Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.235
Cevap
74
Favori
135.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bankanın karşı dava açmasıyla ilgili yorum yapacak bir arkadaş var mı acaba saygılar:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dosya masrafsız konut kredisi çektim ancak yapılandırma ve ipotek fek ücretlerinin iadesi için başvuru yaptığımda hesap hareketlerinde anlam veremediğim bin tl ye yakın bir kesinti gördüm thh deki arkadaşa danıştım oda bunun dosya masrafı oldugunu söyledi bende dosya masrafsız konut kredisi çekmiştim ben oyüzden olamaz dememe rağmen hayır öyle diyolar ama böyle kesiyolar dedi:) onun içinde bir dilekçe doldurup başvurumu yaptım yaklaşık 2ay sonra thh den cevaplar geldi üçü içinde olumlu iade talebimiz haklı, uzun bir telefon ve bankaya git gel koşuşturmadan sonra yapılandırma ve ipotek fek ücretinin iadesini aldım ama anlam veremediğim ve sordugumda da bir açıklama alamadığım kesintinin iadesini alamadım thh nin olumlu kararına rağmen? Dosya masrafsız denilen krediden farklı yollar izlenerek böyle kesintiler mi yapılıyor?
    benzer durum yaşayan var mı? yardımcı olabilecek bir fikri olan var mı ne yapabilirim? saygılar iyi forumlar?

• güncel

• Arkadaşlar bu dosya masrafları ile ilgili size bir avukat önerebilirim güvenebilirsiniz.İsmi Av.Hasan ÖNEN.Ben 8 farklı bankadan kredi çekmiştim. 5 ay içerisinde tüm masraflarımın bana ödemesi yapıldı. Ayrıca vekalet ücretide ödemedim. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahar.yildiz76

Arkadaşlar bu dosya masrafları ile ilgili size bir avukat önerebilirim güvenebilirsiniz.İsmi Av.Hasan ÖNEN.Ben 8 farklı bankadan kredi çekmiştim. 5 ay içerisinde tüm masraflarımın bana ödemesi yapıldı. Ayrıca vekalet ücretide ödemedim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bunu belirtmek için mi üye oldunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrgkdmr

Dosya masrafsız konut kredisi çektim ancak yapılandırma ve ipotek fek ücretlerinin iadesi için başvuru yaptığımda hesap hareketlerinde anlam veremediğim bin tl ye yakın bir kesinti gördüm thh deki arkadaşa danıştım oda bunun dosya masrafı oldugunu söyledi bende dosya masrafsız konut kredisi çekmiştim ben oyüzden olamaz dememe rağmen hayır öyle diyolar ama böyle kesiyolar dedi:) onun içinde bir dilekçe doldurup başvurumu yaptım yaklaşık 2ay sonra thh den cevaplar geldi üçü içinde olumlu iade talebimiz haklı, uzun bir telefon ve bankaya git gel koşuşturmadan sonra yapılandırma ve ipotek fek ücretinin iadesini aldım ama anlam veremediğim ve sordugumda da bir açıklama alamadığım kesintinin iadesini alamadım thh nin olumlu kararına rağmen? Dosya masrafsız denilen krediden farklı yollar izlenerek böyle kesintiler mi yapılıyor?
    benzer durum yaşayan var mı? yardımcı olabilecek bir fikri olan var mı ne yapabilirim? saygılar iyi forumlar?

bankanızdan kesinti tutarı ile ilgili açıklama isteyebilirsiniz, konut kredilerinde yıllık sigorta bazen 10 yıllık peşinen alındığında ciddi rakamlara ulaşabiliyor,
    eğer sigorta gibi bişey değil de dosya masrafı ise hakem heyeti kararını icraya koyarak tahsil edebilirsiniz, aksi halde banka size dava açabilir

• Konuyu sayfalarca karıştırdım ama sorumun cevabını bulamadım.

