- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ustaca park etme teknikleri..
127 Cevap100481 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2583 Mesaj
2 Nisan 2006; 11:57:19 

arkadaşlar belkide büyük şehirler de en büyük sorun park...tam buldun park edecek yer araba girermi girmezmi diye düşünüyosun?bu konuda usta arkadaşlardan yardım bekliyorum..araba en ideal nasıl park edilir?

2583 Mesaj
2 Nisan 2006; 13:38:59 

peki park ederken niçin önce arabanın arkası park edilecek yere yanaştırılır?

1564 Mesaj
2 Nisan 2006; 13:54:57 

anlatılmaz yaşanır

The Power of Dreams Honda

609 Mesaj
2 Nisan 2006; 13:57:55 

quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

Arabanın ön tamponu genelde daha alçak olduğu için...

Referanslarım: DurduAslan, mkoyuncu, alkolikcihan, yilmazeest, $idikli, sbasol1981,mec,cliorsi,research_assistant,alcanzar,cosibik,sienen...

acılar çürütmüş hayallerini ama gözlerine dokunmamış yar...

253 Mesaj
2 Nisan 2006; 14:07:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Hamza Ertüm

Yönlendirme görevi ön tekerleklerde olduğu için

1361 Mesaj
2 Nisan 2006; 15:36:44 

arabyı ön ön asla sokamıycağın bir yere geri geri çok rahat park edebilirsin, yannız geriye dönmeyip dikiz aynalarını kullanmak suretiyle park ediceksin burdab bakınca annamayabilirsin dreksiyonda bunu hissedince anlarsın ne demek istediğimi. bu araba buraya sığarmıya gelince bir süre sonra (devamlı aynı arabayı kullanıyosan) hemen anlıyosun girip girmeyeceğini. sana tavsiye: plastik büyük çöp kutuları vardır çarpsanda arabaya zarar vermiyecek, onlardan 2 tane bul önce geniş yerleştir park et usatalaştıkça mesafeyi azalt aralarındaki bi süre sonra gözün kapalı park edersin (denenmiş ve doğruluğu kanıtlanmış bir yöntemdir)

2583 Mesaj
2 Nisan 2006; 17:38:02 

quote:

Orjinalden alıntı: lord of chaos

arabyı ön ön asla sokamıycağın bir yere geri geri çok rahat park edebilirsin, yannız geriye dönmeyip dikiz aynalarını kullanmak suretiyle park ediceksin burdab bakınca annamayabilirsin dreksiyonda bunu hissedince anlarsın ne demek istediğimi. bu araba buraya sığarmıya gelince bir süre sonra (devamlı aynı arabayı kullanıyosan) hemen anlıyosun girip girmeyeceğini. sana tavsiye: plastik büyük çöp kutuları vardır çarpsanda arabaya zarar vermiyecek, onlardan 2 tane bul önce geniş yerleştir park et usatalaştıkça mesafeyi azalt aralarındaki bi süre sonra gözün kapalı park edersin (denenmiş ve doğruluğu kanıtlanmış bir yöntemdir)

iyi yönteme benzio..teşekkürler..

2623 Mesaj
4 Nisan 2006; 14:51:47 

yandaki dükkanların camlarından kopya çek. Ne kadar mesafe kaldığını milimetrik anlarsın.

10734 Mesaj
4 Nisan 2006; 16:35:26 

Arka tarafdan ses duyunca daha geri gidemeyeceğini anlarsın zamanla öğrenirisin... Ben ne acemiler gördüm... Hatta bizim sokakta kaç kişi bana park edicem diye vurdu.

23 Mesaj
4 Nisan 2006; 16:58:10 

geri geri derim başkş bişi demem..paralel parktada otoparklardada idealdir..çünkü paralelde önden girersen kafayı sokmuş olursun ama arkayı yerine oturtmak için kafayı tekrar çıkarman gerekir.kaldırımla mesafeyi ayarlarkende kendi sürüş pozisyonundan bi nokta belirle..örn tam sağ direkle kaldırımı aynı noktada gördünde olabilir mesela.. ama koltuk ayarını sürekli değiştiriyosan bu bi işe yaramazz. kolay gelsin...

yolda sollama rahatsız etme
saygı göster önümü kesme
altındaki renoyla makasa girme
akıllı ol beni hiç söyletme. . .
MERT İÇGÖREN

126 Mesaj
4 Nisan 2006; 20:30:52 

http://go-red.co.uk/game/cargame_v8_red.swf
Burada biraz pratik yaptınız mı usta olursunuz vallah

2112 Mesaj
4 Nisan 2006; 20:51:27 

quote:

alakası yok...
arka tarafı önce soktuğunda yönlendirme ön tekerlerde olduğu için çok daha rahat manevra yaparsın...

