- x
Pegasus ile Dubai Gidiş Dönüş 384 TL
54 Cevap4787 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

614 Mesaj
22 Ağustos 2012; 22:58:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Pegasus 18 Ekim itibarıyla Dubai uçuşlarına 384 TL promosyon fiyatıyla başlıyor. Dubai yaz ayları çok sıcak olduğu için nispeten serin olan Kasım-Nisan aylarını tercih edebilirsiniz.

Henüz resmi duyurusu yok ancak biletleri flypgs.com üzerinden sorgulayıp satın alabiliyorsunuz.

31 Aralık öncesi bir zamana 384 TL'lik bir bilet bulursanız 'Pegasus’ta Neler Oluyor? ' % 10 indirim koduyla 350 TL gibi bir ücrete bilet satın alabilirsiniz.İndirim kodunu şu anda alamazsınız daha önce kampanyada alıp kullanmayan varsa talep edebilirsiniz.

Fiyatları sürekli olarak takip eden biri olarak 350 TL'ye Dubai'ye uçmanın oldukça sıcak bir fırsat olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Ücrete 20 kg bagaj hakkı dahil.

Keyifli uçuşlar!

Ekleme;

Bilgilendirme amaçlı diğer havayollarının ortalama fiyatlarını yazayım.

THY;800 TL
Emirates;920 TL
FlyDubai 20 kg bagaj hakkıyla ; 680 TL

Vize ücreti : 250 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun000 -- 26 Ağustos 2012; 21:53:11 >

7974 Mesaj
22 Ağustos 2012; 23:04:10 

Gidiş mi sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

sɹǝʇ nq ʞǝʇɹıq ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

327 Mesaj
22 Ağustos 2012; 23:05:17 

Oncelikle verdiginiz bilgi için tesekkurler.ulke hakkında birazda bilgi verirseniz sevinirim ne yapılır elektronik eşyalar orda uygun fiyata alinabilirmi bir hafta yeterli olurmu gezi için vb. Cevaplarinizla oldukça faydalı olucak bu konuda. Simdiden tesekkurler

21381 Mesaj
22 Ağustos 2012; 23:09:24 

Bir de 2 kişi gecesi 100 dolar olan uygun bir otel bulabilsem...

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

614 Mesaj
22 Ağustos 2012; 23:12:30 

Merhaba,

@tgezer
Başlığı gidiş-dönüş olarak düzelttim.

@crazydentist
Aslında sözlüklerde Dubai ile ilgili birçok yorum bulabilirsiniz.Elektroniklerin yeni çıkanları ile fark var ancak eski modellerde çok fark yok.Benim genel görüşüm Dubai için 3-4 gün yetecektir.Ben 2 gün gezdim ve bana yetti çünkü bir süre sonra kendini tekrar eden şeyler var.BAE'nin başkenti olan Abu Dhabi araçla bir buçuk saat uzaklıkla oraya da gitmek isterseniz daha fazla gün harcayabilirsiniz. Dubai uçuşları genel olarak 800 TL civarındadır. Bu sebepten bu fiyat oldukça uygun oluyor. Her ne kadar çöle kurulan bu devasa kent yapay izlenimi verse bile içerisinde dünyada ilk 10'a giren akvaryum,alışveriş merkezi ve yüksek binalar gibi gidip görülmesi gereken yerlere sahip.

@TuVNeRa
4 yıldızlı Suha City Hotel'i tercih edebilirsiniz.Fiyatlar o civarlarda kahvaltı dahil olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun000 -- 22 Ağustos 2012; 23:16:26 >

42 Mesaj
23 Ağustos 2012; 0:01:12 

dolar yazsan daha ucuz algılanır,381 olunca pahalı gibi geliyor göze

7974 Mesaj
23 Ağustos 2012; 0:04:54 

Evet epey cazip fiyat.
Vize var mı dubaiye ?

sɹǝʇ nq ʞǝʇɹıq ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

25 Mesaj
23 Ağustos 2012; 0:33:29 

quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Evet epey cazip fiyat.
Vize var mı dubaiye ?

Dubai vizesi 85 euro idi geçen Ekim ayında oradaydım, güzel deniz için Ekim harika mevsim yaz ayları kavuru sıcak. Booking.com dan uygun yerler bulabilirsiniz. Ayrıca iki metro hattı var, buralara yakın low cost otelleri tercih etmenizi öneririm. Metro dışında kalan yerlere taksiye binmekten korkmayın benzin ucuz olduğundan fiyatlar da 3/1 fiyatına. Abu Dabi gidiş 10 TL klimalı araçlarla 1.5 saat

381 TL gidiş-geliş güzel fiyat kaçırmayın derim...

2079 Mesaj
23 Ağustos 2012; 0:36:50 

flydubai de alternatif olabilir.. fiyatları ne seviyede bilmiyorum ama arkasında emirates var ve pegasusun başedebileceğini sanmıyorum bu hatta onula..

