Şimdi Ara

Araştırma : Yılın ikinci yarısında Android pazarın yüzde 70'ine hakim olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Araştırma : Yılın ikinci yarısında Android pazarın yüzde 70'ine hakim olacak

Akıllı telefon pazarında Android ve iOS arasında kıyasıya rekabet devam ederken, tahminler yılın ikinci yarısında da Android hakimiyetinin devam edeceği yönünde.

Digitimes tarafından yapılan araştırmaya göre yılın ilk yarısında yüzde 60 pazar payına sahip olan Android işletim sistemi, ikinci yarısında payını yüzde 70'e yükseltecek. Samsung, Huawei, ZTE gibi firmaların yılın üçüncü çeyreğinde akıllı telefon sevkiyatlarını artırması beklenirken, giriş seviyesine hitap eden firmaların da özellikle Çin'de satışlarını artırması bekleniyor.

2011 yılı ikinci yarısı ve 2012 yılı ikinci yarısı karşılaştırmasının yapıldığı araştırmada, geçen yıl Android işletim sisteminin yüzde 236, iOS işletim sisteminin yüzde 95 büyüdüğü gözlemlenirken, Windows mobil platformu ise yüzde 17.50 düşüş gösterdi. Bu yıl ise en fazla yükselmeyi yüzde 107.8 ile Windows Phone platformu gerçekleştirecek. Android yüzde 89, iOS ise yüzde 39 büyüyecek.

Nokia ve Microsoft ortaklığıyla piyasaya sürülen Lumia modeller, Windows Phone pazarını hızlandırarak bu yıl 21 milyon WP cihazı satılmasını sağlayacak. 2011 yılında 224 milyon Android işletim sistemli akıllı telefon satılmışken, 2012 yılında yıl bazında sevkiyat büyüme oranı düşük kalacak. Apple'ın ise bu yıl 125 milyon iPhone satması bekleniyor. 

BlackBerry ve Symbian da ise yüzde 40-65 arasında düşüşler görülebilir.

• 100'lerce bilindik , bilinmedik marka kullanıyor. Olsun o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

100lerce bilindik , bilinmedik marka kullanıyor. Olsun o kadar.

yanlış düşünüyorsun insanlar telefon alırken markaya değil işletim sistemine bakıyor ios istiyorsa marka değiştirme hakkı yok apple almak zorunda,ama android istiyorsa marka çeşitliliği var herhangi birini tercih edebiliyor..

• Android açık ve esnek sistem olmasının nimetlerini fazlasıyla kullanıyor.

Geriye tablet pazarı kaldı. Orada Android epey geride. Ancak Nexus 7 o konuda ileriye dönük bir kapı açmış gözüküyor.

Şimdilik görüşüm Telefonda Android, Tablette IOS, PC'de Windows.

Üçünden de son derece memnunum. Farklı firmaların her zaman var olması dileğiyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: mnc07

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri100lerce bilindik , bilinmedik marka kullanıyor. Olsun o kadar.
    yanlış düşünüyorsun insanlar telefon alırken markaya değil işletim sistemine bakıyor ios istiyorsa marka değiştirme hakkı yok apple almak zorunda,ama android istiyorsa marka çeşitliliği var herhangi birini tercih edebiliyor..

bence sen yanlış düşünüyorsun..iphone alanların yüzde kaçı ios işletim sistemini baz alarak alıyor..
    iphone5 android işletim sistemi ile piyasaya çıksa yüzde kaç kullanıcı kaybeder

• Apple fiyatından dolayı herkese hitap etmiyor.

Bence aylık 2000 TL alan bir adamın gidip 2000TL lik bir telefon alması saçmalık ister Apple olsun ister Samsung. İşte Android farklı gelir gruplarına hitap eden telefonlar ürettiği için lider.

• Bu tabloyu görünce aklıma Windows'un PC'de elde ettiği başarı aklıma geldi.

Çeşitlilik ve farklı fiyatlandırma her zaman iyidir. Tarih tekerrürden ibaret.

• ipad kullanicisiyim, windows 8 ve phone 8 in asil ios rakibi oldugunu dusunuyorum. android sistemi telefon disinda da diger cihazlarda (fotoğraf makinesi, tv lere takilabilen usb stick boyutunda android sistemli cihazlarda dahasi) kullaniliyor. yani eger bi telefon isletim sistemiyse telefona ozel, diger cihazlar icinde o cihaz kategorisine ozel olmali. acikcasi dh de android sistemli bir telefon tanitilirken "telefon üzerinde android 4.0 versionu bulunuyor" cümlesine kulagim alisik ama mesela su android kamerada da ayni sistemin ve versionun olmasi bana tuhaf geliyor. o acidan eger birine rakip olacaksan! rakibin neye odaklanmissa sende ayni seye odaklanip yaraticiligini kullanarak kendi ürünü yapman gerek. bu acidan windows 8 , phone 8 bana " rakip böyle olmali" dedirtti bitmisdir iyi geceler:))

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

100'lerce bilindik , bilinmedik marka kullanıyor. Olsun o kadar.