THH'nde Ziraat'ten 2 tane dosya masrafi davam vardı biri 350 diğeri 1900

350 olanın yazısı geleli 30 gün oldu diğerinin eli kulagindadir.

Sorum: Ben 1900 liralık olanın yazısı THH'den gelince 15 gün bekleyip ikisini bir icraya koymak istiyorum. Bu durumda 350 liralık olan karar çıkalı nerdeyse 2 ay olmus olacak sıkıntı yaratır mı?

Birde icraya koyma işini kendim yapabilirmiyim? Meblağ fazla olmadığı için avukata vermek meblağı iyice küçültecek diye düşünüyorum ne dersiniz?

Simdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 16 Ocak 2015; 23:19:34 >
  • Ziraat bank dava açmış karşı dava avukat dosya masrafını icraya vermişti karşı dava açmışş. Şimdi benim avukat hakem heyetine verecekmiş dosyayı nolcak bakalım bu ziraat nasıl bir bankaymış ya. Devlet dosya masraflarını iade edin vatandaşa diyor. Devletin bankası ziraat bank bize karşı dava açıyor bakalım bekliyoz hayırlısı:) grlişmeleri aktaracağım buradan arkadaşlar...

• Ooo o zaman bize de dava acmalari yakındır. Baktım gerçi e devlet ten herhangi bir davam yok

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanali2727

Ziraat bank dava açmış karşı dava avukat dosya masrafını icraya vermişti karşı dava açmışş. Şimdi benim avukat hakem heyetine verecekmiş dosyayı nolcak bakalım bu ziraat nasıl bir bankaymış ya. Devlet dosya masraflarını iade edin vatandaşa diyor. Devletin bankası ziraat bank bize karşı dava açıyor bakalım bekliyoz hayırlısı:) grlişmeleri aktaracağım buradan arkadaşlar...

Aynı durumdayız . Ben daha hiç bir girişimde bulunmadım sizinkinin sonucunu bekliyorum ona göre hareket edeceğim. 1000 tl si kesin diğerleri belki alınamayabilir.
  • Arkadaşlar dosya masrafı iadesi için başvuracağım.Ziraat bankası bankam. Tüketici hakem heyetine gitmeden önce bankaya mail veya iadeli taahhütlü mektup yollanıyomuş.Ben mail yoluyla başvursam bir sorun olur mu ? Cevap veriyor mu banka mail yoluyla ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7B6935253 -- 26 Ocak 2015; 14:01:30 >
  • Hala bekliyoz arkadaşlar şu an avukatımız ziraat itiraz ermiş diyor. Karşı dava açacak ıl. Avukat da hakem heyetine vereceğim diyor...

• tensip zaptı hazırlandı. Ne demek? Ipotek ve eksper parasına banka geri dava açmıştı bana. Hazirana tarih vermişler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Yaklaşık 6 ay önce başvurduğumuz, halkbank ev kredisi için aldığı 1100 tl yi iade etme kararı çıktı.
    Bu noktada bankaya başvurmaya gerek var mı? Çünki bu yazı onlarada gidiyor?
    Birde üzerimize halkbankta 1 hesap olmasına rağmen kredi için bir hesap daha açtılar korkum parayı buraya yatırmaları ve yatırır yatırmazda 1,5 yılın hesap işletim ücretini almaları ne yapmalıyım sizce?
  • 17.02.2013 tarihinde Bursa 1.tuketici mahkemesine dosya masrafi ve yapilandirma masraflarinin iadesi icin bir. dilekce verdim.Yerel mahkeme dosya masrafinin iadesine yapilandirmanin reddine karar verdi.Bende red olunanan kismini yargitay 13.hukuk dairesine dilekce yazdim.Yargitay beni hakli buldu.Yapilandirmayi iade edilmesi gerektigini yasaya ve usula aykiri oldunu bana teblig etti.Mahkemem tekrar goruldu bugun.Mahkeme beni yine haksiz buldu.Yargitayin kararini tanimadi.AV.YASIN BEY ben daha ne yapmaliyim.....