1071'den BUGÜNE BU TOPRAKLAR BİZİM.. DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA!..

25 Mesaj
23 Ağustos 2012; 1:04:39 

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

flydubai de alternatif olabilir.. fiyatları ne seviyede bilmiyorum ama arkasında emirates var ve pegasusun başedebileceğini sanmıyorum bu hatta onula..

Fly dubai şu anda 600 TL (255 euro) civarı, ben gelişi fly dubai ile yapmıştım uçakları pegasusa göre daha lüks (koltuk arkalarında THY'deki Planet sistemi bulunuyor) ve koltuk araları daha geniş... Ancak tabi benim için de fiyat önemli tercihlerden biri... 250 TL fark ile vize alan transferi yapılabilir...

1788 Mesaj
23 Ağustos 2012; 2:28:19 

hayatımda bikere uçakla seyahat ettim oda askerden dönerken kulaklarım nerdeyse patlayacak gibi oldu uçak thy uçağıyla 2 sene önce çok rahatsız olmuştum..
şimdi ben bunu her uçakta yaşarmıyım?
1.5 saat fln sürmüştü yolculuk ve artık son anlarda artık bitsin diye dua etmiştim..

bu uçakla alakalı bir durummudur yoksa basınç yüzünden her uçakta bunu yaşarmıyım?
sırf bu yüzden uçağa binmeye çekiniyorum 1.5 saat ızdırap olmuştu bana.

2079 Mesaj
23 Ağustos 2012; 6:44:36 

quote:

Orijinalden alıntı: enginkurt

Fly dubai şu anda 600 TL (255 euro) civarı, ben gelişi fly dubai ile yapmıştım uçakları pegasusa göre daha lüks (koltuk arkalarında THY'deki Planet sistemi bulunuyor) ve koltuk araları daha geniş... Ancak tabi benim için de fiyat önemli tercihlerden biri... 250 TL fark ile vize alan transferi yapılabilir...

şuan pahalı gibi dursa da pegasus mantığına göre, hat açılınca, pegasus daha pahalı olacak ve millet fly dubai yerine pegasusu tercih edecek..

bakınız: pegasus birçok hatta lufthansa ve thy ile ya aynı yada daha pahalı uçmasına rağmen millet hala pegasus bileti alır. "pegasus ucuzdur mantığı" pegasusun da fiyatları flydubainin seviyesine gelecektir hatta geçecektir.. yada olmadı flydubai bir nebze olsun indirir fiyatı.. emirates rekabeti sever, ama rekabet ettirmez .. neyse aman.. herkes selametle uçsun da hiç önemi yok, isterse afrikadaki havayolları ile..

614 Mesaj
23 Ağustos 2012; 8:18:32 

@garcia1905

Dubai uçuşları yaklaşık 5 saattir.Yaşadığınız durum sizle ilgili bir durumdur konuyla ilgili doktora gözükmenizi tavsiye ederim.Eğer yaptığınız yolculuk sırasında nezle ya da soğuk algınlığınız varsa bu sebep olmuş olabilir.

@photo_canon1

Sanırım fırsatın uygun fiyata Dubai'ye gitmek olduğunu kaçırıyorsunuz.Zaten her promosyon sonrası fiyatlar normal düzeye çıkar böylece fırsatlık bir durum kalmaz.Mevcut durumda herhangi bir havayolu ile Dubai'ye yarı fiyatına gidebiliyorsunuz.Büyük ihtimalle kampanya fiyatları bittiği zaman fiyatlar rakiplerine göre düzenlenecektir.Eminim Pegasus yeni bir hat açmadan önce fizibilite çalışması yapıyor ve fiyat stratejisini ona göre düzenliyordur.Bu merkeze çok yoğun talep olduğunu da eklemem gerekir.

@beyazseytanahmet

Bu hat için fiyatları araştırırsanız fiyatın oldukça sıcak olduğunu görürsünüz.

