Şimdi Ara

Tencent ve TCL'den 26 inçlik Android TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tencent ve TCL'den 26 inçlik Android TV

Genelde tablet, medya oynatıcı ve akıllı telefonlarda karşımıza çıkan Android işletim sistemini yıl başından bu yana daha büyük ekranlarda da görmekteyiz. Çin'de 26 inçlik Android işletim sistemi yeni bir akıllı televizyonun tanıtımı yapıldı.

Ice Screen adı verilen model Smart TV kategorisinde ve dokunmatik ekran, batarya gibi özellikleri bulunmuyor. Bu bakımdan bir hepsi-bir-arada PC veya bir tablet tarzında kullanım alanı bulunmuyor. Ancak yatay ve dikey kullanılabiliyor.

Ürünün ağırlığı 4kg. Çift çekirdekli Cortex-A9 işlemci, Mali-400 grafik birimi, OpenGL ES 2.0 desteği,1080p video oynatma, 1366 x 768 piksellik çözünürlük, 4GB RAM, 32GB'a kadar hafıza kartı desteği, 2 USB 2.0 portu, HDMI 1.4a arabirimi, 3.5mm kulaklık girişi, Android 4.0 işletim sistemi, Android 2.2 ve üzeri cihazlarda uyumlu uygulama ile uzaktan kumanda edebilme, WiFi, DLNA şeklinde özelliklere modelde yer verilmiş. 

Genelde bu tür konfigürasyonlarda 1GB RAM'e yer verildiği için listede belirtilen 4GB RAM bellek mi yoksa yanlışlıkla depolama kapasitesi mi yazıldı bilinmiyor.

Ice Screen ile bir Androidli cihaz ile yapabileceğiniz pek çok işlevi yerine getirebiliyorsunuz. Ancak herhangi bir Google hizmeti cihaz üzerinde yok. Yerine QQ sağlayıcısının video, müzik, messenger gibi hizmetlerine yer verilmiş. Model mobil eğlence merkezi olarak tanımlanıyor.

3 Eylül'de Çin'de piyasaya sürülecek olan model 315$ fiyat etiketine sahip olacak.

• ''108p video oynatma'' O '1080p' olmasın Ekrem bey.. :)

• 108p gayet iyi

• telefon özelliği var mıymış?

• O çözünürlükte 1080p video oynatsa ne olacak.Tekrardan başka tv'ye bağlayacaksak tamam ama bunun bir anlamı kalmaz o zaman
  • demedi demeyin android buzdolabı çıkacak

• tv yapıyorsun işletim sistemi koyuyorsun ama fullhd değil :S

• quote:

Orijinalden alıntı: bellair

demedi demeyin android buzdolabı çıkacak

Ben kahve makinesi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanışlı bir cihaz olduğunu düşünmüyorum açıkcası biçilen ücretle çok daha farklı şeyler alınabilir.

• Yakında samsungun bu boyda telefonlarını görürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bellair

demedi demeyin android buzdolabı çıkacak

Aynen az kaldı ona da

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.