?
  • Çok yararlı güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: byrd

quote:

Orijinalden alıntı: alpa2500

Merhabalar;

Bende aşağıdaki sistemi almayı düşünüyorum.

İşlemci: AMD Trinity A10-5800K FM2 4MB 3.8GHz HD7660 APU Dört Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - 151,13$ - 273,55 TL
    Anakart: Asrock FM2A75 PRO4 AMD A75 FM2 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart - 118,00$ - 213,58 TL (KDV Bizden!)
    Bellek: Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz CL9 Dual Kit PC Belleği (CMZ8GX3M2A1866C9B) - 77,04$ - 139,44 TL (KDV Bizden!)
    Optik Sürücü: ASUS DRW-24B5ST SATA DVD-RW Optik Sürücü (Kutusuz) - 25,88$ - 46,84 TL (KDV Bizden!)

17" crt ekran , seagate 160 gb sata 1 HDD ve Kasa ve 350 watt codegen PSU var.

- Bu anakartta CRT ekran bağlamak için çıkış var mıdır?
    - Eski seagate diskimi bu sistemde kullanabilir miyim?
    - 350 watt yeterli midir?
    - Oyun olarak çok extreme beklentim yok. Modern warfare serisi ve battlefield-3 ü orta ayarlarda oynatsın yeter. Bunları oynatır mı?

crt evet
    eski disk ide ise çevirici alman gerek ide to sata
    350 yeter sonradan ekran kartı takarım dersen yetmez.

1280x720 orta ayarlarda oynatır

Fm2 alacak arkadaşlara söylüyorum 5800k almak yerine 5600k alın oradan arttıracağınızı anakarta yatırın mutlaka pro4 alın ramlerde 2x4 1600 olsun.

Hocam ben de 5800K düşünüyorum da anakart A75M-DGS ASRock. Neden PRO4 önerdiniz?

Pro4'ün paylaşımlı ekran kartı 2 gb pro4 altındakilerin ise 512 mb.
    Yani Takılan normal ramden ekran kartına ram ayırma olayı pro4 altındakilerinde çok düşük.
    Bence önemli bir ayrıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byrd -- 10 Aralık 2012; 11:40:07 >

• emre abi ben de o sistemi alıcam kesinlikle sonra da bi uyumlu ekran kartı takar cross yaparım tadından yenmez :) ilerde yavas yavas degiştiririm duruma göre mecbur degiştircez saten hep yeni ve hızlısı cıkıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpa2500

Merhabalar;

Bende aşağıdaki sistemi almayı düşünüyorum.

İşlemci: AMD Trinity A10-5800K FM2 4MB 3.8GHz HD7660 APU Dört Çekirdekli Çarpan Kilitsiz İşlemci - 151,13$ - 273,55 TL
    Anakart: Asrock FM2A75 PRO4 AMD A75 FM2 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart - 118,00$ - 213,58 TL (KDV Bizden!)
    Bellek: Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz CL9 Dual Kit PC Belleği (CMZ8GX3M2A1866C9B) - 77,04$ - 139,44 TL (KDV Bizden!)
    Optik Sürücü: ASUS DRW-24B5ST SATA DVD-RW Optik Sürücü (Kutusuz) - 25,88$ - 46,84 TL (KDV Bizden!)

17" crt ekran , seagate 160 gb sata 1 HDD ve Kasa ve 350 watt codegen PSU var.

- Bu anakartta CRT ekran bağlamak için çıkış var mıdır?
    - Eski seagate diskimi bu sistemde kullanabilir miyim?
    - 350 watt yeterli midir?
    - Oyun olarak çok extreme beklentim yok. Modern warfare serisi ve battlefield-3 ü orta ayarlarda oynatsın yeter. Bunları oynatır mı?

crt evet
    eski disk ide ise çevirici alman gerek ide to sata
    350 yeter sonradan ekran kartı takarım dersen yetmez.

1280x720 orta ayarlarda oynatır

Fm2 alacak arkadaşlara söylüyorum 5800k almak yerine 5600k alın oradan arttıracağınızı anakarta yatırın mutlaka pro4 alın ramlerde 2x4 1600 olsun.

Hocam ben de 5800K düşünüyorum da anakart A75M-DGS ASRock. Neden PRO4 önerdiniz?

