Şimdi Ara

Pokémon Diamond & Pearl Walkthrough <Tamamlandı.>

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
6
Favori
28.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Pokémon Diamond & Pearl Walkthrough <Tamamlandı.>

Bu konuda sizin için "Pokémon Diamond & Pearl nasıl geçilir?" sorusuna detaylı bir cevap vereceğim.Bu detaylı cevabın adı da Walkthrough oluyor.Bir yandan DS oynarken bir yandan da bu konuyu güncelleyeceğim.Önceden Heart Gold& Soul Silver Walkthrough'u yapıyordum , yarım kalmıştı.Şimdi bütün pokémon oyunlarını sıfırdan oynayarak bu işi yapacağım.

Evet oyuna başlarken ilk olarak Profesör Rowan'ı görüyoruz.Adam oyunu bize açıklıyor işte yapabildiği kadar.Sonra klasik soru geliyor."Are you a boy or a girl?"Amca görmüyon mu karşındayız işte, adama gözlük şart işte.Sonra adımızı soruyor, sonra rakibimizin adını yazıyoruz.

(Soldan Sağa: Baş karakter, Profesörün Asistanı, Rakibimiz)
    Eğer başkarakteriniz kız ise, en soldaki karakter asistan oluyor.

Yine her zaman olduğu gibi bizim karakterimiz odasında takılıyor.Sonra aşağıda annesinle 1-2 lafladıktan sonra dışarı çıkıyoruz.Sarı kafalı arkadaşımızla konuşuyoruz sonra adamda balık hafızası olduğu için itemlerini evde unutmuş.Sonra peşinden gidiyoruz bunun.Kuzeybatı'daki ev bununki.Oraya giriyoruz sonra üst kata çıkıyoruz.Hazırlıklarımızı tamamlıyoruz ve Route 201'e gidiyoruz.Lake Verity'e özel pokémon aramak için gitmemiz gerekiyor.Abicim daha pokémonunuz yok Red Gyarados'u nasıl yakalayacaksınız.Neyse işte soldan gidin orada Lake Verity.

Oraya gittiğiniz zaman Profesör Rowan ve asistanı ile karşılacaksınız.Daha sonra bunlar da unutkanlık hastalığına yakalandıkları için arkalarında koskoca bavul bırakıyorlar.Sonra bize Starly'ler saldırıyor.Mecbur bavulu açıp içindeki pokémonları kullanmak zorundayız.Bakalım neler var:

(Soldan Sağa: Turtwig , Chimchar , Piplup)
    Turtwig bitki türü bir pokémondur, en gelişmiş haline ulatığında toprak türüne sahip olur.Yeni başlayacaksanız sizin için ideal.
    Chimchar ateş türü bir pokémondur, en gelişmiş haline ulaştığında dövüş türüne sahip olur.İşin uzmanları için iyidir.
    Piplup su türü bir pokémondur, en gelişmiş haline ulaştığında çelik türüne sahip olur.Orta seviye oyuncular için iyidir.

Eve geri dönerken Profesör Rowan ve asistanını göreceksiniz, sonra atarlı gibi davranıyor Profesör, asistanı ise bizi Sandgem Kasabası'na çağırıyor.Ama bizim bir eve uğramamız gerek.Baş karakter annesiyle konuştuktan sonra bize ayakkabı veriyor.B'ye basarak hızlı koşabiliyoruz artık.Sandgem Kasabası'na gitmemiz gerek, Route 201'e çıkıcaz ve oradan sağa dönmemiz gerek.

Route 201'deki Pokémonlar
    Bidoof(Level 2-3)
    Starly(Level 2-3)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Eline sağlık kanka, Biraz daha kendi yorumlarını katarsan daha iyi olacağını düşünüyorum.
  • şu ana kadar en sevdiğim pokemon oyunu.En sevdiğim nesili brqındırdığı için olsa gerek.Merakla bekliyorum
  • Güzel konu eline sağlık.
  • Kapsaydın bi tane Starly başlamışken.
  • Ya aslında ben bu bütün Pokémon oyunlarının (FR/LG - R/S/E - D/P/P... ) geniiiişçe Walkthrough larını YouTube dan yapmayı planlıyorum da, elimde güzel mikrofon yok :S Aslında konuşmaya gerek olmadanda yaparım da (videoya yazı falan ekleyerek mesela; "arkadaşlar burada hidden rare candy var" gibi..) belki o zaman izleyici için sıkıcı olabilir :/ Şimdi mikrofon aldım diyelim, tek başıma yapmakta pek istemiyorum. Yanımda arkadaş olsun, o da yorum yapsın arada falan :D (Hatta örneğin ben Fire Red'i yaparken o da Leaf Green'i yapar aynı zamanda, sonra videoları yan yana birleştiririz, böylece iki oyunuda cover etmiş oluruz...) Ama bu seferde adam yok :D Kararsız kaldım.. Bu tür birşeyle ilgilenen olursa söylesin, belki bir proje hazırlayabiliriz beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donatello91