Bırakın adalet yerini bulsun , isterse kıyamet kopsun.. Freud....

Renault Megane III Coupe 1.5 dci Dynamique 2011

16154 Mesaj
4 Nisan 2006; 20:57:27 

2 cisim arasına en ideal park geri geri parktır

anca uygulama ile olur pek anlatamam açıkçası

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

1554 Mesaj
13 Nisan 2006; 19:50:00 

Buraya yardımsız park ettim. Bir iki manevra daha yapsaydım daha iyisi olurdu.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm71 -- 17 Nisan 2006; 19:27:32 >

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

365 Mesaj
13 Nisan 2006; 20:11:13 

quote:

Orjinalden alıntı: mllm71

0

Ben şöföre şöför demem elinde torosla oraya girmeyince.... Megane'dan önce toros vardı... Megane geçince yok yaw dedim bu arabalarla şöförlük hikaye araba hallediyo zaten herşeyi .

AMa dostum yine de şöförlük var sen de... Hakkını da vermek lazım hani

Fatih ODABAŞ

2056 Mesaj
13 Nisan 2006; 20:34:38 

quote:

Uzun süre araba orada duracaksa (5-10 dk. dan fazla) tekerlekleri öyle bırakma mutlaka düzelt öne bakar şekilde bırak. Yazık olmasın Polo'ya. Nedeni ise direksiyonun hidrolik pompası basılı kalıyormuş ve zamanla zarar veriyormuş.

Doğru zamanda doğru fren, HIZ kazandırır!!!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Nisan 2006; 21:03:19 

quote:

Eğer öndeki kamyonetin vites geri takılıysa

1554 Mesaj
14 Nisan 2006; 16:17:56 

quote:

Orjinalden alıntı: .C.O.

Uzun süre araba orada duracaksa (5-10 dk. dan fazla) tekerlekleri öyle bırakma mutlaka düzelt öne bakar şekilde bırak. Yazık olmasın Polo'ya. Nedeni ise direksiyonun hidrolik pompası basılı kalıyormuş ve zamanla zarar veriyormuş.

Uyarın için sağ ol. Kitapçıkta da yazıyor direksiyon tam kırılı olarak 15 sn.'den fazla tutmayın diye. Ben biraz toplamıştım.

esarikaya merak etme, onlar komşularımız. Zaten girersin-giremezsin muhabbeti oldu da girdim oraya. Yardım etmeyin girerim dedim. Önden 5cm, arkadan da 40 cm civarı bir boşluk vardı.

17 Nisan Ek:

Bugün de buraya yardım alarak park ettim. (Kamyon da oradaydı. Malesef bizim sokak hep böyle. Usta olduk artık)

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm71 -- 17 Nisan 2006; 19:28:07 >

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

35 Mesaj
21 Nisan 2006; 9:28:03 

aşağıdaki adrese girmeyi bi deneyin,, park etme kabiliyetinizi daha da artırabilirsiniz...

TODAY TOMORROW TOYOTA
2008 Auris Comfort 1.6 Düz Vites

2583 Mesaj
21 Nisan 2006; 10:05:48 

quote:

0

sen biliyonbu işi

2844 Mesaj
21 Nisan 2006; 12:37:50 

quote:

0

Kardeş senin arabanın önüne kamyonu parketmiş olmayasınız

VW Golf 1.6 Fsi Comfortline
Opel Vectra 2.0 CD
İPad 4 16gb---Note 4 White---Xbox 360 Arcade Pack---Sony PS3 320 gb---Logitech Z5500---Sony a290 dSlR

3242 Mesaj
21 Nisan 2006; 13:10:39 

iki araba arasına parketmek zordur genelde.
oncelikle arabanın geri geri rahat parkedilebilir olmasinin nedeni yön veren bolumun on taraf olmasidir.
2 araç arasına parkediceksen,arkasına girecegın aracın once yanına dooru git.onun arka kapısı yaklaşık senın on kapına denk gelecek şekilde(artik arabların buyukluk kuçukluunue gore sen ayarla:)
sonrada yaklaşık 45 derecelik bir açı ile arabanı geri geri yavaştan sokmaya başla.tek hamlede bile girebilirsin.