Aynen. Üretilen iphone sayısına bakın bir de android telefonlara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri100lerce bilindik , bilinmedik marka kullanıyor. Olsun o kadar.
    bence sen yanlış düşünüyorsun..iphone alanların yüzde kaçı ios işletim sistemini baz alarak alıyor..iphone5 android işletim sistemi ile piyasaya çıksa yüzde kaç kullanıcı kaybeder

%50 haksizsin bi okadarda kendimce haklisin ( bu arada kusura bakmayin konuya misafir oldum). :D
    neden haksizsin? bilincli kullanici yada tüketici bir elektronik cihaz almadan once mutlaka cihaz hakkinda arastirma yapiyodur. pat diye aldikdan sonra seklini semilini gormuyodur (örneğin). teknolojiye yakinsa daha bilincili arastirma yapiyodur, ama evden ise isden eve bi tüketiciyse kendince bi arastirma yaparak yada fikir danisarak urunun iyi olup olmadigini anlamaya calisir. dolayisiyla bahsettigin ornekdeki androidli iphone apple a kullaninca cihazin hakkini veren kullaniciyi kaybettirir.

neden haklisin? bencede bazilari telefonu telefon etmek icin ve gosteris icin kullaniyor ve onun yanina cahil merakli degilde bilincli kullanici merakli kisi gelse dese ki: "bunlarin su ozelligi cok harika". adam belkide gosteris icin ve telefon olarak kullandigi cihazin o ozelligini o an ogrenecek.
    tesekkürler!

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

quote:

quote:

bence sen yanlış düşünüyorsun..iphone alanların yüzde kaçı ios işletim sistemini baz alarak alıyor..iphone5 android işletim sistemi ile piyasaya çıksa yüzde kaç kullanıcı kaybeder

Şimdi sen iPhone alanlar cihazın yazılımına (iOS, Appstore) bakmadan donanım ve özellik bakımından rakiplerinden fersah fersah geride olduğu halde aldıklarını mı söylüyorsun yani.

Eğer öyle ise bu insanlar gösteriş meraklısı koyun olmalılar.
    Yok öyle değilse arkadaş doğruyu düşünüyor sen yanlış düşünüyorsun.

Bana da öyle geliyor ki cihazı alanlar cahil değilse iOS ve AppStore için alıyorlardır.

• blackberry'de fena bir düsüs var.

• Symbian ve Blackberry büyük oranda düşüşteler, hadi Nokia yine WP kullanıyor yani alternatif çıkış senaryoları var şirket için, Symbian'ı ikinci plana attılar artk. Peki RIM ne yapacak? Tek sistemleri Blackberry OS, onun düşüşü demek şirketin düşüşü demek. Yeni BB10 ile pazara gerek işletim sisteminin özellikleri gerek telefonlar gerek fiyatlandırma olarak agresif girmeliler ki şirketin çöküşünün önüne geçsinler. Artık sadece BBM yetmiyor pazarda büyük yer edinebilmek için.
  • Farklı bi sonuç beklenemezdi zaten o kadar Android li telefon varken. Ama bence bu yüzdenin sadece küçük bir kısmı üreticilerin amiral gemilerinden oluşuyordur.

• beyler bence bunu untuyosunuz iphone 5 bu sonbaharda yeni ios la yani ios 6'yla beraber çıkıyo ve ios 6 da şuana kadar hiç olmamış özellikler var bence iphone 5 çıktığında yeni bi satış patlaması olucak şahsen ben alcam inşallah

• Android ne zaman ciddi anlamda ios müşterilerini kendi tarafına almaya başlarsa,işte o zaman başarılı olmuş demektir....

Pazarın %70'iymiş oymuş buymuş yalan arkadaşım,en büyük rakibine göre nerdesin ? Önemli olna bu...

• quote:

quote:

ben kimsenin ios istiyorum o zaman iphone alayım dediğini görmedim sanmıyorumda öyle olduğunu. iphone istiyorum diyor alıyor içinde ios geliyor, samsung istiyorum diyor alıyor içinde android geliyor. yani millet donanım seçiyor işletim sistemi içinde geldiği için android kullanmış oluyor.ciddi bir müşteri kitlesi ios nedir android nedir bilmiyor bile telefon nasıl iyi mi diye soruyor adam.

• gayet normal değilmi?? android kullanmayan nokia ve apple var ne bekleniyorduki?

• eeee öylede herkesin eline iphone var bende bunu anlamıyorum türkiye'ye bak zengini fakiri iphone kullanıyor

• Açıckası Android'in başarısını ve gün geçtikce durdurulamıyan artışını hep konuşuyoruz ancak içler acısı olan Symbian ve Blackberry gerçekten pazardan 2013 senesine kalmaz silinirler muhtemlen..
    Ancak Windows Phone 8 ile artışa geçicektir Microsoft-Nokia artık bu artışı takip ediceğiz.. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.