Pro4'ün paylaşımlı ekran kartı 2 gb pro4 altındakilerin ise 512 mb.
    Yani Takılan normal ramden ekran kartına ram ayırma olayı pro4 altındakilerinde çok düşük.
    Bence önemli bir ayrıntı.

Bunu nereden öğrenip söyledin hocam kesin bi kaynak verebilirmisin? bende pro4 ile A75M-DGS arasında kaldım 2sinden birini alıcam. Eğer bu verdiğin bilgi doğru ise pro4ü düşünmeden alıcam..

• @ImpossibleHeLL
    http://www.cizgi.com.tr/product/product.aspx?id=760
    http://www.cizgi.com.tr/product/product.aspx?id=801
    Max. shared memory --->http://www.asrock.com/download/e-catalog/FM2A75M-DGS.pdf
  • @byrd dediği doğru ama bu kötü oldu çünkü pro4 201 TL ciddi fark yaratırmı acaba bellek miktarı böyle bir sistem yerine i3 veya fx 4100 üstüne ekran kartı alınırsa geçebilir mi yani bir 6670 alınırsa
    a10-5800k fxlerden iyi olduğunu okumuştum bu gerçek mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oluruna Bırak! -- 11 Aralık 2012; 21:56:11 >
  • Beyler A8 ve pro4 aldım şu an bir tek ram kaldı. Bilgisayarı hemen çalıştırmak için bir ram almam lazım fakat maddi şu anki maddi durumlar nedeniyle tek slotlu 4gb ram alabiliyorum. Sorum şu ki bu çift satılan ramlerden almak için bekliyim mi yoksa şimdi bir 4gb alıp diğer ayda aynısından bir 4 daha alsam çok fark olurmu... cevaplarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: badohan

Beyler A8 ve pro4 aldım şu an bir tek ram kaldı. Bilgisayarı hemen çalıştırmak için bir ram almam lazım fakat maddi şu anki maddi durumlar nedeniyle tek slotlu 4gb ram alabiliyorum. Sorum şu ki bu çift satılan ramlerden almak için bekliyim mi yoksa şimdi bir 4gb alıp diğer ayda aynısından bir 4 daha alsam çok fark olurmu... cevaplarsanız sevinirim.

1600mhz den yukarı olan ramlerden al hacı ve 8 gb olmasına önem göster.

8 gb 1866 mhz ram alırsan senin yararına olur çünkü APU sistemlerde işlemci içindeki GPU ramden destek alıyor. Ne kadar yüksek olursa ekran kartın o kadar performanslı olur.. Bende a10 ile pro4 alıcam yanına da 1866mhz 8gb ram.
  • emre abi fm2 sistem iyiy bir sistemmi fm2 nedir yani senin yazdıgın sistemi topluycam fazla bilmiyorum pc okuyorum lise 2 daha abi bütcemde o kadar iyi degil yani aklımda bir kac oyun var abi onlari aksama dogru yazıcam abi senin dedigin sistem kaldırırmı diye cevap verirsen sevinirim yusyemre abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusyusemr

quote:

Orijinalden alıntı: manyakhuni

beyler bana 750 tl ye bi pc toplayacak yokmu ya güzel oyun canavarı bişey

Dostum sana kendimede alacağım yeni FM2 sistemi yazayım:

Anakart: Asrock FM2A75M-DGS

http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/asrock-fm2a75m-dgs-amd-a75-fm2-soket-ddr3-usb3-sata3-matx-anakart.html

İşlemci (APU): AMD Trinty A8-5600K FM2

http://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-a8-5600k-fm2-4mb-3-6ghz-hd7560-apu-dort-cekirdekli-carpan-kilitsiz-islemci.html

Ekran Kartı: ATI Radeon HD7560 BU İŞLEMCİNİN YANINDA GELİYO AMA İSTERSEN UYUMLU BİR KART ALARAK CROSSFİRE YAPABİLİRSİN

RAM: CORSAIR VENGEANCE 4GB 1600MHZ DDR3 SOĞUTUCULU

http://www.trdukkan.com/Products-15696-corsair-vengeance-4gb-1600mhz-ddr3-sogutuculu-cl9-low-profile-pc-ram-cml4gx3m1a1600c9.html