796 Mesaj
21 Nisan 2006; 19:03:20 

quote:

Orjinalden alıntı: volcano_tdci

aşağıdaki adrese girmeyi bi deneyin,, park etme kabiliyetinizi daha da artırabilirsiniz...

Iyiymis. Ama bi tuhaflik var. Sanki arabanin manevra yetenegi biraz azaltilmis gibi. Benim arabanin tamponun kesin kurtarir dedigim yerlerde bu araba güm ortadan çarpiyor.

~ ~
... AŞIRI HIZA SON ...

276 Mesaj
23 Nisan 2006; 3:33:49 

quote:

Orjinalden alıntı: ugurBJK

Iyiymis. Ama bi tuhaflik var. Sanki arabanin manevra yetenegi biraz azaltilmis gibi. Benim arabanin tamponun kesin kurtarir dedigim yerlerde bu araba güm ortadan çarpiyor.

yau %99 yaptım da o kadar uraştım %100 bi türlü yapamadım pes etmesini bilcez de mi:)..

I see a line of cars and they’re all painted black
With flowers and my love both never to come back

1192 Mesaj
23 Nisan 2006; 8:56:08 

quote:

0

Allah kolaylık versin . Bu dünyada yeri dar olan öbür tarafta rahat edermiş.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

16154 Mesaj
23 Nisan 2006; 9:06:26 

ulen alıcam artık bi fot mak telefon olmuyo böyle

en güzel park yapmak için

önce gidip küçük bi araba alıcan

sonrası kolay

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

2112 Mesaj
23 Nisan 2006; 10:45:57 

aha ilk ben dedim walla

photoshop

Bırakın adalet yerini bulsun , isterse kıyamet kopsun.. Freud....

Renault Megane III Coupe 1.5 dci Dynamique 2011

16154 Mesaj
23 Nisan 2006; 11:18:04 

quote:

Orjinalden alıntı: crepassio

aha ilk ben dedim walla

photoshop

abartma yaw

budamı

1473 Mesaj
23 Nisan 2006; 12:01:08 

@Coğrafyacı iyi yazmış yeni nesil arabalarda sensör fln var araba kendisi hallediyor zaten ... direksiyonda hidrolik olursa bi kaç manevrada istediğin yere girebilirsin .. sen gelde şahinle torosla gir biryere hele Urfa'nın sıcağında bazen görüyorum adamların her yerinden terler boşalıyor o direksiyonu çevirene kadar

Sen! Ben! desin efrad, aradan vahdeti kaldır,
Milletler için işte kıyâmet o zamandır..
Mehmet Akif ERSOY

4899 Mesaj
23 Nisan 2006; 12:11:56 

Walla benim isde bayagi zor en az 5.1m Gerekiyor parkedebilmem icin Park sensoru yok Sehir icine inmeye tirsiyorum arabayla En guzeli smartlar her yere giriyor.

not : arac 407 4.7m yuvarlak olarak

Bu arada Park sensoru En cok Su beton saksilarin oralara park ederken ise yariyor Cok zarar veren maddeler zafirayla bir kere carptim hala carpik duruyor berbat bir sey. Park sensorsuz olanlarin bas dusmani.

Little Less Conversation, Little More Action Please...

2583 Mesaj
23 Nisan 2006; 13:37:02 

quote:

Orjinalden alıntı: HaDeS

@Coğrafyacı iyi yazmış yeni nesil arabalarda sensör fln var araba kendisi hallediyor zaten ... direksiyonda hidrolik olursa bi kaç manevrada istediğin yere girebilirsin .. sen gelde şahinle torosla gir biryere hele Urfa'nın sıcağında bazen görüyorum adamların her yerinden terler boşalıyor o direksiyonu çevirene kadar

o adamlara allah yardım etsin kollarına güç versin rabbim

921 Mesaj
23 Nisan 2006; 15:03:22 

quote:

o adamlara allah yardım etsin kollarına güç versin rabbim

+100000

www.twitter.com/ilyaskara | | SATILIK VW Golf VI 1.4 TSI 122 PS
Zaman İnsanları Değil, Armutları Olgunlaştırır. N.F.K.