• mehmetrüzgar4516 M kullanıcısına yanıt
    Yerel mahkeme yargıtay kararına uymak zorunda değil, kararında direnebilir, ki direnmiş, size düşen tekrar itiraz etmek, bu sefer dosya yargıtay hukuk genel kuruluna (ismini yanlış yazmış olabilirim) gider ve burada verilen karar esastır (avukat bey yanlışım varsa düzeltsin)

• çaylaq kullanıcısına yanıt
    Çaylag ilginiz için teşekkürler. Hakim karara uymak zorunda değil tabi de.Bu neyin inadı anlamadım. Bir dilekçe daha yazacağım galiba.Bu sefer yargitay genel hukuk dairesine mi? Burada ki karar kesin galiba.Yargıtay kararını değiştirir mi Acaba??????

• Merhaba arkadaşlar.
    2011 yilinda kredi cekmistim konut kredisi konuyu okuduktan sonra aklimdaydi fakat bir turturlu firsat bulamiyodum

Bugun bankaya giderek hesabimi kontrol ettirdim kesilen dosya masrafi varmi diye gise personeline sordum. Sistemden bakarak 650tl kesildigini 350tl expertiz ucreti kesildigini söyledi.

Bunlari belgelemek icin evrak istedigimde 50tl dekont ucreti istediler ve onun da dekontonu verdiler.

Sonrasinda Tuketici Hakem Heyetine gittim. hazir bir form verdiler doldurmami istediler doldurdum orada hersey yaziyor kesilen dosya masrafini dekont ucreti ni almaya diye hazir bir matbug dosya vardi doldurdum ve bu formun 1 fotokopisini kimlik fitokopisini ve dekontlarin fotokopilerini istediler.

Teslim ettikten sonra 4-5 ay içinde sonuclanacagini. Adresime posta ile Gondereceklerini soylediler.

Acelem yok aslinda. Zaten krediyi oduyorum. Yatar sa masraf geriye o parayla da kredi taksitini yatiririm.

Konuyu acan arkadaşımıza ve hukuk sistemimize cok tesekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: chem06

Arkadaşlar merhaba,
    Yaklaşık 6 ay önce başvurduğumuz, halkbank ev kredisi için aldığı 1100 tl yi iade etme kararı çıktı.
    Bu noktada bankaya başvurmaya gerek var mı? Çünki bu yazı onlarada gidiyor?
    Birde üzerimize halkbankta 1 hesap olmasına rağmen kredi için bir hesap daha açtılar korkum parayı buraya yatırmaları ve yatırır yatırmazda 1,5 yılın hesap işletim ücretini almaları ne yapmalıyım sizce?

İCRAYA VERİP TAHSİL EDEBİLİRSİNİZ, AYRICA KREDİYE BAĞLI OLARAK AÇILAN HESAPLARDAN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALINAMAZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: oacar84

tensip zaptı hazırlandı. Ne demek? Ipotek ve eksper parasına banka geri dava açmıştı bana. Hazirana tarih vermişler.

TENSİP ZAPTI DAVAYA HAZIRLIK İÇİN HAZIRLANAN ZABITTIR, DURUŞMA GÜNÜ VERİLİR EKSİK BELGELERİN İSTENİLMESİ, DELİLLERİN SUNULMASI FALAN YAZAR, İPOTEK VE EKSPER İÇİN BANKANIN SANIRIM FATURASI VAR DAVA AÇTIĞINA GÖRE, FATURALARLA KREDİ TARİHİNİZİ KONTROL EDİN, BAZEN BANKALAR TOPLAM FATURA VE ÇOK SONRAKİ TARİHLİ FATURA SUNMAKTADIR, DURUM BÖYLEYSE FATURANIN KREDİDEN ÇOK SONRA KESİLDİĞİ, SİZİN KREDİNİZE İLİŞKİN OLUP OLMADIĞININ BELLİ OLMADIĞI GİBİ SAVUNMA YAPABİLİRSİNİZ
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.