Şimdi Ara

Yargıtay: 'Banka konut kredisinden dosya masrafı alınamaz.' (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.235
Cevap
74
Favori
135.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: esevetnov

Merhaba herkese,
    lehime sonuçlanan thh kararını 1 ay kadar bekledikten sonra banka karşı dava açmadığı ve parayı hesabıma yatırmadığı için bankayı icraya verdim. 18.08.2014 tarihinde dosya açıldı. ama hala sonuçlanmadı. edevletten takip ediyorum. takribi nezaman sonuçlanır?
    teşekkürler.

Dosya kendi kendine tahsil olmaz talep olmadan icra müdürü kendi kendine işlem yapamaz. Takip kesinleştiyse icra dairesine gidip masraflarını yatırıp haciz talebinde bulunursun sonra icra memuru hacize gider e devletten yürümez o iş o nedenle avukat tutun bu gibi durumlarda işleri o hızlı şekilde tahsil eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e-devlet'te tuketici hakem heyeti karari sorgulama (gumruk bakanligi sikayet sorgulama) bolumu 10 gundur "teknik hata sebebiyle islem yapilamiyor" hatasi veriyor. Sizde de durum boyle mi? boyleyse ne yapmamiz gerekiyor tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: umb

Dosya Masrafının iadesi reddedildi. Sırasıyla Tüketici Hakem Heyeti, Asliye Hukuk Mahkemesi ve son olarak Yargıtay. Hepsi aleyhime karar verdi. Kararı veren yargıtay 13. Hukuk dairesi.
    Karar postalandı diyor ama elime ulaşmadı. Dilekçenin reddi aynı zamanda davanın reddi oluyor sanırım.

DİLEKÇENİN REDDİ USULE İLİŞKİN DİR YANİ DOSYANIZDA HARÇ EKSİKLİĞİ OLABİLİR, YA DA KARAR TEMYİZ SINIRININ ALTINDA İSE YARGITAY DOSYAYA HİÇ BAKMADAN GÖNDERİR,
    TAHMİNİMCE HARÇ EKSİKLİĞİ OLABİLİR

1050 lira dosya masrafı için açmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetrüzgar4516

Sanirim tarihe gececeksiniz .İlk olarark kaybedeni görüyorum.Biz aldik dosya masrafini.Yanliz yargitayla ilgili olarak soyluyorum 2000 tl nin altinda ise yargitaya temyiz edilemez.Dilekçenin reddi kaybettiniz anlamina geliyor.Kaybettiniz davanin tutari neydi.

Tarihe geçtik ne yazık ki. Benden alınan dosya masrafı 1050 lira olduğu için dilekçeyi geri çevirdiyse ben hakkımı nerede arayacağım ki? Kafayı takmış durumdayım. Gidebileceğim mahkeme aramaktayım. Doğuda pkk nin kurduğu mahkemeler var diyorlar. Denesek mi ? :) Ağlanacak halimize gülüyoruz
  • Arkadaşlar bu konuda çok bilgim yok ama avukat lâ uğraşmak istemiyorum kendim almak istiyorum, yarın sabah akbank ve garanti bankası na iadeli taahhütlü yazı yollayacağım. Sizden bilgi ve tavsiye istiyorum. Yol gösteren olursa sevinirim.

• Arkadaşlar bende birkac gün önce şu şekilde başvurumu yaptım belki birilerine faydası olur:

1 - 1200 TL Dosya Masrafı+ 250 TL İpotek Tesis Ücreti için Halkbankasından masraf dekontu istedim yarım saatte ücretsiz email ile tek dekontumu aldım.
    2 - Mailden 4 çıktı alıp kaymakamlığa gittim, 4 çıktımı verdim TC'mi söyledim, bana 2 dosya masrafı, 2 de ipotek tesisi için hazır thh başvurusu çıkarttı görevli, hepsini imzaladım, buradaki işim 5dk sürmedi. Görevli 6-7 ay kadar sürer almanız dedi.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aybala5 -- 15 Ekim 2014; 9:09:41 >
  • Telefon ile takip edebilecegimiz bi numara varmi