Bilgi:

Bazen gideceğiniz zamanı çok fazla sorgulatmanız o hattın fiyatını arttırır.Bunun sebebi cookiesler ve IP'dir. Bu sebepten fiyat eğer yükseldiyse farklı bir konumdan deneyiniz.Eğer gerçekten çok talep olan bir hat değilse fiyat normale dönecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun000 -- 23 Ağustos 2012; 8:28:26 >

59 Mesaj
23 Ağustos 2012; 8:40:41 

kısmetse 20 gün sonra sri lankaya gidiyorum fly dubai ile. dubaide 16 saatim var aktarma arasında. bu süre en optimal nasıl değerlendirilebilir?

referanslarım
delon x2, civil_ksk, pcbuilder, security, ahmetonurcura x2, MOYKANx2, jermaine,yolcux, chen_kiss, mfguven, Chaoss, hadjimurat, $idikli, asts, HALO®, maverick_core, install06, mrdn&mlty, yavuzkumral, pyr@mid, cool_boy10, pamirr,p4ozgur, darendeli, operaciumut ve daha birsürü arkadaş

kulaklıklarım;
Shure E2C, Shure E3C, Koss KSC 75, Bose Triport, Sony MDR E888 LP, Panasonic RP-HT 455

1398 Mesaj
23 Ağustos 2012; 8:56:44 

Arkadaşlar Dubai ve diger popüler destinasyonlar hakkında çok detay bilgileri Adisos kart Konumuzun gezi rehberinde bulabilirsiniz:
http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#55830653
Konuyu açan arkadasa teşekkür ederim.Ben 6-7 kere Dubai'ye gittim, Burada çok dikkat edilmesi gereken konu vıze konusudur. Dubai'de turist vizesi havayolu veya otel uzerinden alınıyor, THY , emirates, fly Dubai'nin vize hizmeti var, pegasusta yok, önce otelle görüşüp Vıze işini halletmeniz lazım, bu çok sorun olabiliyor, çoğu otel vize sponsoru olmuyor, iyi bir İngilizce ile arayıp konuşmanız lazım, Sonrada belgeleri tarayıp gönderiyorsunuz, karşılıklı yazışma oluyor bir süre, Vıze ücreti 85-100 dolar arası değişiyor.
Vıze almanın bir diger yoluda konsolosluk. Ama çok pahalı en son kisi başı 250 TL idi.
Otel vs gibi soruların detaylarını yukarda linkini verdigim gezi rehberinde bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayars -- 23 Ağustos 2012; 9:05:02 >

1934 Mesaj
23 Ağustos 2012; 9:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Arkadaşlar Dubai ve diger popüler destinasyonlar hakkında çok detay bilgileri Adisos kart Konumuzun gezi rehberinde bulabilirsiniz:
http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#55830653
Konuyu açan arkadasa teşekkür ederim.Ben 6-7 kere Dubai'ye gittim, Burada çok dikkat edilmesi gereken konu vıze konusudur. Dubai'de turist vizesi havayolu veya otel uzerinden alınıyor, THY , emirates, fly Dubai'nin vize hizmeti var, pegasusta yok, önce otelle görüşüp Vıze işini halletmeniz lazım, bu çok sorun olabiliyor, çoğu otel vize sponsoru olmuyor, iyi bir İngilizce ile arayıp konuşmanız lazım, Sonrada belgeleri tarayıp gönderiyorsunuz, karşılıklı yazışma oluyor bir süre, Vıze ücreti 85-100 dolar arası değişiyor.
Vıze almanın bir diger yoluda konsolosluk. Ama çok pahalı en son kisi başı 250 TL idi.
Otel vs gibi soruların detaylarını yukarda linkini verdigim gezi rehberinde bulabilirsiniz.

sizin konularınızı ara sıra okuyorum. millet nerde biz nerdeyiz diyorum Şu adios işini harbi harbi çözmek lazım

35 Mesaj
23 Ağustos 2012; 9:35:19 

quote:

Orijinalden alıntı: tayfun000

Pegasus 18 Ekim itibarıyla Dubai uçuşlarına 381 TL promosyon fiyatıyla başlıyor. Dubai yaz ayları çok sıcak olduğu için nispeten serin olan Kasım-Nisan aylarını tercih edebilirsiniz.

Henüz resmi duyurusu yok ancak biletleri flypgs.com üzerinden sorgulayıp satın alabiliyorsunuz.

31 Aralık öncesi bir zamana 381 TL'lik bir bilet bulursanız 'Pegasus’ta Neler Oluyor? ' % 10 indirim koduyla 350 TL gibi bir ücrete bilet satın alabilirsiniz.İndirim kodunu şu anda alamazsınız daha önce kampanyada alıp kullanmayan varsa talep edebilirsiniz.

Fiyatları sürekli olarak takip eden biri olarak 350 TL'ye Dubai'ye uçmanın oldukça sıcak bir fırsat olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Keyifli uçuşlar!

