Şimdi Ara

F30 BMW ( yeni 3 serisi ) Titreme PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
8
Favori
68.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni kasa 3 serisi aldik Mart ayinda geldi. Şuanda 5000 KM de. araçta 90 km/h hizi geçtikten sonra direksiyonda titreme oluyor. Ayni problemi 3 kişiden duydum. Yeni 3 serisine sahip olan arkadaşlarde böyle bir problem oldu mu ? 2 tane 1 sersi ve 2 tane de 3 serisinde duydum bu problemi. Biz rot balans ayari bozuktur dedik. Baskılı balans ayari bile yapildi. Lastikler degisti. Jantınız kırılmış dediler. Onuda yeniden taktilar hala sorun dEvam ediyor. Diger 3 serisine sahip olan arkadaşımda lastik jant degistirmis benim gibi yine sorun devam ediyor 16-17-18 takmis hala sorun var diyor. Biz direk aldigimiz bayii e götürdük orda değiştirdiler ama hala sorun var. Direksiyondan dolayı diyorlar diye duydum. Servotronic den dolayı diyorlar . Sizin bir bilginiz var. Kullanan kişilerin fikirlerini merak ediyorum. Teşekkürler..

NOT :

servotronic direksiyon : yüksek hızda sertleşen, düşük hızda hafifleyen elektrikli direksiyon sistemif

• Elektronik bir sorun olabilir ,geçmiş olsun çok can sıkıcı bir durum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Elektronik bir sorun olabilir ,geçmiş olsun çok can sıkıcı bir durum..
    Evet maalesef bir nazardir gidiyor. Ön camımızada taş geldi değiştirdik, anahtar anasor bosluguna düstü gecenin bir yarisi bosluga girdim yarim saat arama sonucu zar zor buldum olaylar olaylar .. Almanyaya ve Borusan a mail attik cevap bekliyoruz bakalım ne olacak ..
  • Janti nasil kirdiniz ? Bir de ilk defa sizden duyuyorum bu sorunu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: edec

Janti nasil kirdiniz ? Bir de ilk defa sizden duyuyorum bu sorunu...
    Sadece direksiyon mu titriyor yoksa araç komple mi sarsılıyor?
  • Bmw borusanda bir tane f10 520d var titremeden dolayi sahibi birakmis.
  • quote:

bmw topiclerinden takip ettiğim kadarıyla sorun servotronic direksiyon sistemindeymiş, aynı sorun daha az olmakla birlikte bazı f20 kasa bmw 1 serilerinde de görülüyormuş.
  • quote:

Babama da servisten öyle demişler. Jantınız kırık diye, babamin dedigine göre jantta bir kirik görememis artık nasıl bir kırıkta.. Kullandıgım sürece ben bir kırık görmedim. Balans ayarlarindan sonra gecmeyince götürdük yine servise sonra jantınız kırılmış demişler babama. Jant bekledik değişti ama sorun geçmiş değil.

Şoför kapısında sol alt bölmede kabarıklık bile oluştu böyle deri olan yer pütür pütür oldu. Resmini çekip göndermişler. Adamlar böyle bir sorunu ilk defa görüyoruz demişler. Bizde şaşırdık 2004 den beri BMW kullanıyoruz.. Şans işte .. :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magnat_HiFi

bmw topiclerinden takip ettiğim kadarıyla sorun servotronic direksiyon sistemindeymiş, aynı sorun daha az olmakla birlikte bazı f20 kasa bmw 1 serilerinde de görülüyormuş.

Alıntıları Göster
    Lastikler run flat herhalde şayet Continental veya Pirelli P7 Cinturato takılısa bunlarda bu sorun yapıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oust-yLmz

Babama da servisten öyle demişler. Jantınız kırık diye, babamin dedigine göre jantta bir kirik görememis artık nasıl bir kırıkta.. Kullandıgım sürece ben bir kırık görmedim. Balans ayarlarindan sonra gecmeyince götürdük yine servise sonra jantınız kırılmış demişler babama. Jant bekledik değişti ama sorun geçmiş değil.