• 2 ay önce konut kredisi kullandım. 500 TL civarı dosya masrafı verdim, geri almak için kredinin kapatılmasını mı beklemek gerekir yoksa şimdiden başvurabilir miyim?
  • BURADAN HERKESE SESLENIYORUM 2 YILLIK HUKUK MÜCADELEMDE SON KARARI YARGITAY SOYLEDI.YEREL MAHKEMENIN DOSYA MASRAFI NI TARAFIMA YAPILANDIRMA , ERKEN KAPAMA UCRETI CEZASINI RED ETMISTI .YARGITAY BUGUN ITIBAREN KARARI BOZMUSMUSTUR.YAPILANDIRMA RED KARARINI BOZMUSTUR.SAKIN KORKMAYIN TUM DOSYA MASRAFLARINIZI BANKALARDA BIRAKMAYIN.DAVA SURECI 2 YILSURDU.ONA PARA BUNA PARA.ADLIYE SARAYINA GITMEKTE CABASIYDI.AMA YILMAYIN.YAPTIGIM MASRAFLAR
    1, DAVA ACMA UCRETI 150 TL dosya masrafi
    2. 2.DAVA ACMA UCRETI 150 TL yapilandirma masrafi
    3. BILIRKISI UCRETI 260 TL
    4. DAVAYI KAYBETTIGIM ICIN A.A.U.T MASRAFI 750 TL
    TOPLAMI SIZ DUSUNUN.AMAM SONUNDA BOZDU. YARGITAY KARARIBOZMA GEREKCESI GELDIGINDE BURADA PAYLASACAGIM.SONRA YINE MAHKEME OLACAK .O KARARIDA SIZLE PAYLASACAGIM.

INANMAYANLAR ICIN YARGITAY DOSYA NO. 2014/ 30547 DIR.BAKABILIRSINIZ...YASASIN ADALET.

• Av yasin bey size bir sorum olacak.yargitayin karari bozmasina ragmen.mahkeme kararinda hala israrci olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: seyy@h

Arkadaşlar bu konuda çok bilgim yok ama avukat lâ uğraşmak istemiyorum kendim almak istiyorum, yarın sabah akbank ve garanti bankası na iadeli taahhütlü yazı yollayacağım. Sizden bilgi ve tavsiye istiyorum. Yol gösteren olursa sevinirim.

BANKAYA İADELİ TAAHHÜTLÜ YAZIYLA HİÇBİR SONUÇ ALAMAZSINIZ,
    DEKONTLARINIZI ÇIKARTIP 2000 TL ALTINDA İSE HAKEM HEYETİNE BAŞVURACAKSINIZ,AVUKATLA UĞRAŞMAYIN ZATEN, VEKALET VERİN AVUKAT SİZİN YERİNİZE UĞRAŞSIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetrüzgar4516

BURADAN HERKESE SESLENIYORUM 2 YILLIK HUKUK MÜCADELEMDE SON KARARI YARGITAY SOYLEDI.YEREL MAHKEMENIN DOSYA MASRAFI NI TARAFIMA YAPILANDIRMA , ERKEN KAPAMA UCRETI CEZASINI RED ETMISTI .YARGITAY BUGUN ITIBAREN KARARI BOZMUSMUSTUR.YAPILANDIRMA RED KARARINI BOZMUSTUR.SAKIN KORKMAYIN TUM DOSYA MASRAFLARINIZI BANKALARDA BIRAKMAYIN.DAVA SURECI 2 YILSURDU.ONA PARA BUNA PARA.ADLIYE SARAYINA GITMEKTE CABASIYDI.AMA YILMAYIN.YAPTIGIM MASRAFLAR
    1, DAVA ACMA UCRETI 150 TL dosya masrafi
    2. 2.DAVA ACMA UCRETI 150 TL yapilandirma masrafi
    3. BILIRKISI UCRETI 260 TL
    4. DAVAYI KAYBETTIGIM ICIN A.A.U.T MASRAFI 750 TL
    TOPLAMI SIZ DUSUNUN.AMAM SONUNDA BOZDU. YARGITAY KARARIBOZMA GEREKCESI GELDIGINDE BURADA PAYLASACAGIM.SONRA YINE MAHKEME OLACAK .O KARARIDA SIZLE PAYLASACAGIM.

INANMAYANLAR ICIN YARGITAY DOSYA NO. 2014/ 30547 DIR.BAKABILIRSINIZ...YASASIN ADALET.