Gidiş dönüş en ucuz koltuk seçilince 455 TL bir kişi. %10 indirilirse, 410 TL civarı yapıyor. Bu paraya 2 kez gidiş dönüş Londra yaparım. Fırsatı haber verdiğiniz için teşekkürler.

35 Mesaj
23 Ağustos 2012; 9:44:51 

quote:

Elmalar ve armutlar,İngiltere'ye keyifli uçuşlar...

Aslında karışmadı da, seyahat etmeyi düşündüğüm bir yer değildi o nedenle çamur atayım dediydim

2079 Mesaj
23 Ağustos 2012; 10:02:59 

quote:

@garcia1905

Dubai uçuşları yaklaşık 5 saattir.Yaşadığınız durum sizle ilgili bir durumdur konuyla ilgili doktora gözükmenizi tavsiye ederim.Eğer yaptığınız yolculuk sırasında nezle ya da soğuk algınlığınız varsa bu sebep olmuş olabilir.

@photo_canon1

Sanırım fırsatın uygun fiyata Dubai'ye gitmek olduğunu kaçırıyorsunuz.Zaten her promosyon sonrası fiyatlar normal düzeye çıkar böylece fırsatlık bir durum kalmaz.Mevcut durumda herhangi bir havayolu ile Dubai'ye yarı fiyatına gidebiliyorsunuz.Büyük ihtimalle kampanya fiyatları bittiği zaman fiyatlar rakiplerine göre düzenlenecektir.Eminim Pegasus yeni bir hat açmadan önce fizibilite çalışması yapıyor ve fiyat stratejisini ona göre düzenliyordur.Bu merkeze çok yoğun talep olduğunu da eklemem gerekir.

@beyazseytanahmet

Bu hat için fiyatları araştırırsanız fiyatın oldukça sıcak olduğunu görürsünüz.

Bilgi:

Bazen gideceğiniz zamanı çok fazla sorgulatmanız o hattın fiyatını arttırır.Bunun sebebi cookiesler ve IP'dir. Bu sebepten fiyat eğer yükseldiyse farklı bir konumdan deneyiniz.Eğer gerçekten çok talep olan bir hat değilse fiyat normale dönecektir.

hocam yanlış anlama da bana bilmediğim birşey söylemiyorsunki ..

quote:

Orijinalden alıntı: badfan

kısmetse 20 gün sonra sri lankaya gidiyorum fly dubai ile. dubaide 16 saatim var aktarma arasında. bu süre en optimal nasıl değerlendirilebilir?

imkanın varsa, özel salonlara gir.. emiratesin.. ye iç tv izle pc de takıl ne bileyim.. duşunu al.. vs vs..

614 Mesaj
23 Ağustos 2012; 10:08:24 

quote:

hocam yanlış anlama da bana bilmediğim birşey söylemiyorsunki ..

Sizin bilip bilmediğinizi bilemem ancak verdiğiniz bilgiden sanki işleyişin bu şekilde olduğunu bilmediğiniz sonucunu çıkardım.

Ortada bir fırsat var ancak siz gelecekteki fiyatları belirterek sanki fırsat değilmiş izlenimi veriyorsunuz.Eğer bu hatta olan fiyatları biliyorsanız bu fiyatın fırsat olduğunu da bilirdiniz diye düşünüyorum.

2734 Mesaj
23 Ağustos 2012; 10:49:20 

bu arada fly dubai fiyatı iyi ama hergun ucuş yok. birde yolcu bagaj miktarı 7 kg arttırmak için para veriliyor. ama her halukarda 100-200 tl daha ucuza geliyor thy den...

2079 Mesaj
23 Ağustos 2012; 10:56:58 

quote:

Sizin bilip bilmediğinizi bilemem ancak verdiğiniz bilgiden sanki işleyişin bu şekilde olduğunu bilmediğiniz sonucunu çıkardım.

Ortada bir fırsat var ancak siz gelecekteki fiyatları belirterek sanki fırsat değilmiş izlenimi veriyorsunuz.Eğer bu hatta olan fiyatları biliyorsanız bu fiyatın fırsat olduğunu da bilirdiniz diye düşünüyorum.

gelecekeki fiyatları belirterek, şuandaki firyaın sıcak fırsat olmadığı izlenimini nasıl verebilirim? böyle bir mantık, cümle var mı yahu? hocam yapma Allah aşkına.. tamam haklısınn ne diyeyim.. burda pegasus yada diğer havayolları için kavga edecek değilim.. hiçbiri babamın oğlu değil..

ayrıca bilgisayars bilinmeyen bir konuya değinmiş.. vize olayı.. gidecekler onu da dikakte alsın.. tabi otel parası vs lerde..