7267 Mesaj
23 Nisan 2006; 15:27:59 

quote:

Bugün de buraya yardım alarak park ettim. (Kamyon da oradaydı. Malesef bizim sokak hep böyle. Usta olduk artık)

0

burası şişli bomontide değil mi?

bu arada ben lastikleri park ettikten sonra dışa açıyorum.sürten lastiğe sürtsün,kaportaya varamasın diye

1554 Mesaj
25 Nisan 2006; 19:30:21 

quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

burası şişli bomontide değil mi?

bu arada ben lastikleri park ettikten sonra dışa açıyorum.sürten lastiğe sürtsün,kaportaya varamasın diye

Yok arkadaşım Silivri burası

29 Mesaj
25 Nisan 2006; 19:44:22 

sürten lastikten önce aynana sürter onu unutmuşsun ama

370 Mesaj
3 Mayıs 2006; 19:26:24 

quote:

Uyarın için sağ ol. Kitapçıkta da yazıyor direksiyon tam kırılı olarak 15 sn.'den fazla tutmayın diye. Ben biraz toplamıştım.

esarikaya merak etme, onlar komşularımız. Zaten girersin-giremezsin muhabbeti oldu da girdim oraya. Yardım etmeyin girerim dedim. Önden 5cm, arkadan da 40 cm civarı bir boşluk vardı.

17 Nisan Ek:

0

kardeş beyaz araba senin olmasın

The Power of Dreams Honda

2003 ES Gri

Uzaklaştırılmış
3 Mayıs 2006; 19:43:31 

Benim sorunum geniş yerlere park etmek, geniş yerleri tam ayarlayamıyorum tam bizim arabanın kadar bir yere geniş yerden rahat girerim, millet beni geniş yere park ederken acemi sanıyor...

Benim park etmedeki büyüm ve sırrım aslında çok basit , otobüslerin park edilme yönetimi kullanıyorum...Babam arabayı kullanmayı öğretirken bana bir kere söyledi bi daha hep bu yöntemi kullanıyorum. Hiç unutmam bana mandallar ve çakmak filan masadaki materyallerle öğretmişti

Büyük araba kullananlar bilirler, bir yere girmeden önce büyük araç şöförleri genelde ilk burunu içeri doğru sokarlar sonra çıkarlar ve arabanın kıçı park edilecek yere girmş çapraz vaziyette durur... Bundan sonra yapılacak iş basittir direksiyonu çok çevirmeden yavaş yavaş içeri girilir ondan sonra hafif ileri alınır sonra gene geri gelip araba toplanır çat diye girersin...

İkinci yöntem ise öndeki arabayla aynı hizada çok yakın durulur ama biraz mesafe kalacak, hafif direksiyon çevirlir ve yavaş yavaş içeri girilir aradaki boşluğun yüzde 70 ine gelindiğinde kaldırıma çok az mesafe kala araç toplanır bir kerede girilir...

İşte işin büyüsü tamamen budur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 3 Mayıs 2006; 19:48:57 >

259 Mesaj
3 Mayıs 2006; 19:56:02 

bizim garaj arabanın eni+30cm ve önündede duvar var. öyle bişeyki garaja tam paralel durcan bi ön bi arka bi öndaha tamam topla geeel. işkence yahuuu. ama park konusunda ustalaşmamda çok yardımcı oldu.

STİLO 1.6 16V DYNAMİC 2005

1554 Mesaj
3 Mayıs 2006; 20:38:56 

quote:

Orjinalden alıntı: atomik07

kardeş beyaz araba senin olmasın

Beyaz araba komşunun. KAMYON BENİM.

Uzaklaştırılmış
23 Mayıs 2006; 9:09:56 

beyler artık park sorunu dıye bısey kalmayacak bos yere tartısmayın bmw 2007 model 740 larda kendı kendıne park etme ozellıgını kullanıma sunacak 2 sene once bulunmustu 10 sene sonra dıger markalarda kullanmaya baslar

798 Mesaj
26 Mayıs 2006; 14:42:31 

cunku arabanin ön lastikleri hareketlıdlr
quote:

1908 Mesaj
26 Mayıs 2006; 17:41:44 

bizim garajda da düz giriyorsun ama yandan geçmeleri için bir yerde sadece 2 parmaklık yer kalması gerekiyor yoksa aynalardan geçemiyor kimse. başlarda babam çıkartıyor giriyordu sonra ben de öğrendim. gerçekten çok iyi oldu artık arabayı her yere sokabiliyorum(tabii girebileceği yerlere :D)

1600 Mesaj
26 Mayıs 2006; 17:58:20 

Böyle bir oyun vardı aratırsan bulursun forumda

5663 Mesaj
26 Mayıs 2006; 22:43:48 

babamın sıfıra sıfır girdiğini görmüştüm arabanın önünde ve arkasında toplasan 5 parmak yer vardı ama gireren öndeki araba biraz kaymıştı nasıl oldu anlamadım ama araba biraz kaydı

15 Mesaj
26 Mayıs 2006; 23:11:29 

benim babam biraz acemi sanayide arabayı geçirememiş neyse park etti. bende tanker vardı bmc pro 620 ordan tankeri geçirdim. ben dedi burdan arabayı geçiremedim dedi şöförüne göre değişir.

