Şimdi Ara

OCZ'den 1200 Watt kapasiteli Silencer MK III güç kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• OCZ'den 1200 Watt kapasiteli Silencer MK III güç kaynağı

Son dönemde daha çok SSD depolama sürücüleriyle gündeme gelen OCZ, yüksek performans hedefindeki kullanıcılar için PC Power & Cooling serisi altında hazırladığı Silencer MK III isimli yeni güç kaynağını duyurdu. 1200 Watt kapasiteli olan yeni güç kaynağı aynı zamanda 80 Plus sertifikası ile yüksek enerji verimliliği sunduğunu garanti  ediyor. 105 dereceye kadar farklı sıcaklık koşullarında ideal çalışma stabilitesini korumak üzere geliştirilen tamamı Japonya üretimi kapasitörlerin kullanıldığı güç kaynağı, daha iyi kablo yönetimi için modüler olarak tasarlanmış.

AMD ve Nvidia'nın çoklu GPU teknolojileri Crossfire ve SLI için destek sunan güç kaynağı, 140mm çapında fan ile geliyor. Normal ve sessiz olmak üzere çift ısıl kontrol sistemi ile gelen güç kaynağının sessiz çalıştığı da altı çizilen detaylar arasında yer alıyor. 7 yıllık garanti ile sunulan Silencer MKIII 1200 Watt güç kaynağının satışa sunulacağı tarih ve son kullanıcı fiyatı ise şu an için bilinmiyor.

• Yeni nesil işlemciler ve gpular sayesinde artık bu kadar yüksek güce ihtiyaç duyulmuyor fakat çift grafik işlemcili kart kullananlar,sli yapanlar veya overclock meraklıları için hala gerekli..

• 80plus bronz- 80plus gold serisini gördüm ama platinum serisini ilk defa görüyorum %99 verimlilik sağlıyordur heralde

• Hd7970 4lu cf yapanlar icin ideal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

80plus bronz- 80plus gold serisini gördüm ama platinum serisini ilk defa görüyorum %99 verimlilik sağlıyordur heralde

Hayır, %99 verimlilik sağlamıyor.

Yük durumuna göre (%20) 90% (%50) 94% (%100) 91%

Sen o zaman Titanium'u da duymamışsındır :)

Titanium

94% 96% 91%
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez 80plus bronz- 80plus gold serisini gördüm ama platinum serisini ilk defa görüyorum %99 verimlilik sağlıyordur heralde
    Hayır, %99 verimlilik sağlamıyor. Yük durumuna göre (%20) 90% (%50) 94% (%100) 91% Sen o zaman Titaniumu da duymamışsındır :) Titanium 94% 96% 91%

way be

• quore Hd7970 4lu cf yapanlar icin ideal quote

7970 cf için çift powe kullanmanızı tavsiye ederim:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

Yeni nesil işlemciler ve gpular sayesinde artık bu kadar yüksek güce ihtiyaç duyulmuyor fakat çift grafik işlemcili kart kullananlar,sli yapanlar veya overclock meraklıları için hala gerekli..

Onlar için de artık gerekli değil. Çünkü çok güç çeken GTX 590'ın çifti için 1200'lük PSU rahat rahat yetiyordu. 680 SLI ise, 590 SLI'ın yarısı kadar ancak güç çekiyor.

Hız aşırtma yapılmayacaksa 7970 CF ve 680 SLI için 800'lük, 690 SLI için 1000'lik PSU bile yeter. Ama önerilen, 7970 CF ve 680 SLI için 1000'lik, 690 SLI içinse 1200'lük olur.

Velhâsıl: Bu işle ancak ekstrem olarak ilgilenenler için gerekli bir PSU yani bu.

• 1200 u bırakın belki 750 likler bile oc yapmayan ya da ufak tefek oc işine girenlere bile fazla gelir.. ekstrem kullanıcılar için bu haberler...
  • Onlar için de artık gerekli değil. Çünkü çok güç çeken GTX 590'ın çifti için 1200'lük PSU rahat rahat yetiyordu. 680 SLI ise, 590 SLI'ın yarısı kadar ancak güç çekiyor.

• OCZ'nin Power'larını FSP, Sirtec falan üretiyor. Bunu nasıl OCZ çıkartıyor ilginç.

MK III serisi de Seasonic üretimi zaten. Firma OCZ nin mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 27 Ağustos 2012; 11:31:53 >
  • bu psu lar 12v kaç a veriyorlar hep merak etmişimdir ??
  • :D:D ocz nın heybetlı psu larına hastayımmm :) guzell alet :D
  • Platinum sertifikası 1000w-1200w gibi modellerle daha kolay alınabiliyor belli orandaki yüklerde, iyi verimlilik değerleri nedeniyle. 1200w gereksiz görünüyor çoğu kullanıcı için. Ancak 650w-750w platinum psu'lar da görünmeye başladı Antec'in falan ama onların da geleceği yok buraya.
  • arkadaşlar kesinlikle gereksiz. emin olun bilgisayar olarak neler yaptım neler ama sonunda ne oldu gözle fark eden bir şey yok ortada. sadece test programları ile farklar belli oluyor. psu da aynı şekilde bende 650-750 fazlasıyla yeterli sli ve crosfire gereksiz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.