Şimdi Ara

Asus'tan 2560 x 1440 piksel PLS panele sahip 27-inç monitör: PB278Q

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Bilgisayar donanımı tutkunlarınca yakından tanınan Asus, 2560 x 1440 piksel gibi yüksek bir çözünürlüğe sahip yeni monitörü PB278Q ile ürün gamını genişletiyor.

Öncelikli olarak fotoğrafçıların ve grafik tasarımcılarının ilgisini çekeceğini düşündüğümüz PB278Q, 27-inç boyutunda ve 2560 x 1440 piksel (WQHD) çözünürlüğünde, LED arka aydınlatmalı PLS (Plane to Line Switching) panel ile donatılmış durumda. PLS panel teknolojisi, TN panelli çözümlere göre gerçeğe daha yakın renkler ile geniş görüş açıları vaat ederken, LED arka aydınlatma, CCFL aydınlatmalı çözümlere göre enerji tasarrufu sağlıyor.

Griden griye 5 ms tepki süresi, 0.233 mm piksel aralığı, 80.000.000:1 dinamik kontrast oranı, 300cd/m2 parlaklık seviyesi ve 178 derece dikey - 178 derece yatay görüş açısı sunan monitörün bağlantı seçenekleri arasında, Dual-Link DVI, HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 ve D-Sub bulunuyor.

Üzerinde 3 watt'lık iki tane hoparlör konumlandırılan monitörün yüksekliği 120 mm arttırılabiliyor, monitör 60 derece sağa ve 60 sola döndürülebiliyor, monitörün açısı 20 derece ile -5 derece arasında değiştirilebiliyor, monitör istendiği takdirde 90 derece döndürülerek portre modunda kullanılabiliyor.

Çalışırken 60 watt'tan düşük seviyede, kapalı konumdayken ise 0.5 watt'dan düşük seviyede enerji harcadığı belirtilen monitörün fabrika çıkışlı olarak ön kalibrasyon işlemi yapılmış. Asus PB278Q, kasım ayında teknoloji mağazalarındaki yerini alacak. Fiyat konusundaki sis perdesi ise kaldırılmamış.

• Şu çözünürlükte doğru düzgün monitör yok piyasada.

• Bu üründe 16:9 çıkmış halbuki 4:3 oranında çizim yapmak daha rahat.Belki bir iki sektöre yarar ama genel manada 4:3 bütün profesyonellere yönelik bir çözüm olur.

• ''Griden griye 5 ms tepki süresi'' Bu şimdiye kadar çıkan ips paneller içinde sanırım en iyisi. Biliyorum bu monitörler profsyöneller için ama acaba bunu oyun amaçlı kullansak nasıl bi performans verir?

• ahmet ips panel değil PLZ panel diyor .D

• oyun oynayacaklar yanaşmasın buna gpu yetmez:D tasarımda vasat.

• quote:

Orijinalden alıntı: lj94

oyun oynayacaklar yanaşmasın buna gpu yetmez:D tasarımda vasat.

GTX 690 çok rahat yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Ege -- 29 Ağustos 2012; 0:14:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PA248Q'nun IPS olmayan, daha büyük ve daha yüksek çözünürlük olan versiyonu olmuş sanırım. Eğer öyleyse neredeyse mükemmel bir monitör. Muhtemelen input lag süresi de düşük olacaktır ki oyunculara bile hitap edebilir bu sebeple. Tepki süresi oyuncular için ideal olmasa da, üst sınırda bulunuyor.

• 2K monitör bence gereksiz. 1080p den yüksek çözünürlük istenirse bence 4K filan beklenmeli. 2014-2015 gibi 4K monitörlerin Türkiye pazarında yaygınlaşacağını ve alınabilir fiyatlarda olacağını düşünüyorum.

• Kaç Hz olduğu beliritlmemiş. Eğer 60 Hz ise, 120 Hz olan 1920x1080 FuLL HD monitör alırım daha iyi.

• Bundan guzel retina ekran olur (1280x720 highdpi)

• asus yine yapmış yapacağını

• Tasarımını beğenmedim özellikle ayakları çok kötü olmuş. O bölümü daha güzel bir hale getire bilirlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

2K monitör bence gereksiz. 1080p den yüksek çözünürlük istenirse bence 4K filan beklenmeli. 2014-2015 gibi 4K monitörlerin Türkiye pazarında yaygınlaşacağını ve alınabilir fiyatlarda olacağını düşünüyorum.

2K değil bu 1440p. 2K 1080p'yle neredeyse aynı. 4K daha iyi bir geçiş olacaktır o konuda katılıyorum ama az da bir vakit yok. 1440p kullanma "imkanım" olsa dakika durmazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Pisagor-

Tasarımını beğenmedim özellikle ayakları çok kötü olmuş. O bölümü daha güzel bir hale getire bilirlerdi.
    Yükselip alçalabilen ve sağa doğru dönen yapısı olduğu için yere sağlam basması açısından bu şekilde yapmış olabilirler

Bu arada ürün Vatan'ın stoklarına girmiş bulunmakta

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-pb278q-27-pb278q-genis-ekran-pls-led-monitor-(wqhd-2560-x-1440)/productdetails.aspx?I_ID=64398

Asus'tan 2560 x 1440 piksel PLS panele sahip 27-inç monitör: PB278Q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CLauDio_1907 -- 12 Şubat 2013; 23:24:22 >

• Bu ayakların benzerini almaya kalksanız dünyanın parasını isterler. Bence gerçekten çok başarılı ve sağlam...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.