634 Mesaj
23 Ağustos 2012; 11:02:30 

Kurban Bayramında gitmeyi planlıyorum. Ancak uçuş süreleri agözümü korkuttu. 21:10 kalkış 02:25 varış. 5 saat'ten fazla. Vize işlemi beni de korkuttu açıkçası.

614 Mesaj
23 Ağustos 2012; 11:06:25 

quote:

gelecekeki fiyatları belirterek, şuandaki firyaın sıcak fırsat olmadığı izlenimini nasıl verebilirim? böyle bir mantık, cümle var mı yahu? hocam yapma Allah aşkına.. tamam haklısınn ne diyeyim.. burda pegasus yada diğer havayolları için kavga edecek değilim.. hiçbiri babamın oğlu değil..

ayrıca bilgisayars bilinmeyen bir konuya değinmiş.. vize olayı.. gidecekler onu da dikakte alsın.. tabi otel parası vs lerde..

'pegasus mantığına göre, hat açılınca, pegasus daha pahalı olacak' bu cümleyi kullanınca böyle bir izlenim verdiniz.Babanızın oğlu değil ama sezar'ın hakkını sezar'a vermekte gerek. Pegasus bu kampanyasıyla Dubai'ye uçan tüm havayollarına göre yarı fiyatına sizi götürüyor.

@jonywayt

Evet siz söyleyince fark ettim, FlyDubai'de en ucuz 20 kg bavul hakkı ile bilet fiyatı yaklaşık 680 TL oluyor. 20 kg bavul hakkı Pegasus bilet fiyatının içinde.

Vize konusunda seyahat firmaları ya da otelden yardım alabilirsiniz normalde vize ücreti 85 USD. 100 USD'ye kahvaltı dahil 2 kişilik odalar var 4 yıldızlı otellerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun000 -- 23 Ağustos 2012; 11:26:35 >

1399 Mesaj
23 Ağustos 2012; 13:01:19 

fly dubai ile uctum kargo işine dikkat edin ingilizce yarım yamalack oldugun için o kunuyu atlamısım 3 kişiydik 367$ 39 kg için odemek zorunda kaldım...bide terminal 3 den gidiyorsun...butun yolcuların check inn i sadece 2 bank tan yapıyolar...rezil bu durum. gerçi butun ucuz hava yolları o terminali kullanıyor....250 tl vize ucreti var... bide giderseniz muhakkak safari yapın...çöl işi apayrı bi iş...adamlar geceleyin colde piknik yapıyolardı mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 23 Ağustos 2012; 14:14:24 >

...................بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم...................
!!!!!..............Gerçek hürriyet Hakk'a köleliktir (Hz. Ali R.a)............!!!!!

38 Mesaj
23 Ağustos 2012; 13:37:49 

PGS başlayınca Fly Dubai fiyatlarını ayarlayacaktır.

Emirates ile Çin'e 450-550 Euro arasında uçulabiliyor. Çünkü Çin'e çok ucuş var, rekabet var.

Rekabet iyidir, bildiğim kadarıyla AirArabia da Sabiha'dan Sharjah'a uçuyor.

1828 Mesaj
23 Ağustos 2012; 13:52:41 

Kişi başı vize 250 TL mi Dubai'ye?

62 Mesaj
23 Ağustos 2012; 14:07:42 

quote:

Orijinalden alıntı: cowcow

Kurban Bayramında gitmeyi planlıyorum. Ancak uçuş süreleri agözümü korkuttu. 21:10 kalkış 02:25 varış. 5 saat'ten fazla. Vize işlemi beni de korkuttu açıkçası.

arada saat farkı var. iniş saati 02.25 dubai saatine göredir sanırım.

3 - 3.5 saat civarında sürüyor diye biliyorum.

634 Mesaj
23 Ağustos 2012; 14:12:03 

Ben baktım 1 saat ileri orası. Dubai'yi adam gibi gezmek istesek kaç günümüzü alır? Ya da 3 gece 4 gün sizce yeterli mi?

614 Mesaj
23 Ağustos 2012; 14:15:25 

Kalkış 21:55 Varış 04:05 Dubai yerel saatiyle 04.05'de ineceksiniz vize ve diğer işlemler 6.00 gibi havaalanından çıkabilirsiniz.Bence 3-4 gün sadece Dubai'ye yetecektir.

Normalde konsoloslukta vize ücreti 85 USD hatta 96 saate kadar kalışlarda transit vize 45 USD olması gerekiyor.