14846 Mesaj
26 Mayıs 2006; 23:27:33 

Ben Siena'yı geri geri getirirken çöp bidonunu dağıttım, sonra bir süre bu park etme işini bıraktım

Şimdi Caddy ile çalışıyorum, galiba usta olucam. Bu arada arkası çok az görünüyor. Köşeleri tam ayarlayamıyorum henüz. Babam alışmış büyük arabaya ama ben tam kestiremedim daha. Çalışıyoruz, uğraşıyoruz vurmadan, kırmadan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joushkun -- 26 Mayıs 2006; 23:28:37 >

153 Mesaj
1 Haziran 2006; 12:15:30 

abi bunlara GERENK yok bazı tırlarda arka tekerlerde dönüyor araba yan girerek park ediyor

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2006; 12:32:32 

Hakikaten ya öle bişi olsa arka teker dönse cart diye sok arabayı

352 Mesaj
1 Haziran 2006; 12:45:02 

EN KOLAY PARK SEKLI GERI GERI OLANDIR BUNUN ICIN :
1-HANGI YONE YANASIYORSAN, ORADAKI AYNAYI ARKA TEKERI GORECEK SEKILDE AYARLARSAN
2-YANINDAKINE, IN ASAGI DA BANA GEL GEL YAP DERSEN
3-YAN DUKKANLARIN VITRIN CAMLARINDAN KOPYA CEKERSEN
4-MALA GELSIN CANA GELMESIN, DIYEREK HEM KENDI ARABANA HEM DE DIGER ARABAYA UFAK DARBELERLE DOKUNARAK MANEVRA YAPARSAN
5-NE UGRASCAM BUNLARLA, BODOSLAMA KALDIRIMA CIKARIM, YAYADAN, YURUYENDEN BANA NE DERSEN
6-DORTLULERI YAKARIM, YOLUN ORTASINA CEKERIM, ISIM BITINCE DE GELIR, UZARIM, KORNAYA BASAN OLURSA, NE VAR KARDESIM? 5 DAKKA ISIMIZ VARDI...DERSEN

ARABANLA ILGILI HIC PARK SORUNU YASAMAZSIN
:)

742 Mesaj
2 Haziran 2006; 11:42:18 

133 Mesaj
2 Haziran 2006; 14:02:45 

quote:

SEN DE AMMA SALLAMIŞSIN ARACIN DİREKSİYON KISMI ÖNDE OLDUĞU İÇİN MENEVRAYI YAPAN KISIM O OLDUĞU İÇİN EN SON ÖNÜ YERLEŞTİRMEK DAHA KOLAYDIR

1241 Mesaj
4 Haziran 2006; 2:30:33 

quote:

Orjinalden alıntı: SyntaxError

yeni bir park oyunu
http://www.oyyun.com/oyna.asp?id=629

güzelmiş 110£ yapabildim ama

1554 Mesaj
14 Ocak 2007; 21:01:58 

4 dakika uğraşıyor sonunda pes edip park etmekten vaz geçiyor.

http://kolyan.net/index...go=News&in=view&id=9426

4677 Mesaj
15 Ocak 2007; 22:53:02 

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

4 dakika uğraşıyor sonunda pes edip park etmekten vaz geçiyor.

http://kolyan.net/index...go=News&in=view&id=9426

zaten oraya girmesi imkansız.sonunda kendi de anlamış.

iki tip insan korkutur beni..birincisi aç insan, durduramazsın..ikincisi cahil insan,anlatamazsın
Kör cehalet çirkefleştirir insanları...Suskunluğum asaletimdendir.Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye !!!
2011 Fiat Bravo Sport Style 120+ Hp Dualogic M-Jet Skydome-Asist Kit-Bianco Pastello

1210 Mesaj
15 Ocak 2007; 23:38:58