Ya aslında ben bu bütün Pokémon oyunlarının (FR/LG - R/S/E - D/P/P... ) geniiiişçe Walkthrough larını YouTube dan yapmayı planlıyorum da, elimde güzel mikrofon yok :S Aslında konuşmaya gerek olmadanda yaparım da (videoya yazı falan ekleyerek mesela; "arkadaşlar burada hidden rare candy var" gibi..) belki o zaman izleyici için sıkıcı olabilir :/ Şimdi mikrofon aldım diyelim, tek başıma yapmakta pek istemiyorum. Yanımda arkadaş olsun, o da yorum yapsın arada falan :D (Hatta örneğin ben Fire Red'i yaparken o da Leaf Green'i yapar aynı zamanda, sonra videoları yan yana birleştiririz, böylece iki oyunuda cover etmiş oluruz...) Ama bu seferde adam yok :D Kararsız kaldım.. Bu tür birşeyle ilgilenen olursa söylesin, belki bir proje hazırlayabiliriz beraber.

bence iyi bir fikir birini bulursan yapmalısın bence ama yeni çıkan oyunlarda yaparsanız iyi olur mesela şu anda B2&W2 oynanıyor bunun gibi elin ingilizi amerikalısı yapabiliyorsa biz de hayli yapabiliriz

• Bu oyunu TAM EKRAN oynayabileceğim bir emülatör var mı?
  • Yorumlara geçelim o zaman.
    Beğenen, beğenmeyen herkese teşekkürler.
    Buraya kadar aldığım Pokémonlar:

@Allen Walker: Bir dahakine artık.
    @idrisovic: Tam gaz devam bitecek bu Walkthrough.
    @Pokémon: Teşekkürler.
    @Waidmann: Çok bilindik bir pokémon, herkes rahat alır bu pokeyi, o yüzden almadım.
    @Donatello91:Sanırım ben yardımcı olabilirim.Sesli de yaparız problem olmaz benim için.
    @zapdos93: Emulatörler hakkında bilgi paylaşmak yasak sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: CrasHh

Yorumlara geçelim o zaman.
    Beğenen, beğenmeyen herkese teşekkürler.
    Buraya kadar aldığım Pokémonlar:

@Allen Walker: Bir dahakine artık.
    @idrisovic: Tam gaz devam bitecek bu Walkthrough.
    @Pokémon: Teşekkürler.
    @Waidmann: Çok bilindik bir pokémon, herkes rahat alır bu pokeyi, o yüzden almadım.
    @Donatello91:Sanırım ben yardımcı olabilirim.Sesli de yaparız problem olmaz benim için.
    @zapdos93: Emulatörler hakkında bilgi paylaşmak yasak sanırım.

Starly'i takıma al , Staraptor olunca cidden iyi oluyor. Ama yine de karar senin. Ve şu sesli Walkthrough işine girerseniz yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: onlinedragon

quote:

Orijinalden alıntı: Donatello91

Ya aslında ben bu bütün Pokémon oyunlarının (FR/LG - R/S/E - D/P/P... ) geniiiişçe Walkthrough larını YouTube dan yapmayı planlıyorum da, elimde güzel mikrofon yok :S Aslında konuşmaya gerek olmadanda yaparım da (videoya yazı falan ekleyerek mesela; "arkadaşlar burada hidden rare candy var" gibi..) belki o zaman izleyici için sıkıcı olabilir :/ Şimdi mikrofon aldım diyelim, tek başıma yapmakta pek istemiyorum. Yanımda arkadaş olsun, o da yorum yapsın arada falan :D (Hatta örneğin ben Fire Red'i yaparken o da Leaf Green'i yapar aynı zamanda, sonra videoları yan yana birleştiririz, böylece iki oyunuda cover etmiş oluruz...) Ama bu seferde adam yok :D Kararsız kaldım.. Bu tür birşeyle ilgilenen olursa söylesin, belki bir proje hazırlayabiliriz beraber.

bence iyi bir fikir birini bulursan yapmalısın bence ama yeni çıkan oyunlarda yaparsanız iyi olur mesela şu anda B2&W2 oynanıyor bunun gibi elin ingilizi amerikalısı yapabiliyorsa biz de hayli yapabiliriz

Bakalım, kısmet olursa Allah'ın izniyle başlarız. Benim FR/LG - R/S/E - D/P/P hakkında çok bilgim var (özellikle FR/LG). B/W serisini hiç bitirmedim tam olarak, ama en kısa zamanda her şeyini öğrenip, bir de işe başlarsak, sıra sıra FR/LG'den başlayıp B/W'a doğru gideriz.. Sonuçta onları da yapmış oluruz. Hayırlısı..