MAHKEME ISRARCI OLMAYACAKTIR YAPILANDIRMA DA ALINAN CEZA HAKSIZDIR, TEBRİKLER
    DAVANIZ TAM KABUL ŞEKLİNDE ÇIKARSA 750 TL AVUKATLIK ÜCRETİ DE ÖDEMEYECEKSİNİZ

• av.yasin toprak A kullanıcısına yanıt
    Cevaplariniz icin tesekkurler.Zaten dosya masrafinin iadesine , yapilandirma masrafininin reddine karar vermişti. Tekrar mahkemem görülecek anladim kadariyla.Sorularim olcak,
    1. Hakim değişmemiş, ayni hakim tekrar bakacak.Yapilandirma masrafinin iadesini tekrar red eder mi?Kararinda israrci olur mu?
    2. Yapilandirma masrafini bana iade ederse ben kazanirsam, bu seferde bankanin yargitaya gitme hakki var mi?
    Şimdiden teşekkürler.....

• seyy@h kullanıcısına yanıt
    Ptt'den posta yolu ile ulasmaniza gerek yok. Bosuna masraf yaparsiniz. Bankaya ulasip alinan masraflari gosterir belgeleri istediginizi soyleyin. Belgeler elinize ulastiktan sonra hakem heyetine basvurabilirsiniz.

İsteyeceginiz masraflarin iade edilip edilmedigini bilmeden basvuru yapmayin, bankanin itirazi sonucu karsi vekalet ucretiyle karsi karsiya kalabilirsiniz.

• meganers kullanıcısına yanıt
    Basvuru yaptiginiz hakem heyeti ile iletisime gecerek, basvurunuzun durumunu sorabilirsiniz.

• valhalax V kullanıcısına yanıt
    Basvuru icin kredi taksitlerinin bitmesi gerekmedigi gibi borcun kapatilmis olmasi da gerekemez. Basvuru yapabilirsiniz.

• umb U kullanıcısına yanıt
    Dilekcenizde muhtelemen bir eksiklik vardir. Dosya masrafinin iade edilemeyecegine dair karar degildir. Esastan inceleme yapilmadan usulden red edilmistir.

• esevetnov kullanıcısına yanıt
    Avukat dahi olmayan sizi telefonla ya da mesaj gondererek bu bilgileri veren kisilere itibar etmeyin. Dolandiricilar cogaldi bu konuda. En iyi ihtimalle matbu bir dilekce yollayip, suya sabuna dokunmadan sizin alacaginiz uzeriden menfaat cikarmaya calisan insanlar. Daha sonra mevzuati bilmeden, sizi yanlis yonlendirmeden dolayi bankalara karsi velalet ucreti (750 tl) odemek durumunda kalirsiniz.

Bir avukata vekalet verip, takibini avukatla yapmaniz hak kaybindan ote cebinizden daha fazla paranin cikmasini onleyecektir. Muhtemelen sizden 90-100 tl para talep edecektir bunun yerine avukata 50 tl karsiliginda vekalet cikarmak daha mantikli olacaktir neticede. İsi ehli olanlara teslim edin.

T.Kaya Hukuk Burosu.

• quote:

Orijinalden alıntı: T.Kaya Hukuk Bürosu

Dilekcenizde muhtelemen bir eksiklik vardir. Dosya masrafinin iade edilemeyecegine dair karar degildir. Esastan inceleme yapilmadan usulden red edilmistir.

Peki bana Yargıtaydan 15 gun once mesaj geldi. Adresime karar gelmedi. Zannederim gerekçesi orada yazacak, onu mu beklemeliyim? Yoksa burada adliyeye mi gitmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.yasin toprak

quote:

Orijinalden alıntı: seyy@h

Arkadaşlar bu konuda çok bilgim yok ama avukat lâ uğraşmak istemiyorum kendim almak istiyorum, yarın sabah akbank ve garanti bankası na iadeli taahhütlü yazı yollayacağım. Sizden bilgi ve tavsiye istiyorum. Yol gösteren olursa sevinirim.

BANKAYA İADELİ TAAHHÜTLÜ YAZIYLA HİÇBİR SONUÇ ALAMAZSINIZ,
    DEKONTLARINIZI ÇIKARTIP 2000 TL ALTINDA İSE HAKEM HEYETİNE BAŞVURACAKSINIZ,AVUKATLA UĞRAŞMAYIN ZATEN, VEKALET VERİN AVUKAT SİZİN YERİNİZE UĞRAŞSIN

şimdi sevgili avukat bey. bankadan para istemeden nasıl başvuru yapayım. adam diyecek bana başvursa ben ödeyecektim.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.