HDD: Seagate 500gb 7200rmp SATA3

http://www.teknobiyotik.com/donanim/hard-disk-hdd/seagate-500-gb-7200-rpm-16-mb-on-bellek-3-5-sata-iii-disk-st500dm002.html

Kasa: Aerocool VS-3 Advanced 550W

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-vs-3-advance-high-power-550w-guc-kaynakli-2xusb-3-0-portlu-mesh-panelli-6-adet-fan-yuvali-40cm-vga-uyumlu-mid-tower-oyuncu-ve-performans-kasasi.html

Toplam 770 tl yapıyor teknobiyotikten verdiğim malzemeleri bilgisayar toplama sihirbazından kontrol et verdiğim linkler normal fiyatlarıdır yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Sana tavsiyem anakartı PRO4 alman ve ramleri 8Gb 1866 mhz alman çünkü PRO4 grafik belleğe 2Gb ayırabiliyor ama A75M-DGS sadece 512Mb ayırabiliyor. Ayrıca APU sistemde ramler işlemci içindeki GPU ya büyük bi performans sağlamakta. Bunu düşünerek alman senin yararına olur..

• Bunu alabiliyorum abi 800 tl var işte OYUNLAR : assassin's creed serisi,bf3,justcause 2,mirrors edge ,gta4,raiderz,age of wulin, The Amazing Spider-Man,max payne 3 ,skyrim serisi ve bunlara benzer oyunlar abi bunları pc kasarmı yoksa donmadan kasmadan acarmı :)
  • quote:

bn zten sonradan ramleri 8gb 1600 almaya karar verdim pro4 ü önerdiğin içinde teşkkür ederim

Rica ederim. Sadece 8 gb olması önemli değil 1866 olması da önemli hatta 2133 yapsan daha daha iyi olur :) ama ideal olan 1866

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImpossibleHeLL -- 12 Aralık 2012; 20:00:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImpossibleHeLL

quote:

bn zten sonradan ramleri 8gb 1600 almaya karar verdim pro4 ü önerdiğin içinde teşkkür ederim

Rica ederim. Sadece 8 gb olması önemli değil 1866 olması da önemli hatta 2133 yapsan daha daha iyi olur :) ama ideal olan 1866

Hocam 1600'lük aldıktan sonra oc ile rahatlıkla 2000 lere çıkaramaz mıyız?Çünkü 2000 2133 ramlar oldukça pahalı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: badohan

Beyler A8 ve pro4 aldım şu an bir tek ram kaldı. Bilgisayarı hemen çalıştırmak için bir ram almam lazım fakat maddi şu anki maddi durumlar nedeniyle tek slotlu 4gb ram alabiliyorum. Sorum şu ki bu çift satılan ramlerden almak için bekliyim mi yoksa şimdi bir 4gb alıp diğer ayda aynısından bir 4 daha alsam çok fark olurmu... cevaplarsanız sevinirim.

1600mhz den yukarı olan ramlerden al hacı ve 8 gb olmasına önem göster.

8 gb 1866 mhz ram alırsan senin yararına olur çünkü APU sistemlerde işlemci içindeki GPU ramden destek alıyor. Ne kadar yüksek olursa ekran kartın o kadar performanslı olur.. Bende a10 ile pro4 alıcam yanına da 1866mhz 8gb ram.

Ya aslında sorun şu anda bir tane 4 alabiliyo olmam :D

Yani diceğim bana tek slotlu 4gb bir ram önerirseniz diğer ayda aynısından alırsam olurmu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgehannnn

quote:

quote:

Hocam 1600'lük aldıktan sonra oc ile rahatlıkla 2000 lere çıkaramaz mıyız?Çünkü 2000 2133 ramlar oldukça pahalı.

Öncelikle anakartın max 1866 desteklediğini unutmuşum bu yüzden özür dileriim yanlış bilgi vermiş oldum.

Evet oc ile 1600lük ramleri 1866 yapabiliriz fakat ısınma olayı falan olabilir işi garantiye almak için 1866 almak daha iyi diye düşünüyorum. Fiyat olarak da arlarında uçurum kadar fark yok hatta vatanda Patriot ramler baya ucuzlamış.

http://www.vatanbilgisayar.com/patriot-pxd38g1866elk-8gb%282x4%29-viperx-ddr3-1866mhz-cl9-xmp-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=59402

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.