Uçuş süresi 4.30-5 saat arasında sürmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfun000 -- 23 Ağustos 2012; 14:19:01 >

634 Mesaj
23 Ağustos 2012; 14:26:15 

@tayfun000 Sadece Dubai'yi derken Dubai merkez, alışveriş bölgelerini mi kastetmektesin? Çöl safariyi fln kendimiz aarlayabilir miyiz?

614 Mesaj
23 Ağustos 2012; 14:31:47 

quote:

Orijinalden alıntı: cowcow

@tayfun000 Sadece Dubai'yi derken Dubai merkez, alışveriş bölgelerini mi kastetmektesin? Çöl safariyi fln kendimiz aarlayabilir miyiz?

Evet,Abu Dhabi'ye gitmeyecekseniz,oraya da giderseniz 5 gün yeter diye düşünüyorum.Kalacağınız otelden safariler ve diğer aktiviteler hakkında bilgi alabilirsiniz.

2734 Mesaj
23 Ağustos 2012; 15:12:49 

THY ile dubai veya abu dhabi vizesi 85 dolardır. sitelerinde e-vize olarak gözükmekte...

614 Mesaj
23 Ağustos 2012; 19:57:02 

Direkt konsolosluktan 250 TL'ye 30 günlük vize alabilirsiniz.

1398 Mesaj
23 Ağustos 2012; 21:22:40 

quote:

Orijinalden alıntı: coolfire

Kişi başı vize 250 TL mi Dubai'ye?

Üstad yukaridada belirttim konsosluktan vize almak saçma ve çok pahalı, Dubai'de VISA office ler var, rezarvasyon yaptığın havayolu( pegasusta yok Thy, emirates,fly Dubai'de var) 85 Dolara vizeni alıyor, yada rezarvasyon yaptırdığın otel sana sponsor olup VISA Office den vizeni alıyor, her otel yardımcı olmuyor, otelle yazışman lazım vs, Setur (adios puanlada yapabilirsin) vizeyi alıyordu, bir sor istersen , ayrıca seyahat yaptiginız bir tur firması ise Vıze konusunda yardımcı oluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisayars -- 23 Ağustos 2012; 21:27:52 >

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
1 gün 18 sa. 13 dk. kadarı kaldı.
23 Ağustos 2012; 22:13:35 

Arkadaşlar Dubai ve/veya Abu Dhabi'de uygun bir otel/bir kaç otel önerebilir misiniz?

Bir de, bilen var ise, F1 Abu Dhabi yarışı için bilet almayı düşünüyorum. Uygun fiyata nasıl alabilirim?

84 Mesaj
23 Ağustos 2012; 22:30:48 

quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

Arkadaşlar Dubai ve/veya Abu Dhabi'de uygun bir otel/bir kaç otel önerebilir misiniz?

amacım size karşı direk yazmak değilde bir yanlış alğılamayı gidermek için bu yazıyı yazıyorum

Otelin kalitesinin sabit oldupunu varsayarsak, uygun bir otel demek performans / fiyatın oldukça yüksek puanlandığı bir otel aklımıza gelir

performansın değişmesi genelde uzun zaman alır , ( otelin yıpranması tadilatan geçmesi vs vs ) ama tati sektöründe fiyat ise çok hızlı değişen bir kavram.
bugün otelin fiyatı 100 lira ise yarın aynı otel aynı oda için 800 lira isteyebilir.

o yüzden uygun bir otel sormak, bana çok mantıksız gelmektedir.

örnek

Novotel World Trade Centre 5* otel

25.09.2012-26.09.2012 tarihinde 180 eur

aynı otel

20.09.2012 - 21.09.2012 tarihinde 51 eur

size ben şimdi ne diyeyim bu otel uygun mu diyeyim ?

o yüzden lütfen biraz mantık :-)

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
23 Ağustos 2012; 22:39:11 

quote:

Orijinalden alıntı: xxlboy

amacım size karşı direk yazmak değilde bir yanlış alğılamayı gidermek için bu yazıyı yazıyorum

Otelin kalitesinin sabit oldupunu varsayarsak, uygun bir otel demek performans / fiyatın oldukça yüksek puanlandığı bir otel aklımıza gelir

performansın değişmesi genelde uzun zaman alır , ( otelin yıpranması tadilatan geçmesi vs vs ) ama tati sektöründe fiyat ise çok hızlı değişen bir kavram.
bugün otelin fiyatı 100 lira ise yarın aynı otel aynı oda için 800 lira isteyebilir.

o yüzden uygun bir otel sormak, bana çok mantıksız gelmektedir.