EDIT: Sesli Walkthrough olayına sıcak bakanlar, haberleşebiliriz.. Ne kadar çok kişi olursak aslında o kadar daha iyi iş çıkartabiliriz, sanırım.. (Çok derken de 10-15 kişi değil tabi :D 3-4 en fazla mesela..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donatello91 -- 25 Ağustos 2012; 15:12:56 >

Sandgem Kasabası'na varıyoruz sonunda.Profesör Rowan'ın asistanı bizi karşılıyor, bizi laboratuvara götürecek.Girmeden önce yine sarı saçlı kankamızı görüyoruz.Adam sanki Cuma namazına yetişecek, aceleyle koşturuyor.Sonra Profesör Rowan o klasik konuşmayı yapar."Çok yaşladım, arkamı kaldıramıyorum, buldum senin gibi ameleyi, topla bütün pokémonların datasını."Yaşlı adamı kıramıyoruz tabi.Sonra bu kademede isterseniz Pokémonunuza isim veriyorsunuz.En son olarak bize Pokédex veriyor.

(Sandgem Kasabası'ndan bir görüntü.)

Sonra profesörün asistanı bizi kasabada dolaştırıyor.Kırmızı çatılı bina PokéCenter, pokémonlarımız savaştan çıktığı zaman HP'si azaldığı için buraya getiriyoruz.(Tabi ben Hemşire Joy'u görmek için geliyorum.)Mavi çatılı bina ise PokéMart, buradan çeşitli itemler temin edebilirsiniz.Potion olsun, Repel olsun, Pokéball herşey var.Ama şuan fakiriz, kesinlikle birşey almayın.Daha sonra asistan eve dönüp annemize maceraya başladığımızı söylememizi söylüyor.Eve gidip yine buraya gelin.Daha sonra Sandgem Kasabası'nın yukarısına gidiyoruz ve Route 202'ye çıkıyoruz.Orada asistan bizi bekliyor.Bize Pokémon yakalamayı öğretecek.Ulan kaç yıldır pokémoncuyuz sana mı kaldık.Bu arada PokéCenter'e gitmeyi unutmayın.Route 202'de Trainer kaynıyor.

Route 202'deki Pokémonlar
    Bidoof(Level 2-4)
    Starly(Level 2-4)
    Shinx(Level 3-4)
    Kricketot(Level 3-4)

Şimdi bana sorarsanız ben buradan Bidoof'u alırım.Neden alırım?Çünkü adam HM'leri öğreniyor.Güzelim pokémonlarınıza Cut, Rock Smash öğretmeyin.Bidoof var ya.Bidoof bedava.Sonra Shinx, Starly falan almam ben.Abi herkesin alacağı basit pokémonlar benim için.Çok oynadım bu oyunu, sıkıldım.Kricketot almayı düşündüm ama sonra vazgeçtim.

Route 202'deki Trainerlar
    Youngster Tristan:
    (Lv.5)
    Lass Natalie:
    (Lv.3)
    (Lv.3)
    Youngster Logan:
    (Lv.5)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrasHh -- 2 Eylül 2012; 0:57:30 >

• "Çok yaşladım, arkamı kaldıramıyorum, buldum senin gibi ameleyi, topla bütün pokémonların datasını."

Yerdeyim.

Ama oynama tarzın bana göre kötü. Daha önce oynamayan oyuncular yanlış bilgiler alabilir gibi geldi bana. Bunun dışında süper gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pokémon

"Çok yaşladım, arkamı kaldıramıyorum, buldum senin gibi ameleyi, topla bütün pokémonların datasını."

Yerdeyim.

Ama oynama tarzın bana göre kötü. Daha önce oynamayan oyuncular yanlış bilgiler alabilir gibi geldi bana. Bunun dışında süper gidiyor.

Teşekkürler ama önceden de dediğim gibi oyunu bir çok kez bitirdiğim için Starly,Shinx gibi pokémonlardan sıkıldım.O yüzden takımıma farklı pokémonlar alıyorum.Yeni başlayanlar pokémonların nerede olduğunu görebilir, ona göre takımlarını şekillendirebilirler.Benim , "benimle aynı takımı yapın" gibi bir iddaam yok.