Şoför kapısında sol alt bölmede kabarıklık bile oluştu böyle deri olan yer pütür pütür oldu. Resmini çekip göndermişler. Adamlar böyle bir sorunu ilk defa görüyoruz demişler. Bizde şaşırdık 2004 den beri BMW kullanıyoruz.. Şans işte .. :/

Alıntıları Göster
    Evet bir arkadaş 3 serisi aldi ablasinda 1 serisi var 2sinde de ayni sorun var, bir başka yakin abimde 1 serisi aldi, showroomdan arabayi alip çıktıktan sonra 3 km sonra yani daha araba yeni 3 km olmus otobana girmis oda orda farketmiş titrediğini. Pek aldırış etmemiş, bir başka akşamda uzun yolda babasi yan koltuktan direksiyonun titriyor farkında degilmisin dedikten sonra bizden ve yakinlardan duyduktan problem oldugunu anlamış .. Artık nasıl bir direksiyon sistemiyse .. İnsAllah bizi magdur etmezler .. ciddi ve üzücü bir konu ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Sadece direksiyon titriyor ..

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Bmw borusanda bir tane f10 520d var titremeden dolayi sahibi birakmis.

Bizide magdur etmezler inşAllah bekliyoruz mail ..

quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

Lastikler run flat herhalde şayet Continental veya Pirelli P7 Cinturato takılısa bunlarda bu sorun yapıyormuş

galiba Continental bakicam ilk firsatta ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Oust-yLmz

quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Sadece direksiyon titriyor ..

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Bmw borusanda bir tane f10 520d var titremeden dolayi sahibi birakmis.

Bizide magdur etmezler inşAllah bekliyoruz mail ..

quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

galiba Continental bakicam ilk firsatta ..

Alıntıları Göster
    bendede servotronic var ama böyle bir sorunla karşılaşmadım hiç

• quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

bendede servotronic var ama böyle bir sorunla karşılaşmadım hiç

Alıntıları Göster
    Servotronicli araçlarda olduğunu duymuştum.

Bmw'nin bu duruma acil çözüm üretmesi gerekir.
  • BMW gibi abartılan bir markada bu tur üretim hatalarının sık görülmesi garip.

Yabancı forumlarda bu tireme olayı için rulmanındegistirmeyi öneriyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohara -- 22 Ağustos 2012; 22:54:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohara

BMW gibi abartılan bir markada bu tur üretim hatalarının sık görülmesi garip.

Yabancı forumlarda bu tireme olayı için rulmanındegistirmeyi öneriyorlar...
    Lastiklerle çok alakalı olacağını sanmıyorum, insignia kullandığım dönemlerde bende de aynı sorun vardı, fakat servis sorunu çözmüştü. Nasıl çözdüğünü bilgilere ulaşabilirsem mutlaka paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Lastiklerle çok alakalı olacağını sanmıyorum, insignia kullandığım dönemlerde bende de aynı sorun vardı, fakat servis sorunu çözmüştü. Nasıl çözdüğünü bilgilere ulaşabilirsem mutlaka paylaşırım.

Alıntıları Göster
    Bir ara bende direksiyonda titreme var zannediyordum. Galiba burada ki böyle konuları görünce insan psikolojik olarak etkilenip sorun var zannediyor.
    Bir haftadır aracımı 60-90 km hızları arasında takip ediyordum titreme vs. var mı diye en sonunda böyle bir sorun olmadığına karar verdim.

Bilmiyorum sizin ki nasıl bir titreme ama bunuda göz önünde bulundurun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Alıntıları Göster
    yabancı sitelerde bu konu yoğun bir şekilde konuşuluyor. Forumumuzda bmw bölümünde birkaç arkadaşımızın da yazdığını gördüm. Umarım yakın zamanda çözerler . ( mecburen çözecekler , sonuçta konu daha fazla yayılırsa araç satamazlar)

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

yabancı sitelerde bu konu yoğun bir şekilde konuşuluyor. Forumumuzda bmw bölümünde birkaç arkadaşımızın da yazdığını gördüm. Umarım yakın zamanda çözerler . ( mecburen çözecekler , sonuçta konu daha fazla yayılırsa araç satamazlar)

Alıntıları Göster
    bu kadar para verilen bir araçta böyle sorunlar görülmesi araç sahibi için can sıkıcı olsa gerek. umarım en kısa zamanda sorununuz cebinizden para çıkmadan çözülür.
  • Yanılmıyorsam aksla alakalı bir kronik sorun var deniyordu, çözmeye çalışıyorlardı. Tam emin değilim mobilden giriyorum araştıramadım.
  • Discovery de veya izlediğim bir video da bmw nin fabrikasındaki üretim aşamalarını konu almıştı orda öyle testler yaptılarki sanmıyorumki boyle bir problem tespit edilemesin nasıl olurda böyle satışa sunarlar, aynı şekilde diğer markaların kronik sorunlarıda oyle. Demekki tesleri fasa fisoymuş diye düşünüyor insan bir yerden sonra.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.