örnek

Novotel World Trade Centre 5* otel

25.09.2012-26.09.2012 tarihinde 180 eur

aynı otel

20.09.2012 - 21.09.2012 tarihinde 51 eur

size ben şimdi ne diyeyim bu otel uygun mu diyeyim ?

o yüzden lütfen biraz mantık :-)

Haklısınız hocam, benim de gittiğim otellerde belki kısa sürede olmasa bile uzun vadede %300 bile değişim olduğunu biliyorum/gördüm vs.

Benim demek istediğim, genel olarak fiyat/performans açısından uygun bir otel

Eğer yine itiraz edecekseniz sorumu, arkadaşlar - (matematikteki "eksi") siz olarak yineliyorum

84 Mesaj
23 Ağustos 2012; 22:47:36 

quote:

Haklısınız hocam, benim de gittiğim otellerde belki kısa sürede olmasa bile uzun vadede %300 bile değişim olduğunu biliyorum/gördüm vs.

Benim demek istediğim, genel olarak fiyat/performans açısından uygun bir otel

Eğer yine itiraz edecekseniz sorumu, arkadaşlar - (matematikteki "eksi") siz olarak yineliyorum

bizde itiraz eksik olmaz...

anlaşılan yine anlaşamamışız..

benim dediğim size yardımcı olunabilmesi için en az şu bilgilerin olması lazım..

Konaklama tarih aralıgı, konaklama istenilen bölge, Kaç oda ve oda başı kaç kişi.

o zaman bakabilen bir arkadaş tam o aralıkta filanca otel şu fiyata aman kaçırma diye yazabilsin

saygılarımla

51 Mesaj
23 Ağustos 2012; 23:28:44 

quote:

Orijinalden alıntı: cevahiroglu

Gidiş dönüş en ucuz koltuk seçilince 455 TL bir kişi. %10 indirilirse, 410 TL civarı yapıyor. Bu paraya 2 kez gidiş dönüş Londra yaparım. Fırsatı haber verdiğiniz için teşekkürler.

410 tlye londraya nasil 2 kez gidis donus bileti alinir? Bende bu aralar gitmeyi planliyorum da...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

2009 YARİS 1.3 TERRA SATEN GÜMÜŞ

2079 Mesaj
23 Ağustos 2012; 23:40:04 

quote:

Orijinalden alıntı: carino

410 tlye londraya nasil 2 kez gidis donus bileti alinir? Bende bu aralar gitmeyi planliyorum da...

easyjet olsa gerek..

35 Mesaj
24 Ağustos 2012; 10:07:22 

EASYJET. Luton, sonra trenle londra sanırım 30 dk. sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevahiroglu -- 24 Ağustos 2012; 10:10:56 >

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
24 Ağustos 2012; 11:40:37 

quote:

bizde itiraz eksik olmaz...

anlaşılan yine anlaşamamışız..

benim dediğim size yardımcı olunabilmesi için en az şu bilgilerin olması lazım..

Konaklama tarih aralıgı, konaklama istenilen bölge, Kaç oda ve oda başı kaç kişi.

o zaman bakabilen bir arkadaş tam o aralıkta filanca otel şu fiyata aman kaçırma diye yazabilsin

saygılarımla

Haklısınız hocam

F1 Abu Dhabi yarışının koşulacağı h.sonu olan 2-3-4 Kasım'da düşünüyorum. 1 Kasım gidiş 5 Kasım dönüş olarak uçak bileti 400 küsür tutuyor.

Vizeyi biz alırsak 250 TL'ye mi gelecek?

57 Mesaj
24 Ağustos 2012; 11:58:09 

Süper konu, haber evren arkadaşlara teşekkürler!

614 Mesaj
26 Ağustos 2012; 21:52:24 

Göremeyen olmuştur diye ilk ve son kez hatırlatmak istedim.

384 TL ile birçok ileri tarihe bilet mevcut.

84 Mesaj
26 Ağustos 2012; 22:07:51 

quote:

Haklısınız hocam

F1 Abu Dhabi yarışının koşulacağı h.sonu olan 2-3-4 Kasım'da düşünüyorum. 1 Kasım gidiş 5 Kasım dönüş olarak uçak bileti 400 küsür tutuyor.