Evet bu bölümün adı böyle.Çünkü ilk defa şehre geliyoruz, dağdan gelip gelmemizin önemi yok.Bu konuda ısrarcıyım.Bu bölüme başlamadan birşey daha belirtmek istiyorum.Bu yazıyı okuyun yararlı olacaktır, ama beni örnek almayın.Çünkü ben çok ilginç bir takımla lige girmek istiyorum, eğer ilk oyununuz ise işi zorlaştırmamak amacıyla Starly,Shinx gibi pokéleri almanızı öneririm.Çünkü başka adam gibi sağlam uçan ve elektrik pokéleri bulamazsınız.Belki ileride.

Evet şehre ilk girdiğimizde bakalım kimi görücez?Tabi ki profesörün asistanı.Abicim ben senin muşmula suratını görmek istemiyorum.Ama oyun işte hayır diyemezsin.Sonra bu sana diyor ki "Kaç pokémon yakaladın?".İşte cevap veriyoruz buna.Asıl amacımız sarı kafayı bulmak.O da şehirde bulunan okulda.

(Jubilife Şehrinden bir görüntü.)

Okul hemen Pokécenter'ın solunda kalıyor.Oraya girin, bu adama harita veriyoruz, annesi buna harita vermemizi söylemişti.İçerisinden 2 tane çıkıyor(Hocam harita doğurdu gibi iğrenç bir espri de yapmak istiyorum bu arada.)Birini bize veriyor ve gidiyor.Normalde herkes okuldan çıkar gider.Ama gitmiyoruz.Sağ tarafta iki tane insancık var.Onlarla vs atalım ki exp kazanalım.

Okuldaki Trainerlar
    School Kid Harrison:
    (Lv.6)
    School Kid Christine:
    (Lv.6)

Not:Harrison'u yendiğiniz zaman onla konuştuğunuzda size Hidden Power verecektir.
    Ayrıca Jubilife Şehri'nin solundan giderseniz koridor gibi yeni Route yerlerine geçme yeri oluyor ya oradaki balıkçı size
    Old Rod veriyor.

Bu sübyanları yendikten sonra okuldan çıkıyoruz, bu arada sarı kafa Oreburgh Şehri'ne yol almış, illa 1. Gym'i bizden önce yenicek, adam bizimle idrar yarıştırıyor,afedersiniz.Bu sarı kafaya çok kılım.Kuzeye doğru ilerleyince karşımıza mübarek bir adam çıkıyor.Bu abi bize Pokétch verecek.Ama bir şartı var, "Şehirde 3 tane palyaço var, onları bul" diyor.Şimdi size yerlerini tarif edeceğim.

1.Palyaço:PokéMart'ın önünde.
    2.Palyaço:Çanak antenli binanın önünde.
    3.Palyaço:Çanak antenli binanın solundaki binanın önünde.

Bu adamların her sorusuna "Yes" diyerek biletleri alın.Soruları yazmıyorum.Gerek yok bence.

(Poketch)

Tamam o abiden Pokétch'i de aldık.Şimdi önümüzde 2 seçenek var arkadaşlar.Dümdüz yukarı giderek Route 204'e çıkmak, şehrin sağ tarafından giderek Route 203'e çıkmak.Route 203'e giderseniz orada Sarı Kafa var.Sizle vs atmak isteyecek.Biz ne yapacağız?Route 204'e giderek, pokémon yakalayacağız, trainerları yeneceğiz ve hazırlıklı gideceğiz.O yüzden dümdüz Route 204'e gidiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrasHh -- 2 Eylül 2012; 0:55:24 >

• Tahminimce Budew yada Zubat yakalayacak. (or Bidoof the HM Slave :D)
    Oyunun o noktasında Zubat tam professional işi aslında. Hem Fly da öğretilir ilerde.
  • Ben ded garip bir kadro kurmak istiyorum.Çok oynayınca insan aynı pokemonlarla sıkılıyor.Farklı pokemonlar her zaman iyidir. Skorupi,CroagunkSnover,Spiritomb(hep yakalamak istedim ama bir türlü nasıl yakalanacağını bulamadım:D ),Stunky,Shellos iyi olabilir farklılık açısından.4. nesil pokemonlarını seçmeye özen gösterirsen daha çok sevinirim.
  • ben diamond serisini oynamıştım shinxi yakaladığıma bir kere bile pişman olmamıştım 30 levelde luxray oluyor ve ondan sonra götür güçlü bir pokemon en sevdiğim efsane olmayan pokemondur luxray eğer sen bu pokemonları yakalamayacaksan tecrübeli olarak o pokemonlar hakkında yorum katabilirsin bu da olabilir
  • Sırf şu oyunlar için DS almak geliyor içimden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dathka Graush

Sırf şu oyunlar için DS almak geliyor içimden

zaten adamların amacıda o mesela oyunlarda bazı şeyleri eventler mesela eksik tutuyorlar ds ile oynaman gerekir emulatör açmıo çok taktikleri var böyle ama bana emulatör yetiyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.