Vizeyi biz alırsak 250 TL'ye mi gelecek?

tavsiyem araba kiralamanız yönünde olacak, benzin ucuz , araba kirasıda öyle..

http://www.hotel.de/Boo...11&subagentcodellc=de_4

Centro Sharjah

günlük 54 eur/oda fiyatı ile güzel duruyor..

trip****orda 1. sırada (sharjah da )

http://www.trip****or.c...Emirate_of_Sharjah.html

588 Mesaj
27 Ağustos 2012; 0:57:57 

Vize isini ugrasmadan halledebilecek olsam simdi almistim bileti ama kismet

450 Mesaj
27 Ağustos 2012; 8:50:09 

quote:

tavsiyem araba kiralamanız yönünde olacak, benzin ucuz , araba kirasıda öyle..

http://www.hotel.de/Boo...11&subagentcodellc=de_4

Centro Sharjah

günlük 54 eur/oda fiyatı ile güzel duruyor..

trip****orda 1. sırada (sharjah da )

http://www.trip****or.c...Emirate_of_Sharjah.html

Sharjah epey uzak duabiye ayrı bir emirlik, arabayla 50 55 dk sürer dubaiye, Dubaiden bir otel ayarlamak daha iyi.
Dubai vizesi cok kolay arkadaslar. 115 dolara kimlik fotokopiniz ve ucak biletinizle aracı sirketler 2 günde alıyor. Hatta setur bile ( Biraz daha evrak istiyor) veriyor

Madrid-Roma-AbuDabi-Bangkok-Puket-Moskova-Kiev-Lefkoşa-Dubai-Orlando-Üsküp-HongKong-Miami-NewYork-Amsterdam-Singapur-Dubrovnik-Sofya-Podgorica-Beyrut-Bali-Kotor-Saraybosna-Atina-Frankfurt-Doha-Lviv-Belgrad

16076 Mesaj
28 Ağustos 2012; 17:28:15 

şubat tatilindei biletler çok çabuk bitti

daha ne oldu anlayamadan

230 tl oldu fiyatlar

adios ile 190 tllik wp karşılığında aldım gidiş dönüş

yeşil pasaporta vizede yok zaten

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

311 Mesaj
28 Ağustos 2012; 18:10:37 

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

daha ne oldu anlayamadan

230 tl oldu fiyatlar

Ya ben pazar gunu dondum dubaiden adamlara yesil pasaporta vize uygulanmadigini anlatana kadar canim cikti ya 20 dakika beklettiler dedim aha kaldik burda :)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1974 Mesaj
28 Ağustos 2012; 18:39:05 

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

daha ne oldu anlayamadan

230 tl oldu fiyatlar

dostum 385 liralık biletimi 190 tl lik worldpuanla aldın, katsayı çok düşük değilmi ?

16076 Mesaj
28 Ağustos 2012; 22:12:31 

quote:

Orijinalden alıntı: akonay

dostum 385 liralık biletimi 190 tl lik worldpuanla aldın, katsayı çok düşük değilmi ?

bilet 385 değildi

385 ken alamadım onlar bitti

235 tl likleri gitgel 507 den adiosla aldım

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

1476 Mesaj
28 Ağustos 2012; 23:15:47 

Yeşil pasaporta vize yoksa benim için güzel fırsat. Bilet haricinde birgünlük gidiş geliş için sabit ödeme var mıdır (seyahat sigostası v.s)

190 Mesaj
29 Ağustos 2012; 8:55:57 

cok guzel fırsat , en pahalı donem olan bayram donemi ( kurban bayramı ) için thy den almıştım 900 lira civarına yazık oldu şimdi kontrol ettimde 385 TL ye alabiliyorum, 1 kişi ücretine 2 kişi gidebilirmişiz. :(

bu arada birkaç bilgi vereyim,

Vize işlemi : emirates yada thy ile ucuyorsanız 85 USD karşılığında online bir form dolduruyorsunuz, pasaport scan edip gonderiyorsunuz , birkaç gün içinde geliyor,

57 Mesaj
29 Ağustos 2012; 11:08:46 

quote:

Orijinalden alıntı: nevalsem

cok guzel fırsat , en pahalı donem olan bayram donemi ( kurban bayramı ) için thy den almıştım 900 lira civarına yazık oldu şimdi kontrol ettimde 385 TL ye alabiliyorum, 1 kişi ücretine 2 kişi gidebilirmişiz. :(

bu arada birkaç bilgi vereyim,

Vize işlemi : emirates yada thy ile ucuyorsanız 85 USD karşılığında online bir form dolduruyorsunuz, pasaport scan edip gonderiyorsunuz , birkaç gün içinde geliyor,

http://www.turkishairli...m/tr-tr/evize/fare.aspx

Bu şekilde..

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sıcak Fırsatlar] » Sıcak Fırsatlar » Diğer Fırsatlar » Pegasus ile Dubai Gidiş Dönüş 384 TL
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.938